Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za wcześniej na takie pytania, ale: Czy Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek i Jacek Laskowski także skomentują mecze piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu na antenach TVP czy jednak za dużo roboty to zajmie?

 

Bo nie wiem czy to prawda, ale przypuszczam że wioślarstwem i kajakarstwem będzie zajmować się Szpakowski (podobnie jak w poprzednich igrzyskach), a Laskowski siatkówką ewentualnie. Jestem też ciekaw jednak: Czy Borek będzie robił coś na Olimpiadzie w Paryżu?

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, WA2511 napisał(a):

Za wcześniej na takie pytania, ale: Czy Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek i Jacek Laskowski także skomentują mecze piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu na antenach TVP czy jednak za dużo roboty to zajmie?

Nie spodziewałbym się meczów piłki nożnej pokazywanych w TVP na IO może poza finałem. TVP ma ograniczenia w pokazywaniu igrzysk na dwóch antenach jednocześnie, poza tym naszych tam nie ma.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WA2511 napisał(a):

Za wcześniej na takie pytania, ale: Czy Dariusz Szpakowski, Mateusz Borek i Jacek Laskowski także skomentują mecze piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu na antenach TVP czy jednak za dużo roboty to zajmie?

TVP ma tylko sublicencję, piłka męska olimpijska jest piłką U23 (z trzema wyjątkami na kraj), piłki żeńskiej nie tykają. Szpakowski już było zapowiedziane, że robi kajaki i wiosła (szkoda Marendziaka, który się już wgryzał, ale może być potrzebny w strzelectwie, które robił na IO), Laskowski ma siatkówkę, pewnie do spółki z Dębowskim, ale on z kolei będzie nr 1 do tenisa stołowego (chociaż przy braku Polaków w badmintonie mogą wziąć Cisowskiego, a Dębowskiego przenieść na odcinek siatkarsko-ręczny). Do piłki na igrzyskach, jeśli już, trafią młodzi typu Roj, Bugaj, względnie Iwański (w Krakowie komentował wspinaczkę, a na duet Urbanowicz-Pereira bym drugi raz nie liczył), a od kobiecej piłki są Zawacki i Sławiński, jak będzie trzeba do medalowych meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Kaźmierska
Ten odpowiedź został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Obserwacja została wykorzystana w artykule na satkurier.pl."

aboutreka otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

Z opublikowanego dziś raportu (strona 13) wynika, że Viaplay prawa do Premier League na terenie Polski posiada już tylko do 2025 roku. Pierwotnie prawa posiadali do 2028 roku.
https://www.viaplaygroup.com/sites/default/files/pr/q1-2024-report-presentation.pdf
https://www.viaplaygroup.com/news/news-releases/nent-group-wins-premier-league-rights-netherlands-poland-estonia-latvia-and

 


 

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anita Kaźmierska
Ten odpowiedź został doceniony przez Anita Kaźmierska!

"Obserwacja zostanie wykorzystana w artykule na satkurier.pl."

damian1979 otrzymał(a) odznakę 'Pomocny' i 1 punktów.

https://tinypic.host/image/Zrzut-ekranu-2024-04-23-134913.DjrC8d

 

W dzisiejszym raporcie Viaplay Group podane są lata do których dany kraj posiada konkretne prawa transmisyjne. Co ciekawe zarówno Bundesliga, jak i Premier League ma już przy Polsce podaną datę: 2025. Przy Premier League jeszcze niedawno było 2028. Więc zapewne niedługo ruszy przetarg na prawa w PL zarówno do Bundesligi, jak i Premier League.

 

Moim zdaniem podzieli się to tak: Polsat --> Bundesliga, Canal+ razem z Eleven Sports --> Premier League. 

Wiem wiem, zjecie mnie, że jak to: Premier League to przecież C+. A ja uważam, że wydali ostatnio tak dużo i w sumie jakoś przetrwali ten czas utraty całej Premier League, że podzielenie praw z Eleven, jak w przypadku LaLigi przeszłoby bez awantur ich odbiorców. A Grupa Polsat Plus sporo ostatnio zaoszczędziła, więc będzie z czego sypać na przetargach. Premier league jest na tyle ciekawa, że nawet połowa meczów, to już sporo hitów. 

Edytowane przez damian1979
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem C+ będzie chciał teraz odbudować swoją dawną pozycję i mieć prawa do Premier League na wyłączność, nawet kosztem Bundesligi, która może powrócić do Eleven Sports, chyba że Eurosport też będzie chciał odzyskać do niej prawa. Ogólnie przejęcie praw do LM przez C+ może oznaczać, że ten nadawca już nie będzie tak skłonny do dzielenia się prawami, chyba że ich ceny wymuszą jakieś sojusze.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, damian1979 napisał(a):

https://tinypic.host/image/Zrzut-ekranu-2024-04-23-134913.DjrC8d

 

W dzisiejszym raporcie Viaplay Group podane są lata do których dany kraj posiada konkretne prawa transmisyjne. Co ciekawe zarówno Bundesliga, jak i Premier League ma już przy Polsce podaną datę: 2025. Przy Premier League jeszcze niedawno było 2028. Więc zapewne niedługo ruszy przetarg na prawa w PL zarówno do Bundesligi, jak i Premier League.

 

Moim zdaniem podzieli się to tak: Polsat --> Bundesliga, Canal+ razem z Eleven Sports --> Premier League. 

Wiem wiem, zjecie mnie, że jak to: Premier League to przecież C+. A ja uważam, że wydali ostatnio tak dużo i w sumie jakoś przetrwali ten czas utraty całej Premier League, że podzielenie praw z Eleven, jak w przypadku LaLigi przeszłoby bez awantur ich odbiorców. A Grupa Polsat Plus sporo ostatnio zaoszczędziła, więc będzie z czego sypać na przetargach. Premier league jest na tyle ciekawa, że nawet połowa meczów, to już sporo hitów. 

Jeśli ten post został doceniony i wykorzystany przez redakcję, to chciałem zauważyć, że pierwszy tę informacje na forum umieścił kolega @aboutreka w dziale Viaplay.

 

a reszta... to tylko wróżenie z fusów, ewentualnie szklanej kuli.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Dzięki za zwrócenie uwagi. Oczywiście doceniam @aboutreka (post przeniosłam tu).
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc artykuł o skróceniu praw do transmisji Premier League i Bundesligi, równolegle napisałam do Viaplay Polska. Przed chwilą otrzymałam odpowiedź:

 

Cytat

- W prezentacji dotyczącej wyników operacyjnych i finansowych Viaplay Group za I kw. 2024 roku, w część obejmującej posiadane prawa sportowe, wystąpił niezamierzony błąd. Viaplay zarówno w Polsce, jak i na wskazanych w prezentacji rynkach europejskich, posiada prawa do transmisji spotkań angielskiej Premier League do 2028, natomiast do niemieckiej Bundesligi do 2029 roku - informuje satkurier.pl biuro prasowe Viaplay Polska.

 

Okazuje się, że Viaplay Group ma błąd w prezentacji. Dość dziwny błąd, bo na wszystkich innych rynkach daty dla Premier League i Bundesligi są poprawne.

 

sd.jpg

 

https://satkurier.pl/news/236510/viaplay-skrocil-prawa-do-transmisji-premier-league-i-bundesligi-akt.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, neo_patryk napisał(a):

Moim zdaniem C+ będzie chciał teraz odbudować swoją dawną pozycję i mieć prawa do Premier League na wyłączność, nawet kosztem Bundesligi, która może powrócić do Eleven Sports, chyba że Eurosport też będzie chciał odzyskać do niej prawa. Ogólnie przejęcie praw do LM przez C+ może oznaczać, że ten nadawca już nie będzie tak skłonny do dzielenia się prawami, chyba że ich ceny wymuszą jakieś sojusze.

Mam podobne odczucia PL wróci do C+.

Bundesliga według mnie a szanse wrócić do Polsatu po wielu latach. Mają ludzi, żeby sie zająć tym tematem.

 

Z ostatnim elementem sie nie zgadzam bo żyją w symbiozie i C+ będzie zależało, żeby mieć w swojej szerokiej ofercie wszystkie rozgrywki UEFA. 

 

Do gry może się włączyć disney+ bo to zrobili już na naszym kontynencie. 

 

dzięki @Anita Kaźmierska coś mi nie pasowało właśnie z tym. 

Cały czas wobec tego są możliwe sublicencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vigoo napisał(a):

Ktoś tutaj mija się z prawdą? Sosnowski już dawno twierdził, że prawa do Bundesligi od 25/26 trafiły na wolny rynek i podobnie miało być z PL.


Może nie mają tego jeszcze oficjalnie klepniętego i trochę wyszli przed szereg z tą prezentacją? Ale to tylko spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anita Kaźmierska Ja wiem że za wcześniej na takie pytania, ale ja muszę odnośnie NHL: Czy będzie wiadomo czy i kiedy będzie przetarg na prawa do transmisji tej ligi w Polsce po wyjściu Viaplay z Polski? A jeśli tak to kto zdaniem redakcji może mieć największe szanse na pokazywanie najlepszej ligi hokejowej na świecie w Polsce?

Edytowane przez WA2511
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WA2511 jako fan NHL lepiej zainteresuj się NHL.TV gdyż nawet jeśli ktoś pozyska prawa to wątpię by pokazywał wszystkie spotkania.

Raczej będzie podobnie jak z NBA czyli kilka meczy w tygodniu i tyle.

Mogę się mylić ale jako fan NHL zależy ci na wszystkich albo przynajmniej większości spotkań co nie ?

Najlepszym ale trochę kosztownym rozwiązaniem będzie NHL.TV lub ESPN+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym br. Viaplay Group uzgodniła sprzedaż swojego biznesu na Litwie, Łotwie i w Estonii: zbyła posiadane prawa do transmisji sprzedała koncernowi TV3 Group i przeniosła swoich subskrybentów do jego platformy Go3.

To bardzo ważna wskazówka w naszym kontekście.

Może oznaczać, że nie będzie nowych przetargów tylko VPL sprzeda bezpośrednio dane prawa innym podmiotom lub moim zdaniem udzieli dalszych sublicencji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czerstwy napisał(a):

Tylko jakie to ma znaczenie? Viaplay wychodzi z naszego rynku za ok rok a prawa  będą do kupienia.

 

Takie ma, że jeżeli prawa do Premier League i Bundesligi nie trafią na wolny rynek w ramach nowych przetargów, to Viaplay sprzeda je komu zechce, np. swojemu największemu udziałowcowi CANAL+.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...