Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wie ktoś czy będzie coś z tego nowego softu? W [beep]u z taką robotą. Drugi rok się męczę z komunikatem "brak karty" na module CP Ci+. Co jakiś nowy soft wyjdzie to za każdym razem jest to samo, autentycznie wyrzucę to pudło z 6 piętra jak tym razem znów będzie to samo. I jak komuś spadnie na łeb to niech się sądzi z Technisatem. Megamózgi z NRD, żeby dwie komendy w sofcie zmienili dwa lata trzeba czekać. Wczoraj oglądałem wróżkę na TVN7 bo strach kanały przełączać w tym szmelcu, że zaraz karty nie widzi. A karta siedzi głęboko jak [beep] w [beep] !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból. Aktualnie używam tego modułu w Technisacie Technistar S1. Żeby ten problem występował sporadycznie, raz na jakiś czas to bym machnął ręką na to. Ale jak chcesz poskakać po kanałach to szlag może trafić! Zanim zmienię kanał na inny to muszę się poważnie zastanowić czy warto bo inaczej menu i restart CI konieczny! Dziwne, że nie mogą sobie z tym poradzić. Moduł CI+, slot w Technisacie też CI+, więc teoretycznie powinno śmigać bezproblemowo!

Dobrze, że nie ma problemów z modułem od NC+ bo mam 3.go Digyboxxa, jak nic nie zrobią z tym problemem z CI+ CP to będzie NC+Mix w nim działał a z CP się pożegnamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie koledzy testy nowego softu ''trwają'' i wierzcie mi ze TechniSat zacieśnił współprace z CP w tej naglącym problemie ;-) Dajcie im jeszcze chwile ja tez czekam od maja br. na nowy upgarde i też mam ta bolączkę i problem nie leży po stronie TechniSat-a tylko z racji ''róznych róznoności'' działania modułow cam CP CI+ bo jedne nie maja tego komunikatu CI+ inne maja także wina lezy bardziej po stronie CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego z jakim bitrate będzie nadawana audycja (kanał). A ono może się znacznie różnić (4Mb/s - 14 Mb/s dla kanałów HD) Co więcej większość kanałów ma zmienne bitrate. Więc trzeba to jakoś uśrednić aby policzyć. Ja bym policzył dla maksymalnej średniej: 9 Mb/s wideo.

 

1 Mb (megabit) = 0,125 MB (megabajta)

9 Mb = 1,125 MB/s

1 min. = 67,5 MB

60 min = 4050 MB x 7h = 28350 Mb = ok. 28 GB

 

Mniej więcej można nagrać 7-8h, ale to zależy od tego bitrate. Może być więcej lub mniej. Raczej nagrasz więcej, bo większość kanałów nadaje z gorszą średnią przepływnością.

Przed nagraniem warto zajrzeć tu, by to policzyć: http://www.sat-charts.eu/channels,Hot-Bird-13A-13B-13C,130E.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustalić własną listę kanałów?

Menu > Organizacja list TV: W prawym oknie zielonym przyciskiem wybierasz swoją listę (Lista - na bazie listy c+/nc+, Lista2, Lista3 i lista c+/nc+ - nie można edytować). Czerwonym przyciskiem przechodzisz do lewego okna z listą wszystkich kanałów. Wybierasz kanał i dodajesz żółtym przyciskiem do swojej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z moim coś musiało się stać w trakcie ściągania epg o 4 nad ranem. Zapętlił i ciągle się resetuje. Nie ma możliwości wejścia do menu żeby przywrócić ustawienia fabryczne. Czy jest jakiś inny sposób na zresetowanie ustawień i wgranie softu na nowo? Dodam że standardowa procedura nie pomaga - nie czyta pendriva z plikami singleupdate i .apad.

 

OK. Po odłączeniu kabla antenowego przestał się resetować, wszedłem do menu, przywróciłem ustawienia fabryczne, wgrałem nowszy soft i listę kanałów. Te usterki, tak jak już wcześniej pisałem, muszą mieć jakiś związek z timerami. Wczoraj wieczorem zauważyłem że nie działa timer wyłączenia (dolny prawy przycisk na pilocie), a plik database.cdp który udało mi się zgrać w trakcie tego zapętlenia, jest datowany na 01.01.2000 godz. 00:00. Od 3 dni w dekoderze siedział moduł nc+ MIX (nCAM) (jeszcze nieaktywowany) i aktywna karta SMART HD+ (dawniej TNK SD) - może się pogryzły. Tuner resetował się na kanale TVN HD. Jak zdążyłem przełączyć na inny kanał, to po resecie wracał na TVN HD.

 

Mam nadzieję, że ludzie od softu z TechniSata czytają ten wątek i wyciągną odpowiednie wnioski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ww tuner 2 tyg i jestem zadowolony(smart hd)Jednak wczoraj zaczął się zawieszać na kanale BBC World.Nawet reset nie pomagał.Po jakimś czasie się uspokoił a ja usunąłem kanał z listy.Jestem słabo znającym się na takim sprzęcie 50latkiem:-)to i zapytam.Czy pendrive włożony na stałe do tunera może mieć jakiś negatywny wpływ?Dodam jeszcze że zawiecha występowała tylko na ww kanale(klawisze pilota 0 reakcji)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem z tym kanałem, pisałem o tym wcześniej. Tuner wyświetla na nim epg w języku greckim i się zawiesza. Problem rozwiązałem w ten sposób, że podmieniłem go na kanał nadawany z satelity Eutelsat/Astra 28E. Jeśli ktoś ma dostęp wyłącznie do pozycji 13E, to problem pozostaje. Chociaż ktoś tu pisał, że u niego kanał działa poprawnie.

 

Dzisiaj aktywowałem moduł nc+ MIX. Póki co problem jest tylko z kanałem EUROSPORT HD PL z tp. 11.278 (kanał 112 na liście nc+) - nie chce się odkodować ("brak karty"). Działa za to dubel z tego samego transpondera, który dodałem do własnej listy: ESP HD Polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzaliści na tym kanale jaka jest siła sygnału?

(trzeba będąc na kanale wcisnąć OK a potem zółty przycisk w pilocie)

Ja podobny problem miałem na TVN HD, ale po regulacji konwertera, problem zniknął

 

Co do Eurosportu

To, że pisze przy kanale PL, to nie znaczy ,że to jest kanał z tej platformy / systemu kodowania co masz kartę

Jeżeli wejdziesz na listę wszystkich kanałów, to będziesz miał kilka kanałów EUROSPORT

Wystarczy dodać kanał, który będzie aktywny do swojej listy i problem z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...