Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dałbym im szansę. Po pierwsze dlatego, że skoro poszerzają ofertę to znaczy, że idą na całość i będą chcieli pokazywać w dobrej jakości transmisje. Po drugie dlatego, że nie ma w Polsce za dużo dobrych telewizji sportowych. Czekam aż pojawią się u operatorów. W internecie wyglądają dobrze.

 

Na playerze działało mi dobrze.. Teraz ATP też fajnie hula. Oby szybko pojawiło się w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na dzień dzisiejszy nie mam podstaw by wróżyć im sukces jakim było wybudowanie Krakowa :lol2: A tak swoją drogą stać ich na wcale nie tanie prawa sportowe a na miejsce na satelicie już nie.

 

Nie stać ich na marnowanie pieniędzy w nadawanie na satelicie kanału, który jak rozumiem byłby raczej zakodowany, tj. nikt i tak by nie miał do niego dostępu, bo żadna z platform go nie dołączyła. Jak podpiszą umowy to będą mogli wejść na satelitę. Poza tym nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Nie oczekuję od Ciebie wróżbiarstwa. Na razie są na etapie rozpoczęcia budowy. Nie wiadomo, czy im się uda, czy nie. Historia pokazała, że różnie się to kończyło - ale równie dobrze może się skończyć sukcesem. No, ale jak ty na etapie rozpoczęcia budowy już wiesz, jaki będzie dokładny plan miasta co do centymetrów to nie mam nic do dodania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to jest sporo? Jeśli nadawanie dwóch kanałów HD ze "sportowym" bitrate to ok. 2 mln., opłata miesięczna wynosiłaby np. 10 zł to przy 200 tys. użytkowników pokryją koszty nadawania. Gdzie zwrot za prawa? Gdzie zysk? No chyba że źle liczę.

 

 

A reklamy ... I kto mówi o nadawaniu z bitratem 10 Mb/s a nie np 6-7 Mb/s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niektorzy tu nie wiedza jak dziala marketing. Zeby ktos chcial kupic produkt, musi on byc prawdziwy / musi istniec. Poki co Eleven na satelicie nie istnieje = kanal abstrakcja = nie ma czego kupic / dolaczyc do swojej oferty.

 

Najpierw Eleven musi wykupic miejsce na jakims transponderze Hotbirda i zaczac tam nadawanie / testy. Dopiero potem jest szansa, ze ktos te kanaly dolaczy. Chyba nie sadzicie, ze nC+, CP czy sieci kablowe zaplaca za cos, co NIE ISTNIEJE ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie na jakości raczej zniechęci niż zachęci do płacenia. Ile było narzekania na stream. Reklamy przy oglądalności takiej jaką miały te ligi w C+ wystarczą raczej na waciki niż na zyski.

 

Chyba niektorzy tu nie wiedza jak dziala marketing. Zeby ktos chcial kupic produkt, musi on byc prawdziwy / musi istniec. Poki co Eleven na satelicie nie istnieje = kanal abstrakcja = nie ma czego kupic / dolaczyc do swojej oferty.

 

Najpierw Eleven musi wykupic miejsce na jakims transponderze Hotbirda i zaczac tam nadawanie / testy. Dopiero potem jest szansa, ze ktos te kanaly dolaczy. Chyba nie sadzicie, ze nC+, CP czy sieci kablowe zaplaca za cos, co NIE ISTNIEJE ...

Kto będzie ich oglądał na satelicie jeśli nc+ i CP nie dodadzą ich do list kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to jakim trafem kablówki płacą za takie kanały jak: Outdoor Channel, Travel Channel HD, Edusat, Family Sport HD, Fashion HD, Classica, Brava.tv, DJAZZ.tv, Fightbox HD, Fashion Box, DocuBox, Ginx HD, Mezzo Live HD, TV PULS HD, TV PULS 2 HD, Water Planet HD, Novela TV HD, MTV Dance, MTV Hits, VH1 Classics, TVR, TV Repulibka HD, i inne rzekomo "nieistniejące" kanały bo nie ma ich w platformach cyfrowych, ani często w ogóle nawet na satelicie? ;-).

 

Kolejna złota myśl. Jeśli chcesz wiedzieć, to wszystkie z kanałów, które wymieniłeś istnieją na satelitach i mają się dobrze i to od lat. Wersje HD od SD programowo się nie różnią (np. Puls i Puls HD), jedynie jakością obrazu. Tak więc potencjalny partner czy to kablówka czy to platforma satelitarna nie kupuje kota w worku tylko widzi co kupuje. Może sobie pooglądać testowo jakiś czas, może sobie sprawdzić ramówkę itp. "Paniał"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tego nie wiem - te kanaly to kompletne :censored: nie mam pojecia jak ktos moze za to placic. Cos czego nie ma na satelicie to wiadomo, ze albo nie istnieje albo kompletny szrot niewarty ogladania - ewentualnie jakis niszowy, nic nie znaczacy projekt.

[/quote=Umkwatata]

 

Nic nie znaczące to są Twoje posty. Ostatnio gdzie nie wejdę w temat to piszesz w takim tonie jakbyś pozjadał wszelkie rozumy i był najlepszy... żenada

Nie chcesz to nie oglądaj. Kanał nie jest skierowany widocznie do takich narzekaczy jak Ty, ale wszystko skrytykować akurat musisz.

Według mnie kanał tworzy się bardzo fajny i chętnie go będę oglądał. Wczoraj obejrzałem z ciekawością ligę belgijską i nawet mecz ligi szkockiej i podobało mi się.

Na dłuższa metę Serie A i Ligue1 będą priorytetami dla mnie w sezonie rzezc jasna, kanał ma dobrą ofertę.

Dajmy im szanse, a nie od razu krytykujesz i siejesz ferment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zaden ferment - to sama prawda - pisze, co widac - nie dosc, ze to "cos" ma taki kontent jak jakosc ich streama - tragiczny - to jeszcze sa niepowazni (mowa o wszystkim co odwalaja po kolei) i chca zeby ktos im cos placil za ten cyrk. To po prostu najwiekszy fail w historii i tyle w temacie :locked:

 

Dzisiaj zadzwonilem do przyjaciela bo napisal mi, ze nie ma pojecia o zadnych Elevenach - smialismy sie mocno, okazalo sie, ze on naprawde o tym nie slyszal - a kiedy mu powiedzialem, ze oni sie nawet nie reklamowali do wczoraj i nie sa dostepni na satelicie ani w kablowkach, to juz nie wytrzymal ze smiechu :lol2:

 

===

 

Radoslaw Majdan - wczoraj w Eleven, dzisiaj w nSport+ :lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - nie ma szans, zeby jakis nadawca kupil "kota w worku" - to po prostu zbyt duze ryzyko i nikt nie jest glupi :!:

Nadawcy od wczoraj mogą sobie oglądać Eleven i już wiedzą jak wygląda kot. Za pieniądze które ESN musiałby wydać żeby się promować na satelicie mogliby zrobić solidną kampanię billboardową, wykupić reklamy w TVP, TVN, Polsacie i jeszcze pewnie by zostało na jakąś imprezę dla VIP-ów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na dzień dzisiejszy nie mam podstaw by wróżyć im sukces jakim było wybudowanie Krakowa :lol2: A tak swoją drogą stać ich na wcale nie tanie prawa sportowe a na miejsce na satelicie już nie.

 

Nie stać ich na marnowanie pieniędzy w nadawanie na satelicie kanału, który jak rozumiem byłby raczej zakodowany, tj. nikt i tak by nie miał do niego dostępu, bo żadna z platform go nie dołączyła. Jak podpiszą umowy to będą mogli wejść na satelitę. Poza tym nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Nie oczekuję od Ciebie wróżbiarstwa. Na razie są na etapie rozpoczęcia budowy. Nie wiadomo, czy im się uda, czy nie. Historia pokazała, że różnie się to kończyło - ale równie dobrze może się skończyć sukcesem. No, ale jak ty na etapie rozpoczęcia budowy już wiesz, jaki będzie dokładny plan miasta co do centymetrów to nie mam nic do dodania...

Dobrze że ich stać na nadawanie w kiepskiej jakości i do tego w internecie.Niestety i tak dla wielu to mega wypas.A jaki problem było odkodować ich program na powiedzmy miesiąc i odpowiednio się wypromować?Liczą na drapane że minimum jedna platforma ich doda i będzie nadawać na swoim TR.Są na etapie rozbudowy takiej tandety się nie udostępnia.Miał być hit jest kit. :lol2: Przynajmniej na dzień dzisiejszy wejdą do kablówek i tv sat to może się to zmieni.No chyba że tam będą sami eksperci typu Majdan to wtedy pozostaje oglądać bez glosu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to powinni wypuścić karty do dekoderów na te kanały jak np. do MTV unlimited

To jest bardzo dobry pomysł, dzięki temu mogliby za jednym razem trochę zarobić, oraz "nałapać" sporo klientów :)

 

@nemoturtles: Czy bylibyście gotowi na taki ruch? :)

Tak od kilku tygodni rozmawiamy o tym by wprowadzić karty typu prepaid. Tak jak robiła TNK. Wykorzystamy ten sam system enkryptowania CONAX. dekodery są dość popularne więc nie będzie problemu. (nie będziemy "parować" kart). Dyskusyjne są sprawy związane z hotline oraz dystrybucją kart np. w kioskach lub na stacjach benzynowych. Technicznie jesteśmy w stanie to zrobić. Kłopotem może być pojemność satelitarna na oba kanały, ale i to da się załatwić poprzez "odkupienie" od innych broadcasterów. Lub wrzucenie na ASTRE (co dla odbiorców w PL nie będzie korzystne z uwagi na dominującą pozycję HB). Obecnie nasze enkodery wyjściowe są ustawione na 16 Mb/s. Jakość wyśmienita. Sygnały jakie otrzymujemy są w 25-30 MB/s. Nigdy nie widziałem na oczy takiej jakości jak przekaz ze stadionu Wembley. (to co podesłaliśmy do TVNu było mocno okrojone ze względu na transpoder 12MHz wykorzytywany do tego przesyłu. Nasz feed był puszczony po światłowodzie w lepszej jakości. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się tak dobrej jakości feedów jakie otrzymujemy do studia. Czasami podglądamy "kolegów" z Bein Sport dzięki temu, że operatorem w/w stacji jest Overon/MediaPro. Jakość - fenomenalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest rozwiązanie, które będą chwalili sobie wszyscy. Nieparowane karty z abonamentem 20zł. I macie wieelu abonentów. A jak wprowadzicie 3 kanał to być może nawet 25zł. Tylko ciekawe jak długo właściciele praw pozwolą Wam nadawać bez zabezpieczenia sygnału? Bo musicie mieć świadomość, że mimo iż dla wielu odbiorców jest to optymalne rozwiązanie, to jednak zawsze trafi się czarna owca i od pierwszego dnia nadawania w ten sposób znajdziecie się we wszelkich możliwych szaringach i Wasz kanał będzie streamowany nielegalnie w necie.

 

EDIT. A szczerze mówiąc, to mając za partnera Overon to zakup pojemności satelitarnej to powinien być mały pikuś.

EDIT2. Ja widziałem dosyły i ponad 30 MB/s, z tym, że mój komp nie bardzo od pewnego momentu już wyrabia, ale za to jakość to żyleta i choć zrzut zrobić na pamiątkę jest miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to powinni wypuścić karty do dekoderów na te kanały jak np. do MTV unlimited

To jest bardzo dobry pomysł, dzięki temu mogliby za jednym razem trochę zarobić, oraz "nałapać" sporo klientów :)

 

@nemoturtles: Czy bylibyście gotowi na taki ruch? :)

Tak od kilku tygodni rozmawiamy o tym by wprowadzić karty typu prepaid. Tak jak robiła TNK. Wykorzystamy ten sam system enkryptowania CONAX. dekodery są dość popularne więc nie będzie problemu. (nie będziemy "parować" kart). Dyskusyjne są sprawy związane z hotline oraz dystrybucją kart np. w kioskach lub na stacjach benzynowych. Technicznie jesteśmy w stanie to zrobić. Kłopotem może być pojemność satelitarna na oba kanały, ale i to da się załatwić poprzez "odkupienie" od innych broadcasterów. Lub wrzucenie na ASTRE (co dla odbiorców w PL nie będzie korzystne z uwagi na dominującą pozycję HB). Obecnie nasze enkodery wyjściowe są ustawione na 16 Mb/s. Jakość wyśmienita. Sygnały jakie otrzymujemy są w 25-30 MB/s. Nigdy nie widziałem na oczy takiej jakości jak przekaz ze stadionu Wembley. (to co podesłaliśmy do TVNu było mocno okrojone ze względu na transpoder 12MHz wykorzytywany do tego przesyłu. Nasz feed był puszczony po światłowodzie w lepszej jakości. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się tak dobrej jakości feedów jakie otrzymujemy do studia. Czasami podglądamy "kolegów" z Bein Sport dzięki temu, że operatorem w/w stacji jest Overon/MediaPro. Jakość - fenomenalna.

 

Rozumiem ze stream z Internetu wowczas zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest rozwiązanie, które będą chwalili sobie wszyscy. Nieparowane karty z abonamentem 20zł. I macie wieelu abonentów. A jak wprowadzicie 3 kanał to być może nawet 25zł. Tylko ciekawe jak długo właściciele praw pozwolą Wam nadawać bez zabezpieczenia sygnału? Bo musicie mieć świadomość, że mimo iż dla wielu odbiorców jest to optymalne rozwiązanie, to jednak zawsze trafi się czarna owca i od pierwszego dnia nadawania w ten sposób znajdziecie się we wszelkich możliwych szaringach i Wasz kanał będzie streamowany nielegalnie w necie.

Łamanie zabezpieczeń i piractwo to nie do końca nasze zmartwienie. Producent systemu kodowania poprzez umowy bierze odpowiedzialność za zabezpieczenie tego sygnału. Jeśli zabezpieczenie "pęka" to mamy prawo domagać się odszkodowań od firmy, która dała nam pewne gwarancje. Znam przypadek gdy firma od zabezpieczeń poniosła gigantyczny koszt za odszkodowania i proces wymiany kart po złamaniu ich zabezpieczeń. Umowa dawała gwarancje, że sysstem nie "peknie" w okresie do 5-lat od chwili wdrożenia. Życie pokazało, że znacznie szybciej system był złamany.

Shering to sprawa dla policji. Nadawca nie ma narzędzi prawnych do tego by "coś" robić samodzielnie. Od tego są odpwowiednie służby. My mówimy jasno ….. nasz sygnał jest nadawany z zabezpieczeniami, jeśłi ktoś nadaje go "piracko" bez umowy, to łamie prawo. Wtedy wkracza prokuratura do akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w przypadku braku parowania system kodowania nie pęka. Ktoś wkłada kartę w odbiornik linuksowy czy też do czytnika uniwersalnego i streamuje sygnał do internetu bez ingerencji w system kodowania. A policja będzie mogła szukać wiatru w polu i to z Interpolem, gdy kartę prepaid kupi marokańczyk i dołączy do swojej fabryki szaringowej.

 

EDIT. Co prawda żadnych pewnych i na 100% informacji nie mam, ale np. FA Premier League prawdopodobnie ma odpowiednie wymagania odnośnie zabezpieczenia ich produktu i jak któryś nadawca ich nie spełnia to może nawet w przetargu nie startować. Tak przynajmniej wnioskuję z obserwacji (choćby np. właśnie drastycznie ograniczenie odbioru w Europie paczki JSC-BeinSport w momencie zakupu przez nich praw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od kilku tygodni rozmawiamy o tym by wprowadzić karty typu prepaid. Tak jak robiła TNK. Wykorzystamy ten sam system enkryptowania CONAX. dekodery są dość popularne więc nie będzie problemu. (nie będziemy "parować" kart).

Jak procentowo oceniasz szanse wprowadzenia kart typu prepaid? Kiedy najwczesniej mogloby sie to uskutecznic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak od kilku tygodni rozmawiamy o tym by wprowadzić karty typu prepaid. Tak jak robiła TNK. Wykorzystamy ten sam system enkryptowania CONAX. dekodery są dość popularne więc nie będzie problemu. (nie będziemy "parować" kart). Dyskusyjne są sprawy związane z hotline oraz dystrybucją kart np. w kioskach lub na stacjach benzynowych. Technicznie jesteśmy w stanie to zrobić. Kłopotem może być pojemność satelitarna na oba kanały, ale i to da się załatwić poprzez "odkupienie" od innych broadcasterów. Lub wrzucenie na ASTRE (co dla odbiorców w PL nie będzie korzystne z uwagi na dominującą pozycję HB).

 

Bardzo mnie tutaj zastanawia "wykorzystamy", "nie będziemy parować kart". A nie tryb przypuszczający :)

Może to było cały czas w planach i zapowiadany szeroki dostęp to właśnie takie "TNK" Eleven? :)

Jestem bardzo za, rozwiązanie bardzo dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...