Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, to już dobry poczatek! :) Fakt, cena modulu Aston 2.26 to około 300zl a tuner w Hollexie kolejne 300. Jeżeli ktoś będzie miał dokładnie takie zastosowanie albo posiada w domu modul Aston oraz Digiboxxa, to proszę o pomoc. Technisat jest dla moich Rodzicow do sypialni, bo maja już jeden odbiornik Technisat a grafika ekranowa jest bardzo podobna. Pilot również ten sam. No i lista nc+ ponoc sama się uaktualnia? Jak to jest z ta lista? Czy jest uaktualniana na biezaco, gdy dolaczane so nowe programy nc+?

 

A tak szczerze, co powiecie o jakości obrazu tego dekoderka? Jest to typowy obraz Technisata, czy jednak za te 319zl marna jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mam TechniSat-a i nie narzekam na jakość obrazu bo na pewno bije popularne w tej samej cenie Fergusony oraz Manty (oba poprzednie miałem). Obydwa wymienione dekoder nie mają CI+ co dla mnie jest ich dużym minusem i dlatego wiem ze 319 zł wydane na TechniSat-a jest opłacalne. Mam moduł cam Astona (z zielona diodą) i jak chcesz to mogę Ci odsprzedać za rozsądne pieniądze jak nie chcesz 300 zł wydawać na nowy po to aby działał Ci na nim spliter bo z tego co kumam o tym wcześniej w postach pisałeś.Tuner jak za te pieniądze i dla starszych osób bardzo dobrej jakości i prosty w obsłudze a do tego energooszczędny a co ważne każda zmiana listy z automatu idzie na niego ale masz mozliwośc też trzech własnych list ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeffmils:

 

W telewizorach LCD (podświetlanych świetlówkami jak diodami LED - te drugie niewłąściwie nazywane telewizorami/momnitorami/matrycami LED) stosuje się wiele "ulepszaczy" obrazu. Jest to konieczne z racji niedostatecznej jakości obrazu matryc LCD (ogólna nazwa dla całęj grupy róznych typów ekranów) - niekorzysnty wspłczynnik gamma oraz to że światło jest tłumione przez warstwę czynnej optycznie substancji - będzie to gorze od lumiforu (choć i tu są wady bowiem optymalny kontrast jest tylko w określonym przedziale jasnośći - wszystko to z powodu nieliowego odbioeu bodźców przez nasze zmysły postrzegamy śiwaty wykłądniczo a nie liniowo dlageo w poligrafii wprowadzono 4 kolor - czerń by zaoferować zadowajaca skale jasności i barwy) - naczej mówiąc wadą jest niski rzeczywisty wpołczynnik kontrastu (dlatego marketig "woli" okłąmywać pojećiem dynamicznego kontrastu coś jak moc PMPO przenośnego zasilanego z baterii "jamnika" na poziomie 1000W). W niektórych TV można wyłączać te poprawiacze ale w tanich modelach niektóre z nich są na stałe załączone (aby zniesmaczony nabywca nie składał reklamacji).

 

W pierwszej kolejności radzę sprawdzić na innym/innych telewizroach. Warto jeśłi masz dosep skorzystać z plazmy a nawet starego TV kienskopowego SD.

 

Również dekodery MPEG w tunerach DVB mają cześć odpowiedzialną za tzw. postprocessing po zdekodowaniu MPEG'a. Ma on ukryć wszelkkie wady tej technologii. Będziesz wiedział gdzie leży problem.

 

Nie sądzę by był on po stronie Technisata bowiem odbiorniki te mają opinię odbiorników ferujacych sietną jakość obrazu HD (lepiej jest w tunerach linuxowy z E|nigmą2 zbudowanych na dobrych chipsetach - E2 a raczej jeden z jej pluginó pozwala szczegołowo modyfikować parametry obrazu wysyłanego do TV/monitora - kontast, nasycenia, jasność, często obrót kołabarw HSV, ostrość skalowania, filtry szumów itd. - te nastawy korzystają z mozłiwości dekoderów MPEG - to jak to ustawi producent decydyje o subiektywnym odbiorze obrazu - a większość producentó woli zostawiać wartość domyślne...).

 

Niska jakość HD czyli HD z bitrate niższym od dobrego SD - głównie na kanałach pożyczanych od Cyfrowego Polsatu może spowodować że niektóre z algorytmów poprawiania obrazu mogą dać nieoczekiwane efekty uboczne.

 

Smużenie może też oznaczać kłopoty z TV - ukłądy końcowe sterujace pikselami matry to ukłądy naalogowe. Jeśli stosowane tam żrodło napięcie odniesienia dla przetworników cyfrowo-analogoqych ma za duża rezystancje dynamiczną albo odsprżężnei obwodwó zaislania jest kiepskie pojawią się takie efekty. A niestety jakość i trwałość kondesatorów elektrolitycznych jest wręcz celowo obniżana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinna być możliwość odtworzenia plików skopiowanych z pendriva na inny nośnik, oczywiście po podłączeniu tego nośnika przez port USB do dekodera. Innym rozwiązaniem jest tymczasowe przeniesienie plików na dysk komputera, a później w celu obejrzenia z powrotem na pendriva.

Ja mam pendriva 16 GB i w razie potrzeby, gdy brakuje miejsca, zgrywam nagrania na komputer po kablu LAN, używając w tym celu aplikacji Mediaport (link w moim podpisie). Kopiowanie 1 filmu w HD może trwać pół godziny, a nawet dłużej. Możliwe, że trzeba będzie pogrzebać w ustawieniach sieci LAN (ustawienia>specjalne funkcje>ustawienia sieci - LAN). Przykładowo, ja na tunerze mam: tryb "serwer DHCP", IP 192.168.002.001, maska 255.255.255.000, a na komputerze zdaje się IP 192.168.002.100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się nagrania skopiować na inny nośnik i potem używać z tym tunerem ?

 

Tak, bez żadnego problemu - tylko inny nośnik musi być sformatowany w FAT32

Ja wymiennie używam trzech nośników (2 dyski i pen)

 

Kiedy wgrasz nagranie na nowy nośnik, po podłączeniu tuner sam wygeneruje listę nagrań znajdującą się na dysku

Powstaną wtedy dwa , oznaczone cyframi (2000 oraz 2001) pliki

 

Jeżeli będziesz chciała dograć np. z komputera jakieś nagranie , to wystarcza wgrać na dysk i skasować pliki 2000 i 2001

Po podłączeniu tuner utworzy nową listę z dodanymi nagraniami

 

Jeżeli jakieś nagrania mają identyczne cyfry nagrania, to można w komputerze zmienić je na inne, pamiętając , że jedno nagranie stanowią pliki głowne .ts oraz plik tekstowy - w obu zmieniamy numer na dowolny parzysty dla plików .ts i nieparzysty dla pliku tekstowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc !!! Koledzy mam pytanie odnosnie tego tunera wlasnie go kupilem

Czy nadaje sie doDX???

 

Testuje ten tuner z obrotnica SG 2100 MOTECK Prosze kolegow o informacje jak DiGYBOXX HD C+ dziala w tym ukladzie

 

Tune r ten jest super Ale wyszukiwanie nowych satelitow wymaga duzo czynnosci [wgrane na stale czestotliwosci transponderow!!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy nadaje sie doDX???

W ograniczonym zakresie tak. Radzi sobie z DVB-S2 z niskimi SR ale durnota programisty nie pozwala na odbiór z SR poniżej 1000 :( .

Razi niezrozumiały brak DiSEqC 1.1 ale można się posłużyć emulacja obrotnicy bowiem tuner obsługuje więcej niż jedną obrotnicę podpiętą do przełącznika 1.0.

Niestety pewne narzucone chore ograniczenie skutecznie utrudniają konfifurowanie anten wieloogniskowych ze switchami 1.1. w trybie emulacji obrotnicy.

No ale to nie Enigma2 niestety.

 

Dobry i innowacyjny firmware z przemyślanym GUI to ileś lat temu nazad oferowały tunery Force. Obecnie jest urawniłowka po najmniejszej linii oporu.

Tuner jest niestety zaprojektowany dla zwykłęgo użytkownika bez zajawek na DX-maniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...