Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

zaba19 jak ci podłączą to napisz jak to chodzi i podaj jakieś speed testy, sam jestem bardzo ciekaw jak to chodzi w praktyce.

Upload zwiększony i faktycznie jest ile powinno być. Download wcześniej miałem 250Mb/s więc czy to 500 czy 250 już nie ma absolutnie różnicy. I tak ciężko mi było 250 gdzieś zobaczyć (nie ściągam żadnych torrentów a inaczej nie wiem skąd taką prędkość uzyskać). Pakiet a tym samym prędkość miałem zwiększone praktycznie od razu - wróciłem do domu po podpisaniu aneksu i już było. Naprawdę nie mogę do niczego się przyczepić i oby tak zostało :)

4088831399.png

 

Steam dla przykładu ;)Tylko co po takim uploadzie będąc za NATem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maverick na przełomie 2013 i 2014 robił dużo akcji promocyjnych przywiązujących krótkoterminowo nowych klientów, podłączał też nowe osiedla na Ratajach. Pojawiła się informacja o podziale spółki, pewnie właściciel robił też inne interesy w ramach jednej firmy, została wydzielona osobna firma dla abonentów TV i neta Maverick. Już wtedy pisałem na forum, że szykują się chyba do sprzedaży. Po jakimś czasie zniknęły akcje promocyjne (znajomy mieszka w Koziegłowach i miał wcześniej pełno ulotek od Mavericka, teraz ich nie ma), podano informację o nowym numerze konta do wpłat i przede wszystkim wstrzymano nowe inwestycje na Ratajach. Ostatnia informacja sugeruje, że kupcem jest Inea lub jakaś firma związana z Ineą.

To wszystko domysły, trochę na podstawie poszlak, trochę na podstawie plotek, ale mocno trzymają się kupy. Oficjalnego stanowiska raczej się nie spodziewajcie, bo z tego co wiem to szeregowi pracownicy Inei też nie dostali takiej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na forum Trzepak gdzie piszą o wałkach w WSS.

Aż włos się jeży. Ponoć INEA chce olać Poznań jako miasto i sprzedać np. UPC a samemu skupić się na WSS, która wybudowana została za kasę z Unii.

 

Pomysł trzeba przyznać zacny. Olać cały miejski syf i złom w skrzynkach a usługi świadczyć sobie na nowej infrastrukturze.

 

http://www.trzepak.pl/viewforum.php?f=16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://inea.pl/o-inea/o-inea/komunikaty ... zie-spolki

Nie, nawet się powiększył, choć podobno niżej jakieś głowy poleciały. Co do tego Mavericka to skoro do tej pory nic się nie zmieniło to na razie chyba możecie być spokojni. Ciekawy w ogóle ten link co dałeś, co do UPC to nowy członek zarządu, Pijanowski, był w przeszłości w UPC i jakichś ludzi z przeszłością w UPC wprowadził do Inei. Może faktycznie jest coś na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że wpadlibyśmy z deszczu pod rynnę.

UPC byłoby takim samym monopolistą jak inea. Takie w Poznaniu mamy uwarunkowania.

Deal ludzików z UM i spółdzielni mieszkaniowych odbija nam się czkawką już kilkanaście lat.

Dopóki nie będzie rozwiązania zbliżonego do zastosowanego w telefonii analogowej (udostępnianie infrastruktury) dopóty będzie u nas monopol w kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalx1974, ja bym się nie cieszył, bo w UPC nie ma np. nSport+. Dla mnie oferta byłaby gorsza. Szczerze mówiąc najbardziej odpowiada mi oferta nc+, brakuje mi tam jedynie programów lokalnych. No, ale dla każdego coś innego. Nc+ tutaj nie mogę mieć, bo wynajmuję mieszkanie i nie mogę zamontować anteny, zostaje tylko Inea. Zobaczymy, na razie to tylko plotki. Inea wpompowała kupę kasy w promocję marki na terenie Poznania, w stadion itp. Podejrzewam, że jeśli już to Kosiński opchnie UPC całą Ineę (zresztą część już jest w rękach zagranicznego inwestora, może stoi za nim UPC?) a zostawi sobie WSS, TW, HFC jako dostawców infrastruktury i w ten sposób zapewni sobie godną emeryturę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedział konsultant Inei na FB wynika ze w najbliższych tygodniach będą dodawane nowe kanały:

 

Zmiany w ofercie TV nastąpią w perspektywie kilku tygodni, wtedy pojawi się też wcześniej wspomniany TV PULS HD. Wpierw jednak musimy rozwiązać kilka kwestii technicznych na naszej sieci nad czym pracujemy już od kilku miesięcy.

 

A na pytanie o inne kanały które mają dołączyć:

 

Tak, mamy kilka rzeczy przygotowanych, ale ile i jakie dokładnie to zależy od tego ile "miejsca w kablu" uzyskamy dzięki prowadzonym pracom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw jednak musimy rozwiązać kilka kwestii technicznych na naszej sieci nad czym pracujemy już od kilku miesięcy.

[...]

to zależy od tego ile "miejsca w kablu" uzyskamy dzięki prowadzonym pracom

 

W tlumaczeniu z polskiego na polski: wylecą duble w SD, jakieś mniej wartościowe kanały (Polonia 1 ostanie się - jakim cudem to jeszcze nadaje), może poleci coś bardziej wartościowego, zastosują większą kompresję itp. itd.

 

Jedno z moich ulubionych powiedzeń: "co tu jeszcze można zepsuć" :)

 

Spodziewam się, że profil Inei na FB nie wytrzyma zalewu skarg na jakość usług...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...