Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tańsze jak bierzesz gdzieś w pakiecie. Wtedy też Viaplay albo C+ można wziać taniej.

Bezpośrednio od Polsatu w PBG trzeba wybulić 40 zł za te kanały (dostaje się jeszcze C+ Sport 3/4).

A cyferkowo Eleven w tej usłudze ma raptem 4.7 Mbps (zresztą na satelicie już też zjechało praktycznie do jakości Viaplay jeśli chodzi o wersje HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Paul234 napisał(a):
Te dwa są w sumie tańsze niż jeden Viaplay lub jeden C+ więc nie masz argumentów tylko hejtujesz Solorza. Ja za PSP i Eleven płacę w sumie 20 zł. A za C+ 50 zł. Viaplay też jest drogie

 

wiele osób ma Canal+ za 19,90 i Viaplay za 5 zł, więc to takie samo podawanie ceny tylko w drugą strone

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawel21 napisał(a):

Praw sportowe, które będą do zdobycia:

 

Piłka nożna:

I Liga (do końca sezonu 2023/2024 w Polsacie Sport)

Puchar Polski (do końca sezonu 2023/2024 w Polsacie Sport)

Superpuchar Polski (do końca sezonu 2023/2024 w Polsacie Sport)

UEFA Liga Mistrzów (do końca sezonu 2023/2024 w Polsacie Sport Premium)

UEFA Liga Europy (do końca sezonu 2023/2024 w Viaplay)

UEFA Liga Konferencji (do końca sezonu 2023/2024 w Viaplay)

Liga Włoska(do końca sezonu 2023/2024 w Eleven Sports) 

Liga Francuska (do końca sezonu 2023/2024 w Eleven Sports i Canal+)

Liga Portugalska (do końca sezonu 2022/2023 w Eleven Sports) 

Puchar Włoch (do końca sezonu 2023/2024 w Polsacie Sport)

Superpuchar Włoch (do końca sezonu 2023/2024 w Polsacie Sport)

 

 

Piłka ręczna:

Superliga mężczyzn (do końca sezonu 2022/2023 w TVP Sport)

Superliga kobiet (do końca sezonu 2022/2023 w TVP Sport)

 

Koszykówka:

Energa Basket Liga - PLK (do końca sezonu 2022/2023 w Polsacie Sport)

NBA (do końca sezonu 2022/2023 w Canal+)

 

Hokej:

Hokejowa Liga Mistrzów (do końca sezonu 2022/2023 w Polsacie Sport - finał już się odbył; prawa się skończyły) 

Hokejowe Mistrzostwa Świata IIHF (do końca roku 2023 w TVP Sport) 

 

 

 

Dodam jeszcze do tej listy prawa do sportów łyżwiarskich. Prawdopodobnie koniec praw po tym sezonie 

 

A co do artykułu Weszło. Wydaje mi się że najbardziej prawdopodobne są 2 opcje

1. Sublicencja na Ekstraklaę nie będzie sprzedana i Canal+ będzie pokazywał jeden mecz otwarty na YT, w związku z robudowywaniem swojego kanału na tej platformie

2. Sublicencja zostanie w TVP po cenie jaką proponuje publiczny nadawca, bo żaden z graczy nie zaproponuje ceny jaką chce ESA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, LorDx said:

Eleven PL jest niezależny, własność zygmunta, rozwina PSP albo kanały eleven, sens prowadzenia 10 kanałów sportowych niema sensu :D

 

Ma taki sens, że można wyciągać kasę od ludzi "na ilość".  I wielu się na to łapie, że dostanie pierdyliard kanałów sportowych. A że na częsci z nich są same powtórki i dublujące się transmisje to nieważne ;).

Z tego samego powodu jest 13 Canal+, ileśtam Filmboxów itd mimo, ze pokazywać na nich nie ma czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że obawiam się tego, że DAZN nie wejdzie na nasz rynek zbyt mocno. Dziś mają całą Ligę Mistrzyń (na razie w całości też na Youtube, ale od przyszłego roku tylko część spotkań, reszta za kasę), przejęli od Viaplay ligę hiszpańską, po czym po kilkunastu kolejkach zamknęli ją za subskrypcją wyłącznie i to nawet nie w Polsce (czyli, innymi słowy - dziś w Polsce nie można całkowicie legalnie oglądać ligowych meczów Barcelony, wczorajszych derbów Madrytu czy meczów Sportingu Huelva z Patrycją Balcerzak w składzie), od nowego sezonu przejmują Frauen Bundesligę i nie wiadomo tak naprawdę, czy tylko w Niemczech, czy wszędzie - a to spośród kobiecych lig najbardziej pożądana w Polsce, zwłaszcza że w przyszłym sezonie Zawistowska będzie już grała w Bayernie po dwóch latach wypożyczenia do Köln, o Pajor, Pawollek, Matysik i paru innych naszych czołowych piłkarkach już nie mówiąc. Część transmisji jest dostępna już gdzieś indziej (np. Super League Triathlon jest zarówno na DAZN, jak i Viaplay, a z polskim komentarzem nawet w Eurosporcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że te platformy streamingowe niedługo  same się wykończą. Potrafią przez dzielenie się prawami do transmisji obrzydzić sport zwykłym kibicom.Aby oglądać sport na żywo należy wykupić subskrybcje kilku platform.Mnie już na to nie stać,a i sukcesy polskich sportowców też co raz mniejsze.Obecnie więcej polskich komentatorów w tych stacjach niż naszych sportowców na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się: O jakie prawa mogłoby zawnioskować Eleven Sports? Wiem że zostało w prawach ligi piłkarskie (m. in. Serie A) i żużel (PGE Ekstraliga (sublicencja od CANAL+) i Liga Szwedzka).

 

Ogólnie rzecz mówiąc potrzeba tutaj m.in. pokazywania koszykówki kobiet z USA (WNBA), wiem że CANAL+ pokazało kiedyś tę ligę, ale chyba prawa w Polsce się skończyły. Nie wiem. Moim zdaniem powinno w Polsce (oby w telewizji lineralnej) pokazywać Francuską ligę Rugby Top 14 (która telewizja to może pokazać, ja nie wiem kto, ale oby Eleven Sports). Dobrze by było by pokazywali mecze Litewskich Lig Koszykarskich, bo to Państwo jest dobra w tej dyscyplinie (nie wiem może Viaplay we współpracy albo z CANAL+ albo z Eleven Sports). 

 

Co do praw które się kończą, dobrze by było by Polsat udzielił sublicencji na niektóre mecze Energi Basket Ligi - PLK z Eleven Sports (z finałem transmitowanym równolegle po jednej antenie obu nadawców). Ja wiem że Eleven należy do Polsatu, ale mogą ze sobą współpracować. Ja bym się też zastanowił nad zapowiedzianą przez Viaplay sublicencją na 4 wyścigi Formuły 1 (bo takie są doniesienia medialne). Myślę sobie... Czy nie warto rozpocząć współpracy z Polsatem, właścicielem platformy cyfrowej w którym nie ma Viaplay, ale za to jest Disney+. Ja myślę że NBA powinno zostać w CANAL+, bo to dom tej właśnie najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Takie jest moje zdanie.

 

Edytowane przez WA2511
Drobne poprawki wyglądu tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale litewskiej ligi koszykówki czy francuskiej ligi rugby to raczej wielkie grono widzów w naszym kraju obserwować nie będzie. Poza tym, kiedyś TOP 14 transmitował Orange Sport - skoro nikt się tym nie zainteresował to też źle świadczy o zainteresowaniu. 

Edytowane przez lukas_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że najbliższe kilka przetargów które będą miały miejsce w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy będzie ważne m.in:

1. Dla TVP Sport czy utrzymają pozycję lidera wśród kanałów sportowych

2. Dla Polsatu, czy uda im się utrzymać LM, EBL, Puchar Polski i I ligę piłkarską

Ponadto dowiemy się czy Sporty zimowe utrzymają status quo, czyli zostaną tam gdzie obecnie, ta sama sytuacja z Serie A, La Ligą. Jednym słowem  najbliższy rok-dwa może wywrócić całą "szachownicę" w obecnym rozdaniu praw sportowych. Pierwsza weryfikacja nastąpi pewnie do maja gdy dowiemy się czy Ekstraklasa i ligowa piłka ręczna pozostanie w TVP, i co z EBL, czy zostanie w Polsacie, czy już tutaj będziemy mieli dużą zmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście nowego szefostwa TVP do sportu jest obecnie dużą zagadką, ale myślę, że mogą poważnie myśleć o przejęciu praw do Ligi Konferencji, czego Viaplay tak łatwo nie odda, chyba że woli przepłacić za La Ligę. Reszta raczej będzie chciała utrzymać to, co ma obecnie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawi, co się stanie z Ligą Mistrzów i Pucharem Anglii. Mam wrażenie, że od sezonu 2024/2025 FA Cup może trafić do Viaplay, bo oni mają prawa do tych rozgrywek prawie na wszystkich rynkach, na których są obecni. Poza tym, jak wykupią prawa do Pucharu Anglii, to będą mieli całą angielską piłkę u siebie (czyt. komfort dla fanów angielskiej piłki, a dla serwisu niezła możliwość promowania się w tym aspekcie). Z kolei, z Ligą Mistrzów to już jest bardziej skomplikowana układanka... Viaplay ma prawa do Ligi Mistrzów tylko w Litwie, Łotwie, Estonii i Danii, co pokazuje, że pozyskanie praw do Champions League już nie na każdym rynku jest takie proste. W Polsce to będzie pasjonująca batalia, bo jeśli Viaplay wygra ten przetarg, to ma w zasadzie fanów topowej piłki nożnej w kieszeni. Z kolei, dla Polsatu przegrana w tym przetargu mogłaby być fatalna w skutkach, zarówno pod kątem prestiżu, jak i oferty piłkarskiej. Reasumując, mam przeczucie, że Polsat może iść do przetargu o Champions League razem z CANAL+, by wspólnie przebić Viaplay. Polsat utrzymałby prawa, a CANAL+ pokazałby swoim abonentom, że jeszcze "może" po utracie praw do Premier League. Taką wygraną oba podmioty utrzymałyby odpowiedni balans w kwestii posiadanych praw i zahamowałby tym samym zakusy Viaplay do zmonopolizowania najlepszych praw piłkarskich. Będzie się działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 22:06, Developer napisał(a):

Mnie najbardziej ciekawi, co się stanie z Ligą Mistrzów i Pucharem Anglii. Mam wrażenie, że od sezonu 2024/2025 FA Cup może trafić do Viaplay, bo oni mają prawa do tych rozgrywek prawie na wszystkich rynkach, na których są obecni. Poza tym, jak wykupią prawa do Pucharu Anglii, to będą mieli całą angielską piłkę u siebie (czyt. komfort dla fanów angielskiej piłki, a dla serwisu niezła możliwość promowania się w tym aspekcie). 

Dziwi mnie, że C+ nie zdecydował się na prawa do Pucharu Anglii. Przy okazji utraty praw do ligi hiszpańskiej - kupili Puchar Króla, żeby jednak cokolwiek z hiszpańskiej piłki móc pokazać u siebie (a wtedy mieli jeszcze Ligę Mistrzów, Ligę Europy - teraz jej nie mają).

 

W dniu 16.03.2023 o 22:51, WA2511 napisał(a):

Ogólnie rzecz mówiąc potrzeba tutaj m.in. pokazywania koszykówki kobiet z USA (WNBA), wiem że CANAL+ pokazało kiedyś tę ligę, ale chyba prawa w Polsce się skończyły. Nie wiem.

CANAL+ miał prawa do WNBA do 2015 roku i ich nie przedłużył. Od tamtego czasu żadna stacja nie zdecydowała się na ich zakup. To już mówi samo za siebie. Nie liczyłbym na szybki powrót. 

 

W dniu 16.03.2023 o 22:51, WA2511 napisał(a):

Moim zdaniem powinno w Polsce (oby w telewizji lineralnej) pokazywać Francuską ligę Rugby Top 14 (która telewizja to może pokazać, ja nie wiem kto, ale oby Eleven Sports).

 

W dniu 17.03.2023 o 00:07, lukas_k napisał(a):

Z całym szacunkiem, ale litewskiej ligi koszykówki czy francuskiej ligi rugby to raczej wielkie grono widzów w naszym kraju obserwować nie będzie. Poza tym, kiedyś TOP 14 transmitował Orange Sport - skoro nikt się tym nie zainteresował to też źle świadczy o zainteresowaniu. 

Gdzieś czytałem, że prawa na cały świat do Rugby TOP14 ma CANAL+, ale jak widać - u nas tego nie pokazują. W sumie nie ma co się dziwić. Polską Ligę Rugby pokazywał swego czasu Kanał Sportowy - takie niskie było zainteresowanie - a co dopiero francuską ligę. Z tego co pamiętam również C+ kiedyś próbował z tą ligą na swoich antenach - ale w przeciwieństwie do Orange Sport - ograniczało się to do jakiegoś magazynu emitowanego w poniedziałki ze skrótami ze wszystkich meczów.  

 

W dniu 16.03.2023 o 22:51, WA2511 napisał(a):

Dobrze by było by pokazywali mecze Litewskich Lig Koszykarskich, bo to Państwo jest dobra w tej dyscyplinie (nie wiem może Viaplay we współpracy albo z CANAL+ albo z Eleven Sports). 

Takie "cuda" to co najwyżej w SportKlubie. Jakiś czas temu kupili francuską ligę koszykówki, mają jeszcze coś z Chin, Niemiec, Hiszpanii, a z innych dyscyplin, np. słoweńską siatkówkę.

 

W dniu 16.03.2023 o 22:51, WA2511 napisał(a):

Co do praw które się kończą, dobrze by było by Polsat udzielił sublicencji na niektóre mecze Energi Basket Ligi - PLK z Eleven Sports (z finałem transmitowanym równolegle po jednej antenie obu nadawców). Ja wiem że Eleven należy do Polsatu, ale mogą ze sobą współpracować. 

Koszykówka się u nas kiepsko ogląda. Dotyczy to w sumie niemal każdych zawodów (no może poza EuroBasketem - pod warunkiem, że bierze w nich udział nasza reprezentacja i radzi sobie w miarę dobrze). Najlepszym przykładem jest Liga Mistrzów FIBA, która była już w CANAL+, Eleven, Eurosport, aż w końcu wylądowała w TVP Sport - i to często trafia do samego internetu. Mecze, nawet polskich drużyn, miały oglądalność w granicach błędu statystycznego.

Kołodziejczyk w jednym z wywiadów mówił, że chciałby, żeby koszykówkę bardziej rozwinąć na swojej antenie.  Ale w sumie nie widać tego zbytnio. WNBA już od dawna nie kupują, Ligę Mistrzów FIBA, którą podobno kupili w pakiecie z turniejami WTA też już nie przedłużyli. Nie wiadomo co z PLK, ale wątpię, by polska liga koszykówki zmieniła swoje telewizyjne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...