Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat Film HD powinien być na pozycji 64. Lista nc+ aktualizuje się automatycznie. Jeżeli nie ma tych kanałów, to znaczy że coś jes nie tak z tunerem. Proponuję odłączyć go na chwilę z prądu.

 

Wie ktoś może co trzeba zrobić, żeby na podglądzie przyszłych audycji w EPG, po naciśnięciu przycisku "rec" nagrywanie programowało się bez konieczności potwierdzania tego dodatkowego okna z godzinami? Wcześniej miałem tak, że po naciśnięciu "rec" tytuł audycji po prostu podświetlał się na czerwono i nie było potrzeby potwierdzania czegokolwiek. Potwierdzać trzeba było nagranie po wciśnięciu czerwonego przycisku pod "rec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłam dekoder samoczynnie próbuje pobierać oprogramowanie (aktualizację ) o godzinie 4.00 w nocy włącza się wtedy na wyświetlaczu się pokazuje OP a potem się z powrotem wyłącza

Dla niezdecydowanych powiem tak ,użytkuję go od września i jeszcze się nie zawiesił .Przedtem miałam Opticum X80 i potrafił się wieszać 2-3 razy dziennie . Obraz z tego Digyboxxa też jest bardzo dobry tylko u mnie na jasnych scenach są takie delikatne pionowe pasy .Mam wpiętego pendiva i przy nagrywaniu obraz nieraz staje na chwilę ,ale ogólnie to bardzo ładnie się nagrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samoczynne resety podczas nocnej aktualizacji przy 0P były opisywane już dawno wielokrotnie. To błąd softu z którym nie mogą sobie poradzić od początku istnienia tunera. Receptą jest wyłączenie funkcji automatycznej aktualizacji, bo po co ona ma się załączać codziennie jak softu miesiącami nowego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie paska informującego o sile sygnału i jakości jest podawany w db w innych tunerach jest to realizowane w procentach .Czy np, wartość 9,6db jest dobra ? można to jakoś przełożyć na procenty ,a maksymalnie ile może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie kolor paska informuje o tym jak jest. Max to 10 db. Jednak inny potrzebny poziom jest dla kanałów w DVB-S, a inny w DVB-S2. A jeśli transponder nadaje z wysokim FEC (Czyli z małą ilością danych nadprogramowych) to też potrzeba więcej na pasku. Np. u mnie na tp. 11411 z Canal+Family HD itd. dolny pasek jest na czerwono poimo, że brakuje tylko z 5 kwadracików (a jest ok. 8 db.) I Faktycznie, bo przy gorszej pogodzie trochę tnie.

 

Zielony: OK;

Żółty: Średnio,

Czerwony: Kiepsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie ,ale przeglądając papierową instrukcję do tego dekora na stronie 16 przy konfiguracji anteny jest tak :

Astra 19,2 E - 9,6db

Hotbird 13 E - 10,2 db

Astra 23,,5 E - 10,8 db

 

Czyli wniosek taki że ta wartość może być większa niż 10 ,trochę dziwne bo na innych dekoderach jest to wyrażone procentowo ,gdzie 100% rzeczywiście oznacza max ,dlatego się pytałam czy może są jakieś przeliczenia np.9,6 db= 96% ,ale przy 10,8db = 108% to by było bez sensu chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Technisat podaje w menu dekodera stosunek C/N, a ten parametr mierzy się w dB i jest to wartość logarytmiczna (procenty są wartością liniową), C/N może mieć wartość 10 db, 12, 16, 25 db bo jest mówiąc najprościej odstęp nośnej od szumu (im więcej tym lepiej), większość odbiorników pokazuje skale procentową oraz BER czyli procentową stopę błędów, im mniej błędów tym lepiej, BER podaje się w postaci potęgi liczby 10 np. 10(-9) albo 10(-3) tj. 1 błąd na 1000 bitów co np. przy transmisji 2,048Mb/s daje 2048 błędów na sekunde :D Pokazanie BER w postaci % jest raczej takim uproszczeniem dla użytkownika kiedy może spodziewać się dobrego odbioru i może się różnić w zależności od producenta i modelu odbiornika, np. nc+ mediabox przy takim samej wartości BER pokazuje 60% a nc+ box+ 100% więc jest to skala bardziej umowna niż techniczna :D

Zawsze można uzyskać większe C/N i dzięki temu większy "zapas" aby przez cały rok niezależnie od pogody mieć BER na przyzwoitym poziomie :-)

 

Ale to nie temat na tego typu dywagacje, chciałem @ani28 wytłumaczyć, że im więcej będzie miała db w Technisacie tym lepiej i nie ma to nic wspólnego z % :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei następujący problem: podczas oglądania występują na TV czasem cienkie poziome czerwone paski. zarówno na kanałach HD jak i SD. pojawiają się losowo - czasem po godzinie oglądania, a czasem już po starcie dekodera. czy spotkaliście się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę możecie polecić jakiś dysk twardy do tego tunera ,najlepiej tani - ale taki żeby na 100% działało .Na razie mam wpiętego pendriva 32 gb Toshiba i działa bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj dysk WD Elements, model WDBUZG0010BBK, wersja 1 TB - właśnie z myślą o digyboxie. Cena 259 zł w popularnym sklepie sieciowym z elektroniką. Na razie nie widzę problemów. Jego zaletą są na pewno niewielkie wymiary, ale uwaga, bo są jeszcze dostępne w sklepach starsze wersje dysków z tej serii, w innych, grubszych obudowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem maila bezpośrednio do "kogoś" z serwisu - dostałem odp. z zapytaniem jaką mam wersję zainstalowaną (wg. "pytanie głupiego"). Na drugiego maila (wysłanego dwukrotnie ze strony technisata) zero odpowiedzi. Czyli olewka. W sumie używam 4 szt. dekoderów tej marki i gdy będę kiedyś je wymieniał to raczej nie będzie to Technisat! Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postprzez ania28 » 7 sty 2014, o 00:33

Mam do Was prośbę możecie polecić jakiś dysk twardy do tego tunera ,najlepiej tani - ale taki żeby na 100% działało .Na razie mam wpiętego pendriva 32 gb Toshiba i działa bez problemu

Posiadam WD Elements Portable 500GB (WDBPCK5000ABK) Niezbyt drogi i w zupełności wystarcza. Posiada funkcję uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny problem u mnie zawiesił się kilka razy podczas edycji nagrania ,chciałam usunąć reklamy za pomocą znaczników niezbyt dobrze to wyszło - obraz staje w tym miejscu .Może problem stwarza pendrive Toshiba 32gb który jest podłączony

 

Wobec tego - czy podczas nagrywania wciśnięcie przycisku pauza na pilocie spowoduje zatrzymanie nagrania i czy można dalej dalej nagrywać po ponowny wciśnięciu przycisku pomyślałam, że może w taki sposób pozbyć się reklam przy nagrywaniu .Próbował ktoś z Was nagrywać w taki sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też testowałam ten pendrive i wyszło że się nadaje do nagrywania i owszem ponagrywałam sobie filmy

 

Doradźcie w jaki sposób najlepiej pozbyć się reklam przy nagrywaniu filmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te znaczniki ?

Robin a staje u Ciebie obraz w miejscu znacznika ,w ogóle da się precyzyjnie wyciąć fragment tak żeby śladu nie było po reklamie ?

 

I jeszcze jedno w jaki sposób usunąć znacznik kiedy się go źle postawiło - czy to jest ta funkcja usuń zakładkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...