Skocz do zawartości

Mundial - BRAZYLIA 2014


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko zdecydowanym faworytem jutrzejszego finału pozostają Niemcy.

 

Gwizdy brazylijskich kibiców mówią wszystko, po pucharze konfederacji rozbudzili wielkie nadzieje, jednak wady tej drużyny od początku turnieju były obnażane czego kulminacją był mecz z Niemcami i ich największa klęska w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zdecydowanym faworytem jutrzejszego finału pozostają Niemcy.

Nie zgadzam się- dobra obrona Argentyny(Romero,Garay, Mascherano, Rojo)+ kreatywność Messiego, Higuaina i mam nadzieję Di Marii sprawią Niemcom dużo kłopotów. Ja nadal stawiam na Argentynę. Przekonamy się już jutro :). Oby był piękny mecz, bez sędziowskich pomyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety Brazylia nie uratowała honoru i skompromitowała się całkowcie. Ten zespół od początku nie zachwycał swoją grą, ale dwa ostatnie spotkania masakra. Widać ile znaczy Neymar. Miał być 6. tytuł, a są jedne chyba z najgorszych MŚ w historii i w dodatku u siebie. Jako wielki fan Canarinhos przykro mi widzieć, co się stało z tą reprezentacją. Natomiast Holendrzy w pełni zasłużyli na 3. miejsce, grali na tym mundialu bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się niemożliwe by Argentyńczycy wygrali na brazylijskiej ziemi.

Tego Brazylijczycy by chyba nie przeżyli... to byłby już nie tyle policzek co prawdziwy gwóźdź do trumny.

 

Patrząc na fanatyzm miejscowych nie zdziwiłyby mnie informacje o zbiorowych samobójstwach w fawelach i na ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zdecydowanym faworytem jutrzejszego finału pozostają Niemcy.

Nie zgadzam się- dobra obrona Argentyny(Romero,Garay, Mascherano, Rojo)+ kreatywność Messiego, Higuaina i mam nadzieję Di Marii sprawią Niemcom dużo kłopotów. Ja nadal stawiam na Argentynę. Przekonamy się już jutro :). Oby był piękny mecz, bez sędziowskich pomyłek.

 

Trzeba pamiętać o tym, że Niemcy przetruchtali półfinał, zachowując mnóstwo sił i mając jeden dzień więcej na regenerację. Argentyna niestety w półfinale mocno się wyeksploatowała i być może strategia Niemiec na finał to będzie zabiegać Argentyńczyków i na koniec wykorzystać ich zmęczenie i zadać dwa bolesne ciosy i zabrać co ich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 2 połowa zaczęła się wczoraj o 23:03? TVP idealnie wstrzeliła się z reklamami. Chyba że to TVP coś majstrowała z opóźnieniem sygnału. Włączyłem o 23:01, lecą reklamy. Myślę sobie ale będzie burza w internecie że nie pokazano poczatku bo puścili reklamy. Skończyły się reklamy, pokazano kilku sponsorów transmisji, jingielek MŚ, obraz na boisko. Minęło z 10 s. i mecz się rozpoczął. Czy zawsze tak TVP się "wstrzeliwuje" z rozpoczęciem, nawet jeśli jest ono kilka minut po pełnej godzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego 2 połowa zaczęła się wczoraj o 23:03? TVP idealnie wstrzeliła się z reklamami. Chyba że to TVP coś majstrowała z opóźnieniem sygnału. Włączyłem o 23:01, lecą reklamy. Myślę sobie ale będzie burza w internecie że nie pokazano poczatku bo puścili reklamy. Skończyły się reklamy, pokazano kilku sponsorów transmisji, jingielek MŚ, obraz na boisko. Minęło z 10 s. i mecz się rozpoczął. Czy zawsze tak TVP się "wstrzeliwuje" z rozpoczęciem, nawet jeśli jest ono kilka minut po pełnej godzinie?

 

A o której miała się zacząć? Czy mecz trwał idealnie 45 min i bez doliczeń?

Nie bój się system emisyjny ma już przygotowana playliste reklam i jingli, wystarczyło tylko wpisać kiedy rozpoczyna się 2 połowa.

Studio było krótko, bo już dostali do ucha info, ze trzeba wystartować playliste. Ot cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał się zacząć o 23 czyli pełnej godzinie. Niech będzie jakaś obsuwa z minutę ale 3? Początek meczu może się przesunąć tam u nich w Brazylii bo nie wiem, hymn się przeciągnie. Ręce będą sobie ściskać dłużej niż zakładano. 2 połowa startuje od razu bez ceregieli. No chyba że tak zaczynały się wszystkie mecze? Nie o pełnej godzinie a kilka minut później ale to i TVP musiała by być jasnowidzem że wbiła się prawie dokładnie w gwizdek sędziego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Z tym, że powinien pokazać czerwoną kartkę i rzut wolny przed linią pola karnego. Abstra[beep]e od tego dlaczego. Znawcy tematu wiedzą dlaczego. Natomiast faul Robena absolutnie nie kwalifikował się na żółtą kartkę. Spalony był, jak się patrzy przez lupę lub przy linijce narysuje się prostą. I widać tego półbuta. Natomiast problemem jest to, że brutalny krwawy faul na holendrze został niezauważony? A to by była druga czerwona kartka dla Brazylijczyka. Tak, jak kilka piłek zagranych ręką.

Sędzia? Szkoda klawiatury.

Ale skoro FIFA zakazała pokazywania czerwonych kartek, w tym ograniczenia tych żółtych tak, aby im tylko statystka się zgadzała, to jest tak, jak jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Brazylijczyków trochę oszukał sędzia, gdyż ja bym nie gwizdnął karnego w 2 minucie i uważam też, że druga bramka padła ze spalonego.

Popełnił dwa błędy w jednej akcji, co do drugiego gola, to spalony był minimalny, można było nie zauważyć, ale gola by nie było, żeby nie kapitalna asysta Davida Luiza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Brazylijczycy powinni się cieszyć, że tak daleko dotarli. Gdyby ich sędziowie od początku za uszy nie ciągnęli to by mieli problemy z wyjściem z grupy. Jedna z najsłabszych drużyn obok Hiszpanii. Choć i tak myślałem, że Holendrzy zleją ten mecz i praktycznie oddadzą bez walki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karny w 3-ciej minucie fakt, nieslusznie podyktowany, spalony rowniez, ale i tak zasluzona wygrana Holandii. Dzis wygrywa Argentyna :wink: licze ze tak sie stanie, choc nie kibicowalem za ta druzyna, to chcialbym zeby to jednak Oni wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jestem w szoku

W mediach w Polsce z Neymara zrobiono męczennika. Z relacji wynikało że jest wręcz umierających, a tym czasem dziś on na ławce rezerwowych, uśmiechnięty od ucha do ucha, nie widać żeby miał jakąkolwiek kontuzję

Mistrzowie przesadzania, dlatego nie kibicuję Brazylii

Neymar akurat ledwo chodzi. Usiadł na ławce rezerwowych, aby wspomóc drużynę obecnością, niestety nie w tym leżał problem. Mało mu nie przerwał rdzenia kręgowego Zuniga, a na meczu miał się pojawić i biegać za piłką? Jeden sprint i gość do końca życia na wózku by jeździł. Płakać mu nie kazali, śmiać się też, to co on ma robić?

 

Wstyd mi za dziennikarzy, którzy pisali, że Neymar sobie taką konferencję zorganizował. To akurat głupota, bo takie same długie konferencje mieli inni piłkarze Brazylii długo wcześniej. Tylko po co słuchać Neymara, który na pytania odpowiadał 1h15min skoro można wyłapać dwa słowa i streścić wszystko. Media szukają sensacji jak zawsze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, przerwał rdzeń kręgowy :D Następnego dnia wypowiadał się jakiś lekarz sportowy i pani prowadząca tez pytała o paraliż :) To tylko tak groźnie brzmi, złamanie. Może jakby Brazylijczycy przestali gwiazdorzyć, poszli do fryzjera i obcięli włosy tak jak Holendrzy czy Niemcy to byliby w finale. Wszystkie Krystyny, Baltoletii i inne "gwiazdy" afrykańskie pobiły sobie na głowach jakieś dzierganki i od razu pojechały do domów :)

Widziałem jak pakowali Neymara do karetki. Na głowie miał oczywiście czapeczkę ze swoim nazwiskiem. Kilka tysięcy takich czapeczek pewnie sprzedało się więcej dzięki tej kontuzji. Czapeczka jedyne kilkadziesiąt złotych.

A te modły po przegranym meczu z Niemcami. Machanie palcami w stronę nieba, zamykanie oczu. Toż to cyrk połączony z kabaretem a nie piłka nożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, przerwał rdzeń kręgowy :D Następnego dnia wypowiadał się jakiś lekarz sportowy i pani prowadząca tez pytała o paraliż :) To tylko tak groźnie brzmi, złamanie.

No tak, lepiej żeby rzeczywiście mu się coś stało to by już wszyscy mu wirtualne świeczki palili i gadali, że zawsze mu kibicowali :/

Zdjęcia ze szpitala są bez czapeczki: http://sport.wp.pl/gid,16735666,kat,171 ... leria.html

Nie lubię takiego gadania, podśmiewania gdy jednak okazało się, że człowiek jest sprawy, bo zwykle w przeciwnym przypadku nagle wszyscy zmieniają podejście i nagle życzą wszystkiego dobrego :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie gadanie że 3 centymetry i byłby na wózku.

Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem - tak to brzmi.

 

W relacji telewizyjnej z meczu Neymar chodził normalnie, nie trzymał się trawy jak to wynika z waszego pisania.

Sory, ale widzę szukanie sensacji na siłę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W relacji telewizyjnej z meczu Neymar chodził normalnie, nie trzymał się trawy jak to wynika z waszego pisania.

Sory, ale widzę szukanie sensacji na siłę

A tak na TVP narzeka :D Widziałem konferencję, czytałem całą relację z niej(nie polską) i kilka słów było przekręconych. Zależy kto co pokaże.

 

Przy okazji to ten Mundial to koniec kariery reprezentacyjnej także dla Julio Cesara. Pewna epoka wraz z kolejnym mundialem się kończy. Wielu Hiszpanów, Brazylijczyków, czy innych reprezentantów widzimy w oficjalnych meczach po raz ostatni. Pod tym względem 2006r. był dla mnie takim etapem końca kariery mundialowej dla idoli z dzieciństwa: Zidane, Ronaldo :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...