Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.12.2022 o 17:32, dvbtowiec napisał(a):

To ile Ty byś chciał przeznaczać na publiczne media 0,5% z 674 miliardów USD? 🤣

Kosmos :)

 

Najpierw byłeś zadowolony, że jak PKB będzie 0, to TVP nie będzie miał finansowania, a teraz czepiasz się, że podałem przykładowe wartości do hipotetycznej ustawy?

W dniu 19.12.2022 o 20:31, Bartosz10 napisał(a):

Można zmienić ustawę żeby była zależna od PKB - np. 0.5, 1% lub inną wartość ustaloną w toku konsultacji

 

Edytowane przez Kirk
Hamuj się z wycieczkami osobistymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację miałem na myśli PKB wynoszące zero w rozumieniu brak wzrostu. Jest to błąd w moim myśleniu. Napisałem to źle, uproszczenie było oczywistą bzdurą.

Mógłbyś wycieczek personalnych zatem nie urządzać, bo dyskutujemy w temacie ile tego PKB chciałbyś przeznaczyć. Przy takich kwotach ewentualny udział musiałby być bardzo niski.

Napisałeś 0,5% lub 1%, także nie sprawdzając ile wynosi PKB, zatem kamyczek do swojego ogródka również możesz sobie wrzucić.

 

 

Moje zdanie w tej sprawie jednak jest jasne, coś takiego jak media publiczne od dawna nie funkcjonuje i nie powinno być żadnego finansowania. Nie jesteśmy krajem zamożnym żeby przeznaczać na media kwoty takie jak to robimy obecnie, nie mówiąc już o porównaniu do Wielkiej Brytanii.

Są o wiele bardziej pilne potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2022 o 16:49, wislok napisał(a):

Tak to jest jak niektórzy myślą, ze mają wiedzę w każdym temacie. Oczywiście taki zapis by w pełni TVP nie uchronił, bo zawsze można by go zmienić, choć gdyby zapisać w ewentualnej ustawie, ze zmiana wymagałaby 3/4 większości, choć nie wiem czy to możliwe. 

Bez zmiany w przepisach konstytucji nie byłoby to możliwe, bo większości kwalifikowane są zapisane właśnie w ustawie zasadniczej, a 3/4 jest właśnie tego typu większością.

A żeby się tematu trzymać, to w TVP się tradycja zrobiła, że dziennikarze stacji informacyjnej przygotowują klip świąteczny, tak jest i w tym roku.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dziennikarze-tvp-info-w-swiatecznym-klipie-kto-wystapil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiecFaktycznie nie sprawdziłem na moment publikacji tego postu ile wynosi PKB Polski, ale podałem liczby przykładowe stosunkowo "małe" aby oddać ogólny zamysł

Równie dobrze może to być 0.25%, 0.1% PKB lub inna zmienna (lub stała) wartość, która zostanie uzgodniona w pracach nad ustawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 To i tak sporo.

Zwłaszcza że ustawę można w każdej chwili zmienić.

W Polsce nie ma tradycji ciągłości. Będzie majstrowanie raz w jedną, raz w drugą stronę.

Z tego właśnie powodu, byłbym mimo wszystko przeciw.

 

Jarosław Jakimowicz przegrał proces który wytoczył mu KOD o zniesławienie.

Jest to pierwsza instancja

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/jaroslaw-jakimowicz-przegral-proces-kod-sad-musi-zaplacic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

To i tak sporo.

Z tego co liczyłem to 0,1% odpowiada mniej więcej temu, co media publiczne dostają obecnie z rekompensat (chyba że pomieszały mi się 0, ale raczej nie), więc to nie jest aż tak na wyrost - tym bardziej, jak miałby być zlikwidowany abonament RTV

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej wychodzi. Zalezy od kursu dolara i tego ile samo PKB będzie wynosić.

Dla mnie to jednak sporo. Media publiczne mają za bardzo rozbudowaną strukturę. Gdyby nad tym problemem się całościowo pochylić można by wiele zaoszczędzić.

Zobaczymy co przyniesie przyszłość. Jeśli zmiana władzy nastąpi, zmieni się także podejście do mediów publicznych. Będziemy oceniać te pomysły i jak wyszła ich realizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest dwutorowy. Pierwszy to spadająca popularność TV w ogóle jako takiej. Coraz więcej młodych ludzi w ogóle nie ma telewizora.  Kolejna sprawa to Polska jest krajem cały czas na dorobku , wiele rzeczy dużo ważniejszych i pilniejszych jest niedofinansowanych i to takich, których funkcjonowanie dotyka lub może dotknąć każdego z nas. Bez TVP świat się specjalnie nie zawali( tym bardziej skoro w ogóle coraz więcej osób w ogóle nie ogląda TV) . Więc problemem nie jest w samej wysokości, która może być taka czy siaka,a brak społecznej akceptacji dla wydawania ogromnych sum na telewizję. Drugi aspekt już nieco inny- to wydawanie takich sum na tubę polityczną rządzących. Rozwiązanie kwestii finansowania to jedna kwestia, ale wraz z nią musi iść rozwiązanie kwestii odpolitycznienia TVP co może być trudniejsze, bo czy politycy zdecydują się na pozbawienie siebie narzędzia w walce z politycznym konkurentem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia dziennikarze TVP Info nagrywają kolędę. Tym razem przygotowali utwór z zespołem Taraka, który tworzą muzycy z Polski i Ukrainy.Muszę przyznać,że bardzo podoba mi się ich pomysł i wykonanie.Tak jak w porzednik latach jest to miłe wprowadzenie nas w okres świąt.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie pod publikę. Przesadzają z kolędami. Boże Narodzenie trwa w TVP już od przełomu listopada i grudnia. I to łącznie z reklamami.

Gdzie te czasy gdy święta obchodziło się 24-26 grudnia. Prawdziwie,rodzinnie a nie komercja,komercja i nic więcej. 😐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2022 o 12:21, zerojedynkaX napisał(a):

Nagranie pod publikę. Przesadzają z kolędami. Boże Narodzenie trwa w TVP już od przełomu listopada i grudnia. I to łącznie z reklamami.

Ja bym powiedział głównie przez reklamy

Gdyby reklamodawcy nie publikowali reklam świątecznych to święta w TV rozpoczynały by się tak jak piszesz - po 20 grudnia

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i pierwsze reklamy nawet 1 listopada wystartowały czyli 10 dni wcześniej to i tak w tym terminie.A jak na zachodzie?Świat oszalał we wrześniu,a w Ameryce to istnieją sklepy świąteczne przez cały rok wiec u nas gonitwy takiej niema tylko są obłążenia po galeriach.TVP info święta zaczęło w wigilię w wraz z oprawą.Komercja nasza kochana z początkiem grudnia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższą wpadkę wykorzystała propaganda w Rosji cytując za paskiem

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wpadka-tvp-wykorzystana-przez-rosyjska-propagande-powiedzieli-prawde/ys0rhb0

Cytat

Na wpadkę zwróciła uwagę rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti, która opublikowała krótki tekst pod tytułem "Telewizja Polska powiedziała prawdę o Rosji".

RIA opisuje w nim komunikat, jaki mogli zobaczyć widzowie, a następnie przywołuje komentarze użytkowników, jakie pojawiły się w sieci. Wśród nich takie jak "Czasami prawda jest nadawana przez pomyłkę", czy "Ktoś w telewizji wypił eliksir prawdy zamiast porannej kawy".

 

Warto także zauważyć

Cytat

Z informacji "Presserwisu" wynika, że redaktor odpowiedzialny za ten pasek został zawieszony w obowiązkach.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donald Tusk pojawi się w TVP, ale jak PiS straci władzę na Woronicza. Zresztą w "Strefie starcia" co tydzień muszą informować, że zarówno Donald Tusk, jak i politycy PO, po raz któryś nie pojawiają się w tym programie.

 

15 godzin temu, Ipo napisał(a):

Sądząc po tym jak ucieka przed kamerami TVN to na pewno by się pojawił. 🤣

 

Warto też dodać, że Macierewicz nazywa TVN "telewizją ubecką i WSIowską", przez co przegrał z nimi proces sądowy.

Edytowane przez Frontowiec
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

W wiadomościach poinformowano, że do debaty po filmie "Nasz człowiek w Warszawie" zaproszono Donalda Tusk

https://wiadomosci.wp.pl/tvp-atakuje-tuska-nasz-czlowiek-w-warszawie-6756488849414752a

Cytat

W sobotni wieczór na antenie TVP1 i TVP Info swoją premierę miał "dokument" autorstwa Marcina Tulickiego. Związany z państwowymi mediami redaktor stawia w nim tezę, że to m.in. były polski premier ponosi odpowiedzialność za wybuch wojny w Ukrainie.

O czym tu debatować? :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...