Skocz do zawartości

luke93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Największa kasa na rynku to dla 11 jest właśnie na NC+.

Tylko na tej platformie są ludzie którzy sa w stanie płacić 15 zl za jeden mecz w tyg.

Pisze jeden bo oglądalność ligi Wloskiej była śladowa a Francuskiej prawie żadna.

Wiec oglądało sie tylko Barce lub Real w zależności co kto lubi.

i to są fakty a nie stek bajek na tym forum.

Juz widzę jak abonenci kablówek płaca po dodatkowe 15 zl i nie maja tego co najlepsze czyli LM,Ekstraklasy i LA.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa kasa na rynku to dla 11 jest właśnie na NC+.

Tylko na tej platformie są ludzie którzy sa w stanie płacić 15 zl za jeden mecz w tyg.

 

Po pierwsze, 15 zł płacisz nc+, a do Eleven pewnie idzie jakieś kilka złociszy. Gdyby było inaczej, nc+ nie robiłaby między innymi oferty za połowę ceny, bo by na tym traciła. A jeszcze zarabia :)  Nie wspomnę już, że nc+ mogła dodać Eleveny do podstawowych pakietów, ale nie zrobili tego, by nie zagrozić Canal+. Wolą ograniczać dostęp.

 

Po drugie, oglądalność jest mało istotna. Gdy te ligi były w Canal+, to po prostu były dobrym uzupełnieniem głównych elementów ramówki. Wiadomo, że i tak mało kto ogląda wszystkie mecze. Ale fani z pewnością, a pozostali przy okazji w wolnym czasie, gdy nie ma nic ciekawego w TV.

 

Po trzecie, abonenci kablówek mają Eleveny (u niektórych operatorów za free w pakiecie), Canal+ Sport, Polsat Sport. Czyli cały sport TV w jednym dekoderze :) Czyli w jednej skrzynce mają więcej sportu niż ty w nc+ :)

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa kasa na rynku to dla 11 jest właśnie na NC+.

Tylko na tej platformie są ludzie którzy sa w stanie płacić 15 zl za jeden mecz w tyg.

 

 

A wg mnie największa kasa może być od CP. Prawie 3,5 mln abonentów do zagospodarowania. Wielu z nich, w tym ja dokupiło by za paręnaście złotych bogatą ofertę sportową. Gra toczy się o dużą kasę więc pewnie i negocjacje najcięższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie, abonenci kablówek mają Eleveny (u niektórych operatorów za free w pakiecie), Canal+ Sport, Polsat Sport. Czyli cały sport TV w jednym dekoderze :) Czyli w jednej skrzynce mają więcej sportu niż ty w nc+ :)

 

Prawda jest taka, że ci co interesują się sportem na wysokim poziomie, bez względu na dyscyplinę, nie mają żadnych śmiesznych platform cyfrowych, tylko kablówki. Ja sobie nie wyobrażam mieć NC+, bo nie ma Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. A jednak w PS są mecze tenisa z turniejów ATP 1000, czasem dobre mecze siatki, piłka nożna np. niedługo ME 2016. Także z podobnych względów CP jest do kitu, bo nie ma Eleven, NSport...A są już w CP kanały C+, czy dalej CP 100 lat za murzynami?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ci co interesują się sportem na wysokim poziomie, bez względu na dyscyplinę, nie mają żadnych śmiesznych platform cyfrowych, tylko kablówki. Ja sobie nie wyobrażam mieć NC+, bo nie ma Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra.

Ja mam i kablówkę, i nc+ i chwalę to sobie :). Prawda jest taka(przynajmniej moja prawda), że Polsat Sport oglądam rzadziej niż Canal+, Eleven, Eurosport czy nawet TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Ilość potencjalnych abonentów to jedno, a ilość chętnych to drugie. CP ma niskie ARPU, co oznacza, że abonenci nie są specjalnie chętni do kupowania opjci dodatkowych.

 

Tylko nie zapominaj, że fani hiszpańskiej, włoskiej przerzucą się wtedy do CP - być może fanów Serie A jest mało, ale już fani Barcy czy Realu mogą masowo odpływać do znacznie tańszej, a nie różniącej niczym znaczącym (poza paczką C+) nc+ platformy CP.

Podejrzewam, że to kilka procent, ale to zawsze dużo biorąc pod uwagę ile zapłacili za prawa, co jeszcze może zwiększyć ceny dla abo paczki C+, bo niestety, ale za coś trzeba to utrzymać. Ciekawe jak wyglądają statystyki paczki C+ w kablu. Kilka procent na pewno odpłynie od paczki C+ i wykupi sobie tylko Eleveny. Teraz są już u dużych graczy....

 

Eleven pod kątem abonentów CP zrobił doskonały krok z tym F1, ja znam parę osób, które miało tylko Polsat Sport dla F1. To też jedyna nadzieja dla Eleven w wejściu do CP, bo uważam, że CP zbyt bardzo obawia się o swoje Polsaty Sport, na których mało jest wartościowego sportu - w najbliższym czasie jedynie krótka impreza jak EURO2016 będzie warta oglądania....a i tak nie wiadomo czy znów nie będzie pay-per-view...

Edytowane przez Intermario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportklub chce za to dużej opłaty od gniazdka stąd nie ma go wogóle. CP walczy o dobre warunki (także dla swoich kanałów sportowych) dlatego go nie ma w CP - podejrzewam, że oni chca być do każdego pakietu a CP zgadza się tylko do pakietu SPORT HD

N-ka  miała wyłączność na SK/SK+ w chwili startu, teraz już nie opłaca się tego kanału dodawać..

Teza o tym, że Eleven chce być w jak najniższych pakietach już dawano upadła. Niemal u każdego operatora jest dodatkowo płaty, lub ja w jednej kablówce w pakiecie over 80 zł. Tylko kilka małych i to był chwyt marketingowych ma Eleven w podstawie ;).   

 

Po pierwsze, 15 zł płacisz nc+, a do Eleven pewnie idzie jakieś kilka złociszy. Gdyby było inaczej, nc+ nie robiłaby między innymi oferty za połowę ceny, bo by na tym traciła. A jeszcze zarabia :)  Nie wspomnę już, że nc+ mogła dodać Eleveny do podstawowych pakietów, ale nie zrobili tego, by nie zagrozić Canal+. Wolą ograniczać dostęp.

 

Po drugie, oglądalność jest mało istotna. Gdy te ligi były w Canal+, to po prostu były dobrym uzupełnieniem głównych elementów ramówki. Wiadomo, że i tak mało kto ogląda wszystkie mecze. Ale fani z pewnością, a pozostali przy okazji w wolnym czasie, gdy nie ma nic ciekawego w TV.

 

Po trzecie, abonenci kablówek mają Eleveny (u niektórych operatorów za free w pakiecie), Canal+ Sport, Polsat Sport. Czyli cały sport TV w jednym dekoderze :) Czyli w jednej skrzynce mają więcej sportu niż ty w nc+ :)

 

Po pierwsze, nc+ umieściła te kanały na satelicie. Co diametralnie zmienia bilans między Eleven, a nc+. Umowy nie znamy, nie wiemy jak nc+ na tym wychodzi. A promocja za pół ceny, jest dlatego, że w inny sposób nie udałoby się wytłumaczyć abonentom canal+ utraty tych prawa.

 

Po drugie, dla opcji premium mało istotne jest czy ktoś ogląda dany mecz, bo nie ma reklam. Eleven ma tylko 1 reklamę, więc przychody z tego tytułu są nieistotne. Mierosławski pracuje/pracował w e-hazardzie, może ta reklama to jego robota nawet.

Kanał sportowy, bazujący na piłce ma przyciągać fanów poszczególnych klubów i kibić Juventusu nie ważne czy ogląda, ważne że płaci.

       

 

A wg mnie największa kasa może być od CP. Prawie 3,5 mln abonentów do zagospodarowania. Wielu z nich, w tym ja dokupiło by za paręnaście złotych bogatą ofertę sportową. Gra toczy się o dużą kasę więc pewnie i negocjacje najcięższe. 

 

Liczba abonentów ma drugorzędne znaczenie. Bo platformy mają przygotowany profil, opart na decyzjach jakie klient podejmuje w czasie trwania umowy. I statystycznie CP jest wstanie stwierdzić ilu abonentów wykupi Eleveny. Mogło się okazać, że sprawa jest nie warta zachodu.    

 

 

 

Jak wyglądają sprawy z 3 kanałem? Nic na twitterze nie wspominają? Bo F1 zaorze Włoską w Niedzielę rano, a nie ukrywam zawsze oglądałem.  

Edytowane przez darius010
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ci co interesują się sportem na wysokim poziomie, bez względu na dyscyplinę, nie mają żadnych śmiesznych platform cyfrowych, tylko kablówki. Ja sobie nie wyobrażam mieć NC+, bo nie ma Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. A jednak w PS są mecze tenisa z turniejów ATP 1000, czasem dobre mecze siatki, piłka nożna np. niedługo ME 2016. Także z podobnych względów CP jest do kitu, bo nie ma Eleven, NSport...A są już w CP kanały C+, czy dalej CP 100 lat za murzynami?

Prawda jest taka,że nie każdy może mieć kablówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ci co interesują się sportem na wysokim poziomie, bez względu na dyscyplinę, nie mają żadnych śmiesznych platform cyfrowych, tylko kablówki. Ja sobie nie wyobrażam mieć NC+, bo nie ma Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. A jednak w PS są mecze tenisa z turniejów ATP 1000, czasem dobre mecze siatki, piłka nożna np. niedługo ME 2016. Także z podobnych względów CP jest do kitu, bo nie ma Eleven, NSport...A są już w CP kanały C+, czy dalej CP 100 lat za murzynami?

Nie każdy ma możliwość wzięca kablówki.Ja przykładowo jestem wielkim fanem sportu i mam nc+ i do tego niski pakiet CP,gdzie mam polsat sport i polsat sport extra.Dzięki temu mam wszystkie kanały sportowe jakie sa w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że ci co interesują się sportem na wysokim poziomie, bez względu na dyscyplinę, nie mają żadnych śmiesznych platform cyfrowych, tylko kablówki. Ja sobie nie wyobrażam mieć NC+, bo nie ma Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. A jednak w PS są mecze tenisa z turniejów ATP 1000, czasem dobre mecze siatki, piłka nożna np. niedługo ME 2016. Także z podobnych względów CP jest do kitu, bo nie ma Eleven, NSport...A są już w CP kanały C+, czy dalej CP 100 lat za murzynami?

Zdajesz ty sobie sprawę z tego, że na wsi i w małych miasteczkach również mieszkają ludzie interesujący się sportem a tam nie ma kablówek?

 

Są już jakieś rozpiski odnośnie tego, kto będzie komentował niedzielny mecz Chelsea z Man City na Eleven? Przepraszam jeśli było to na poprzednich stronach ale w tym wątku jest tyle idiotycznych i nic nieznaczących dyskusji że nie mam zamiaru tego przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze razy przeczytam takie bzdury?

 

NIE!!!

Platforma nc+ nie ma wyłączności na Eleven - dodanie tych kanałów do CP zależy tylko od zainteresowania Polsatu (czytaj: walka o największą na rynku kasę). Platforma nc+ włączyła Eleven najszybciej, bo ma "fanbojów" piłki nożnej i bali się utraty, a teraz przy okazji zarabiają na nich (dodatkowa opłata).

NIE!!!

Eleven to nie nc+. Przypomnę, że niektórzy tutaj są przekonani, że po przejęciu trzech lig znanych od lat z anteny Canal+ to nc+ i Eleven to jedno :D Rozumiem, że teraz, gdy Eleven ma Formułę 1 to dla niektórych będzie, że Polsat i Eleven to jedno :)

Poczytaj proszę moje dwa ostatnie posty scalone w jeden - nigdzie nie pisałem o wyłączności! Chodziło mi tylko o to, że nc+ dodało E/ES jako pierwsze, a potem przez długi czas żaden liczący się gracz na rynku tego nie zrobił, po czym minął okres przedświąteczny (największy łup dla platform, w tym nc+) i po nowym roku w ciągu 2 tygodni do swojej listy dodali ich wszyscy najwięksi gracze za wyjątkiem CP. Nie kreuję się na znawcę, ale trochę to dziwne, bo nagle E/ES nie wzbogacił znacząco swojej oferty i wygląda ona bardzo podobnie jak przy starcie  - wiem, że negocjaje trwają długo, ale "blokada" dość mocno rzucała się w oczy.

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy ma możliwość wzięca kablówki.Ja przykładowo jestem wielkim fanem sportu i mam nc+ i do tego niski pakiet CP,gdzie mam polsat sport i polsat sport extra.Dzięki temu mam wszystkie kanały sportowe jakie sa w Polsce.

 

U mnie w domu jest nc+ i najniższy pakiet CP. Posiadam multiroom i powiem szczerze, że dekoder CP nie był włączany już 6 miesięcy. Mam na nich niby oba Polsat Sporty i one czekają na ME 2016.

Myślałem, że sobie czasem podłącze dekoder CP i coś obejrze, ale nie robiłem tego od ponad 6 miesięcy. Płace bo płace i czekam na ME 2016. Po tym okresie jak mi się umowa skończy z CP to odejdę od nich bo stwierdzam, że w tych czasach ciężko mi byłoby przełączać się miedzy dwoma dekoderami, chociaż mam multiroom od nc+.

 

Zazdroszczę tym, którzy mają kablówki, którzy mają taką techniczną możliwość, ja takowej nie mam. Mają wszystko, mają i C+ i HBO i Eleveny, Polsaty Sport. Wszystko na jednym dekoderze + internet za pół darmo.

 

CP mam nadal ale stwierdzam, że nie opłaca mi się tracić czasu na podłączenie dekodera by obejrzeć nawet boks. Podłącze dopiero go na wakacje gdy przyjdą ME2016.

 

W ogóle nie rozumiem polityki CP, boją się dodać Eleven bo ten może zagrozić im dla Polsatu Sport? Przecież kto chciał to kupił nc+ dla sportu, a kto chciał to kupił CP dla siatkówki polskiej. To nie lata 2001 gdzie był monopol Wizji Sport i Cyfry+ na wyłączność.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Liczba abonentów ma drugorzędne znaczenie. Bo platformy mają przygotowany profil, opart na decyzjach jakie klient podejmuje w czasie trwania umowy. I statystycznie CP jest wstanie stwierdzić ilu abonentów wykupi Eleveny. Mogło się okazać, że sprawa jest nie warta zachodu.    

 

 

A co to znaczy, że sprawa "nie jest warta zachodu"? Przecież udostępniając kanały Eleven  na swojej platformie CP by na tym jeszcze zarobił? A może się mylę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu jest nc+ i najniższy pakiet CP. Posiadam multiroom i powiem szczerze, że dekoder CP nie był włączany już 6 miesięcy. Mam na nich niby oba Polsat Sporty i one czekają na ME 2016.

Myślałem, że sobie czasem podłącze dekoder CP i coś obejrze, ale nie robiłem tego od ponad 6 miesięcy. Płace bo płace i czekam na ME 2016. Po tym okresie jak mi się umowa skończy z CP to odejdę od nich bo stwierdzam, że w tych czasach ciężko mi byłoby przełączać się miedzy dwoma dekoderami, chociaż mam multiroom od nc+.

 

Zazdroszczę tym, którzy mają kablówki, którzy mają taką techniczną możliwość, ja takowej nie mam. Mają wszystko, mają i C+ i HBO i Eleveny, Polsaty Sport. Wszystko na jednym dekoderze + internet za pół darmo.

 

CP mam nadal ale stwierdzam, że nie opłaca mi się tracić czasu na podłączenie dekodera by obejrzeć nawet boks. Podłącze dopiero go na wakacje gdy przyjdą ME2016.

 

W ogóle nie rozumiem polityki CP, boją się dodać Eleven bo ten może zagrozić im dla Polsatu Sport? Przecież kto chciał to kupił nc+ dla sportu, a kto chciał to kupił CP dla siatkówki polskiej. To nie lata 2001 gdzie był monopol Wizji Sport i Cyfry+ na wyłączność.

Ja brałem CP specjalnie dla piłki ręcznej,jak mieli jeszcze prawa w 2013 do Ligi Mistrzów roku,bo potem już one przeszły do nc+.Obecnie spojrzę tylko na jakiś ciekawy mecz w siatkę,a tak to tez nie oglądam tam nic,bo albo nie mam czasu,a jak już mam czas to oglądam sport na nc+.A co do kablówek to nie jest tak super jak ty piszesz,bo ceny za tv są tam bardzo wysokie.Przykładowo za sam pakiwet canal+ trzeba zapłacić coś około 55 zł.A w nc+ nawet po tych podwyżkach za 69 zł jest o wiele więcej do oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś rozpiski odnośnie tego, kto będzie komentował niedzielny mecz Chelsea z Man City na Eleven?

Marcin Grzywacz i Tomasz Zieliński. Resztę rozpiski masz tutaj - http://www.2x45.info/aktualnosci/40656/program-tv-dla-kibica-futbolu-58-meczow-ciag-dalszy-europejskich-pucharow/
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie. Ilość potencjalnych abonentów to jedno, a ilość chętnych to drugie. CP ma niskie ARPU, co oznacza, że abonenci nie są specjalnie chętni do kupowania opjci dodatkowych.

 

Tak się składa że ARPU nc+ to ok 69zł, a Polsatu 88zł. Fakt faktem że razem ze SmartDomem, ale nc+ też liczy pod siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy, że sprawa "nie jest warta zachodu"? Przecież udostępniając kanały Eleven  na swojej platformie CP by na tym jeszcze zarobił? A może się mylę? 

To zależy czy przychody uzyskane od abonamentów pokryją koszty związane z udostępnieniem Eleven.

 

Np. 100 000 abonentów wykupi Eleven po 16 zł, a koszty miesięczne udostępnienia tego kanału będą wynosić 1,7 mln. Czyli już się nie opłaca.

Są tu przedstawiciele nadawców kilku kanałów, wiec może niech oni się wypowiedzą o stawkach itd.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w najnowszych wynikach nie podano ile jest ARPU. Także mogło się to zmienić.

 

Patrząc że ubyło 27 tyś abo, a przychód spadł o 15 mln, można wywnioskować że ARPU też spadło

 

W 2014 Polsat podawał jeszcze ARPU dla samej telewizji i wynosiło 40-41 zł.

 

Tylko że telewizja to nie jedyny przychód dla CP, a dla nc+ jak najbardziej

Edytowane przez cidik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...