Skocz do zawartości

Mundial - BRAZYLIA 2014


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przyznacie ...siadły nam mistrzostwa

1.Holandia ....powinna dostać baty w karnych,no w ciągu 120 minut nie strzelić jednej bramki to już jest mistrzostwo świata

paniczna zmiana bramkarza w 120 minucie toż to dopiero komedia

udało sie chyba ostatni raz .piłkarze przereklamowani

Roben bez prawej nogi ,no cóż to za piłkarz?

a karne to zawsze loteria

jeżeli doprowadzili do dogrywki..../karnych/

brawo Kolumbia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam było niezgodnego, bo chyba coś przeoczyłem lub nieuważnie oglądałem :oops:

:]

Chodzi oto, że znowu pianka, ustawianie piłki i zarazem wyznaczenie miejsca muru. Następuje upominanie zawodników. Ponowne poprawienie muru. W końcu sędzia staje patrzy i gwiżdże. Jeszcze Kolumbijczyk nie dobiegł do piłki, jak zza muru wyskoczyło dwóch Brazylijczyków będąc już pomiędzy ustawionym murem a piłką, dopiero wtedy następuje strzał przez Kolumbijczyka. A co na to sędzia? Macha ręka w stronę Kolumbijczyka i każe grać dalej.

 

A pamiętacie niesfornego sędziego, jak dla wyznaczenia miejsca ustawienia muru wymalował pianką dwie linie.

I co wy na to. Takie żałosne sędziowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na finał Brazylia - Argentyna. Ale Holandia mnie rozczarowuje meczami w fazie pucharowej. Najpierw szczęśliwie udało się uniknąć dogrywki z Meksykiem teraz ledwo Kostarykę pokonali więc gdzie jest ekipa pomarańczowych z fazy grupowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli finał będzie europejski, za którym się skłaniam, to będzie potyczka dwóch różnych charakterów. I jestem ciekaw takiej bezpośredniej konfrontacji.

 

Chyba, że sędziowie w to się wmieszają:

Finał Brazylia-Argentyna tak ustawionego Mundialu jeszcze nie było sędziowie wszystko robili aby doprowadzić do takiego finału. Przykładów mnóstwo.

Ludzie wiedzą swoje? "Uwidzimy" - zobaczymy.

 

Nowe:

Brazylijska Federacja Piłkarska złożyła apelację do FIFA w sprawie anulowania żółtej kartki Thiago Silvy, którą otrzymał on w meczu 1/4 finału mistrzostw świata z Kolumbią.
Federacja brazylijska złożyła także skargę na sędziów meczu - to pierwszy oficjalny protest dotyczący poziomu prowadzenia spotkania przez arbitrów na MŚ. Gospodarze turnieju pokonali południowoamerykańskiego rywala 2:1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I tak największym skandalem według mnie jak dotychczas jest brak jakiejkolwiek kartki dla Zunigi za ten brutalny atak na Neymara. Kary pewnie żadnej poza meczowej też nie będzie, a to się mogło tragicznie skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki dziennik "Bild" informuje, że przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Brazylii sędziowie zostali poinstruowani przez FIFA, aby jak najrzadziej sięgać po żółte kartki. Efekt? W 60 meczach turnieju pokazano je tylko 168 razy. Dla porównania, cztery lata temu w RPA ich liczba wyniosła 245.

Ponoć przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Brazylii wszyscy sędziowie zostali poinstruowani przez FIFA, a konkretnie przez szefa arbitrów Massimo Busaccę, by jak najrzadziej karać piłkarzy żółtymi kartkami. Ci, którzy by się nie stosowali do tych zaleceń, mieli już nie sędziować w kolejnych meczach.

- Dzięki temu FIFA pozwala, aby mistrzostwa świata stały się festiwalem przestępców. Sędziowie muszą kontrolować grę i wyznaczyć dzięki kartkom limit dla zawodników. Taka postawa to zagrożenie dla zdrowia piłkarzy - skomentował były szwajcarski sędzia, Urs Meier.

FIFA podała listę 15 arbitrów, spośród których wytypowany zostanie sędzia finału mistrzostw świata. Wśród nich jest Japończyk Yuichi Nishimura, któremu zarzucano, że prowadząc spotkanie otwarcia z udziałem Brazylii wyraźnie sprzyjał gospodarzom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa świata skończą się skandalem...

 

"To nagroda od Brazylii dla Nishimury"

 

Chorwackie media nie mają wątpliwości, że obecność Japończyka Yuichiego Nishimury wśród kandydatów do sędziowania finału mistrzostw świata, to "nagroda za pomoc Brazylii na inaugurację turnieju". Mecz o złoto odbędzie się 13 lipca na Maracanie.

 

"Nagroda za pomoc Brazylijczykom: Nishimura kandydatem do sędziowania finału" - napisał dziennik "24sata".

 

"Nishimura zostanie zapamiętany jako człowiek, który popełniając błąd skrzywdził nasz zespół. FIFA wówczas zdegradowała go i był tylko sędzią technicznym spotkania Ekwadoru z Hondurasem. A teraz, zamiast odesłać go do domu, przygotowała mu jeszcze jedną "karę" - jest w gronie kandydatów do sędziowania finału" - uważa "24sata".

 

Źródło: wp.pl sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwa świata skończą się skandalem...

Nie ma powodów do paniki. Nishimura nie będzie sędziował. FIFA jak zwykle promuje medialnie swoją organizację. Jest kontrowersja to więcej zainteresowania, kliknięć, polubień, dyskusji. Sędzia będzie z Europy(Proenca lub Carballo) lub z Ameryki Płd/Płn(Rodriguez, Geiger) - takie moje zdanie. Zależne oczywiście to będzie od wyniku półfinałów.

 

Ja dziś za Brazylią - lubię tamtejszą piłkę, kontynent. Nie będę rozpisywał się dlaczego nie kibicuję Niemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia już przed meczem była w finale i w ogóle nie zakładali porażki.Niemcy mają lepszy zespół i to udowodnili. Spokój Khediry pod bramką imponujący.Piękny mecz.Wynik na złość stronniczemu Szpakowskiemu,ktòry chyba w przerwie wyjdzie sobie popłakać.

Brak najlepszego obrońcy świata robi różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...