Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak btw. to Koźmiński powinien dostać łopatą po łbie, bo po raz któryś już wprowadza w błąd ludzi. Na swoim profilu pisał, że wyniki przetargu na La Lige na 100% do piątku sprzed tygodnia, a tutaj ciągle ani widu, ani słychu. Rzetelność z jego strony na zerowym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście wpis Swiecickiego na Twitterze: Mariano Italiano ‏@forzacalcio1899 15 min.15 minut temu

 

@DlugoszMarcin @matiswiecicki @xKkeld Jak przyjdzie Ibra, to będziesz miał co komentować :)

0 podanych dalej 0 ulubionych

Mateusz Święcicki ‏@matiswiecicki 14 min.14 minut temu

 

@forzacalcio1899 @DlugoszMarcin @xKkeld poczekajmy jeszcze z tym komentowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest rozwiązanie, które będą chwalili sobie wszyscy. Nieparowane karty z abonamentem 20zł. I macie wieelu abonentów. A jak wprowadzicie 3 kanał to być może nawet 25zł.

Trochę Cię chyba poniosło.

Myślę, że słowo "macie wielu" jest mocno na wyrost,chyba ze masz jakąs petycje podpisaną :D .Juz widze kolejki po karty na l.belgijską,szkocką...myślę że poniosło Cię trochę,ale rozumiem jestes fanem tych lig ,które są obecnie w Eleven.

Pamiętaj że na forum jest ileś tam osób fanów lig które posiada Eleven ale nie ma tego tyle żeby zebrali kilkadziesiat,kilkaset tysiecy abonentów.

Według mnie jedynie mocne prawa(hiszpanska,angielska,LM) mogłyby przyciągnąć sporo chętnych na płacenie.

Zresztą zobaczymy kanał/kanały na satelicie ,w pełnej odsłonie ..kiedyś tam ,to wtedy mozna dyskutować o cenie.Na razie to nie wiadomo kiedy pojai sie kanał, jako osobny kanał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaid, w nieparowanym Conax z Astry :lol2: I to ma być oferta dla kraju w którym wszyscy mają anteny skierowane na HB i 80% a wkrótce może nawet ponad 90% abonentów platform satelitarnych ma dekodery dedykowane i niechęć do wielu "skrzynek" przy telewizorze. Aż sprawdziłem czy dzisiaj nie 1 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie ich prawa i to, że mają nie parować karty to będzie bardzo dużo ludzi zainteresowanych ich ofertą (i to niestety nie tylko w Polsce). Wystarczy poczytać fora i niechęć do nc+ w związku z odstawianiem cameleonów. Za taką ofertę, którą można oglądać gdzie się chce, na czym i nagrywać to dwie dyszki to żadne pieniądze (dwie paczki papierosów?).

 

@up

Astrę rozważali hipotetycznie jakbyś miał problemy z interpretacją wcześniejszego wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie ich prawa i to, że mają nie parować karty to będzie bardzo dużo ludzi zainteresowanych ich ofertą (i to niestety nie tylko w Polsce). Wystarczy poczytać fora i niechęć do nc+ w związku z odstawianiem cameleonów. Za taką ofertę, którą można oglądać gdzie się chce, na czym i nagrywać to dwie dyszki to żadne pieniądze (dwie paczki papierosów?).

Abonentów z C+ jest gdzieś ponad milion. W zeszłym sezonie abonent C+ nie musiał nic robić oprócz przełączenia na odpowiedni kanał i ktoś w tym wątku wspominał że jedną z lig którą teraz ma ESN oglądało 40 tys. widzów. To ilu będzie oglądało, kupi prepaida, jeśli będzie musiało wyrzucić dodatkowe dwie dyszki, kupić dekoder, ew. kabel lub konwerter? I jeszcze włączyć dekoder z ESN i przełączyć tv na inne HDMI. Będzie więcej czy mniej widzów? Gdyby jeszcze mieli różnorodne prawa to mogliby nałapać z 40 tys. na piłkę, 40 tys. na kolarstwo, 50 tys. na biathlon itd. Temat F1 jakoś dziwnie ucichł a to też by mogło kogoś przyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie karty, co wyście znowu wymyślili, kto to kupiłby ?

Wiele osób miało Serie A i Ligue 1 w nc+, a teraz mieliby kupować karty, do czego, jak pewnie 99% używa sprzętu operatora, to samo w Polsacie, tam też pudła od operatora.

 

Tak jak pisze @Yoshy, oba kanały w obu platformach i sprawa załatwiona.

 

Ciekawe ile maksymalnie osób oglądało stream na stronie Eleven, 1000 ?, 2000 ? a może więcej ?

 

Interesuje mnie kiedy kanał/kanały Eleven będą dostępne szerzej, bo w internecie to za taką jakość ja dziękuję. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Be89: a kart TNK sprzedało się też pod milion a ci co je kupowali mają dekodery ogarniające Conax, choć niektóre pewnie SD. Jeśli dla kogoś nie jest problemem [beep]iana skrzynka od CP czy NC+ pod telewizorem to drugą też sobie dostawi ;-).

booboo: 1-2k osób równoczesnie to słucha średniej popularności radia internetowe, stream zapewne miał większe oblężenie. Z drugiej strony takie 2000 osób to średnia oglądalność nSport czy Orange Sport w grupie 4+ ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonentów z C+ jest gdzieś ponad milion. W zeszłym sezonie abonent C+ nie musiał nic robić oprócz przełączenia na odpowiedni kanał i ktoś w tym wątku wspominał że jedną z lig którą teraz ma ESN oglądało 40 tys. widzów. To ilu będzie oglądało, kupi prepaida, jeśli będzie musiało wyrzucić dodatkowe dwie dyszki, kupić dekoder, ew. kabel lub konwerter? I jeszcze włączyć dekoder z ESN i przełączyć tv na inne HDMI. Będzie więcej czy mniej widzów? Gdyby jeszcze mieli różnorodne prawa to mogliby nałapać z 40 tys. na piłkę, 40 tys. na kolarstwo, 50 tys. na biathlon itd. Temat F1 jakoś dziwnie ucichł a to też by mogło kogoś przyciągnąć.

 

Wszyscy, których nie satysfakcjonowało blokowanie praw do Serie A przez C+? Bo jednak takie transmitowanie jednego albo dwóch meczów w kolejce to zwykłe blokowanie praw, więc nic dziwnego, że fani Serie A C+ nie abonowali. Bo dlaczego mieli płacić za 5 spotkań Premier League w kolejce i do tego pakiet kanałów, które ich nie interesowały, skoro chcieli oglądać normalne transmisje z Serie A, których w Polsce brakowało? A jak ktoś do tej pory nie miał płatnej telewizji to tym bardziej znajdzie dwie dyszki za dużo dobrego sportu. Co nie zmienia faktu, że w platformach też może być, tylko że z własnych transponderów. I wtedy zdecydujesz sam, czy chcesz za dostęp do Eleven płacić 2 dyszki i mieć wolność w doborze sprzętu i w archiwizowaniu transmisji czy też wolisz płacić 60zł w pakiecie i ograniczać się do oglądania, bo nic z tym przecież nie zrobisz.

 

Nie ukrywam, że dla mnie karty byłby najlepszym rozwiązaniem, choć także zwracałem uwagę na problemy związane z takim rodzajem dystrybucji. Chodzi o to, żeby przedstawić jak najwięcej plusów i minusów danego rozwiązania, żeby lepiej mogli dopasować się do oczekiwań odbiorców.

 

EDIT. Idę spać bo widać już za późna pora skoro napisałem wyżej zdanie w tak wstydliwy i nie po "polskiemu" sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy płakać czy się śmiac ale niektórzy to mam wrażenie że lubią trochę potrolować,walnąć coś głupiego...

Jedno jest pewne(pod warunkiem że Eleven w końcu się pojawi na satelicie) ten kanał w pre paid nie ma szans.Pójdę o zakład z każdym(przynajmniej z tymi prawami).Jedyna i sensowna opcja ,to dostęp w pakietach wyższych w obu platformach cyfrowych.

Ja wiem że tu piszą kibice ligi włoskiej i francuskiej,ale tych za wiele nie ma.Na pewno nie na tyle, zeby tworzyć kanał dodatkowo płatny.

 

@Be89Masz racje ..Często jest tak, że mamy coś tylko po to, żeby mieć(jakaś taka nasza polska "tradycja") :).Sam trochę to wiem po sobie.Ja oglądam angielską,hiszpańska,LM i wiecej mi nie trzeba, czasami jakies mecze w serie A-ok.Akurat te ligi( SA,L1) były w całym pakiecie canal+ ,to były,to je miałem, ale teraz nie rozpaczam specjalnie.Tym bardziej nie rzuce sie na ten eleven za dodatkowe pieniądze.

Wiadomo kazdy ma inne preferencje odnośnie lig,dlatego tyle róznych opini .Fani serie A i ligue 1 ,beda teraz narzekali i wychwalali eleven,gotów zapłacić z 20-25zł i to jest kazdego wybór...ja licze na rozsądek i że to wszystko bede miał w nc+ a abonent CP w CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaid, w nieparowanym Conax z Astry :lol2: I to ma być oferta dla kraju w którym wszyscy mają anteny skierowane na HB

jak ja miałbym mieć tylko 13E, to chyba umarł bym z nudów :lol2:

 

i 80% a wkrótce może nawet ponad 90% abonentów platform satelitarnych ma dekodery dedykowane

Dekoder dedykowany? Ja już prawie zapomniałem jak to ustrojstwo wygląda :lol2:

 

i niechęć do wielu "skrzynek" przy telewizorze.

no właśnie że ja mam tylko jedną skrzynkę pod TV i w niej wszystkie karty jakie mi są potrzebne, a nie tak jak co po niektórzy mają "kolekcję dedyków" pod TV :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz policz ilu jest takich jak ty? Policz dokładnie ile za te kanały będziesz musiał z kolegami zapłacić miesięcznie.

Ewentualnie dodaj maniaków tych lig co mają prawa, będziecie mieć taniej. Juz widzę jak przeciętny abonent CP lub NC+ biegnie do sklepu po nowy konwerter i tuner, aby oglądać Celtic, Anderlecht, czy AS Monaco.

A tak na serio niech nie odp... platformy i kablówki, kto będzie chciał, to sobie ewentualnie dokupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany wprowadzenia kart prepaid, oznaczać może, że platformy nie chcą u siebie Eleven. Z wpisu przedstawiciela stacji wynika, że pomysł ten jest w zaawansowanej fazie, więc musieli wiedzieć od dluższego czasu, że z platformami się szybko nie dogadają. Potwierdza, to też moje przypuszczenia, że liczyli na transpondery Nc, czy Cp a teraz mają z tym duży problem, skoro rozważają nawet Astrę (bo tańsza?). Coś mi się wydaje, że szybko ich na satelicie nie zobaczymy.

Ale to są tylko moje przypuszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Eleven na platformach/kablówkach może dość skutecznie ograniczyć szanse tego tworu na pozyskanie jakichkolwiek praw. Jeśli nawet Ekstraklasa przy zakupie była dzielona na pakiety (tv kodowana, otwarta, pakiet internetowy, skróty, magazyny, itd.) to tym bardziej takie produkty jak Liga Europejska czy La Liga mogą być tak sprzedawane. Co innego jak po prawa zgłasza się platforma z określoną ilością abonentów (CP/nC+), z określonym zasięgiem i finansowymi plecami, a co innego, jak o prawa stara się nowy twór, który na tu i teraz jest tylko dostępny w internecie i nie ma niczego zagwarantowanego, ani na satelicie, ani w kablu.

 

Tak się zastanawiam po co to bicie piany o prawa do LaLiga (i pozostałe prawa jeszcze nie kupione, a dostępne na rynku), skoro może się okazać, że Eleven z przyczyn formalnych, jako "telewizja internetowa" może być z tych przetargów w ogóle wykluczona. Myślę, że na dziś to jest główny powód dlaczego tak bardzo kanał ten walczy o dostępność i rozważane są karty pre-paid. Nikt przy zdrowych zmysłach mając do wyboru sprawdzonego od lat gracza, a gracza nowego "bez zasięgu" nie powierzy swoich prawach temu drugiemu, jeśli oferowane przez obu oferentów ceny będą zbliżone. Tak są dystrybuowane prawa od lat, gdzie prócz gwarancji finansowych liczy się także doświadczenie w emisji i gwarancja "nie zepsucia" produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ligę hiszpańską może kupić Polsat, tam przynajmniej jest bardziej kompletna oferta sportowa a la liga zdecydowanie by poprawiła ofertę kopana Polsatu. To jest moje zdanie. A Eleven jak na razie to nic ciekawego, niestety, przyszłość i obecność w różnych kablówkach czy platformach mocno niepewna. Jedyna pewna to internet, jak na razie za darmo, oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sprawdź sobie, kto w tym roku w Czechach kupił prawa do ligi krajowej oraz LM i znajdź gdzie jest dostępna ta telewizja;)

Ja się po prostu ogólnie zastanawiam, czy nie jest tak, że Eleven jako "telewizja internetowa" może w ogóle startować w przetargach - czy pozwalają na to pakiety przygotowane przez dystrybutorów praw do LaLiga (czy też innych praw dostępnych na rynku), czy to się jakoś nie kłóci z tym, że (pewnie chwilowo) nie są telewizją sensu stricte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego jak po prawa zgłasza się platforma z określoną ilością abonentów (CP/nC+), z określonym zasięgiem i finansowymi plecami, a co innego, jak o prawa stara się nowy twór, który na tu i teraz jest tylko dostępny w internecie i nie ma niczego zagwarantowanego, ani na satelicie, ani w kablu.

 

Tak się zastanawiam, kto tu bije pianę? Jak płacisz to dostawcy praw nie interesuje co z nimi zrobisz, możesz nawet ich nie emitować, ważne że po przetargu kasa wpadła na konto (aa no i żeby w miarę to zabezpieczone było, a nie BISS).

 

Przecież Eleven ma mieć oprócz Serie A i Ligue1 jeszcze dużo innego sportu, choćby NFL. Jakby dodali do tego jeszcze NHL to taki nieparowany prepaid byłby hitem sprzedażowym (i to niestety tak jak pisałem w całej Europie). Co przecież nie wyklucza obecności w platformach, wystarczy dołożyć odpowiednie kodowanie. Kto Wam powiedział, że będzie albo tylko prepaid, albo tylko platformy i kablówki.

Szkoda, że nie te pomysły są dobre, które są dobre, lecz te, które nam się podobają - czyli najlepiej, żeby nadawali za darmo przez neta słabej jakości streamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany wprowadzenia kart prepaid, oznaczać może, że platformy nie chcą u siebie Eleven. Z wpisu przedstawiciela stacji wynika, że pomysł ten jest w zaawansowanej fazie, więc musieli wiedzieć od dluższego czasu, że z platformami się szybko nie dogadają. Potwierdza, to też moje przypuszczenia, że liczyli na transpondery Nc, czy Cp a teraz mają z tym duży problem, skoro rozważają nawet Astrę (bo tańsza?). Coś mi się wydaje, że szybko ich na satelicie nie zobaczymy.

Ale to są tylko moje przypuszczenia...

 

To są tylko Twoje domysły i teorie. Nie ma to nic wspólnego ze stanem faktycznym. Pytanie skierowane do mnie było czy technicznie da się zrobić karty Prepaid (na wzór MTV czy TNK)? Odpowiedź jest prosta. TAK technicznie jesteśmy w stanie to zrobić tak samo jak uruchomić telewizję z przesyłem do Hiszpanii w ciągu 1,5 m-ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...