Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie coraz bardziej Polsat utwierdza w przekonaniu, że nie potrafią robić telewizji na przyzwoitym poziomie. Wiele było ochów i achów na temat Newscoptera zaraz po jego zakupie. Pewnie słusznie, bo sprzęt wysokiej jakości, ale nie w rękach tej TV.

 

Ostatnio relacja live z powietrza dot. otworzenia bramek na A1. Przekaz na żywo z helikoptera, który wyposażony jest w kamery full HD z solidnym zoomem optyczym, a na Polsat HD i Polsat News HD w czasie "Wydarzeń" przekaz ten w downscalowanym SD i to na dodatek wątpliwej jakości. Już rozumiałem inne wejścia reporterów w terenie, pewnei nie mają w ogóle kamer HD. Ale żeby przekaz z kamery HD downscalować do SD i w takiej formie dać do Wydarzen, w których tylko studio jest w HD?

 

Pytam więc - po co Polsat News HD :?: Po co Polsat HD :?: Po co dobre kamery w helikopterze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że Polsat zawsze kopiuje konkurencję. TVN HD, po jakimś czasie Polsat HD, TVN w 16:9, Polsat po pół roku też w 16:9, TVN w Dolby Digital, Polsat dużo później też. TVN24 ma Błękitnego 24, to po kilku latach Polsat kupuje Newscoptera. Taniec z gwiazdami w TVN - oczywiście potem Polsat to też kupuje. Czy kiedyś ta stacja sama coś wymyśli, wprowadzi coś nowego przed konkurencją? Nie, przepraszam, byli w czymś pierwsi, byłbym nieobiektywny, niesprawiedliwy. Pierwsi wprowadzili w Polsce PPV. Brawo, bravissimo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio relacja live z powietrza dot. otworzenia bramek na A1. Przekaz na żywo z helikoptera, który wyposażony jest w kamery full HD z solidnym zoomem optyczym, a na Polsat HD i Polsat News HD w czasie "Wydarzeń" przekaz ten w downscalowanym SD i to na dodatek wątpliwej jakości. Już rozumiałem inne wejścia reporterów w terenie, pewnei nie mają w ogóle kamer HD. Ale żeby przekaz z kamery HD downscalować do SD i w takiej formie dać do Wydarzen, w których tylko studio jest w HD?

 

Pytam więc - po co Polsat News HD :?: Po co Polsat HD :?: Po co dobre kamery w helikopterze?

 

Może to jest powód?

 

2. System odbiorczy stacjonarny

 

Śledząca antena kierunkowa sprzężona z anteną dookólną zapewnia możliwość odbioru sygnału: w jakości HD w odległości do 100 km, w jakości SD do 200 km, od systemu odbiorczego zainstalowanego w Warszawie. Odebrany sygnał możemy następnie dostarczyć do dowolnego miejsca na świecie.

W SD mogli wysyłać sygnał bezpośrednio do Warszawy. Na HD byli za daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
nie podadzą mi wyników w moim okręgu, w moim powiecie

Chodzi o to, aby przy użyciu niewiadomego pochodzenia algorytmu liczyć i przeliczać wynik ze spojrzeniem globalnym. I już słyszę te "mądre" głowy, u których dyskusja na ten temat nie będzie miała końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd ta panika, będzie wieczór wyborczy.

Szkoda tylko że Polsat News nie przeprowadzi transmisji równoległej razem z Polsatem na tej samej zasadzie co poranki.

W moim odczuciu bardziej to by się przydało zwłaszcza że TVP w swoim "Wieczorze Wyborczym" może być stronnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o pupę rozbić ich sondaże, nie podadzą mi wyników w moim okręgu, w moim powiecie. Wybory samorządowe to TV Regionalna najprędzej.

 

Do sejmików wojewódzkich to przede wszystkim duże partie startują, więc pewnie o nie głownie będą "pytać" ankieterzy. Zresztą i tak sondażownie się skompromitują jak zwykle, więc nie wiem po co te sondażowe wyniki i podniecanie się nimi... chociaż to chyba jedyne dane najbliżej prawdy jakie podają te firmy, bo o "zwykłych" sondażach nie można powiedzieć aby były miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...