Skocz do zawartości

Fuzja w polskich platformach (?)


felik3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanały może zostaną ale podniosą się koszty takiego pakietu jak np Familijny.Napewno jeżeli była by Fuzja więcej do powiedzenia miałby Cyfrowy Polsat(Żeby nie powiedzieć prawie wszystko).Pamiętam jak wiele osób cieszyło się z Fuzji C+ i Wizji.A niektórzy do tej pory płaczą za Wizją:) Jednak jestem za fuzją dlatego że chęć zobaczenia w Cyfrowym Polsacie Pakietu kanałów Canal + jest odemnie silniejsza:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Gdyby fuzja CP i C+ doszła do skutku, to na pewno wyleciałyby wg. mnie z oferty kanały Polsat Futbol i C+Gol, w porywach też C+Sport2. Zostanie paczka C+ (uszczuplona o ww. kanały). Wylecą prawdopodobnie też niektóre tematyki Canal+ Cyfrowego i Cyfrowego Polsatu. Polsat Film straci rację bytu, podobnie jak MiniMini, Domo i Kuchnia.tv. Kanał Planete prawdopodobnie zostanie w ofercie. Wylecieć może też Crime&Investigation. Natomiast wg. moich pomyślunków, kanały tematyczne obydwóch nadawców (te, które zostałyby) zapewne byłyby nadawane pod jedną marką (kwestia nazwy tej marki). Cała platforma nazywałaby się Polsat+, a ceny wzrosłyby! (wpływ żabojadów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wcale nie najlepsze, ponieważ oferta np. Polsatu Film i Ale kino! uzupełniałaby się, czyli z jednego z najlepszych kanałów mógłby się zrobić może nawet najlepszy. Więc domniemania Pawopa nie mają wg. mnie podstawy. A poza tym Polska to wolny kraj, i można się wypowiadać jak się żywnie podoba (oczywiście z pewnymi zasadami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Teoretycznie Cyfra+ przejmuje N i powstaje Cyfra N+

 

nSport HD zmienia się w Canal+ Sport 2 HD

nFilm i nFilm2 łączą się i powstaje Canal+Film 2

na bazie zwykłego nSportu powstaje Canal+ Sport News

Ogólnie zmienia się układ pakietów na takie jak w N ale po dodaniu brakujących kanałów z Cyfry.Wszystko oddzielnie sport,bajki,kobiece kanałyitp z możliwością dokupowania opcji premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy spółce Vivendi opłaciłby się zakup platformy n i TVN-ów. Myślę, że zadecyduje rachunek ekonomiczny. Nikt nie zainwestuje kasy i to w dobie kryzysu, kiedy może okazać się, że inwestycja jest nieopłacalna. Mówi się, że n-ka ma dopiero teraz stać się rentowna, ale czy to oznacza, że jest to na tyle łakomy kąsek, żeby wydawać kasę na jej kupno. Oczywiście, języczkiem u wagi mogą być prawa do niektórych wytwórni filmowych czy też do transmisji sportowych (Liga Mistrzów, Liga Europejska). Osobiście jestem za fuzją na polskim rynku medialnym, bo jesteśmy chyba jednym z niewielu krajów w Europie, w którym na rynku działają 4 platformy cyfrowe. Do jesieni niedaleko, pewnie najpóźniej przed świętami się dowiemy, co z tego wszystkiego wyniknie i czy to będzie dobre dla nas zwykłych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według mnie w obecnej sytuacji "Cyfra+" jest jedyną firmą, która może kupić "Nkę" (moim zdaniem może się też zdażyć, że "Nka" i "TVN" mogą zostać sprzedane oddzielnie, na co mogą wskazywać ostatnie przenoszenia wszystkich kanałów produkcji "TVN" na jego "osobiste" transpondery, tzn. niepowiązane bezpośrednio z "Nką"). "News Corporation" po ostatnich "przygodach" w "UK" na 100% nie zdecyduje się moim zdaniem na taki zakup, bo każda firma jaką by teraz kupił byłaby od razu posądzana o najgorsze rzeczy, a samo "ITI" gdyby poszło na taką transakcję byłoby posądzone o działanie na szkodę polskich mediów, a na to sobie na pewno nie pozwolą (poza tym wyobrażam sobie minę Panów Wierzyńskiego i Węglarczyka, gdyby nagle Mardoch, z którego wczoraj się naśmiewali stał się ich szefem, zresztą według mnie to ich nabijanie się z niego było bardzo słuszne - zwłaszcza podobało mi się zdanie Pana Węglarczyka, że "ja mógłbym być szefem News Corporation, bo też kompletnie nie wiem co się tam dzieje" :D ). Inni gracze są na to chyba jednak za słabi, więc pozostaje tylko "Cyfra+" :D!

 

Mi osobiście to by bardzo pasowało, bo mam "Cyfrę", a abonenci "Cyfry" z takiej fuzji będą mieli mam nadzieję najwięcej korzyści (spora dawka nowych kanałów, no i "Liga Mistrzów" i "Liga Europejska" w "Canal+" :D!) :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się ze C+ miałaby za duzo do stracenie oddając prawa do dobrych wytwórni filmowych tak bez niczego. nie samym sportem i serialem człek żyje.Nie wiem jak wam, ale dla mnie jest już za dużo seriali na canal+ i troszkę mnie to już mierzi :x:read::/ ; myślę ze tu na tym forum można by było zrobić dla nas samych(posiadaczy c+)taką sondę dlaczego mamy tą cyfrę: dla filmu, sportu czy dokumentu, seriali bo i państwo szefowie z c+ też to czytają. Tak chyba jest że jak sporo abonentów jest dla sportu, tak i podobnie abonentów jest dla dobrego premierowego kina. Szkoda by było jakby zaistniała taka sytuacja że po nowym roku 2012. spora część filmowych abonentów by powoli topniała; nic by ich już nie trzymało bo i ceny pakietów dają wiele do życzenia. Do tej pory uchodziło to między palcami bo się przyjęło że wiadomo za co się płaci; a teraz co ma trzymać tych co lubią nowości kinowe? VOD? to ma każdy już operator poza tym płacić za każdy osobny film? to lepiej sobie ściągnąć film z internetu albo użyć maszynkę DVD taniej bedzie skoczyć do wypożyczalni - bo bez abonamentu, lub po prostu zmienić sobie operatora. Choć to moje domysły to mam taką nadzieję na strategie c+: zamiast uganiać się za prawami dość drogimi do poszczególnych wytwórni filmowych to lepiej wykupić kogoś kto prawdopodobnie zostanie sprzedany, a wydał kokosy na to i z powrotem niejako odzyskać to co się utraciło. No chyba że teraz bardziej się opłaca kupować POSZCZEGÓLNE FILMY od poszczególnych dystrybutorów sprawdzone hiciory niż to co ma wytwórnia do zaoferowania bo tak z innej beczki nie kazdy film firmowany daną wytwórnią to dobry film, ale częściej gniot; tematy na scenariusze powoli się wyczerpują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra + zaprzeczyła że chce kupić n w chwili kiedy stracili FOX, bo trzeba być nienormalnym żeby w chwili kiedy chce się coś kupić zawyżać jego wartość....... Zresztą n ma kosztować w okolicach 7 miliardów, wydając miliard c+ mogła wygrać przetarg na LM, LE i FOX nawet mogli spokojnie dogadać się z TVN i Polsatem na wersje HD - z tego wynika że raczej C+ nie zależy na Polskim rynku, albo chcą przepłacić kupując n wcześniej zawyżając ich ofertę nie konkurując w walce o prawa.....

 

john@

kokosy to kosztuje n, a prawa są nieporównywalnie tańsze, głupotą jest zrezygnować z prawa a kupić n

 

 

@Frazes

inni gracze to między innymi RTL.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację nie przeczę ale....

wzorowałem się na roku 1995 (przejęcie filmnetu) i 2002 (przejęcie wizji tv) :woot: a historia lubi się powtarzać nawet na rynku medialnym ( do 3 razy sztuka?) 8):lol::lol2::mrgreen: niekoniecznie możeto być fuzja ale cos jak układ TP z n. Z resztą Pożyjemy - zobaczymy :idea::!: :> :locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to, że "Cyfra" pozwoliła "Nce" kupić te prawa o których jest mowa wcale nie oznacza, że nie jest zainteresowana kupnem "Nki", bo przecież "ITI" się ciągle zarzeka, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji czy w ogóle będą sprzedawać "TVN" i "Nkę", a poza tym decydenci "Cyfry" mogli myśleć "po co mamy kupować te prawa, skoro zaraz i tak będziemy je mieć" :D . Poza tym to jest raczej nieprawda, że "Nka" kosztuje 7 miliardów, bo jakiś czas temu czytałem na stronie "Satkuriera" (nie mogłem znaleźć tego artykułu, więc nie mogę przytoczyć linka, ale był taki), że pakiet akcji "TVN", który posiada "ITI" (56%) jest warty około 3 miliardów, a z tego co wiem "TVN" posiada 100% akcji "Nki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie po sprzedaży może być tak że TVN z jego kanałami (nie mówiąc już o tych z n'ki jak np: Religia TV) skończą jako kanały z portfolio Cyfry+ co może oznaczać ich marginalizacje lub wymianę programową z innymi kanałami z grupy Cyfry+ a rozwiązania z Nki zostaną wchłonięte wraz z ich częstotliwościami przez Cyfrę + . Więc jak na razie sceptycznie się do tego nastawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...