Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to, że na telewizor odbierający Polsat Volleyball 1 przypadało 8 osób (3,8 mln/400 tys abonentów). Prawie jak PRL, posiadający telemetry chyba całe sąsiedztwo zapraszali.... :D Jakoś nie chce mi się wierzyć. Pic na wodę, chyba, że PV był tego dnia niekodowany. Finalnie zmieniam zdanie na temat badań telemetrycznych. Są ch** warte. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP dociera do 11 mln osób jak podaje CP. Do tego Ci co wykupili PV- temat już moderator zamknął wykupiło 400 tys. osób jak podaje chyba gazeta wyborcza. Więc możliwe to jest, to chyba w og óle rekord byłby jeśli chodzi o kanał kodowany.

Ludzie tak oglądali Mundial- sam słyszałem relacje w Radiu Zet,że jedna osoba ma na klatce i zaprasza pozostałe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak bardzo dobrze,że pokazali finał. Mogłem go raz nagrać,a dwa obejrzeć w komfortowych warunkach. Jeszcze raz dziękuję. i to jednak jest te 5 mln, ciężko oszacować ile osób z tych 5 mln mogło by oglądać w PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nagrałem. Co prawda tylko w SD z NTC, ale pamiątka jest. Muszę zbierać na jakiś dekoder albo kartę do kompa, co umożliwi bezproblemowe nagrywanie z SAT kanałów kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem o co Wam chodzi?

 

Nie znacie mentalności Polaków? Przykład. Mecz Legia vs Wisła leci na Canal+ SD i leci na TVN Turbo HD. Przypuszczamy, że wszyscy mają dostęp do tego i do tego programu. Gdzie będzie większa widownia? W Canal+. Marketing robi swoje.

 

Ja również oglądałem mecz na Polsat Voleyball, a wiedziałem ,ze jest na Polsat HD. Dlaczego? Nie wiem, jakoś tak mam. Tak samo oglądałbym Legię na Canal+ niż na TVN turbo, chociaż komentatorzy Ci sami.

 

Dużo ludzi wykupiło mecz na finał, bardzo dużo w pubach również na ostatnią chwilę, ponieważ niedziela była i chcieli zarobić na piwku. Słyszałem o 4 pubach gdzie wykupili finał na ostatni mecz finałowy :)

Podobno było tyle ludzi, że kolega musiał przedzierać się po piwo by je kupić :)

 

W Katowicach przed halą tyle ludzi jeszcze nie widziałem, nawet na Euro 2012 było mniej. A wczoraj byli tylko sami Polacy w Katowicach, naprawdę robiło to wrażenie.

 

Jednak siatkówka wczoraj przyciągnęła przed TV multum ludzi. Super mistrzostwa, super emocje, super wydarzenie w Polsce :)

 

Z kolegami zakładaliśmy się jakie reklamy będą w PRIME TIME, jaka to firma ma dużo kasy :) Okazało się, że Play :) Po cichu liczyliśmy na Biedronkę i.... była i Biedronka. Wczoraj Polsat pokazał, które firmy wyłożyły najwięcej na blok reklamowy, a koszt takiego bloku jest spory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jasno powiedzieć że to jest kompromitacja Solorza ,na otwartej antenie mecz oglądało 5,8 mln co jest wynikiem na żenująco niskim poziomie jeżeli wziąć pod uwagę jaka była stawka meczu .Dla przykładu premierowy odcinek serialu "Ranczo" miał większa oglądalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Podobno na Wrocławskim rynku było tyle ludzi, że nie można było nigdzie się przecisnąć. Dużo więcej niż przy Euro 2012 i przy Sylwestrze z Polsatem :)

Zasługa Kobiet.

 

W Katowicach zaś ludzi było multum, jeszcze w Katowicach nie widziałem nigdy tyle ludzie przed halą.

 

Gdańsk również pobił rekord w strefie Kibica.

 

Bary, puby pekały w szwach, miejsca zarezerwowane, nie było gdzie piwa wypić nawet.

 

Więc oglądalność była zdecydowanie większa niż te 10 mln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze długo żaden kanał kodowany nie przebije wyników oglądalności PV1.:) Nie miałem okazji jeszcze transmisji oglądać, bo byłem na miejscu w Katowickim Spodku. Ale mam wszystko nagrane w HD. Jeszcze muszę tylko wyciągnąć reklamy i też obejrzę. ;)

 

I zgadzam się, na miejscu był tłum ludzi, bo mnóstwo osób oglądało przed halą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wczoraj również dostrzegłem jedno. Strefy kibica. Dlaczego przy siatkówce można się bawić razem bez burd? Na Euro 2012 gdzieś zapijaczone mordy chodziły, szukały zaczepki, to awantury robili.

A dlaczego wczoraj przy strefie kibica w Katowicach można było normalnie się pobawić? Fakt byli pijani ludzie ale byli super. Inna mentalność? Za mało emocji przy piłce nożnej? I szukają burd?

 

Co do wrocławskiego rynku widziałem filmik... ale ludzi.. ale ludzi :) Masakra :)

Katowice wrażenie również robili. Zapewne lada moment ludzie będą wrzucać na YT relacje ze stref kibica, barów i pubach :)

 

Dla barów i pubów opłaciło się wczoraj kupić mecz w PPV na Polsat Voleyball. Właściciel jeden wypowiadał się, że miał taki utarg, taki młyn jak nigdy. Ludzie pili jedli i bawili się nieziemsko bez zamieszek, burd, na spokojnie. Można? Dlaczego przy piłce nie można tak się bawić?

 

Przykłąd z Katowic, jedne z filmików:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jasno powiedzieć że to jest kompromitacja Solorza ,na otwartej antenie mecz oglądało 5,8 mln co jest wynikiem na żenująco niskim poziomie jeżeli wziąć pod uwagę jaka była stawka meczu .Dla przykładu premierowy odcinek serialu "Ranczo" miał większa oglądalność

 

Bo ponad 3,5 mln oglądało go na Polsat Volleyball. To dopiero wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Podobno na Wrocławskim rynku było tyle ludzi, że nie można było nigdzie się przecisnąć. Dużo więcej niż przy Euro 2012 i przy Sylwestrze z Polsatem :)

Zasługa Kobiet.

 

W Katowicach zaś ludzi było multum, jeszcze w Katowicach nie widziałem nigdy tyle ludzie przed halą.

 

Gdańsk również pobił rekord w strefie Kibica.

 

Bary, puby pekały w szwach, miejsca zarezerwowane, nie było gdzie piwa wypić nawet.

 

Więc oglądalność była zdecydowanie większa niż te 10 mln.

Od kiedy na wrocławskim rynku była strefa kibica?

W Katowicach było około 40 tysięcy. Znacznie więcej niż planowano. Atmosfera znakomita.

W Gdańsku strefa kibica była przygotowana na jedynie 1000 osób więc do wyników z Euro (30 tysięcy) daleka droga.

Ja wiem, że atmosfera była fajna, ale już nie przesadzajmy z tymi liczbami.

 

Polsat pochwalił się, że ceremonię oraz mecz oglądało 17 milionów osób. Manewr podobny jak z meczu otwarcia, gdzie zsumowano widzów.

http://www.polsatsport.pl/Wiadomosc/Pon ... index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jasno powiedzieć że to jest kompromitacja Solorza ,na otwartej antenie mecz oglądało 5,8 mln co jest wynikiem na żenująco niskim poziomie jeżeli wziąć pod uwagę jaka była stawka meczu .Dla przykładu premierowy odcinek serialu "Ranczo" miał większa oglądalność

Czytam twoje posty z uwagą, często podzielam twoje opinie, ale tego postu kompletnie nie rozumiem. Odkodował finał,a to ile osób to obejrzało na Polsacie to już przecież od Prezesa Solorza nie zależało. Z punktu biznesowego ruch z zakodowaniem MŚ okazał się dla niego bardzo opłacalny. Było to jednak ryzykowne, sukces siatkarzy przełożył się na także sukces Zygmunta Solorza i CP, a także tych MŚ. Nie było by tej atmosfery, tego wszystkiego gdyby Polacy jednak zawiedli sportowo. To system naczyń połączonych.

Browar przestań już z tą nagonką na kibiców piłkarskich.

Co do stref to pamiętajmy,że grali jednak Polacy. To miało znaczenie, Jednak przy EURO 2012 nasza reprezentacja szybko odpadła , co miało przełożenie na frekwencję także w strefach kibica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho... to może z innej strony. Ten mecz bardzo wielu Polaków oglądało "na mieście". A na mieście nie ma telemetrów Nielsena, są jedynie w gospodarstwach domowych. Więc tak na serio to oglądalność była ogromnie większa tylko pozostała niezmierzona :)

 

Wyniki oglądalności opracowuje się na podstawie wielu różnych źródeł informacji, np. ankiet telefonicznych czy internetowych, toteż uwzględniani są widzowie oglądający dany program na różne sposoby. Robiłem kiedyś co nieco w badaniach rynku i osobiście nie wierzę, by coś takiego jak telemetry w ogóle funkcjonowało. Nikt tego nie wiedział, nikt tego nie ma, nikt się do tego nie przyznaje (bo zapewne w jakiejś tam umowie ma zakaz), a Nielsen zawsze może zasłonić się tajemnicą badań statystycznych. Tyle że tenże Nielsen działa tak jak każda inna firma, czyli zawsze dąży do minimalizacji kosztów. Wszystkie wyniki oglądalności są PRZYBLIŻONE i można je uzyskać znacznie tańszym kosztem niż poprzez telemetry. No ale musicie w wierzyć w to co od nich dostajecie, bo taki jest przywilej monopolisty. Tylko może nie powołujcie się na te nieszczęsne telemetry, bo ich po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho... to może z innej strony. Ten mecz bardzo wielu Polaków oglądało "na mieście". A na mieście nie ma telemetrów Nielsena, są jedynie w gospodarstwach domowych. Więc tak na serio to oglądalność była ogromnie większa tylko pozostała niezmierzona :)

 

Wyniki oglądalności opracowuje się na podstawie wielu różnych źródeł informacji, np. ankiet telefonicznych czy internetowych, toteż uwzględniani są widzowie oglądający dany program na różne sposoby. Robiłem kiedyś co nieco w badaniach rynku i osobiście nie wierzę, by coś takiego jak telemetry w ogóle funkcjonowało. Nikt tego nie wiedział, nikt tego nie ma, nikt się do tego nie przyznaje (bo zapewne w jakiejś tam umowie ma zakaz), a Nielsen zawsze może zasłonić się tajemnicą badań statystycznych. Tyle że tenże Nielsen działa tak jak każda inna firma, czyli zawsze dąży do minimalizacji kosztów. Wszystkie wyniki oglądalności są PRZYBLIŻONE i można je uzyskać znacznie tańszym kosztem niż poprzez telemetry. No ale musicie w wierzyć w to co od nich dostajecie, bo taki jest przywilej monopolisty. Tylko może nie powołujcie się na te nieszczęsne telemetry, bo ich po prostu nie ma.

Telemetry istnieją, nawet tu były pokazane:

http://kadry.tv/pokaz/Wideo/210/Telemet ... elemetria/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...