Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

@leckow stan z przed remontu, zaraz po usunięciu starej drewnianej "szafy" która to kryła, był taki sami. Tego nie zrobiła ekipa remontowa, nie są to rozwiązania tymczasowe na czas remontu. Dokładnie to widzieli monterzy INEA kiedy do owej szafy zaglądali. Rozumiem nieład, nadmiar kabla itp., w końcu usunięto obudowę (jej przebieg doskonale widać na ścianach). Ale łączenie kabli na taśmę izolacyjną? Serio? Luźno dyndające ucięte inne kable, oskrobane z izolacji z wystającą miedzią?

 

Do tego co robione jest teraz nie mam żadnych zastrzeżeń, mam pretensje za to, co było tam do tej pory i widzicie na zdjęciach. Za stan ten INEA najwyraźniej odpowiadać nie chce, mimo, że to oni, jeszcze jako KOMA, to okablowanie kładli. I przy każdej awarii w tym bloku, zrzucali winę na okablowanie w lokalu abonenta.

 

W tej chwili moje piętro już jest na finiszu. Ekipa wymieniła "taśmozłączki" na nowe wtyki, ucięła nadmiary zwisających kabli, chowa to teraz wszystko w białych rurach z tworzywa. Widzę już także ramy pod nową osłonę. Dla porównania wrzucę Wam potem zdjęcia "po", kiedy już wszystko będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki jak zwykle przedstawiają piękny krajobraz profesjonalnej instalacji.

Nie tak dawno byłem w szpitalu i trafiłem na remont pomieszczeń, podłączali remontowane pomieszczenie akurat do instalacji lecącej w podwieszanym suficie (instalacja po remoncie korytarza). Dwóch elektryków przez ok. 20 minut szukało "swojej" puszki, po czym ściągnęli technicznego i analizowali w szafie rozdzielczej co jak. Niestety, tak wyglądają u nas wszelkie zakryte instalacje, skoro nie widać i jest sporo miejsca to po co robić lepiej niż z efektem prowizorki.

 

Jeśli jesteś w stanie wyczuć przez taśmę typ połączenia to możesz sprawdzić czy jest to połączenie dwóch wtyków F za pomocą łącznika. Ze zdjęcia nie da się dostrzec, ale z bliska i "ściskając" trochę wyczujesz czy są tam dwa wtyki F, sztywne jak rurka na długości ok. 5 cm. Inaczej tego nie da się "zlutować" ani lepiej, ani gorzej.

 

Mieszkasz w bloku z wielkiej płyty? Z instalacji widać, że wybrano najprostszą modernizację.

Na Jeżycach remontowali instalację elektryczna i przenieśli teraz liczniki na klatkę schodową, ale oprócz szafek z licznikami nie widać, że kable są inaczej niż przed remontem, wybrano modernizację z instalacją podtynkową - budynek z cegły.

Kabla Inei nie tykali, ale położony w listwie jest staranie (gorzej przy tym wygląda na Ratajach instalacja w rurkach Maverick'a, chociaż podobna).

Inea też chwali się modernizacją niewidoczną dla oka:

http://www.inea.pl/inwestycje/modernizacje-budynkow

Wszystko zależy jednak od zarządcy nieruchomości, a ci idą na odfajkowanie sprawy niż estetykę. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA i Inotel - kanały BBC Brit, BBC Earth, BBC HD i Cbeebies przez cały luty dostępne w oknie otwartym.

 

Wczoraj dostałem list z dużą książeczką w formacie A4 - zmiany w regulaminie i inne [beep]oły, info o likwidacji nazwy Inotel i wszystkie POK będą teraz pod nazwą INEA. Żeby było śmieszniej, to zmieniają okres rozliczeniowy - w moim przypadku liczy się on od 18 do 17 dnia miesiąca i dostanę w lutym pełną fakturę i za pozostałe 11 dni lutego drugą.

 

Oczywiście jest też info o ciągle trwających pracach modernizacyjnych w celu poprawy jakości sieci Inotela. Do 4 listopada wszystko działało dobrze, jak tylko INEA wpuściła swój sygnał, to jest tylko coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wcześniej kolegom z problemem 50/4 vs. 100/4 napisać... :roll:

W końcu doczekałem się zmiany z 50/2(4) na 100/4.

Niezbędna okazała się wizyta technika, który zmienił coś w skrzynce na klatce schodowej (o ile dobrze pamiętam, dodanie kolejnej "nośnej"). I po interwencji przemiłego pana technika, nie mam się czego czepiać :)

 

4104316276.png

 

2465403

 

102354349

 

24qscn6.png

 

i tak z małym przymrużeniem oka:

 

4v25uh.jpg

 

Dlatego osobom, które mają podobny problem polecam po pierwsze upewnić się, że po restarcie modemu, na kablu (nie po wifi) od modemu do kompa nadal jest prędkość 50/4...

Jeśli tak, to telefon do BOA i umówić wizytę technika - na 99% będzie to interwencja w skrzynce i temat załatwiony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA i Inotel - kanały BBC Brit, BBC Earth, BBC HD i Cbeebies przez cały luty dostępne w oknie otwartym.

 

Wczoraj dostałem list z dużą książeczką w formacie A4 - zmiany w regulaminie i inne [beep], info o likwidacji nazwy Inotel i wszystkie POK będą teraz pod nazwą INEA. Żeby było śmieszniej, to zmieniają okres rozliczeniowy - w moim przypadku liczy się on od 18 do 17 dnia miesiąca i dostanę w lutym pełną fakturę i za pozostałe 11 dni lutego drugą.

 

Oczywiście jest też info o ciągle trwających pracach modernizacyjnych w celu poprawy jakości sieci Inotela. Do 4 listopada wszystko działało dobrze, jak tylko INEA wpuściła swój sygnał, to jest tylko coraz gorzej.

Wygląda to na oficjalny koniec Inotela, czyli Inea zmienia swój system do obsługi abonentów, czy będzie lepiej? Decyzja o likwidacji Inotela podobno zapadła już dawno temu, utrzymywano markę Inotel głównie dlatego, że system CRM Inei był dość zacofany i przeniesienie do niego klientów Inotela przyniosłoby same problemy, Inea zaś ciągle wdrażała nowy system :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co dotknie INEA, to zaczyna się staczać na dno. W Inotelu trzyma mnie tylko telefon (abonament z darmowymi rozmowami na stacjonarne) oraz tani i szybki internet (10 PLN za 45/4 mbps w pakiecie). Ani Inea czy City Net nie mają neta o takich parametrach i za taką cenę i to nawet w pakietach, luzem jest jeszcze gorzej. Mam nadzieję, że z czasem Inea nie zrobi internetu na swoją modłę, bo to będzie oznaczało ostateczny koniec tego co było najlepsze w Inotelu.

 

Pakiety TV w Inotelu - jeszcze ujdzie, ale w Inei, czy City Net jest gorzej z pakietyzacją, zwłaszcza niższych pakietów, no i oczywiście drożej.

 

I jeszcze raz napiszę: po jakiego kija tyle jest w ofercie kanałów muzycznych i dziecięcych? Powinni wywalić co najmniej połowę tego [beep]u. Jestem tylko ciekaw, kiedy Polonia 1 zacznie nadawać w HD, to zapewne Inea wprowadzi to do oferty, zamiast wywalić na śmietnik taki syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały dla dzieci obok kanałów sportowych są kanałami, o które najchętniej ludzie pytają :) Co do muzycznych to zdecydowana ich większość to kanały darmowe, stąd takie ilości. Z kolei te płatne są tymi najlepszymi. Osobiście nie chciałbym, żeby mi zabrali MTV Rocks czy VH1 Classic. W przeciwieństwie do starej oferty większość płatnych kanałów muzycznych jest w pakiecie Super HD, wcześniej były w podstawowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet nic nie mam do ludzi, którzy chcą oglądać kanały muzyczne, czy bajki, ale takie kanały powinny być w osobnych pakietach, ale niskopłatnych. Tak samo niektóre kanały z wyższej półki. Po ostatnich zmianach w Inotelu musiałbym wykupić pakiet Super HD, żeby tylko mieć możliwość oglądania BBC Knowledge i płacić jakieś 30 PLN więcej. O to mi chodzi właśnie - pakiet podstawowy jest zbyt zawalony kanałami, które możnaby wywalić do pakietów opcjonalnych.

 

Pakietyzacja powinna być robiona np. pod wiek abonentów. Seniorzy nie byliby zmuszani do oglądania (i płacenia) za bajki, czy młodzieżową muzykę.

 

Oczywiście podejrzewam, że umowy z nadawcami też robią swoje (przychody nie tylko od gniazdka, ale przede wszystkim dochody z reklam w tych kanałach), ale też ma znaczenie niechęć operatorów kablowych do tworzenia większej ilości pakietów z mniejszą liczbą kanałów na pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz niestety, większość operatorów odeszła od paczek tematycznych właśnie po to, żebyś wziął wyższy pakiet. Podobno naciski nadawców, ale jak jest naprawdę to nie wiem. Tak naprawdę tańsza jest ta telewizja, która ma Twój kanał w niższym pakiecie. Jeśli chodzi o BBC Knowledge to niestety chyba u wszystkich jest w najwyższym pakiecie, Inotel był wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie BBC Brit HD i BBC Earth HD gdzie? Inea wywal te kanały sd i dodaj tylko HD

I to jest właśnie rozwój sieci Inea. Albo złe negocjacje z nadawcami albo po prostu sknerstwo z myslą że dodamy później jak obniżą stawki, a dzisiaj SD naszym klientom przecież wystarczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na forum Trzepak gdzie piszą o wałkach w WSS.

Aż włos się jeży. Ponoć INEA chce olać Poznań jako miasto i sprzedać np. UPC a samemu skupić się na WSS, która wybudowana została za kasę z Unii.

 

Pomysł trzeba przyznać zacny. Olać cały miejski syf i złom w skrzynkach a usługi świadczyć sobie na nowej infrastrukturze.

 

http://www.trzepak.pl/viewforum.php?f=16

 

Dlaczego mnie to nie dziwi. Od początku nie mogę dojść do tego jak to się stało, że monopolista w mieście wojewódzkim został operatorem WSS. Przecież to się w głowie nie mieści. Takie wałki to tylko w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Posiada ktoś nową listę kanałów Inei na luty 2015? Z podziałem na pakiety? Chodzi mi konkretnie o listę z kanałami dostępnymi w pakiecie Standard HD. Podobno doszły od lutego nowe programy, czy tam mają dojść od marca... Ale chodzi o kanały które mają być włączone na stałe, a nie na miesiąc czy dwa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listę możesz pobrać u mnie jest na bieżąco aktualizowana. Zmiany będą - bardziej kosmetyczne. Ale jak będę miał informację to zmiany zostaną uwzględnione.

 

Linki się nie zmieniają możesz sobie zapisać albo napisz do mnie to podeślę Ci na maila. michalx1974@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w sprawie przedłużenia umów umożliwiających korzystanie firmie Inea z sieci PSM Winogrady. Biedni teraz abonenci Inea na Winogradach. PSM Winogrady konskwentnie od wydania decyzji twierdziła, że jest ona bezprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Inea nie zdążyła wybudować tam swojej sieci. Ciekawe, czy będą w ogóle jeszcze ją kładli. Akurat abonenci Inei na Winogradach nie są tacy biedni, bo mają dobrą alternatywę w postaci Internetu od WTvK, więc nie będą na nich kląć tak jak mieszkańcy Starego Miasta na Citynet. Swoją drogą co tam u nich słychać? Jakoś nie ma informacji o kolejnych wyłączeniach. Można kupić sobie telewizję czy neta od nich na Starym Mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uzyskanych informacji wynika, że w trakcie rozprawy doszło do kompromitacji Inea i prezesa UKE ponieważ z przedstawionych przez PSM Winogrady dowodów wynika, że na jednym z osiedli objętych decyzją Inea już posiada swoją sieć. Kompromitujące dla prezesa UKE, że tego nie sprawdziła, a dla Inea ponieważ musiała w takiej sytuacji wiedzieć, że decyzja jest bezprawna. Ponadto Inea podkreślała, że korzysta z sieci PSM ponieważ ta nie pozwoliła jej wybudować sieci. Z powyższego wynika obłuda Inea ponieważ Inea na tym osiedlu posiada swoją sieć a pomimo to chce mieć dostęp do sieci PSM Winogrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, nie kojarzę, żeby Inea gdzieś tam kładła swoją sieć, na północy nie licząc nowych osiedli kładli tylko na Naramowicach i teraz na os. Sobieskiego.

 

Dla PSM Winogrady też to był szok. Odkryli to w ostatniej chwili przed rozprawą. W tej sytuacji wiarygodność prezes UKE i Inea spadła do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...