Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ma wpływ na jakoś sygnału. Ale szarpanie? Winą może być źle umocowany maszt, antena lub konwerter, co z kolei wszystko razem lub pojedynczo może wiatr i deszcz telepać.

Dzięki za odpowiedz ,poprostu mialem dlugie lata Cyfre+ i było dobrze no czasem przy bardzo silnych opadach deszczu czy śniegu obraz szatkowalo..a teraz to nie wiem co nc+wyprawia ze swoimi transporderami ze szatkuje o wiele czesciej..i kazdy w moim terenie zamieszkania sie skarży, ze odbior nc+ wymaga teraz aptekarskiej dokladnosci w ustawieniu a i tak są szatkowania obrazem przy troszke gorszych warunkach pogodowych.Ja mam czasze 90cm nowe konwertery na astre i hot birda ,ustawione na miernik i na paskach digyboxxa a mimo to są czasem szatkowania czesciej niz kiedys byly .Pytalem nawet montażystow anten w naszym terenie to samo potwierdzili ,ze teraz ludzie bardzo narzekaja na odbior nc+ ,ze bardzo trudno idealnie wszystko ustawic np. w porownaniu do cyfrowego polsatu..Czasem np nie pojmuje dlaczego paski siły sygnalu i jakosci sygnalu nawet nie drgną i są na zielono a obrazem szatkuje ...pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem np nie pojmuje dlaczego paski siły sygnalu i jakosci sygnalu nawet nie drgną i są na zielono a obrazem szatkuje ...pozdrawiam..

 

Tu nie trzeba nic pojmować. W przypakdu emisji cyfrowych nie wysysrczy podać tlyko poziomu sygnału dostarczonego do wejścia antenowego w tuenrze. Ważna jest jeszcze ocena jakości sygnału docierajacego do koenwertera. Konwerter oprócz zamiany częstotliwości i wyboru polaryzacji wzmacnia jeszcze sygnał. Wskazanie poziomu sygnału jedynie informuje oproblemach a połączeniem konwerter - tuner. Wszlekie niedpoasowania, uszkodzenia kabla itd... sposowują zncznie osłabienie poziomu sygnału na niektórych częstotliwościach. POziom sygnału jest toższamny z napięciem ARW układu odbiorczego głowicy w tuenrze.

 

Jakośc sygnału określa stosunek poziomu sygnały do poziomu sumy sygnału i szumu. Tunery cyfrowe szacują tę wartośc na poziomie ilości dokonany korekt błędów w odbieranych danych. Przy znacznej ilośc błeów pojawiają się błedy niekorygowalne - często pokazywane jako trzeci wskaźnik jakościowy nazywany BER.

 

Tunery d. Cyfry+ mające oprogramowanie oparte na maszynie wirtualnej MwediaHighway (Mediasaty, Pace HD, Sagemcom HD) informują o jakości sygnały w następujący sposób:

 

Wychylenie paska -to poziom stygnału czyli ARW z angieska AGC.

kolor paska - trójstopniwa skala - zielony brak błędów, pomarańczowy - błędy korygowalnei sporadyczne niekorygowalne - sporadyczne zakłócenia, czerwony duża ilość błędów niekorygowalnych - praktycznie brak odbioru. - odpowiednik SNR

brak paska - oznacza wysoką wartość BER, brak możliwości odiboru

 

Jakość sygnału czyli SNR + BER są pomiarami statstycznymi czyli wymagają "nabrania" pewnej porcji danych.

 

Jeśli pomimo dobrych wskazań zdarzają sie przycinki to przyczyny mogą mieć inne podłoże:

 

- błąd firmware,u, błąd sprzętowy w chipsecie dekodujacym - jedynie mziana na inny model tunera pomoże

- problemy po stornie nadwacy - uszkodzone dane emitowane przez nadawcę

- uszkodzenia tunera.

 

Skupmy się na ostatnim. Probleme wielu współcześnie produkowanych urządzeń elektorniczny jest trwałość podzespołów elektornicznych. Nietrwałymi elementami są kondesatory elektrolityczne. Utrata pojemnośc skutuje słąba filtracją napięć zaislających co powoduje błędne działąnie ukłądów cyfrowych.

 

Kolejną piętą achillesową jest [beep]ny nakaz unijny czyli lutowanie bezołowiowe, Takie lutowie ma wysoką zawartość cyny. Cyna ma dwie wredne cechy. Pierwsza to zaraza czyli druga postać alotropowa - niemetaliczna - proszek - to powoduje ropzadanie sie lutowań - im niższa temperatura tym rónowaga termodynamiczna pomiedzy dwoma postaciami alotpropowymi przesuwa sie w stronę neimetalicznego proszku. Druga wada to ekspancja cyny w postali cienkich długich, rozgałęzionych mikrokoryształów - tworzą sie mikrozwarcia.

 

Dawne lutowia miały dość duza zawartość ołowiu i te wady były zacznie osłabione. Jedynie niskie temperatury oznaczały nietrewałe lutowanie (Rosjanie w sprzęcie elektronicznym eksploatowanym na Syberii nie stosowali lutowania ale zgrzewali połączenia).

 

Jeszcze warto wpsomnieć że złożoność ukłądów cyfrowych, ich moc obliczeniowa oraz miniaturyzacja tworzą problem odprowadzania ciepła. Nadmierne przegrzewanie szkodzi montażowi oraz samym podzespołom.

 

Te ostanie uwagi dotyczą całość sprzętu elektonicznego powszechnego użytku. Nie ma znacznei marka, typ itd. To nie ta półka cenowa. To jest tylko masówka która ma się psuć i ma byc eskploatowana maks 2 - 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Wczoraj kupiłem ten dekoder i jestem naprawdę miło zaskoczony, ale czy jest możliwość sprawdzić co jest na innych kanałach nie przełączając programu i nie wchodząc na epg?

I drugie pytanie, podłączyłem dysk seagate, który działa , czy może on być cały czas podłączony do dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pełne prawo się dziwić. Jedyny ograniczenia to przepustowość złącza USB i ilość jednocześnie dekodowanych kanałów przez kartę lub moduł CAM.

Do tego ab nagrywać iny kanał niż oglądany nie jest konieczna druga głowica.

 

M.in. dlatego te fabrycznie nielinuksowe tunery oraz dedykowany [beep] nadają się jedynie na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san nie przesadzaj ze ten tuner jest kiepski ma swoje wady i zalety lecz tego drugiego wiecej niz pierwszego ;-)

 

Dla mnie do normalnego uzytkowania bez głupizny i wymysłów tuner jak najbardziej OK tym bardziej ze miałem Fergusona i Mantę ale ten oba bije na głowe chocby tym ze obsługuje CI+ które wkrótce zostanie spopularyzwane jak zwykłe CI ;-)

 

Do normalnego poczatkujacego zabawe z pay.tv i sat-tv tuner jak najbardziej POLECAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...