Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polityków w radzie zawsze można zmienić to w końcu politycy, najlepiej by jednak decyzja tak jak było wcześnie wróciła do  Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Nominacje zatwierdzał by sejm. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć przesądzająco. Tu by się musiał prawnik wypowiedzieć, ale jest furtka

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/rada-mediow-narodowych-18319797
 

Cytat

 

Art.  13.  [Coroczne sprawozdanie i informacje o działalności Rady Mediów Narodowych]

1. Rada przedstawia corocznie do 31 marca Sejmowi, Senatowi, Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesowi Rady Ministrów oraz Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a także podaje do wiadomości publicznej pisemną informację o swojej działalności w poprzednim roku.

2. Sejm i Senat rozpatrują informację, o której mowa w ust. 1, łącznie z corocznym sprawozdaniem składanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na podstawie art. 12 ust. 1 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2020 r. poz. 805).

3. Organy, o których mowa w ust. 1, mogą zgłaszać uwagi do informacji, o której mowa w ust. 1.

4. Rada jest obowiązana ustosunkować się do uwag, o których mowa w ust. 3, w ciągu 30 dni od dnia doręczenia Przewodniczącemu Rady uwag odpowiednio przez Marszałka Sejmu, Marszałka Senatu, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów lub Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Każdy członek Rady może dołączyć do stanowiska Rady w tej sprawie zdanie odrębne.

 

 

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/radiofonia-i-telewizja-16795082/art-12
 

Cytat

 

Art.  12.  [Coroczne sprawozdania Krajowej Rady]

1. Krajowa Rada przedstawia corocznie do końca maja danego roku kalendarzowego Sejmowi, Senatowi i Prezydentowi sprawozdanie ze swojej działalności za rok kalendarzowy poprzedzający oraz informację o podstawowych problemach radiofonii i telewizji.

2. Krajowa Rada przedstawia corocznie Prezesowi Rady Ministrów informację o swojej działalności oraz o podstawowych problemach radiofonii i telewizji.

3. Sejm i Senat uchwałami przyjmują lub odrzucają sprawozdanie, o którym mowa w ust. 1. Uchwała o przyjęciu sprawozdania może zawierać uwagi i zastrzeżenia, a uchwała o odrzuceniu sprawozdania musi zawierać uzasadnienie.

4. W wypadku odrzucenia sprawozdania przez Sejm i Senat kadencja wszystkich członków Krajowej Rady wygasa w ciągu 14 dni, liczonych od dnia ostatniej uchwały, z zastrzeżeniem ust.

5. Wygaśnięcie kadencji Krajowej Rady nie następuje, jeżeli nie zostanie potwierdzone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesor Dudek podaje zasłyszany przeciek

https://wydarzenia.interia.pl/raport-wybory-parlamentarne-2023/news-jak-opozycja-moze-przejac-tvp-profesor-wskazuje-kruczek-praw,nId,7090820

Cytat

Mogę tylko powiedzieć o plotkach, które słyszałem i które krążą, że to ma polegać na likwidacji jednostki prawnej o nazwie TVP - mówi w rozmowie z Interią profesor Antoni Dudek. - Czyli telewizja publiczna zostanie w sensie prawnym zlikwidowana, a następnie powołana jako już inny podmiot prawny, co ma rzekomo umożliwić wymianę jej władz - dodaje politolog.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę oglądałem TVP Info i nie wyglądało to tak źle jak jeszcze kilka dni wcześniej. 

Przynajmniej w tych momentach, które ja oglądałem.

Myślę, że pożegnanie się z kilkoma osobami sporo by już zmieniło. Mam tutaj na myśli Pana Kłeczka, Pana Rachinia czy Panią Ogórek. Ich słynne wypowiedzi czy "występy" można znaleźć bez większego wysiłku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja to rozumiem że cała spółka TVP będzie rozwiązana.

Na jej miejsce powstanie nowa z zupełnie inną nazwą.

Też tak myślę, ponieważ nie ma innej drogi jak likwidacja starej TVP i powołanie nowej. Tak było w przypadku likwidacji WSI. Na miejsce WSI powołano Kontrwywiad.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, k05 napisał(a):

Dzisiaj trochę oglądałem TVP Info i nie wyglądało to tak źle jak jeszcze kilka dni wcześniej. 

Przynajmniej w tych momentach, które ja oglądałem.

Myślę, że pożegnanie się z kilkoma osobami sporo by już zmieniło. Mam tutaj na myśli Pana Kłeczka, Pana Rachinia czy Panią Ogórek. Ich słynne wypowiedzi czy "występy" można znaleźć bez większego wysiłku. 

Rachoń to jeden z najlepszych dziennikarzy w Polsce. Tusk nie zapomni mu resetu. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Janio napisał(a):

Też tak myślę, ponieważ nie ma innej drogi jak likwidacja starej TVP i powołanie nowej. Tak było w przypadku likwidacji WSI. Na miejsce WSI powołano Kontrwywiad.

Ciekawe czy wraz z Telewizją Polska zostałyby rozwiązane Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa? Moim zdaniem już powrót do zarzuconej przez Matyszkowicza zmiany logotypów mógłby rozwiązać sprawę. 

19 minut temu, k05 napisał(a):

Jeden z najlepszych dziennikarz nie zachowywałby się w taki sposób w jaki zachował się on na jednej z konferencji opozycji przed TVP. Żenada. 

MGOk9kuTURBXy9lNGU2NTFlOC05NjExLTQyZmYtO

Moim zdaniem najbardziej zostanie on zapamiętany z powyższej przymulonej miny podczas tegorocznej debaty wyborczej. Zresztą już w 2015 roku podczas słynnej przemowy (stanowiącej swego rodzaju klątwę zakończoną w tym roku) przed  Rachoniem (a także chociażby Telewizją Republika) ostrzegał Zbigniew Stonoga i słusznie bo w zasadzie miał rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem za odpolitycznieniem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ale dla mnie usunięcie pionu informacyjnego w Telewizji Publicznej przez m.in. prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wiąże się ze złamaniem wolności słowa.

 

Dobrze że Trzecia Droga ma realny projekt prawdziwej reformy mediów publicznych, żeby je odpolitycznić.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Rachoń to jeden z najlepszych dziennikarzy w Polsce. Tusk nie zapomni mu resetu. 

Był lokalnym rzecznikiem PIS i nigdy z tej roli nie wyszedł. Reset , a kto to ogląda i kto daje temu wiarę? Tendencyjnie zrobiony program.

Dość osobliwą rekomendację wystawił mu członek jego rodziny

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,30207356,kim-jest-michal-rachon-gwiazda-propagandy-od-rzecznika-pis.html

Cytat

Dla niego polityka to tylko PR, a nie wartości - mówi jego stryj

 

 

 

Nieco więcej przecieków na temat zmian w TVP

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zwolnienia-tvp-polskie-radio-janusz-da[beep]ski-mateusz-matyszkowicz-zarzad-opozycja-zmiany-wybory-parlamentarne-koniec-rada-mediow-narodowych-ustawa

 

Cytat

Opozycja chce wprowadzając zmiany w mediach publicznych, pominąć zdominowaną przez PiS Radę Mediów Narodowych. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, minister kultury i dziedzictwa narodowego poprzez Walne Zgromadzenia, postawiłby spółki medialne w stan likwidacji. Wtedy powołane zostałyby zarządy komisaryczne, których RMN nie mogłaby odwołać. Stan likwidacji zostałby odwołany dopiero po ustawowych reformach rynku medialnego. Odbierałyby one Radzie Mediów Narodowych prawo do powoływania zarządów mediów publicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Czyli powroci projekt likwidacji TVP INFO w obecnym kształcie? Ciekawe pod jaka nazwa bylby nowy kanal informacyjny po zmianie wladzy w TVP! Czyzby TVP24 czy TVP NEWS? 

 

Bez TVP w nazwie... Opozycja zaczyna wprowadać swoje skandaliczne pomysły

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana prowadzących główne programy wieczorne w paśmie 19:00-21:00, np. Hania Lis za Holecką. Więcej komentatorów z lewej strony, może powrót programu „Peunta" Dominiki Wielowieyskiej. "W tyle wizji" zostanie pewnie zastąpiony nowym programem satyrycznym prowadzonym przez Krzysztofa Daukszewicza, Artura Andrusa i Roberta Górskiego. Łukasz Warzecha może doczeka się powrotu do TVP, bo spotkał się z ostracyzmem ze strony PiS. Większy rewolucji nie przewiduję, po za wywaleniem Ogórek, Rachonia i Kłeczka. Obstawiam, że Holecka i Klarenbach mogą się ostać, choć zostaną zmarginalizowani i wrzuceni gdzieś na pobocze TVP3.

Na pewno likwidacji TVP Info nie będzie. Może będzie więcej transmisji obrad sejmowych na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, swordfish said:

Obstawiam, że Holecka i Klarenbach mogą się ostać, choć zostaną zmarginalizowani i wrzuceni gdzieś na pobocze TVP3.

Jeśli mają dokonać znaczących zmian w wizerunku tej tv to takie osoby muszą polecieć jako pierwsze. Zero wstydu i godności przekazując kłamliwe informacje, manipulacje i atakowanie w 'debatach' tylko jednej strony.

Nie wspominając nawet o ich pensjach absurdalnych.

Edytowane przez utede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, utede napisał(a):

Jeśli mają dokonać znaczących zmian w wizerunku tej tv to takie osoby muszą polecieć jako pierwsze. Zero wstydu i godności przekazując kłamliwe informacje, manipulacje i atakowanie w 'debatach' tylko jednej strony.

Nie wspominając nawet o ich pensjach absurdalnych.

Czy Hanna Lis zgodzi się na pracę za połowę stawki Klarenbacha?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...