Skocz do zawartości

karaiby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

mam pytanie a mianowicie moze ktos sie orientuje czemu kanal tvp historia jest oznaczony jako kodowany a mozna go odbierac identycznie jest z tvp info tylko w tym przypadku to rozumiem tu zdarzaja sie transmisje sportowe wiec czasami koduja ten program ale czy tak samo sie dzieje z tvp historia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj fajny materiał jak to gen.Jaruzelski prosił towarzyszy radzieckich o pomoc na wypadek gdyby wojsko polskie odmówiło mu posłuszeństwa przy wprowadzaniu stanu wojennego. Towarzysze radzieccy uparcie odmawiali i mówili że nawet gdyby władzę przejęła Solidarność to i tak nie wkroczą. Ciekawe, prawda? Tylko czy w to wierzyć, może tylko dzisiaj tak się chcą wybielić (program był oparty m.in. na ich wspomnieniach).

 

PS. Dziś 13 grudnia a jednak to chyba prawda http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... olski.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Albo mi się wydaje, albo ten kanał wcale nie jest nadawany w pełnoprawnym FTA. Jeśli by był, to dlaczego w tunerach wyświetla się $ (dolar) jak przy kanałach płatnych? Można też wyłączyć PID i wtedy kanał zniknie. Wygląda mi to na coś podobnego do TVP Info, czyli częściowo kodowanego, chociaż nigdy nie spotkałem się z brakiem dostępu do tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow:http://www.tvp.pl/archiwum?news_name=mi ... p.historia

Co myślicie o tym projekcie, ma szanse powodzenia?

Czy rozrusza trochę sztywna formule programu gdzie tak często jest studio?

Sam chętnie obejrzałbym taki serial, nie tak dawno gdy TVP Kultura puszczała powtórkę serialu "Czarne chmury" oglądałem zadowolony, ze są takie pozycje w ich ramówce ... Swoja droga zastanawia mnie czemu niema tych właśnie seriali w TVP historia... Gdy był start tego kanału mogli nawet puścić film fabularny pt "Gry Uliczne". Dziś jakaś ciekawa pozycja programowa, która przybliżyłaby trochę historię jest rzadkością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

TVP jak już coś promuje to z wielką czcionką :wink: - taka mała reklama, aby Nam widzom wbiła się do głowy ich stacja tv.

Mnie troszkę przeraża ich studio - 1000 programów historycznych w jednym i tym samym monotematycznym studiu - brak dobrego fachowca - wizażysty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
TVP Historia z napisami

Dokumentalny kanał telewizyjny TVP Historia przygotowuje emisję filmów i seriali dokumentalnych w oryginalnej angielskiej wersji językowej z napisami. Kanał zakupił kilka pozycji produkcji amerykańskiej i kanadyjskiej.

Wśród zakupionych pozycji są m.in. filmy o zabójstwie Johna Lennona oraz o Opus Dei i „kodzie Da Vinci”, a także seriale: 12-odcinkowa "Historia Judaizmu", 4-odcinkowy cykl o czołgach i pojazdach pancernych, 6 odcinków o starożytnych cywilizacjach Rzymu, Egiptu, Majów, Inków i Celtów, oraz biografie znanych zabójców - od Pablo Escobara do Ali Agcy.

 

W sumie pakiet programów zakupiony na ostatnich targach w Cannes obejmuje kilkadziesiąt godzin. Po emisji filmów z polskimi napisami planowane jest przeprowadzenie badań opinii widzów. źr. media2.pl

 

Przynajmniej będzie co oglądnąć na tym kanale bo jak do tej pory to tylko studio, studio studio i nic więcej a w archiwach TVP jest tyle ciekawych filmów związanych z historią coćby i powtórki Sensacji XX wieku. Jedno mnie zastanawia czy jak będą te filmy to wtedy zakodują sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powoli zaczyna "kumać" o co chodzi na polskim rynku telewizyjnym. Jezeli chcą mieć spore zainteresowanie wlasną formą tv to muszą zainwestować w ciekawe propozycje medialne. Nic nie ma za "darmochę" - walka o widza trwa nadal > dodatkowo w Polsce ruszył kolejny kanał historyczny HISTORY CHANNEL z dużo bardziej ubarwioną ramówką niż materiały z anteny TVP HISTORIA, które przyprawiają widza o bolesne skurcze pewnych części ciała :] ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie on jest ten History Ch.?

A co do napisów to przy dokumentach jestem zdecydowanie przeciw (nie chce mi się czytać :) ). Lektor polski podobnie jak oryginalny nie psuje klimatu i niczego nie zagłusza.

Co innego w przypadku filmów fabularnych, tu zdecydowanie przydałyby się napisy (najlepiej jako opcja równolegle z lektorem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...