Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 poważniejsze aktualizacje i 3 poprawki ostatnio, czy Windows 10 lepiej pracuje to w 50% zależy też od komputera, przy czystej aktualizacji bez plików/aplikacji/ustawień Windows 10 działa prawidłowo, drobne bugi są jeszcze ale da się żyć, z tego co zauważyłem najwięcej problemów sprawiają aplikacje ze sklepu Microsoft (te zintegrowane z Windows), nie da się ich odinstalować a niestety są niedopracowane, problemy sprzętowe to wina sterowników lub ich braku, mam starego Laptopa Dell Vostro 3500 i pomimo że załadowałem sterowniki z Windows 7 działa stabilnie i Windows 10 pracuje bez zwiech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Asus k72jr odwrotnie. Mianowicie przy aktualizacji Windows 7 do 10 coś z driverow nie pasowało i system po starcie się zamrażał. Ale musialem zrobić upgrade, żeby poprawnie aktywowała się 10-tka.

Po wgraniu czystego Win10 i driverow z WU nic się nie wiesza a system sam legalnie się zaktywował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstalować aktualizacje i ukryć by ich nie wyszukiwał ponownie, w Windows 7 i 8 pro ustawić żeby powiadamiał a nic nie pobierał, mniej roboty z odinstalowywaniem,

tu o Inwigilacji pl > http://www.dobreprogramy.pl/Nie-ma-ucie ... 65931.html , Windows 10 pro można zmodyfikować by też Windows Update tylko powiadamiał a nic automatycznie nie pobierał czy instalował , gpedit.msc uruchom i Konfiguracja komputera/Składniki systemu Windows/Usługa Windows Update?Konfiguracja aktualizacji automatycznych/2 ustawić w okienku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Niewidoczny napęd DVD / Win10pro
 
Parę dni temu przeszedłem z win xp na win10 chciałem wgrać oryginał nero ale w dziale komputer nie wykrywa w ogóle dysku a w nośniku jest płyta przy włączaniu kompa słychać jak kręci rozpędza się ale w Ten Komputer dział  brak widocznego napędu dvd nie ma go w ogóle nie widzi napędu dvd?
 
Gdy wsuwam USB pendrive widać go działa ale nie nośnika dvd gdy jest w nim płyta.
 
 
Uruchomienie wiersza polecenia jako admin i wklepanie: reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Cont roller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0x00000001
 
 
Nic to nie dało... :( wiersz polecenia w admin zaakceptował poprawnie ale nici.
 
 
Rocznik 2009 NTT stacjonarny.
 
Pentium ® Dual Core CPU E52200 2.50GHZ
Pamięć zainstalowana ram 3,00 Giga
System Operacyjny 32bit.  / procesor 64bit

 

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymontowałem go z kompa przejrzałem wewnątrz wejścia Sata 1,2,3,4, napęd zawsze od początku był na sat 3 przełożyłem na wejście Sata 2 ..i no totalne podjarnie DZIAŁA wink.pngbiggrin.pngredface.png nie wiem dlaczego wejscia z sata 3 nie mógł odpalić skoro od zawsze tam był podpięty??!confused.png

Dziwne trochę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dziś w nocy pobrałem aktualizację do Windows 10 z 8.1. Pierwsze co mnie ucieszyło i czego brakowało w 8ce to w miarę normalne menu start kojarzące się z tymi z XP czy 7ki :) Poza tym system uruchamia się jeszcze szybciej niż 8ka, a dodatkowo wszystko działa jak ma działać, bez potrzeby instalowania nowej, czystej kopii systemu. Na plus jest to iż system przy aktualizacji zachowuje pliki i ustawienia, choć jest też opcja bez zachowywania tych danych. No i Firefox wbudowany w system to piękna sprawa, bo IE to jakoś mnie dawno zniechęcił.

 

Ogólna ocena po godz. testów systemu bardzo pozytywna. No i miło, że system aktywuje się automatycznie bez potrzeby wpisywania kodów czy innych szopek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

No i Firefox wbudowany w system to piękna sprawa, bo IE to jakoś mnie dawno zniechęcił.

 

Jak to? Przeglądarka Firefox w systemie Windows 10 jest już "fabrycznie" w nim wbudowana? Pierwsze słyszę! :shock: A może po prostu pozostała ci z poprzedniej wersji systemu i teraz masz ją również w systemie Windows 10. ;):roll:

Przeglądarki IE też już od dawna nie używam. Ja również "przerzuciłem: się na Firefox'a. IE to dziś badziewie, jakich mało. Chociaż w systemie Windows 10 w miejsce IE jest teraz chyba przeglądarka Edge, czy jakoś tak. Jednak, z tego, co czytałem, nie jest ona wcale lepsza od IE. To taka "kontynuacja" IE, tyle że pod nową nazwą.

 

Ja, póki co, systemu Windows 10 nie posiadam. Na starym kompie stacjonarnym mam jeszcze Windows XP SP3, a na nowszym od niego laptopie mam Windows 7 Home Premium. Na razie nie zamierzam aktualizować go do Windows 10.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co  do Firefox i innych przeglądarek  nigdy w Windows fabrycznie nie było takich przeglądarek  . Jest natomiast fabrycznie EDGE , IE  ( z tym że nie ma EDGE w Windows 10 enterprise !!   Co  do używania od samego początku używam Windows 10  wesje Enterprise jak i wersję Windows 10  pro dla testerów kompilacja 10547

 

Z moich obserwacji nie ma sensu aktualizować Windows  7 do Windows 10 .. Ale jest sens  aktualizacja Windows 8 xxx  do Windows 10 bo otrzymujemy moim zdaniem lepszą wersję Windows 7
 

Edytowane przez godunow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Przeglądarka Firefox w systemie Windows 10 jest już "fabrycznie" w nim wbudowana? Pierwsze słyszę! :shock: A może po prostu pozostała ci z poprzedniej wersji systemu i teraz masz ją również w systemie Windows 10. ;):roll:

Przeglądarki IE też już od dawna nie używam. Ja również "przerzuciłem: się na Firefox'a. IE to dziś badziewie, jakich mało. Chociaż w systemie Windows 10 w miejsce IE jest teraz chyba przeglądarka Edge, czy jakoś tak. Jednak, z tego, co czytałem, nie jest ona wcale lepsza od IE. To taka "kontynuacja" IE, tyle że pod nową nazwą.

 

Ja, póki co, systemu Windows 10 nie posiadam. Na starym kompie stacjonarnym mam jeszcze Windows XP SP3, a na nowszym od niego laptopie mam Windows 7 Home Premium. Na razie nie zamierzam aktualizować go do Windows 10.

To miałem na myśli, że została jakby była wbudowana. Nieprecyzyjnie się wyraziłem :P Bardziej na myśli miałem iż ulubione i wszystkie ustawienia Firefoxa pozostały nienaruszone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...