Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jasno powiedzieć że to jest kompromitacja Solorza ,na otwartej antenie mecz oglądało 5,8 mln co jest wynikiem na żenująco niskim poziomie jeżeli wziąć pod uwagę jaka była stawka meczu .Dla przykładu premierowy odcinek serialu "Ranczo" miał większa oglądalność

Wybaczcie ale takiej bzdury dawno nie czytałem i muszę się do niej odnieść.

Przecież nikt nikogo do oglądania danej audycji czy transmisji nie zmusi. Jest wiele osób które sportem zupełnie się nie interesują, żadnym sportem. Wolą oglądnąć publicystykę lub serwisy informacyjne. Są też kibice którzy oglądają tylko swoją dyscyplinę i inne ich nie interesują bez względu na ich wagę. Piłka nożna to chyba najpopularniejszy sport na świecie i nie ma się co dziwić że zbiera lepsze wyniki oglądalności. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To tak jakbyśmy mieli porównywać wyniki oglądalności Super Bowl, u nas w Polsce transmisje ogląda góra kilkadziesiąt tysięcy osób. To specyficzny sport i oglądają go tylko jego fani(w tym ja). W USA oglądalność finału to ponad 100mln. Jak też zauważył STARS.TV wiele osób oglądało finał poza swoimi domami i ich sondaże nie obejmują.

Zupełnie niepotrzebna są tego typu przytyki odnośnie "kompromitacji" odnośnie wyników oglądalności. Ja uważam ten turniej za wielki sukces, w tym cyfrowego polsatu. Mimo tylu gorzkich słów wielu osób uważam że jednak nie zaszkodzi to wizerunkowi polsatu. Ja sam do tej pory nie oglądałem siatkówki. Zacząłem dopiero od tego turnieju, tak z ciekawości i wciągnęło mnie na amen. Już czekam spotkania ligowe i mistrzostwa kobiet. Myślę ze takich osób jak ja będzie więcej. Okazało się że siatkówka to wspaniały sport horror na boisku, na trybunach wspaniali kibice i atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetry też nie posiadają takiej znowu doskonałości, o której próbujesz pisać. To gra liczbami. Niczym inny rodzaj sondaży.

 

Telemetria to nie sondowanie! Nie są doskonałe, bo jest ich za mało przy tak rozdrobnionym rynku telewizyjnym w Polsce, ale to nie działa jak sondaż. Zjawiska są modelowane na podstawie dość dokładnych danych w przeciwieństwie do ankiet czy wywiadów.

 

Sondować! To znaczy badać lub mierzyć za pomocą sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg:

Nie zwracaj uwagi na @ania28. Nie jest obiektywna, jej co drugi komentarz sprowadza się do krytyki Solorza-Żaka i CP. Pozostała część, to jechanie po TVP. :roll:

 

Faktem jest, że 3,76 mln widzów Polsat Volleyball 1, to rekord jak na kanał kodowany w naszym kraju. Oglądalność zbliżona do kanałów otwartych. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nikogo do oglądania danej audycji czy transmisji nie zmusi.

 

Jeżeli twój umysł tego nie ogarnia ,podobnie jak twojego kolegi "prywatnego przedsiębiorcy " draco_sana ,to co ja mogę na to zrobić ?

 

Czy ktoś ludzi zmusza aby oglądali serial Ranczo ,albo kolejny odcinek "Barwy szczęścia " (4,9mln widzów) ? ,no nie zmusza .Podobnie czy ktoś zmusza ludzi aby oglądali biegi narciarskie z udziałem Kowalczyk ,skoki z udziałem Stocha ? ,no nie zmusza chociaż jak sam twierdzisz nie wszystkich sport interesuje

 

Ludzie już mają dość Solorza ,ten człowiek miał wcześniej pretensję do TVP że nie informuje o mistrzostwach , podobne żale miał do TVN .Znaczna cześć ludzi w ogóle nie oglądała tego na otwartym kanale chociaż mogła wyrażając swoją pogardę do takich zachowań i efekt był taki ,że finał mistrzostw organizowany w Polsce w którym występuje narodowa drużyna miał oglądalność porównywalną ze zwykłym serialem emitowanym co tydzień . Jeżeli ktoś uważa, że to jest sukces to po prostu jest śmieszny i żałosny

 

Idźmy dalej . Który Prezydent na świecie apeluje do "biznesmena " aby ten raczył odkodować spotkanie ? ,widzieliście gdzieś tak ,znacie taki przypadek

 

I na koniec .Na niemieckim Sport 1 ,pojawiła się plansza "Polska zapobiegła transmisji " ,niestety znowu krzywdzi to cały naród , który nie może brać odpowiedzialności za jednego "biznesmena" .Zresztą gdyby Niemcy mieli podobną mentalność mogli nam tez zrobić podobnie kodując walkę bokserska Adamek -Kliczko z Hotbirda 13 E ,ale wiedzieli że dla polaków jest to wydarzenie szczególne które już nigdy się nie powtórzy - chociaż RTL nie miał w tym żadnego interesu i nikt nie musiał apelować do szefostwa tej stacji .Dlatego Niemcy są tam gdzie są ,a my tu gdzie jesteśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziewczyno co mam "ogarniać"? Wytłumacz mi proszę. Zrozum że są ludzie którzy w czasie finału wolą oglądać publicystykę, ja takich ludzi szanuję bo każdy ma swoje priorytety jeśli chodzi o TV. Dlaczego nie chcesz tego zrozumieć.

Dziś rozmawiałem z kolegami z pracy o finale, wszyscy jak jeden mąż powtarzali że to hamstwo że polsat zakodował wszystko prócz finału. Odpowiedziałem im że to prywatna firma i rzecz jasna wyłożyła kasę i chce zarobić jak każdy na ich miejscu. To kontra że mistrzostwa winny być w TVP. Odpowiedziałem że oni nie mają kasy na wszystko i mieli okazję odkupić prawa od polsatu ale zaoferowali śmieszne pieniądze. Zapytałem też czy opłacają abonament RTV bo to ważny czynnik by sport był na otwartej tv i wszyscy(tak wszyscy) odpowiedzieli że już dawno wyrejestrowali odbiorniki...

O czym więc rozmawiać mamy.

Co do zablokowania transmisji na Sport1 to zapoznaj się proszę z warunkami umowy jakie miał Sportdeutschland.tv. wykupując licencję.

Wiem że hejt jest w modzie ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetria "żyje" dzięki stacjom telewizyjnym. Przecież muszą na jakiejś podstawie wyceniać bloki reklamowe, a jak do tej pory nikt lepszego sposobu na pomiar oglądalności nie wymyślił. I pewnie nie wymyśli bo wszystkim jest na rękę taka nieprecyzyjna metoda, zawsze można sobie nagiąć w jedną lub drugą stronę, w zależności od tego kto zamawia badanie.

 

Moim zdaniem taka oglądalność finału na otwartym Polsacie to jednak sukces nie jest, było dobrze, ale tak jak było napisane wyżej, jak na finał mistrzostw świata, w którym bierze udział reprezentacja Polski to wynik wrażenia nie robi.

 

EDIT. A jako, że temat o kanałach PPV już zamknięty to wtrącę, że ja za te 100zł za PPV bym się spodziewał, że te kanały będą jeszcze przez miesiąc i będą w kółko powtarzały cały turniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mprw, serio?? Hmmm widocznie to wszystko co widziałem na własne oczy w siedzibie Nielsena było jakimś mirażem, fatamorganą, cokolwiek. Albo pijany byłem czy jak. No ale jeśli telemetry nie istnieją to zaraz tam do nich dzwonie z awanturą :lol2:

 

No właśnie, widziałeś telemetry w siedzibie Nielsena, a czy widziałeś je w jakimkolwiek gospodarstwie domowym?

Z awanturą nie ma co dzwonić... Wystarczy traktować te wyniki z dużym przymrużeniem oka, jak już tu ktoś napisał. Bo "dokładny" wynik z wieloma miejscami po przecinku można uzyskać bardzo łatwo, np. dzieląc przez siebie jakieś dwie większe, niezbyt "okrągłe" liczby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed momentem na Polsacie Sport w programie podsumowującym mistrzostwa spiker powiedział że oglądalność w najwyższym momencie wynosiła 17mln. wliczając niemowlęta i staruszków(z całym szcunkiem dla nich) więc sami potwierdzają to że wyniki oglądalnści to cyfry, tylko cyfry.

Liczą się jednak właśnie te cyfry, choć otwarcie przyznali że liczeni byli wszyscy i maksymalny wynik nie odzwierdziedla faktycznej frekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mprw, czy wiesz co by było gdybym ja widział taki telemetr u kogoś w domu?? Łatwo to sobie wyobrazić, wynik STARS.TV momentalnie poszybowałby w górę :) Więc nie dziw się, że jest to pilnie strzeżona tajemnica a osoby które mają telemetr podpisują klauzulę poufności pod groźbą kar finansowych. Gdyby szefowie stacji mieli dostęp do ludzi z telemetrami to rynek mógłby się przewrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna cześć ludzi w ogóle nie oglądała tego na otwartym kanale chociaż mogła wyrażając swoją pogardę do takich zachowań i efekt był taki ,że finał mistrzostw organizowany w Polsce w którym występuje narodowa drużyna miał oglądalność porównywalną ze zwykłym serialem emitowanym co tydzień . Jeżeli ktoś uważa, że to jest sukces to po prostu jest śmieszny i żałosny

Oglądalność na poziomie 9 mln jest bardzo dobra. Gdyby mecz był na jednym kanale - Polsacie to zakładam,że na Polsacie by oglądało te 9 mln. A ile osób oglądało skoki Stocha na igrzyskach- bardzo podobne dane. Jeśli chodzi o siatkówkę to finał LŚ gdzie grali Polacy oglądało chyba 4 mln, więc wzrost jest znaczący. Protest - dla mnie to klasyczne działanie na zasadzie odmrożę sobie uszy. Czy fakt,że nie będę oglądał choć mnie interesuje siatkówka finału, bo wkurzył mnie Solorz komu zaszkodzę- sobie czy jemu??? Ja już swój protest zrobiłem nie wykupując kanałów Polsat Volleyball choć mnie na to było stać. Dlaczego?? Dwa krótkie powody, może 3 :

1. Uważam,że cena była po prostu zbyt wygórowana. Płacić za dostęp do kanałów na 3 tygodnie w granicach 80-100 zł( ja miałem możliwość jedynie wykupić Iplę- więc 99 zł) kiedy płacąc mniejsze pieniądze ma się dostęp do dużo większej liczby kanałów pay TV. Argumentowali,że to mniej niż 1 zł za mecz. Racja,ale też warto zauważyć,że wiele meczów było rozgrywane równolegle. Uznałem,że zwyczajnie się to nie opłaca mi patrząc na to ile meczów realnie dam radę zobaczyć.

2. Niebezpieczny precedens. Nie podoba mi się praktyka wydzielania praw sportowych i ograniczenie dostępu osobom korzystających z pelnej oferty kanałów sportowych grupy Polsat, zwłaszcza,że przez lata byli zapewnieniani o tym,że MŚ będą na ich sportowych antenach.

3. Moim zdaniem mijanie się z prawdą przez osoby z Polsatu i duże niejasności jeśli chodzi o finansowanie MŚ.

 

MŚ były sukcesem- rekord frekwencji jeśli chodzi o MŚ w siatkówce to jest fakt Sam byłem na meczach w Krakowie i była wypełniona hala 15 tysięczna, choć nie grali Polacy . To jest ewenement, zauważono to w zagranicznej prasie, wystarczyło posłuchać opinii zawodników, trenerów. Naprawdę znakomita atmosfera. Wynik sportowy jest niezaprzeczalny- olbrzymi sukces.

Solorz jest biznesmenem i jego obowiązkiem jest maksymalizacja zysku, przeczytasz to w każdym pierwszym podręczniku do ekonomii. Szkoda,że PZPS już w momencie zawierania trójstronnego porozumienia nie zadbał o interes kibiców siatkówki i nie wymusił w umowie gwarancji transmisji meczów Polaków na otwartej antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetrii nie można traktować z przymrużeniem oka bo opiera się na badaniach z wykorzystaniem prawideł statystycznych - to tak jakby z przymrużeniem oka traktować, że 2+2=4

Kwestią dyskusyjną jak w statystyce jest odpowiednie dobranie próby i jej wielkość - metody idealnej nie znaleziono ale jest to obecnie wina wielkich koncernów medialnych , których obecny sposób mierzenia jest na rękę i nie chcą tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jakie znaczenie dla reklamodawcy ma taka jednorazowa frekwencja. Czy to się przekłada na sprzedaż reklamowanego 1 do 1? Pewnie nie. Czy przyda się na przyszłość? Pewnie nie, bo następne takie mistrzostwa w Polsce z Polakami w roli mistrza pewnie prędko się nie zdarzą. Czy widzów w jakikolwiek sposób wzrusza taka frekwencja? Tez nie.

Chyba dużo większą wartość ma oglądalność serialu czy programu w odcinkach, bo z dużym prawdopodobieństwem następny odcinek będzie miał podobną widownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz sobie jeszcze nowych abonentów CP, którzy raczej by nie przyszli gdyby nie taka decyzja CP. Do tego wpływy z sprzedaży praw marketingowych i telewizyjnych. Jednak już z samego tego co napisałeś wychodzi,że wyszli na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może upublikują jakieś raporty odnośnie tego czy końcowo dołożyli do tych mistrzostw czy zarobili na nich, choć nie sądzę by do tego doszło.

Jeśli jednak nawet wyszła im strata kilku milionów to jednak ważniejsze dla nich jest to że wizerunkowo są na dużym plusie. Nie mówię tu o hejcie niektórych w sieci lecz o tym że pokazali iż jako platforma cyfrowa ma obecnie do zaoferowania na wyłączność wielkie wydarzenia sportowe. W dłuższej perspektywie czasowej to będzie dla nich spory atut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdyby nie było Polaków na tych MŚ ile by ludzi wykupiło te pakiety, wzięło CP. Zmierzam do tego, że na Euro 2016 ewentualne mecze Polaków muszą być w otwartym kanale, więc ewentualne PPV nie może ich dotyczyć. Z kolei piłka nożna cieszy się największą popularnością i pewnie nawet bez Polaków się sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłki nożnej nigdy nie trzeba było pakować. Każda impreza się sprzedaje, nawet jak by grała Mongolia z Maroko.

 

Polsat zrobił coś niesamowitego - to Polsat opakował MS w siatkówce. Przy Euro 2012 to TVP tylko pokazał impreze. Wszystko było gotowe. Euro 2016równiez Polsat pokaże - bo jest opakowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...