Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Vaniliovsky napisał(a):

Polsat w ostatnich miesiącach stracił Fortuna 1 liga i teraz Liga Mistrzów. Chyba nie leży im piłka kopana.

 

Myślę, że powalczą o Ligę Europy i Ligę Konferencji. Te prawa są znacznie tańsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Beks napisał(a):

 

Myślę, że powalczą o Ligę Europy i Ligę Konferencji. Te prawa są znacznie tańsze. 

 

Coś czuje, że Polsatowi nie opłacało się utrzymywać kanałów Polsat Sport Premium. Stawiam, że jeśli to wpadną na Polsat Sport + Eleven Sports. Ewentualnie ES zawsze mogą przemianować na PSP. Dziwiłem się, że Grupa Polsat utrzymuje dwa pakiety sportowe premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiemy kiedy możemy spodziewać się oficjalnego potwierdzenia wygrania przetargu? Ja zerkam na oficjalną stronę UEFA i nadal widnieje tam przy Polsce data przetargu. Dokument jest aktualizowany co kilka dni, do wczoraj była aktualizacja z 5 marca, dziś jest z 19 marca, ale Poland nadal bez potwierdzenia nadawcy. Jak zjedziecie sobie w dokumencie na dół, jest lista potwierdzonych nadawców w Europie:

https://editorial.uefa.com/resources/028b-1a727528be93-053ae40293d4-1000/2024-27_ucl_media_rights_sales_2024.03.19.pdf

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fillion napisał(a):

Też to zauważyłem, jak i to że ma być dziś w studio Weszło. Czyli dla mnie realny wariant że pan Szkolnikowski trafi albo do Weszło albo do C+, chyba że... powrót do TVP, zważywszy że wg informacji SF pan Staszewski odchodzi z końcem marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: jak obstawiacie, jeśli Canal+ jest wygranym, Liga Mistrzów będzie dostępna tak jak do tej pory w Pakiecie Wielka Piłka, czy już w tym niższym? Ja obstawiam, że kilka meczów rundy będzie na kanałach Canal+ Sport 1-5 (lub raczej Canal+ Sport 1-4, bo 5 nie jest kanałem premium), a reszta w streamingu na Canal Plus Online, w Pakiecie Wielka Piłka. Jakoś muszą zarobić na te prawa.. :)

 

Ja też obstawiam, że Canal+ i Polsat są dawno dogadani - Canal+ bierze LM, Polsat Ligę Europy i Ligę Konferencji i się wymieniają. W sensie na Canal+ zostaje Polsat Sport Premium ze wspomnianymi rozgrywkami, a Polsatowcy mają choć trochę Ligi Mistrzów na kanałach Canal+ Sport 3 i 4. 

 

Kto wie, może jeszcze Polsat Sport Premium przejmie Bundesligę i robi się ciekawie. Ale Canal+ i tak byłby największym wygranym, bo w pakiecie Wielka Piłka mieliby: ESA, LM, LE, LK, LaLiga, pewnie zaraz całość Premier League, SerieA, Bundesligę, czyli wszystko co najlepsze :) 
 

btw: a czy wzięliśmy w ogóle pod uwagę możliwość sprzedaży sublicencji przez Canal+? Spójrzcie np. na Ekstraligę żużlową, wygranym jest C+, ale i tak połowę transmisji oddaje Eleven. Teraz w LM meczów będzie praktycznie 100 więcej niż do tej pory, ciężko to będzie ogarnąć jedną TV. Nie zdziwię się jak zaraz się okaże, że jednak coś na Polsat Sport Premium będzie z LM. Ciekawe to wszystko :)  

Edytowane przez damian1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, damian1979 napisał(a):

Ja też obstawiam, że Canal+ i Polsat są dawno dogadani - Canal+ bierze LM, Polsat Ligę Europy i Ligę Konferencji i się wymieniają. W sensie na Canal+ zostaje Polsat Sport Premium ze wspomnianymi rozgrywkami, a Polsatowcy mają choć trochę Ligi Mistrzów na kanałach Canal+ Sport 3 i 4.

 

Tylko to słaby deal dla Polsatu, który nadal traci najlepsze kąski. Kto powiedział że najlepsze mecze LM wskoczą na C+S 3 i 4? Najlepsze to raczej będą na C+ Premium albo na C+S 1.

Tym razem meczy jest na tyle dużo że C+ może się nie bawić w dublowanie transmisji, tylko wrzucać poszczególne mecze na kolejne kanały sportowe.

 

 

A kto wie... może ostatnie przesunięcie Ekstraklasy na C+S 3 coś zwiastuje? Może już nie będzie dedykowanych kanałów do sprzedaży innym operatorom, tylko C+ udostępni całą paczkę kanałów sportowych Polsatowi (i analogicznie, Polsat da Polsat Sport / Extra / News / Fight do platformy C+ ?)

 

15 godzin temu, muza_tv napisał(a):

Coś czuje, że Polsatowi nie opłacało się utrzymywać kanałów Polsat Sport Premium.

 

Przypuszczam że przynajmniej dwa główne zostaną i ewentualnie usuną kanały pop-up 3-6. Mimo wszystko, dość często zdarzały się transmisje z innych wydarzeń na tych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie da się transmisji tych innych wydarzeń zmieścić na PS czy PS Extra? 

 

Dość często były transmisje innych wydarzeń na PSP ale często w tym czasie PS czy PSE puszczały powtórki. Nie widzę sensu trzymania dwóch dodatkowych kanałów. Zawsze to jakieś koszty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzimy oferty operatorów, którzy dają pakiety Polsat Sport Premium, to mamy tam info o dacie zakończenia tej promocji. Jest na Play, a tutaj ze strony Canal Plus online:

 

Cytat

Opcja Dodatkowa Polsat Sport Premium świadczona do 30.06.2024 r. W przypadku przedłużenia okresu świadczenia usługi, będzie ona świadczona promocyjnie, a jej udostępnienie i wycofanie nie będzie wymagało poinformowania ani uzyskania zgody Klienta i nie będzie stanowiło zmiany warunków Umowy.

 

Nie wiem czy takie info było jeszcze parę dni temu, ale pewnie tak. Do lata PSP ma prawa na LM. Więc teoretycznie PSP może zniknąć po tym czasie, a może też być dalej z nowymi treściami "premium" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damian1979 napisał(a):

Jeśli sprawdzimy oferty operatorów, którzy dają pakiety Polsat Sport Premium, to mamy tam info o dacie zakończenia tej promocji. Jest na Play, a tutaj ze strony Canal Plus online:

 

 

Nie wiem czy takie info było jeszcze parę dni temu, ale pewnie tak. Do lata PSP ma prawa na LM. Więc teoretycznie PSP może zniknąć po tym czasie, a może też być dalej z nowymi treściami "premium" :)

 

Te zapisy były od zawsze. Nic nowego. 

Edytowane przez shevchenko1987
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...