Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanale dostępnym w internecie, dodajmy. A tu chodzi o transmisję telewizyjną w TVP Info, zaś to, iż pokazuje się na żywo tylko wystąpienie polityka PiSu, zaś pozostałych głosów albo nie prezentuje się w ogóle, albo są one puszczane z odtworzenia i pocięte, istotnie jest częstą praktyką. W dodatku nieuczciwą, bo myślę, że powinno się pokazać także głosy reprezentantów innych ugrupowań. Polsat News i TVN 24, jeśli transmitują dane punkty obrad Sejmu na antenie tradycyjnej (bo np. w TVN24 Go jest też przekaz z parlamentu, nie tylko Sejmu, ale komisji i podkomisji), przedstawiają albo przebieg całego punktu, albo co najmniej wystąpienia wnioskodawców oraz przemówienia klubów i kół. Nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale w sumie to nie powinno przeszkadzać politykom,  którzy chcą likwidacji  TVP Info oraz zakaz wszelkich programów  informacyjnych  i publicystycznych. To zakłada projekt  przedlożony dzisiaj  przez Rafała  Trzaskowskiego.  Niestety  politycy opozycji  nie odnosili się do kwestii  samego projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kirk napisał(a):

Kanale dostępnym w internecie, dodajmy. A tu chodzi o transmisję telewizyjną w TVP Info, zaś to, iż pokazuje się na żywo tylko wystąpienie polityka PiSu, zaś pozostałych głosów albo nie prezentuje się w ogóle, albo są one puszczane z odtworzenia i pocięte, istotnie jest częstą praktyką. W dodatku nieuczciwą, bo myślę, że powinno się pokazać także głosy reprezentantów innych ugrupowań. Polsat News i TVN 24, jeśli transmitują dane punkty obrad Sejmu na antenie tradycyjnej (bo np. w TVN24 Go jest też przekaz z parlamentu, nie tylko Sejmu, ale komisji i podkomisji), przedstawiają albo przebieg całego punktu, albo co najmniej wystąpienia wnioskodawców oraz przemówienia klubów i kół. Nie ma z tym problemu.

Właśnie, to jest prawda. Na antenach tv "publicznej" transmisje z obrad sejmu właśnie tak wyglądają. Pokazywane są tylko i wyłącznie wypowiedzi posłów PiS, a gdy głos zabiera ktoś z opozycji, kamera natychmiastowo przełączana jest na siedzącego gdzieś w parlamencie Kłeczka. A należy dodać, że zainteresowani widzowie tv naziemnej nie mają innej możliwości, by śledzić obrady sejmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Parlament co prawda jest nadawany przez internet, ale tym samym jest dostępny wszędzie - na komputerze, tablecie, telefonie i TV (HbbTV i przez stronę stream.tvp.pl)

8 minut temu, Solderowy123 napisał(a):

A należy dodać, że zainteresowani widzowie tv naziemnej nie mają innej możliwości, by śledzić obrady sejmu.

Więc to zdanie kolegi nie jest do końca prawdą - wystarczy mieć kompatybilne urządzenie i włączoną funkcje HbbTV lub dostęp do przeglądarki

Jak ktoś chce to sobie znajdzie

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10Mówimy o przekazie naziemnym a nie internecie. Widz naziemny przeważnie nie ma lub nie potrafi posługiwać się internetem. 

Nie twierdzę że należy pokazywać każdą debatę w telewizji, ale ta konkretna powinna być wyemitowana w całości, gdyż dotyczy sprawy związanej z tym kanałem, tym bardziej że jest projektem obywatelskim. Widz naziemny powinien móc się zapoznać ze stanowiskiem wnioskodawcy w całości i poszczególnylnych klubów bez interpretacji dziennikarzy. A domyślam się że ta interpretacja była i wyłącznie krytyczna. 

 

Gdy sejm debatował nad projektem Lex TVN transmisja była także w TVN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Więc to zdanie kolegi nie jest do końca prawdą - wystarczy mieć kompatybilne urządzenie i włączoną funkcje HbbTV lub dostęp do przeglądarki

Jak ktoś chce to sobie znajdzie

Chyba już któryś raz pada w tej dyskusji kwestia tego, że nie rozmawiamy o kanale internetowym, a o przekazie telewizyjnym, więc trzymaj się kwestii TVP Info, a nie tego, że transmisje są w sieci, bo równie dobrze można powiedzieć że nawet TVP Parlament nie jest potrzebne, skoro są bezpośrednie strony.

 

Są ludzie, którzy z różnych przyczyn nie mają dostępu do internetu. Dlaczego mamy ich wykluczać z możliwości wysłuchania całej debaty i poznania stanowisk różnych stron, tylko prezentując to co jest "po linii", a resztę okraszać Kłeczkiem, którego korespondencje sejmowe nie są informacyjne, a publicystyczne?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Wszystkie obrady Sejmu i Senatu transmitowane są na kanale TVP Parlament.

Już lepiej włączyć sobie na YT i obejrzeć. TVP info zawsze będzie upolityczniona mniej czy więcej , była, jest i będzie za wszystkie partie, które rządziły i będą rządzić. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy precyzyjni,  nie Kłęczkiem wczoraj,  a programem "Minęła 20" z udziałem  polityków  opozycji .

Dla mnie było oczywiste,  że TVP  Info  tego nie będzie  transmitowany dlatego znalazłem na YouTube 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wislok napisał(a):

Bądźmy precyzyjni,  nie Kłęczkiem wczoraj,  a programem "Minęła 20" z udziałem  polityków  opozycji .

Tak, mi teraz chodziło o taki bardziej ogólny obraz, że jeśli jest coś o debatach w Sejmie, to z reguły to Kłeczek robi. Sam nie widziałem przekazu TVP i tego, co teraz pokazują, bo obrady oglądam na stronach sejmowych, tam gdzie są 4 kamery i mogę na przykład listę posłów zgłoszonych do pytania obserwować czy też sprawdzić, ile czasu zostało na wystąpienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 19:04, Adrian96 napisał(a):

@Vinni W 2021 został nieprawomocnie skazany. Prokurator i Obrońca oskarżonego odwołali się od wyroku i w grudniu zeszłego roku został prawomocnie skazany przez Sąd Okręgowy w Szczecinie. 

 

Przed chwilą pełnomocnik matki w TVN24 powiedział że prawomocny wyrok zapadł w grudniu 2021. Masz zatem nieprecyzyjne informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to także Kurski w tego typu sprawach nie zabierał raczej głosu, poza wywiadami u Karnowskich w "Sieciach". Prędzej to się załatwiało komunikatem Centrum Informacji TVP. Nie oczekiwałbym więc, że Matyszkowicz się wypowie, szczególnie że ta konkretna sprawa niejako pokazuje, iż mimo zmiany kierownictwa telewizji metody w TAI się nie zmieniły i że obecny prezes w sferze informacji mógł co najwyżej wprowadzić serwisy zagraniczne i kulturalne do TVP Info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...