Skocz do zawartości

Windows 10


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz w tym kreatorze pobierania wybierasz aktualizację, lub druga opcja pobierasz obraz ISO i po rozpakowaniu winrar uruchamiasz instalator spod Windows 7 (8.1), nie pyta się wtedy o klucz aktywacji, przy aktualizacji Windows 7 należy wybrać czystą aktualizację bez plików i ustawień, musisz jeszcze raz zainstalować Windows 7 (8.1) i zrobić aktualizację by Windows 10 przypisał się do komputera/konta Microsoft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz w tym kreatorze pobierania wybierasz aktualizację, lub druga opcja pobierasz obraz ISO i po rozpakowaniu winrar uruchamiasz instalator spod Windows 7 (8.1), nie pyta się wtedy o klucz aktywacji, .

Nie pyta jak masz aktywowany system, a nie zresetowane wymuszenie aktywacji na 30 dni.

 

Bo ja trochę ciemny w tym jestem :)

1.Iść do sklepu albo zadzwonić do Microsoftu i kupić klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeech a KMS.... wprowadził to sam M$ i pomimo że jest idealnym narzędziem do spiracenia Windowsów i Office;a to jakoś to M$ toleruje (widocznie kontrolowane piractwo jest im na rękę) :brawo:

Ponadto kto szuka ten znajduje. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po aktualizacji nadal można korzystać z MS Office Starter

A jaki związek z licencją Windows ma MS Office Starter? Żaden. To niezależny produkt. Więć odpowiedź już znasz.

 

oraz z kodeków systemowych MS DTV-DVD Video Decoder w programie DVBViewer?

Można kodeki doinstalować Jak je miałeś zainstalowane to będziesz je mieć po migracji. Jeśli program korzysta z porządnego instalatora to podczas migracji będzie rozpoznane że korzystasz z tych kodeków i zostaną w systemie jako element tej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się zbiorcza aktualizacja do Windowsa 10. Aktualizacja waży 300 MB. Jak można wyczytać w sieci pod koniec aktualizacji przez Windows Update próba jej końcowej instalacji wprowadza komputer w cykl niekończących się restartów. Jak piszą na forach trzeba zmienić dane w rejestrze. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList – i usunąć z niego wpisy. Na ile to prawda, to nie wiem, może niech się wypowiedzą posiadacze Windows 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki związek z licencją Windows ma MS Office Starter? Żaden. To niezależny produkt. Więć odpowiedź już znasz.

Kupując laptopa z Win 7 w ramach licencji miałem na nim wgrany darmowy MS Office Starter. Aktualizacja Win 7 do Win 10 zabiera Windows Media Center, stąd moje pytanie czy przypadkiem nie zabiera także MS Office Starter. Podobno podczas migracji z Win 7 do Win 8 traciło się ten program.

 

Można kodeki doinstalować Jak je miałeś zainstalowane to będziesz je mieć po migracji. Jeśli program korzysta z porządnego instalatora to podczas migracji będzie rozpoznane że korzystasz z tych kodeków i zostaną w systemie jako element tej aplikacji.

Ale spójrz na posty Mr. Orbity:

Co ciekawe - to, że wycięli obsługę DVD w kodekach w systemie ma także wpływ na TV Satelitarną i karty DVB, bo kodeki te także można było używać do puszczania TV (ten od obrazu nazywa się Microsoft DTV-DVD Video Decoder). Na Windows 10 kodek nadal jest, ale nie puszcza kanałów MPEG-2 (H.264 działają).
W ramach uzupełnienia - w sklepie MS pojawił się Odtwarzacz DVD za 65 zł. Jeśli są darmowe rozwiązania, to wątpię, aby to kogoś ruszyło, ale jako ciekawostkę dodam, że jego zakup odblokowuje także puszczanie MPEG-2 przez kodek Microsoft DTV-DVD Video Decoder i znowu działa on dla TV Sat ;)

Z opisu wynika, że kto ma W7 Ultimate, Professional lub Home Premium oraz Win 8.1 z dodatkiem Media Center - może dostać tą apkę za darmo ;)

Chodzi mi konkretnie o kodeki MS DTV-DVD Video Decoder (nie inne), gdyż z nich korzystam w programie DVBViewer z uwagi na to, że one praktycznie nie obciążają procesora podczas dekodowania obrazu. No i skoro będę migrować z Win 7 do Win 10, to jak rozumiem początkowo stracę możliwość korzystania z MS DTV-DVD Video Decoder, dopóki kolejna aktualizacja nie ściągnie i nie zainstaluje mi Odtwarzacza DVD za darmo (skoro migruję z Win 7 HP)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, chciałem spróbować zaktualizować na Win10 po za systemem. Bo w systemie nadal mnie prosi o ten wstrętny klucz którego nie mogę pominąć. No, ale za to po za systemem biorąc opcje z zachowaniem wszystkich plików instalator kieruje mnie do uruchomienia systemu normalnie i dam dalej ten wstrętny klucz którego nie mogę pominąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ochłody dla tych co już przesiedli się na Windows 10 :|

http://www.dobreprogramy.pl/wielkipiec/ ... 65392.html

Ja aktualizowałem tylko Laptopa z Windows 7 ale na nim nic nie mam i tylko do netu go używam, PC z Windows 8.1 zablokowałem aktualizację do Windows 10 bo to sprzęt do pracy i Inwigilacja Microsoft odpada, zastanawia fakt że to co było w Beta wersji Windows 10 (pełna Inwigilacja użytkownika i zasobów dysk/sieć lokalna) prawie wszystko przeszło do pudełkowej wersji, kupując produkt klient powinien wiedzieć że wszystko co robi popłynie do Microsoft przez net, ja w każdym razie następne komputery kupię Mac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwigilacja Microsoft odpada, zastanawia fakt że to co było w Beta wersji Windows 10 (pełna Inwigilacja użytkownika i zasobów dysk/sieć lokalna) prawie wszystko przeszło do pudełkowej wersji, kupując produkt klient powinien wiedzieć że wszystko co robi popłynie do Microsoft przez net, ja w każdym razie następne komputery kupię Mac.

 

1. M$ zatrudni ogromy sztab analityków którzy będą przyglądać się danym pobranym z setek milionów komputerów. :lol2:

2. Jedyne podejrzenie M$ o szpiegowanie to chęć wspomożenia kulawego Binga - ten sam grzech popełniła firma google dawno temu stawiając siebie na równi z "trojanami".

3. Taaa a Apple to takie dobre dziadki są i nie stosują nieczystych zagrywek...... naiwność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma piratów albo nie legelanych plików i tak nie ma o co się bać.

 

Ale jak ma pirata to czego ma się bać? Dlaczego toleruje M$ otwarte drogi do aktywowania na lewo, ba, po co wdrażają rozwiązania wręcz pod piratów? Przecież większość tych co mają nielegalnie Windows nie polecą do sklepu je kupić - więc nie widać zysków bo ew. walka z lewą kopia kosztuje oraz też jest ryzyku utraty rynku na rzecz konkurencji. Obecnie to M$ będzie walczył o wyrwanie rynku z rąk Androida, iOS'a.... zaś ingerować w rynek pecetów nie będzie bowiem mogą sobie zaszkodzić....

 

Apple podsłu[beep]e jak Google, Microsoft itp. W Windowsie można wszystko wyłączyć w ustawieniach.

Ja bym się nie martwił to co można wyłączyć w ustawieniach ale o to czego nie można wyłączyć albo do czego się nie przyznają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wzorce z Androida - typowym jest przywracanie multum reklamowych - śmieciowych "aplikacji" po deinstalacji (tak nie ma ich po deinstalacji ale restart i mamy je znowu....)

 

Jak coś powraca jak Zombi tzn że jakaś usługa je przywraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple podsłu[beep]e jak Google, Microsoft itp. W Windowsie można wszystko wyłączyć w ustawieniach.

Jak ktoś nie ma piratów albo nie legelanych plików i tak nie ma o co się bać.

 

Jakie to są nielegalne pliki ? Czy tu chodzi o np. film Szklana Pułapka czy jak ? Miałem filmy na dysku w momencie instalacji Windows 10 i co mam się bać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filmy spiracone, to tak. Jeśli filmy zgrane z płytek, to nie. :P Proste i logiczne. :P Ale w dzisiejszych czasach raczej nie ma już takiego wielkiego rygoru na takie rzeczy, raczej teraz głównie się biją o legalne oprogramowanie, zakupione zgodnie z intencją twórcy. W końcu wiadomo - pieniądze. A np. wytwórnie muzyczne i tak za same prawa autorskie do nadawania często dostają duże sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filmy spiracone, to tak. Jeśli filmy zgrane z płytek, to nie.

Spiracony jest wtedy przestępstwem jak zapłaciłeś za niego. Kopię książki, filmu muzyki masz prawo nieodpłatnie przekazać dowolnej znajomej osobie. Nie ma sprecyzowania od kiedy osoba jest znajomą. W chwili kiedy jej dajesz w ten sposób staje się Twoja znajomą.

Obostrzenia dotyczą jedynie oprogramowania.

HBO i Time Warner kiedyś straszyli więzieniem twierdząc że każda kopia jest przestępstwem - w końcu odpowiednio wysoką karą sprowadzono ich na ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy były już jakieś większe aktualizacje od momentu wy[uszczenia 10? Już drugiego dnia zainstalowałem "10" lecz po 2 dniach użytkowania zawieszał się system - działała przeglądarka (chrome): normalnie strony można było przeglądać lecz nic pozatym już kliknąć nie mogłem wliczając wyłaczenie komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...