Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może TVP planuje jego likwidację i dlatego nie podpisują nowych umów

Być może, ale bardziej wiarygodna jest opcja, że rozmowy trwają nadal, a kanału tego nie dołączono ani do C+ ani do CP, bo nie doszło jeszcze między nimi a TVP do porozumienia. Same rozmowy o TVP Sport ile musiały trwać, a więc żeby nie przedłużać dołączono ten kanał wcześniej, nie czekając już na koniec rozmów w sprawie TVP Historia i TVP HD. Przyjdzie pora i na te dwa kanały, przynajmniej mam taką nadzieję :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze TVP Historia nie zostanie zlikwidowana.Kanal ma pewne niedociagniecia ale stanowi dobra podstawe do stworzenia naprawde dobrego kanalu historyczno-dokumentalnego.Moim zdaniem teraz jest to kanal troche niemrawy.Zbyt wiele gadajacych "madrych" glow i czesto dyskusje ktore raczej nie zainteresuja mlodego pasjonata historii.Szkoda ze z TVP nie wspolpracuje juz B.Woloszanski,lubialem jego programy i sposob w jaki pokazywal historie XX wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak przeglądam dzisiejsze wydanie To&Owo i natrafiłem na program TVP Historii na 21.06. Od 7.30 mają być nadawane jakieś prezentacje ośrodków TVP. :shock::?: Co to ma niby być? Z tego co pamiętam takie coś chyba było też w zeszłą sobotę jak i niedzielę. Dziwi mnie to bardzo, a w programie TVP Historii nie znajduję m.in. programu p. Marcina Wolskiego "Dwadzieścia lat minęło" (nie ma ani w sobotę o 19.00 :arrow: prezentacje ośrodków :evil: , ani nie ma w niedzielę powtórki o 23 :arrow: film OTVP :woot: ).

Nie wiem co o tym myśleć, czy to jakaś chwilowa weekendowa zmiana programu czy jakieś wyraźne działania kierownictwa telewizji publicznej.? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedzieliście na podstawowe pytanie - co to takiego ta "prezentacja ośrodków"? Chodzi o ośrodki regionalne TVP? Fajnie, gdyby ktoś zaczął puszczać w ogólnopolskiej TVP regionalne programy ośrodków. Wiem, że np. TVP Rzeszów zrealizowało serię dokumentów o Bieszczadach, niestety puszczano je tylko w TVP Rzeszów po wydaniu wiadomości o 18:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedzieliście na podstawowe pytanie - co to takiego ta "prezentacja ośrodków"? Chodzi o ośrodki regionalne TVP?

 

Więc już jest oto i odpowiedź:

 

„Podróże po Polsce z TVP Historia” to weekendowy cykl programów dla wszystkich, nie tylko miłośników historii. Co tydzień jesteśmy w innym regionie Polski, poznajmy jego historię, ludzi, przyrodę. To także wakacyjne propozycje turystyczne. Prezentacje poszczególnych regionów przygotowały Oddziały Regionalne TVP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W tą sobotę prezentacja ośrodka TVP Gdańsk. Zapraszam do obejrzenia. :)

Będą prezentować zalany ośrodek? :lol2:

 

Co do TVP Rzeszów to można pochwalić się samym miastem Rzeszowem które przoduje w rankingach miast w których żyje się najlepiej. Ładne, zadbane miasto z dobrym gospodarzem (to podstawa), dużo inwestycji, niskie bezrobocie, mała przestepczość itd. Jest i nie najlepsza strona: niskie zarobki na tle innych aglomeracji :cry: Ale o tym wcale nie muszą mówić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To prawda, Rzeszów jest bardzo ładnym miastem. W prawdzie nie byłe, ale przeglądałem zdjęcia na panoramiu i bardzo mi się podobało ;)

 

Tymczasem w najbliższy weekend w TVP Historia będzie można zobaczyć powtórki najciekawszych programów nadawanych przez TVP Info Łódź. W tym również archiwalnych, produkowanych w latach 90-tych, również dla kanałów ogólnopolskich.

 

Z obecnie ukazujących się na antenie:

Filmowa Encyklopedia Łodzi i okolic

Łódzkie - Turystyczna encyklopedia regionu

Bliscy nieznani. Twój bohater

Rody fabrykanckie

Ale to już było

Maksymalnie kulturalnie

Depozyt wiary

Homo Kreator

 

I archiwalne z lat 90-tych:

Gawędy historyczne

Rody fabrykanckie

Kinoteka polska

Klasztory polskie

Duchy, zamki, upiory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka sama paranoja jak kodowanie CNN-u z Hot Birda, gdzie na Astrze jest FTA. Po prostu - to inny satelita! I nie można wymagać, żeby ten sam kanał był dostępny na identycznych zasadach na wszystkich satelitach. Dość już mam tego ciągłego narzekania, jakby to był taki wielki wysiłek założyć sobie drugi konwerter na Astrę, która nie znajduje się przecież na 90E, tylko 19,2E. Typowe polskie narzekanie na wszystko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie można odbierać tej stacji z Hotbirda to jest jakaś paranoja.

 

Paranoja to jest ciągłe narzekanie Polaków na wszystko . Sam jestem Polakiem , ale jakoś nie narzekam i dziwię się innym , którym ciągle coś nie pasuje . Jak chcesz mieć TVP Historia na Hot Birdzie , to podpisz umowę z TVP na emitowanie tego kanału i z Eutelsatem na nadawanie przez Hot Bird . Wtedy będzie na Hot Birdzie :lol: . Myślisz , że to takie proste . Na Hot Birdzie jest drogo , a poza tym jeszcze wiele więcej stacji chce też nadawać przez tego satelitę . A na Astrze miejsca dosyć (do tego na wiosnę opuści ją UPC Direct i zwolni się jeszcze więcej miejsca) i jest tanio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Raczej nie zniknie. Likwidator nie ma na celu fizycznej likwidacji kanału tylko przekształcenia organizacyjne. Z czego miałaby się składać nowa platforma TVP jakby kanały tematyczne polikwidowali?

2. Platforma TVP o ile będzie to po dogłębnych przemyśleniach wydaje mi się że z Astry.

3. Nawet jak z HB to w mpeg4 i zakodowana, będzie trzeba wykupić odbiornik dedykowany choć oczywiście nie będzie opłat miesięcznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Moim zdaniem TVP Historia powinna być fta!!Platforma n powinna udostepnić ten kanał dla wszystkich tak jak na ASTRZE. Bo tematyczny kanał TVP Kultura jest fta na HB i ASTRZE!! :locked:

Tak samo powinno być z TVP INFO - FTA zarówno na HB jak i na Astrze1 (oczywiście kodować to co trzeba).

TVP Historia to niezły kanał. Fajnie obejrzeć stare programy czy dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...