Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pan Kłeczek nikogo nie wypraszał ze studia. ,,Miłosz Kłeczek pracuje w telewizji od ponad pięciu lat. Wcześniej pracował dla m.in. dla Superstacji, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiowej Jedynki.W październiku 2019 r. dziennikarz zadebiutował jako prowadzący pasma informacyjnego, a w kolejnym roku został głównym prowadzącym paradokumentu "Kasta" na TVP Info, gdzie prześwietla sądowe wyroki." 

Osobiście nie oglądam programów z jego udziałem,wolę inne,co w cytowanym poście wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, że ten cytat z biografii jest nieprecyzyjny. Kłeczek prowadził, owszem, taki program "Kasta", ale to nie był paradokument, tylko magazyn, zaś paradokument (którego już nie ma) nadawano w Jedynce.

Zaś co do samego redaktora - zraził mnie swego czasu, gdy zobaczyłem jego korespondencję sejmową. To nie było sprawozdanie o tym, co się stało na sali obrad, kto co powiedział albo co politycy sądzą o danej sprawie. To był bardzo stronniczy komentarz wychwalający rząd pod niebiosa. Nie tego oczekuję od sprawozdawcy sejmowego, coś takiego nie powinno się znaleźć w programie informacyjnym. Programy również prowadzi bardzo słabo.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ta nienawiść do TVP - jakoś od początku istnienia TVP (już ponad 70 lat) nie było takiego zmasowanego ataku na tego nadawcę

TVP był podczas stanu wojennego, rządów lewicy, SLD PO, PSL itd. i jakość nie słyszałem, żeby były kiedyś takie cyrki czy to na ulicach, czy w internecie/mediach

A tu nastały wybory w których wygrał PiS i "niemal natychmiast" zaczęły się narzekania, nienawiść itd.

Bardzo to zastanawiające 🤔 - może to dobry temat na jakąś pracę magisterską z dziedziny socjologii i życia społecznego 

W dniu 10.01.2023 o 10:36, zefir napisał(a):

Pan Kłeczek nikogo nie wypraszał ze studia. ,,Miłosz Kłeczek pracuje w telewizji od ponad pięciu lat. Wcześniej pracował dla m.in. dla Superstacji, TVN24, TTV, TVN Meteo i radiowej Jedynki.

O i to też jest ciekawe - jakoś nikt nie krytykuje osób pracujących (bo niektórych też ja bym nie nazwał dziennikarzami) dawniej w TVP, a obecnie świadczących usługi w mediach (że tak powiem) sprzyjających opozycji (TVN, GW, itd. - np. Kraśko, Ziemiec, Lis), a krytykuje się tylko tych, którzy obecnie pracują w TVP.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

Zastanawia mnie ta nienawiść do TVP - jakoś od początku istnienia TVP (już ponad 70 lat) nie było takiego zmasowanego ataku na tego nadawcę

TVP był podczas stanu wojennego, rządów lewicy, SLD, PO, PSL itd. i jakość nie słyszałem, żeby były kiedyś takie cyrki czy to na ulicach, czy w internecie/mediach

Stan wojenny? Wtedy na murach właśnie najbardziej widoczne były napisy "Telewizja kłamie", na ulotkach drukowano wierszyki typu "DTV łże jak łgał", w Świdniku organizowano słynne spacery w porze nadawania Dziennika Telewizyjnego (najpierw one były o 19:30, zaś potem, gdy godzinę milicyjną przeniesiono tam na 19:00, to spacery przeniesiono na 17:00, gdy szło popołudniowe wydanie), zaś Radio Solidarność właśnie pory nadawania DTV sobie często wyznaczało na zagłuszanie fonii swoimi audycjami. W połowie lat 80-tych Jacek Fedorowicz zaczął parodiować dzienniki, nagrywając ich własne wersje na kasety.

Więc nie, to nie jest tak że protesty (to lepsze określenie niż "cyrki") się zaczęły w 2016.

 

Zresztą i w późniejszych latach krytykowano, często bardzo dosadnie, nadawcę publicznego, pamiętam że właśnie za rządów SLD i pierwszego PiSu w koalicji było tak, iż w rubryce "Z życia koalicji/z życia opozycji" pisma "Wprost" o TVP nie pisano inaczej jak "Telewizja Białoruska oddział w Warszawie". Z kolei tuż po przejęciu władzy przez PiS, ale jeszcze przed ustawą, która umożliwiła początek zmian w TVP, pamiętam choćby okładkę "Sieci" Karnowskich (wtedy jeszcze z literą "W" w nazwie), w której Piotra Kraśkę przebrano w mundur wojskowy z czasów LWP. Wcześniej jeszcze, za rządów PO-PSL, z Tomasza Lisa w tym samym piśmie zrobiono SS-mana.

Sprawa wygląda tak, że ta krytyka była, tylko wtedy szła z innej strony i była inaczej skonstruowana.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kirk napisał(a):

pamiętam choćby okładkę "Sieci" Karnowskich (wtedy jeszcze z literą "W" w nazwie), w której Piotra Kraśkę przebrano w mundur wojskowy z czasów LWP. Wcześniej jeszcze, za rządów PO-PSL, z Tomasza Lisa w tym samym piśmie zrobiono SS-mana.

(W) Sieci to było (i chyba nadal jest) dosyć małym wydawcą prasy i to raczej bardziej prawicowy, więc aż tak bym tego nie dawał za przykład - ale jeśli już to i tak był to jeden z nielicznych wydawców, który krytykował ówczesny rząd - przeważająca większość była przychylna władzy, a teraz z tego co widzę sytuacja się odwróciła

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu generalnie nie brałem tego przykładu z racji wielkości wydawcy, choć przypominam sobie, że jednak wtedy pismo to miało lepsze wyniki sprzedaży niż obecnie, tak jak sprawdziłem, około 75 tysięcy egzemplarzy, więc też bym tego przykładu nie umniejszał.

A też kwestia jest taka, że jednak standardy się zmieniły w TVP, i to niestety na gorsze. Jeszcze za czasów Brauna czy Daszczyńskiego było możliwe, by nadawano program typu "Świat się kręci", gdzie stałymi komentatorami byli Rafał Ziemkiewicz czy Renata Kim, a do tego mogli oni siedzieć przy jednym stole. Czy teraz jest jakiś program w TVP, w którym widać tego typu różnorodność? Bo na przykład w "Salonie dziennikarskim" nadawanym w soboty tego nie widzę. Tam krytycy rządu się praktycznie nie pojawiają.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kirk jakoś na Wikipedii próżno szukać takich informacji jak przedstawiłeś wyżej - chyba, że w innych artykułach - (tak wiem - Wikipedia nie jest wyrocznią, ani wszechwiedzącą encyklopedią), ale dziwnym trafem o krytyce TVP po 2015 roku jest oddzielny podrozdział na kilkadziesiąt linijek

https://pl.wikipedia.org/wiki/Telewizja_Polska#Zarzuty_upolitycznienia_za_rządów_PiS

 

Gwoli ścisłości (żeby nie było że jednak coś jest) jedyne co znalazłem (w tym artykule) to to zdawkowe:

Cytat

Programom informacyjnym TVP po 1989 roku zarzucano uleganie wpływom politycznym w zależności od tego, kto rządzi w Polsce oraz stronniczość i brak obiektywizmu

 

Edytowane przez Bartosz10
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bartosz10 napisał(a):

@Kirk jakoś na Wikipedii próżno szukać takich informacji jak przedstawiłeś wyżej - chyba, że w innych artykułach - (tak wiem - Wikipedia nie jest wyrocznią, ani wszechwiedzącą encyklopedią), ale dziwnym trafem o krytyce TVP po 2015 roku jest oddzielny akapit na kilkadziesiąt linijek

Istotnie, Wikipedia nie jest wyrocznią, a to co przytoczyłem, wiem z lektury książek. Chociaż akurat o spacerach świdnickich nawet Wikipedia ma artykuł, ale także portal Dzieje.pl zamieścił tekst. https://dzieje.pl/artykuly-historyczne/spacerem-w-dziennik-telewizyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Zastanawia mnie ta nienawiść do TVP - jakoś od początku istnienia TVP (już ponad 70 lat) nie było takiego zmasowanego ataku na tego nadawcę

Słabo się orientujesz.

Przykład nie tak dawny z 2015 roku, gdy TVP nie było jeszcze przejęte przez PIS. Zdarzenie miało miejsce na miesięcznicy smoleńskiej

Żeby nie było że jest to opis z innej gazety jak to nazywasz "na usługach", tekst wprost z portalu TVP Info".

https://www.tvp.info/23069748/reporter-tvp-info-poturbowany-podczas-miesiecznicy-smolenskiej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, można mieć zarzuty co do publicystów którzy goszczą np. w "Gościu Wiadomości", że ciągle zapraszane są tylko 2 osoby (panowie Sakiewicz i Karnowski), ale co do SD (Salonu Dziennikarskiego) nie mam większych zarzutów, tam stara się poruszać różne tematy i zapraszać różnych dziennikarzy z różnych redakcji. A że nie są z opozycyjnej strony? Problem jest taki, że zaproszenie nie wiąże się równoznacznie z tym że zostanie przyjęte. I tu jest "pies pogrzebany"

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP do dziś  nie dopuścił się  takiego lajdactwa jak pewna stacja wobec polskiego  sportowca,  więc dopóki to nie będzie  miało miejsca nie mogę  ich nazwać  najgorszą  stacją  ever. 

@Bartosz10 przyczynia się  do tego coraz większą polaryzacji społeczeństwa i rozwój  mediów  społecznościowych,  dawniej nie było tak rozbudowanych narzędzi  do wyrażania  swojej krytyki czy organizowania się.  No i Ci co czują się  w opozycji są  obecnie bardziej  zmobilizowana do protestów,  manifestacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Słabo się orientujesz.

Przykład nie tak dawny z 2015 roku, gdy TVP nie było jeszcze przejęte przez PIS. Zdarzenie miało miejsce na miesięcznicy smoleńskiej

Żeby nie było że jest to opis z innej gazety jak to nazywasz "na usługach", tekst wprost z portalu TVP Info".

https://www.tvp.info/23069748/reporter-tvp-info-poturbowany-podczas-miesiecznicy-smolenskiej

No to się wydarzyło już po wyborach więc może jeszcze "nie było przejęte przez PiS", ale jednak to już było po zmianie władzy, więc nie brał bym tego jakoś bardzo, za przykład niezadowolenia za poprzednich rządów

Tym bardziej, że to wydarzyło się podczas miesięcznicy smoleńskiej w którym brali udział także ludzie nieprzychylni PiSowi (chuligani zakłucający wydarzenie)

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 Serio? :) Tłumaczenie bardzo naciągane, aby próbować usprawiedliwiać to co widać na filmie. Ówczesnym sympatykom określonej partii przekaz TVP Info nie odpowiadał, ze wzgl. na inne standardy dziennikarstwa panujące w TVP, a więc krytyczne ocenianie poczynań tej konkretnej partii.

 

Bezpośrednim powodem silnej krytyki jest dzisiejszy przekaz informacji. Wystarczy spojrzeć na przykłady pasków, których na pęczki można znaleźć w internecie.

Kolega pisze o polaryzacji, a kto tą polaryzację tworzy? Przecież także media. Każdy skutek ma swoją przyczynę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu artykuł na ten temat: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/donald-tusk-tvp-info-spot-slowa-zmanipulowane-samuel-pereira

 

"W spocie autopromocyjnym TVP Info zmanipulowano wypowiedź Donalda Tuska, tak że widzowie mają wrażenie, że szef Platformy Obywatelskiej chwalił publicznego nadawcę, chociaż w rzeczywistości krytykował go za mowę nienawiści. Poseł PO Cezary Tomczyk poinformował, że skieruje w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. - Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał Pan prawo nie ogarnąć - skomentował jego zapowiedź Samuel Pereira, szef portalu TVP.info."
 

Już widzę jak typowi widzowie TVP Info, czyli 65+ z wykształceniem podstawowym, zrozumieli ten "sarkazm".

Im się pewnie wydaje, że Tusk naprawdę chwali TVP i jeszcze gotowi pomyśleć, że "zmądrzał" :D.

Cała reszta zaskoczona, że jeszcze jest jakieś dno do przebicia... Szachy 4D, normalnie, a tak naprawdę samozaoranie w wykonaniu TVP. Kolejne.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego kanału oglądać. Miałem nieprzyjemność obejrzeć quazidokument "Masz człowiek w Warszawie".  W sumie wszystko się zgadza, tylko kontekst wypowiedzi już nie. Szkoda, że autor tego czegoś zapomniał dodac, że były to czasy, w których  prezydent Lech Kaczyński wręcz nalegał się , aby zostać zaproszonym  do Moskwy 9 maja na obchody zakończenia II wojny światowej, zapomniał dodać o słynnej odezwie J.Kaczyńskiego  "bracia Rosjanie" itd.

Brak słów.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bgmnt napisał(a):

 

Już widzę jak typowi widzowie TVP Info, czyli 65+ z wykształceniem podstawowym, zrozumieli ten "sarkazm".

Im się pewnie wydaje, że Tusk naprawdę chwali TVP i jeszcze gotowi pomyśleć, że "zmądrzał" :D.

Człowiek starszy z wykształceniem czy bez jest w stanie o wiele więcej zrozumieć niż osoba młoda,której wydaje się,że jej wszystko wolno i wszystko się należy. Często są na garnuszku tych 65 +,bo sami niezaradni życiowo. Wiecznie mają do wszystkich pretensje,tylko nie do siebie.! W życiu najlepiej mówić o sobie i za siebie. Poza tym w polsce jest demokracja.Jednym się te programy podobają,innym nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...