Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam klasykiem: "Ma Pan dowód", że to w skutek nacisku ze strony Kościoła program znika z anteny, bo w komunikacie nic o tym nie ma?

Nie mam. To moja spekulacja. Skoro była oglądalność, to co innego mogło być powodem tej decyzji? Solorz-Żak się przestraszył i kazał zdjąć. Nie widzę innych powodów. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś tak jak ja- nie wiedział o czym mowa : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/te ... olsat-news

To zaskakujące patrząc na to co publikowałem czyli bardzo dobre wyniki oglądalności. Jednak Polsat udowodnił,ze to ma być w zamyśle kanał trzymający jakiś poziom i poziom opiniotwórczości,a miejsca na skandalizujące programy bez wartości merytorycznej nie ma. Brawo Panie Solorz !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież podawałem już ten link. :P

 

Jak dla mnie, ten ostatni odcinek miał merytoryczną wartość. Tylko, że wszyscy patrzą na okładkę, a nie treść jaka była w środku. No ale nie dziwię się, Solorz-Żak nie chce być wplątany w wojnę ideologiczną. To mu psuje biznes. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągać program po jednym "takim" odcinku? Wstyd. Rozumiem, gdyby tak było co tydzień w tym programie, ale to jedyny taki wybryk. Widziałem odcinek z Korwinem i był to normalny program. Zresztą podobnie było z premierowym odcinkiem z Palikotem. Decyzja powinna być jednak: motyw programu zostaje ten sam, ale nie przesadzamy z formą. A ci zdejmują od razu program z anteny. Wstyd i żenada dla polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z obrazą uczuć niereligijnych? Takie można obrażać do woli, ile wlezie. Ta cenzura to zawsze dotyczy jednej strony, zawsze albo kościół albo skrajna prawica obraża się, domaga zawieszenia, likwidacji itp. jest ewidentny przechył, także w mediach mainstreamowych. Chyba tylko [beep] tego nie widzi, albo udaje ktoś takiego. Gdyby tak np. Terlikowski czy Warzecha przyszedł na głowie z świńskim ryjem i mówił że udaje Palikota, to by się tym pies z kulawą nogą nie zajął. Nie byłoby żadnego oburzenia, ściąganie programu, niesmaku. Mówiono by że przecież pokazał prawdę. Ot, dlatego u mnie nigdy nie będzie zgody dla różnych nawiedzonych [beep]ów, którzy jeśli ich coś dotyczy to wmawiają mi, że skandal, że hańba, a jak oni coś robią to przecież tylko jest prawda, żadna obraza, wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto broni Waszej stronie protestować, pisać protesty, domagać się zdjęcia, to,że nie jesteście aktywni, nie działacie to już Wasz problem. Tak naprawdę nie wiemy co stało za przyczyną zdjęcia programu. Kościół nie zajął się tym programem,a i odzew oficjalny był dość niewielki- zaledwie pięć skarg. Być może obejrzał ktoś ten program z góry i uznał,że program z taką formułą oparty na prowokacji jest nie takim wpisującym się w linię programową stacji. Ponadto warto tu przypomnieć sprawę Rafała Ziemkiewicza, z którym Onet zakończył współpracę z powodu nie napisanego tekstu,a jedynie zapowiedzi czego on będzie dotyczył. Więc ta cenzura wbrew temu co pisze widz666 nie dotyczy tylko strony lewicowej.

Tymczasem konsekwencje dotknęły także Agnieszkę Gozdyrę, pomysłodawcę programu " Skandaliści" - http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/po ... a-na-urlop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja musiała być stosunkowo nagła, bo jeszcze wczoraj o 16:27 na Twitterze Agnieszka Gozdyra zapowiadała, że będzie w „Tak czy nie?” o 21:30, a ostatecznie jednak się nie pojawiła, a WM poinformowało o ok. miesięcznym urlopie. Polecam wczytać się dokładnie w treść newsa na WM - czuć, że zadziałała "góra" ;)

PS: I proszę uciąć te dyskusje lewicowo-prawicowe, to nie forum polityczne. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tu nie pisać o polityce, skoro to decyzja typowo polityczna? :P Właściciel Polsatu ma swoich konserwatywnych "przyjaciół" i zapewne uległ im naciskom. Taki rodzaj współczesnego kneblowania mediów kolesiostwem. Program średnio oglądało 270 tys. widzów, co było lepszym wynikiem, jaki zazwyczaj osiąga ta stacja. Potencjalnie seria mogłaby podciągnąć trochę wyniki kanału i zaszkodzić bardziej TVN24. Stacja miała przecież spadki oglądalności. Bigoci niestety górą. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzje są drastyczne, przecież wyobrażam sobie,że władze mogły by wyrazić ubolewanie i powiedzieć,że granice prowokacji zostały przekroczone, a dziennikarka i osoby odpowiedzialne upomniane czy ukarane w inny sposób. Tu decyzja o skasowaniu programu, zawieszeniu wiceszefa i urlopowaniu prowadzącej program.Więc myślę,że chodziło o całą koncepcję programu. A oglądam właśnie ten program i nie dziwię się zażenowaniu - na szczęście wybuchła wojna..

Urban w stroju biskupa palący papierosa taka impreza się długo nie trafi- faktycznie rację miała Gozdyra. Rozmowa i pytania - no nic było gorzej niż się można było spodziewać ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Music:

Przecież nie od dziś wiadomo, że Solorz-Żak sympatyzuje z częścią członków platformy. :P

 

@wislok:

Nie wyobrażam sobie, żeby właściciel Polsatu News wcześniej nie wiedział jaki program planują i kto w nim wystąpi. To jest oczywiste, że przestraszył się reakcji jakie program wywołał. A nie samego formatu. Ja akurat nie dostrzegam przekroczenia granicy. Wręcz przeciwnie, to była ich najciekawsza i najlepsza merytorycznie pozycja. Prowokacje bywają najlepsze i wcale nie potrzeba ich aż tak tępić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. konserwatyzm bezobjawowy:D Ale zboczyliśmy :) Na pewno sprawa jest jasna- Solorz kieruje się biznesem, tu było to korzystne bo poprawiaone zostały wyniki programu, a więc zdecydowały względy wizerunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PO nie ma konserwatystów, dewotów? Niesiołowski często powtarza zdanie: "każda złotówka wydana na Kościół, to najlepiej wydana złotówka". Trudno normalnemu, rozsądnemu człowiekowi zgodzić się z takimi opowieściami, kiedy są autentycznie ludzie w potrzebie.

Ty mnie wisłok nie klasyfikuj jako "wy". Ja nie jestem żadnym lewicowcem czy członkiem jakiejś partii. W każdej formacji widzę szaleńców, a to że często krytykuję prawicę, wynika jej nieudolności, kiczowatości, groteskowości w wielu zachowaniach i reakcjach, które są niezrozumiałe dla rozsądnych ludzi.

Mnie nie chodzi, żeby protestować też z drugiej strony, tylko żeby jedna strona nie narzucała swoich racji. Niech i jedni i drudzy robią to samo, bez żadnej cenzury, przechyłu, forowania i pomijania. Wtedy dopiero ja wyciągam wnioski i przychylam się do którejś stron, bo każdy z nich ma do tego prawo. Przecież nie ma zakazu bycia idiotą. Jeśli jedni z siebie robią nagminnie takich, to ja mam prawo to oceniać i się z tym nie zgadzać.

 

Sorry Mr. Orbita. Trudno bez wymieniania nazwisk czy partii podawać przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...