Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałem EPG ustawione na 3:00, to pobierało przez kilkadziesiąt minut do 100%, ale o 4:00 próbowało pobrać ponownie, tylko że tu zatrzymywało się na 0%. Więc zmieniłem godzinę na 4:00 i liczę, że problem się rozwiązał, ale jeszcze tego nie sprawdzałem :D (jakby ktoś miał problem z przestawieniem godziny pobierania epg, to można zmienić w ustawieniach podstawowych kraj na np. "Niemcy" i później wrócić do ustawienia "Polska" - u mnie wtedy epg przestawia się na godzinę 4:00)

 

Czy ktoś może potwierdzić ile jest kanałów na liście nc+? U mnie brakuje chyba pozycji z astry, lista kończy się na numerze 642.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia fabryczne, pomoże ale na krótko. To błąd softu którego do tej pory nie naprawili. Proponuje wyłączyć automatyczną aktualizację.

 

Dzisiaj najpózniej w poniedziałek bedzie wsio wiadomo na temat nowego softu do tego dekodera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być na początku listopada chyba ze uda im sie jeszcze w pażdzierniku i ma to ''wysoki priorytet'' w związku z tym ze moduły TNK HD i NNK HD też maja problem z komunikatem ''brak karty'' a od 4 pażdziernika można przechodzić na nich na NC+ MIX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta nowa aktualizacja wnosi też poprawę do stabilności dekodera ,a jak wygląda sprawa równoczesnej pracy karty Conaxu i modułu Polsatu jednocześnie czy ta nowa aktualizacja definitywnie rozwiązuje problem ,może coś wiecie więcej na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak twierdzą ze wszelkie problemy definitywnie rozwiążą także zobaczymy ;-)

 

Powinniśmy trzymać kciuki aby przy okazji naprawy nic nie popsuli ;-) Ja mam nadzieję ze po roku bycia na rynku sprzętu dopracują juz go na tyle ze nie będzie sie do czego przyczepić.Tym bardziej ze takim niedopracowaniem jednego dekodera owszem dedykowanego dla jednego nadawcy pay-tv i przez niego subsydiowanego czyli CYFRA+HD/NC+ bo to tez rzutuje bardzo na negatywne podejście przyszłego klienta do zakupu tego odbiornika ze nie wspomnę ze psuje opinie całej marce TechniSat bo przyznam sam ze ma pierwszy odbiornik tego producenta i zastanawiam sie czy warto kupic wyzszy model ale tu mnie zastanawia jedno czy warto jak tu nie moga sobie poradzic moim zdaniem z błahym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystkich tych niedociągnięć softu to i tak świetny odbiornik do TV SAT. TechniSat na pewno o nim nie zapomni, bo to obecnie jeden z najlepiej sprzedawanych modeli na rynku.

 

Orientuje się ktoś czy parametry transponderów są stałe dla każdej wersji softu, czy może aktualizują się częściej poprzez satelitę? Zastanawiam się kiedy zostaną zaktualizowane dane dla pozycji 28E, bo nie bardzo chce mi się wpisywać parametry ręcznie dla każdej nowej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ta informacja o tym że na nCAM-ach można przechodzić na nc+ MIX jest pewna?

Na stronie w formularzu nie widzę ncama a tylko trzy modele ADB.

Tak, jest pewna, ale niemożliwa do wykonania przez stronę.

Najlepiej iść do APS z 2 dokumentami ze zdjęciem + numer seryjny modułu i numer karty.

Możesz spróbować przez infolinię, ale zdarzają się niedoinformowani konsultanci. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby to była zapchana pamięć. Jest ogólny problem z ustawieniami, które odwołują się do zegara systemowego, np. nie można ustawić dowolnej godziny pobierania EPG. Plus dekodera jest taki, że można przywracać ustawienia po resecie softu, ale też nie wszystko się zapamiętuje, np. ustawienia sieci LAN (IP, maska, brama). Mam nadzieję, że długi czas oczekiwania na poprawki oprogramowania przełoży się na jego jakość, oczywiście w sensie pozytywnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki oprogramowania tamten dekoder Polsatu też uzdrawiały. Ale do czasu.

Nie wszystko zapamiętuje, bo "dusza" nie przyjmuje. Ociąganie się producenta co do nowego softu też nie jest przypadkowe? I nie jest zrozumiałe. A dekoder swój cenią wysoko. Za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce GSM (służbowy oczywiście) do pana który odpowiada za softy do TechniSat-a DIGYBOXX HD C+ zapraszam na PW

 

Moze wy mu dodacie co maja jeszcze poprawić w tym tunerze bo jak korzystam z podstawowych jego możliwości i wszystkiego nie wiem co jest w nim nie tak.Sleep timer owszem nie działa bo sam juz kilka razy tego doświadczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sleep akurat działa. Co do innych problemów, oprócz współpracy z modułem CP to:

- problemy z EPG tj. automatyczna aktualizacja (nic nie daje bo przed aktualizacją jak i po i tak EPG nie jest pobrane, resetuje się przy pobieraniu - wraca do 0P), nie da się zmienić godziny pobierania, przy pierwszym wejściu w EPG długo trzeba czekać na napisie 0% zanim coś pobierze. Po zmianie godziny pobierania i tak tuner czasem sobie coś ubzdura i pobiera o 4:00.

- na dublach kanałów z listy nc+ takich jak TVP Seriale, Historia, itd brak EPG lub tylko jedna pozycja, podczas gdy na ich innych wersjach jest EPG na cały tydzień.

- po aktualizacji listy kanałów tuner gubi ustawienia dla których kanałów ma pobierać EPG, trzeba to ustawiać od nowa za każdym razem kiedy lista się aktualizuje.

- dziwne zapychanie się tunera, po jakimś czasie (nieokreślonym) zaczyna mulić, głupieć, potrzebuje powrotu do ustawień fabrycznych.

- przydałyby się jakieś zmiany w grafice OSD ale to już wyższy poziom i nie wymagam tego od nich ;)

Jak tak się zastanowić to oprócz tego nieszczęsnego EPG nie ma się za bardzo do czego przyczepić.

P.S. Dzwonienie do gościa hurtowo to zły pomysł, w końcu zmieni numer i tyle go widzieliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- po aktualizacji listy kanałów tuner gubi ustawienia dla których kanałów ma pobierać EPG, trzeba to ustawiać od nowa za każdym razem kiedy lista się aktualizuje.

Też mnie to denerwuje bo po co mi epg na TVP Info czy TVN 24. Dlatego też napisałem do nich żeby dodali możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji listy c+/nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...