Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za OT, ale musiałem to napisać. I raczej przejdźmy już do odpowiedniego wątku.

Ja wcale nie jestem za wyłączeniem TVP HD z DVB-T. Ja tylko stwierdzam, że w tym roku pewnie wyłączą ten kanał z DVB-T. Oczywiście wolałbym, żeby kanał został w DVB-T, ale sama TVP mówiła, że po Olimpiadzie, wyłączą kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

właśnie wczoraj po 23 leciały fragmenty "Polskiego ZOO" z 1991r. w ramach programu p. Wolskiego omawiającego i podsumowującego 20 lat wolnej Polski...

 

mam nadzieję, że za jakiś czas bedzie taka możliwość, by na TVP Historia były emitowane archiwalne pełne odcinki "Polskiego ZOO"...

czekam na to z niecierpliwością... i nadzieją, że kiedyś może będą emitowane odcinki tego kultowego (dla mnie przynajmniej) programu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Według mnie w TVP Historia drzemie potencjał, ale na razie pozostaje niewykorzystany. O co konkretnie mi chodzi? Ciężko w polskiej telewizji (nie tylko TVP, ale też np. Discovery) znaleźć programy historyczne, które od początku wprowadzałyby totalnego laika w dany temat. Wszystkie, na które się napotykam, to "ciekawostki historyczne" lub dojrzałe dyskusje dla osób obeznanych w temacie! TVP Historia mogłoby wprowadzić pasmo dla dzieci i młodzieży, wprowadzające na odpowiednim poziomie trudności pewne tematy. Mogliby się zająć głównie tematyką lat I i II wojny światowej aż po lata współczesne. Tyle obecnie mówi się o lustracji, szpiegach, TW i innych tematach, a wątpię by młodzi ludzie mieli o tym pojęcie - obecnie w szkole nigdy nie dochodzi się na lekcjach historii do czasów współczesnych, bo kończy się rok szkolny, a woli się rozprawiać o starożytności, rozbiorach czy rewolucjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Na koniec najbardziej prawdopodobna propozycja - powrót programu "Sensacje XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego. Sądzę, że TVP HISTORIA mogłaby emitować 1-2 odcinki tygodniowo.

 

Cieszę się, że TVP pozytywnie rozważyła moją propozycję. Dziękuję. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mam pytanie do widzów TVP Historia: czy programy są jakoś bardziej rozszerzone czy tylko to, co można znaleźć w zwykłym podręczniku do historii?? Chodzi mi o takie programy, gdzie jest dużo szczegółów. Bo jakoś programy na Planete i NG nie odpowiadają mi. Za mało szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co Ty rozumiesz pod pojęciem szczegółu. Historykiem nie jestem i dla mnie jest wystarczająco dużo szczegółów :wink: Dużo, coraz więcej oglądam ten kanał. Dla mnie programy są bardzo ciekawe. Ostatni przegapiłem jakiś ciekawy program o Gierku. Myślę, że będą powtarzać. Ostatnio np. w Sensacjach XX wieku jest o klęsce Hitlera. Na rozluźnienie możesz obejrzeć Alternatywy 4 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...