Skocz do zawartości

Mundial - BRAZYLIA 2014


ezequiel93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy mogą mówić o dużym szczęściu, że Higuain nie wykorzystał prezentu Kroosa, zaskoczyło mnie, że szybkościowo Argentyńczycy wyglądają dużo lepiej od rywali, ale powoli niemiecka maszyna się rozkręca, liczę na gole w drugiej połowie, jakoś nie chcę, żeby mistrza świata wyłaniały karne, których już mieliśmy na tym turnieju dostatek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie beznadziejny Higuain(szkoda kontuzji i słabej formy Aguero), mogłoby być 3-0 dla Argentyny. Nic dziwnego, że tego słabeusza(odwołam te słowa z radością jeśli strzeli gola) pozbył się bez żalu Real. Nadal nie gra Di Maria- jeszcze większy żal :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i widac jak Niemcy sie mecza z rywalem ktory gral dzien pozniej i o 30min dluzej, to daje swiatlo jak Niemiecka druzyna ma farta, szczescie, grali na dogrywke liczac ze rywal sie zmeczy, oby przegrali farciarze i szczesciarze. Nie zasluguja na Mistrzostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jest i wyrównany wynik 171 bramek.

 

Niemcy po raz czwarty mistrzami świata, byli bez wątpienia najlepsi na tym turnieju. Ale Argentyna zagrała dzisiaj znakomity mecz, naprawdę jestem pod wrażeniem ich gry. Gdyby tylko potrafili wykorzystać okazje, których mieli sporo, to byłoby zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futbol jest niesprawiedliwy, przegrała drużyna lepsza. Goetze pokazał tym nieudacznikom Higuainowi i Palacio jak strzelać gole. Brazylia wyśmiewa się z Freda, to co powinna zrobić Argentyna??? Szkoda, wielka szkoda... Ale finał piękny, tylko ten rezultat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrała drużyna lepsza dzisiaj, ale bez wątpienia najlepsza w całym całym turnieju. Cieszę się, bo Niemcy byli jeszcze przed turniejem moim faworytem do wygrania turnieju. :)

Nie wiem czy zauważyłeś ale przegrała drużyna gorsza.

Zapoznaj się z regułami gry o nazwie piłka nożna

 

Gdyby były karne to mógłbyś tak mowić, ale bramka z gry czyni drużynę Niemiec lepszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Neuer ze Złotymi Rękawicami to dobry wybór, to Messi ze Złotą Piłką MŚ to raczej pomyłka. No nie wiem, jakoś mi to nie pasuje. Więcej w Argentynie zrobił Mascherano przez ten turniej. Chyba bym Mullera lub Robbena widział na jego miejscu.

W ramach statystyk: Kolumbia z nagrodą Fair Play mistrzostw, Pogba najlepszym najmłodszym graczem, Rodriguez najlepszym strzelcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Niemcy wygrały. Messi mi się w tym meczu podobał, ale brak wsparcia w ataku zrobił swoje.

 

Wszyscy psioczą na Higuaina, ale dla mnie największym przegranym tego turnieju był Sergio Aguero. To co ten piłkarz wyczyniał to nie było nic innego jak powtórka z Żurawskiego (z takich imprez jak mundial 2002, 2006 i EURO 2008). Zero bramek, zero asyst... facet nie pokazał absolutnie nic. Zawiódł jako piłkarz pierwszego składu, zawiódł jako joker. Był słaby przed kontuzją i jeszcze słabszy po kontuzji. Gdybym był kibicem "Albicelestes" to właśnie do niego miałbym największe pretensje. To on był kreowany na partnera Messiego w ataku reprezentacji Argentyny, to on jest jedną z największych gwiazd Premier League. Pisałem o powtórce z Żurawskiego, ale równie dobrze mógłbym napisać o powtórce z Lewandowskiego. Mega zawodnik w klubie, a w reprezentacji dno i dwa metry mułu. Jakoś nie mam przekonania do tego typu grajków... żal patrzeć, gdy piłkarz klasy światowej gra taką kupę na największej scenie piłkarskiej świata. Gra taką kupę reprezentując swój naród. Te jego bramki dla Manchesteru City w takich momentach przestają mieć znaczenie. Ktoś taki traci na wiarygodności.

 

//

 

Jak ocenicie pracę włoskiego sędziego? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepszy mecz Argentyny w całym turnieju. Bo do finału doszli kuchennymi drzwiami. Przez pierwsze trzydzieści minut zastanawiałem się, czy Messi w ogóle gra. Messi bez wsparcia nic nie znaczy. Nie ma kolegów z Barcelony nie ma Messiego.

Mistrzostwa te zapamiętam szczególnie ze złego sędziowania. Złośliwych, niebezpiecznych fauli bez żadnej konsekwencji. Dziwnych kartek żółtych i braku czerwonych. Niemcy cóż! Mnie osobiście zaskoczyli. Zawsze mieli taki futbol wyrafinowany - twardy. Dorzucili trochę finezji i to ubarwiło ich styl. Styl bardzo skuteczny. Bramkarz jest przedni. W sumie Europa rządzi. I to mnie cieszy.

W 56. minucie do zagranej z głębi pola piłki wystartowali obaj piłkarze, ale niemiecki bramkarz był szybszy i wypiąstkował piłkę. Tyle że tuż po tej interwencji z wielkim impetem wpadł w Higuaina, uderzając go udem w twarz. W opinii wielu kibiców i fachowców sędzia powinien wskazać na rzut karny, ale tego nie zrobił, czym sprowadził na siebie gniew argentyńskich mediów.

Tak to widzą Argentyńczycy? Jakby się nie znali na futbolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Niemcy wygrały. Messi mi się w tym meczu podobał, ale brak wsparcia w ataku zrobił swoje.

 

Wszyscy psioczą na Higuaina, ale dla mnie największym przegranym tego turnieju był Sergio Aguero.

 

Jak ocenicie pracę włoskiego sędziego? 8)

Dla mnie Aguero w takiej formie nie powinien w ogóle pojechać na Mundial. Pretensje do Higuaina są jak najbardziej uzasadnione, to jeden z najbardziej przecenianych napastników, z reguły zawodzący w najważniejszych meczach. Nic dziwnego, że bez żalu pożegnano go w Realu(za bardzo dobrą kasę). Następny przereklamowany zawodnik to Palacio. Bez formy Aguero, beznadziejni Higuain i Palacio- niby z kim miał grać Messi!? Największy brak- Di Maria, wielki zawodnik- kreator, genialny drybler. Nadal też nie rozumiem zmiany Lavezziego, czy była spowodowana kontuzją? Zamiast siły w ataku Argentyna niespodziewanie była rewelacyjna w obronie, a to co wyczyniał Mascherano, to była poezja. Co tu dużo pisać- kolejny truizm się nasuwa- niewykorzystane okazje się zemszczą zawsze, a w pojedynkę nawet taki geniusz(też niestety przemęczony i w nie najwyższej formie) jak Messi meczu nie wygra. Wszyscy zachwycaliśmy się Maradoną w 86 roku, ale czy zdobyłby mistrzostwo gdyby zabrakło Valdano i Burruchagi? Wątpię.

Co do sędziego- dobre zawody.

A teraz moje podsumowanie:

Bramkarz- Neuer- bezdyskusyjnie

Zawodnicy defensywni- przede wszystkim Mascherano, Schweinsteiger, Garay, Lahm, w finale Hummels zawiódł

Zawodnicy ofensywni- Messi, Di Maria, James Rodriguez, Mueller, Robben, Neymar, Sanchez, a także Goetze za pięknego gola w finale.

Największy zawód:

Bramkarz- Casillas, Akinfiejew

Zawodnicy defensywni- Gerrard, Pique, właściwie wszyscy Włosi za wyjątkiem Pirlo i najbardziej przepłacony zawodnik David Luiz

Zawodnicy ofensywni- Balotelli, Aguero, Costa, ale przede wszystkim Fred, Hulk, Higuain i Palacio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ma Złotego buta. Messi był jednym z kandydatów, moim zdaniem zasłużył, bo to głównie dzięki niemu Argentyna doszła tak daleko. Oczywiście kilku innych graczy również zasłużyło, ale Messi jak najbardziej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Brazylii święto. Scolari podał się do dymisji. Następcą raczej Tite, były trener Corinthians. Zdobył z tym klubem Copa Libertadores oraz Klubowe Mistrzostwo Świata.

Choć co prawda w Brazylii przydałby się Europejczyk. Głośno o zmianach wspomina Dani Alves.

 

Dla mnie ten obrazek jest genialny. Ujęcie kończącego się dnia na tle kończących się Mistrzostw Świata: bb54b5d6df56ffc706a172263707767e_original.png?1405282284

Narzekający chyba nic nie stracili w meczu podczas zaprezentowania przez realizatora tego ujęcia, a to Rio właśnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...