Skocz do zawartości

Prawa i komentatorzy w polskich stacjach sportowych


lukas_k
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stracili ligę angielską to myślałem, że chociaż te wszystkie pucharowe rozgrywki zgarną, żeby jakoś załatać stratę po Premier League, ale najwidoczniej nawet tego C+ nie jest w stanie zrobić. 

 

No, ale wchodząc do wątku dla stałych abonentów widzę, że już zaczynają rozdawać Eleven i Polsaty Sport Premium do C+ za 0zł, a C+ za niecałe 20zł.

Może to nowy sposób na przetrwanie i zatrzymanie abonenta za wszelką cenę.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie jestem tym jakoś specjalnie zdziwiony, bo czym są jakieś tam angielskie rozgrywki pucharowe w odniesieniu do straty Premier League? To nie ten kaliber i uważam, że CANAL+ zrobił słusznie. Jak się traci prawa do wielkich rozgrywek, to nie można próbować zalepić tej straty jakimś byle S Y F E M. Puchar Ligi Angielskiej? No proszę Was... ;)

To co CANAL+ musi zrobić, to dogadać się z NENT w kwestii udostępnienia na satelicie kanałów linearnych z Premier League i Bundesligą, a następnie przy kolejnym przetargu po prostu te prawa odzyskać. Żadne półśrodki tutaj nie pomogą, dlatego muszą działać mądrze ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceremonię otwarcia w Eurosporcie skomentują Andrzej Person i Marek Rudziński. Pan Andrzej dzisiaj przyszedł na ślubowanie olimpijczyków, a potem wyszedł i spieszył się, bo syna samego zostawił. :P Oczywiście, któż miałby komentować golfa, jeśli nie pan Andrzej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie większość tzw. dwójek to marne zapychacze. Jeszcze pal licho jak swoją rolę potrafią odegrać, to zdarza się rzadko. Wszystkie te Juskowiaki i Żewłakowy często usypiają człowieka lub plotą jakieś dyrdymały. Do tego mają manierę jak Żewłakow, który robi te swoje pauzy. Po co? Żeby brzmieć bardziej przekonująco? Uchodzić za..... myśliciela i.... filozofa? Czy może to jakaś przypadłość neurologiczna? xD  Próbka poniżej, jakbyście "udawali", że nie wiecie o czym mówię. :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odpowiedź jest znacznie prostsza i krąży wokół wiadomej kwestii. ;) O której wiadomo, że zawsze o nią chodzi.

W przypadku byłych siatkarzy, siatkarek, tenisistów czy tenisistek w ogóle nie ma takiego problemu - co można zarzucić Plińskiemu, Kadziewiczowi, Joannie Kaczor, Lechowi Sidorowi - pełnoprawni eksperci, charyzmatyczne osoby komentujące, które mają swoje zdanie i sposób widzenia na dyscyplinę, którą teraz analizują z dystansu. Co innego piłkarze, kultura słowa w tym środowisku nie zależy do najwyższych i to po prostu słychać. Żewłakow, Piotr Nowak, Juskowiak, Łapiński, itd. można ich w nieskończoność wymieniać, a i tak pierwsze co przychodzi do głowy to raczej to, z kim mają okazję wystąpić a nie to, co ciekawego powiedzieli, jakie smaczki taktyczne potrafili wyłapać. Najbardziej komiczne są jednak te "analizy", w szczególności te w studio Polsatu... dotyczy to piłkarzy jak i trenerów. Gdyby nie te próby używania trochę mądrzejszych słów to wcale nie byłoby różnicy, gdyby w ich miejsce wstawić niedzielnego widza, tylko wypadałoby mu też dać czas do przygotowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem leży w tym, że ogólnie byli piłkarze nie bardzo potrafią się wypowiadać. Aktualnie za ekspertów robią ludzie, którzy w piłkę grali te 20-30 lat temu, a doskonale wiemy jak wyglądała piłka nożna i sami piłkarze w tamtych czasach. Dziś się to nieco zmienia i są piłkarze, którzy nie prawią banałów, nie brzmią jak goście ledwie po skończonej podstawówce i mają coś do powiedzenia. Tylko, że większość z nich nigdy nie pojawi się w TV, bo to nie dla nich. W innych sportach tak jak wspomniał kolega wyżej wygląda to inaczej. Tam rzeczywiście wielu ekspertów to ludzie, którzy mają charyzmę, umiejętności wypowiada się i realnie wiedzą co chcą przekazać na antenie.

 

Tak w ogóle zawsze na tym zaprezentowanym materiale mam ubaw z Laskowskiego. W głosie niby słychać emocje, jakąś ekscytację, a mowa ciała wygląda tak jakby był kompletnie znudzony życiem i myślał o tym co zje jutro na podwieczorek (szczególnie przy golu na 3;2).

7 godzin temu, Vojthas napisał:

Mecze piłkarek na Eurosporcie 1 (hit USA-Szwecja oraz bardzo interesujące spotkanie Zambijek z Holenderkami) skomentuje Hanna Urbaniak.

 

 

Warto dodać, że robiła to w bardzo konkretny sposób. Z tego co kojarzę był to jej debiut jako samotnej komentatorki, a wyszło to naprawdę nieźle.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, domino236 napisał:

Kazimierz Węgrzyn chyba kończy współprace z TVP. Następne mecze Mateusz Borek komentuje z Robertem Podolińskim i Michałem Żewłakowem (???). Szkoda, bo polubiłem ten duet. I z tego co widze, w Internecie, też był chwalony...

Nie kończy

Szkolnikowski zapowiedział,że będzie komentował wybrane mecze polskiej ekstraklasy w TVP Sport.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej polubiłem duet z JUESEJ: JANusz Michallik (ESPN) & Peter Nowak (Keller) ok.gif ok.gif ok.gif

 

Nie dlatego, że byli jacyś WOW, ale dlatego, że byli inni, oryginalni, mieli inne spojrzenie od polskiego piekiełka jakie znamy. Miło raz na jakiś czas zobaczyć inny punkt widzenia nawet jeśli nie zawsze był trafny, bo nudne opinie i komentarze braci Gikiewiczów, Sebka Mili, Peszkinów, Krzynówków, Żewłakowów, Włodarczyków to ja muszę znosić na co dzień. Na EURO 2020 pod tym względem nic właściwie nie drgnęło. 

 

Ulubiony program? Studio EURO + EUROdebata. Szczególnie ten drugi program nie raz stał na wysokim poziomie merytorycznym. Ulubiony gość? Chyba Michał Okoński. Kapitalnie się go słuchało, nawet jeśli czasami zalatywało grafomaństwem. IMO szacunek też za obiektywizm. 

 

Co do komentatorów to nie mam większych zastrzeżeń. Kilka meczów będę na pewno utożsamiał z niektórymi głosami. Na przykład ten gdy Schick kropnął tą bramkę z połowy boiska i ten krzyk Wolskiego xD Generalnie Wolski był na pewno wartością dodaną. Szkoda, że nie dostał jakiegoś ważniejszego meczu w kluczowych dla losów rozgrywek fazach turnieju.  

 

Kazek Węgrzyn? Na pewno wolę słuchać jego niż Hajty, Juskowiaka czy Mielcarskiego. Mam do niego jakąś słabość. Trudno go nie lubić. Mam wrażenie, że to taki typ z którym chętnie napiłbym się piwa. 

 

Co do tych kontrowersji związanych ze Szpakiem i Borkiem to mam taką refleksję, że generalnie to ja wolę od pewnego czasu słuchać Borka, ale gdy wracam pamięcią do poprzednich dużych turniejów to jednak bardziej zapamiętam z nich Szpakowskiego. Oglądając finałowy mecz EURO 2020 Borek niczym właściwie się nie wyróżnił, nie zacytuję go w żaden sposób, nie będę wspominał jak on to świetnie komentował a jak sobie przypomnę np. Szpaka i niektóre jego mecze. Na przykład ten półfinałowy mecz MŚ: Włochy - Niemcy z 2006 to ja go mogę cytować i nawet te jego lapsusy językowe, błędy (bo w kluczowym momencie pomylił strzelca bramki - Goooool - Iaquinta strzelcem bramki. Grosso to był Grosso xD) koniec końców okazały się kultowe i gdy człowiek je wspomina to z jakimś sentymentem i łezką w oku mając nierzadko ciarki na plecach. No ale to było kiedyś, bo na tym turnieju Szpaku niczym specjalnym się nie wyróżnił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vinni napisał:

Warto dodać, że robiła to w bardzo konkretny sposób. Z tego co kojarzę był to jej debiut jako samotnej komentatorki, a wyszło to naprawdę nieźle.

O solowym debiucie pisała Joanna Tokarska, która komentowała Brytyjki z Chilijkami i Japonki z Kanadyjkami. Czy Urbaniak też debiutowała solo? Za długą karierę w Radiu Merkury ma za sobą, abym odpowiedział na to pytanie - tam zazwyczaj komentują w duetach, ale jak to było paręnaście lat temu - przykro mi, nie wiem. Ktoś tu zwracał uwagę na głos pani Hani - w swoim życiu miała dość okazji, żeby zedrzeć gardło na Bułgarskiej - i to w najlepszych dla Kolejorza latach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...