Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

"Zgrywki" z satelity mogą mieć dwojaką zawartość:

 

- zdemultipleksowany serwis. to odtworzy każdy player MPEG-4 - inaczej program stream / service stream - typowe rozszerzenie .ps

- całość zmultipleksowanych danych czyli tranport stream - typowe rozszerzenie .ts - najpierw trzeba dokonać demultipleksacji bo playery nie poradza sobie.

 

Tunery nawet jak nagrywają zdemultipleksowany serwis (nawet pod rozszerzeniem .ts - np. Enigma 2) to niekiedy z racji bałaganu lub niespójności w tablicach DVB zrzucany jest cały .ts danego transpondera. Nie wiem jak obecnie ale kiedyś było to normą dla tansponderów Cyfrowego Polsatu.

 

Niektóre z programów nie potrafią sobie poradzić jak nie ma strumienia video dla serwisu. Kiedyś sobie radziłem jakimś narzędziem autorstwa Dream Multimedia z czasów pierwszych Dreambox'ów.

 

Demultipleksacja jest konieczna. To nie tak że są jakieś tam błędy. Po prostu trzeba wybrać tylko pakiety z całości które dotyczą danego programu / serwisu. Wtedy odtwarzacz sobie poradzi.

A co do błędów to sam kontener używany w DVB zawiera metody korekty błędów oraz maskowania uszkodzonych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że mój TV "łyka" prawie wszystko bo nawet z .ts-ami bezpośrednio z tunera bez żadnego remuxu czy demultipleksacji nie ma problemu.

A w streamie są śmieci bo podczas remuxu są komunikaty - niektóre ścieżki nie mogły być wczytane itp.

Zresztą po remuxie stream jest zawsze mniejszy , czasami nawet o jakieś 15-20% - dotyczy zwłaszcza streamu np. z HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ta154san

Nie całkiem. PS i TS są dwoma różnymi formatami (protokołami) przesyłu danych, przy czym PS ze względu na jego wrażliwość na zakłócenia nie może być raczej zastosowany do przesyłu sygnału telewizyjnego w systemach DVB i ATSC.

Transport Stream może być w stanie "surowym" jak najbardziej bezpośrednio odtwarzany zarówno na playerach zarówno typu software (PC) jak i hardware. Pod warunkiem jednak poprawności struktury takiego streamu. A to ze względu na dość dużą ilość błędów w procesie przesyłu i co za tym idzie zapisu sygnału nie zawsze jest możliwe. W TS zastosowane są mniejsze pakiety danych, co sprawia, że w przypadku zaistnienia błędów są one dużo mniej znaczące.

 

niekiedy z racji bałaganu lub niespójności w tablicach DVB zrzucany jest cały .ts danego transpondera

To nie bałagan czy niespójność, to szeroko praktykowany sposób emisji. Przykładowo w DVB-T w jednym transportstream umieszczone się często (celowo) 4 programy. Taka grupa programów w jednym strumieniu nazywana jest oficjalnie "Bouquet".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
@ta154san

Nie całkiem. PS i TS są dwoma różnymi formatami (protokołami) przesyłu danych, przy czym PS ze względu na jego wrażliwość na zakłócenia nie może być raczej zastosowany do przesyłu sygnału telewizyjnego w systemach DVB i ATSC.

Nie spotkałem się z nagrywaniem surowego strumienia z demodulatora bez korekcji błędów na poziomie strumienia raw (nie w treści MPEG - RedSolomon). .

TS w tunerach - przynajmniej linuksowych jest całością danych po korekcji błędów ale sprzed demulitpleksera.

Jednak Enigma dokonuje demultipleksowania wcześniej - i nagrywany jest komplet danych dotyczących wybranego serwisu. Komplet tj Video, wszystkie ścieżki Audio, dane PCR, TXT, subtitling, EIT.

 

Błędy zarówno w PS i TS pojawią się gdy mechanicznym korekcji błędów nie poradzą sobie. Mówimy o korekcji na poziomie transmisji danych a nie kolejnej na poziomie zawartości strumieni i MPEG.

MPEG definiuje dodatkowy poziom korekcji błędów już na poziomie wyświetlanej treści lub słyszanego dźwięku. dokonuje tego nie zależnie od warstwy transportowej - jakim bedzie DVB, czy TCP itd..

Jest to podobnie jak modelem warstw w komunikacji sieciowej w komputerach.

W DVB - mam surowy sygnał QPSK, QAM itp. Potem mamy surowy ciąg danych, potem logiczny podział na pakiety, następnie logiczny podział pakietów na tablice DVB, serwisy, potem mamy podział serwisu na strumienie, idąc dalej mamy zawartość strumieni.

Przy nagrywaniu mamy juz poziom serwisu.

Oczywiście tuner może dokonać w pełni demultipleksacji kanału, oraz przepakowania strumieni MPEG do innego kontenera. Tylko pytanie po co? rozumiem pozostawieni struktury danych na takim poziomie jakim to łyka wbudowany demultiplkeser. Przecież zazwyczaj nagrani tuner może odtworzyć. Odtwarzanie nagrania nie wykorzystuje już zasobów demodulatora umiejscawianego w głowicy.

 

Transport Stream może być w stanie "surowym" jak najbardziej bezpośrednio odtwarzany zarówno na playerach zarówno typu software (PC) jak i hardware. .....

Pójdzie jak odtwarzacz potrafi demultiplesować. I powtarzam nie chodzi o jakieś błędy.

Nie każdy player wyświetli menu z wyborem kanału TV w takim przypadku.

 

Pod warunkiem jednak poprawności struktury takiego streamu. A to ze względu na dość dużą ilość błędów w procesie przesyłu i co za tym idzie zapisu sygnału nie zawsze jest możliwe. W TS zastosowane są mniejsze pakiety danych, co sprawia, że w przypadku zaistnienia błędów są one dużo mniej znaczące.

 

To nie bałagan czy niespójność, to szeroko praktykowany sposób emisji. Przykładowo w DVB-T w jednym transportstream umieszczone się często (celowo) 4 programy. Taka grupa programów w jednym strumieniu nazywana jest oficjalnie "Bouquet".

Z czymś takim każdy program do demultipleksowania sobie poradzi. Nawet z niestety nieznanymi w telewizji nowej generacji serwisami z wieloma ścieżkami video (standard w DVB - pasowałby by zamiast [beep]skich nsport 36, nsport 37...).

Natomiast gdy są niezgodności logiczne w różnych powiązaniach tablic DVB to często nagrywanie idzie z wszystkimi serwisami a nie tylko z wybranym Tak bywało w E2. I tylko dla niektórych nadawców.

Obecnie w Dreamboxach chyba sobie lepiej poradzono z "partaczami" albo korzysta się ze wsparcia sprzętowego zwartego w chipsetach BroadCom'a.

 

 

Zresztą po remuxie stream jest zawsze mniejszy , czasami nawet o jakieś 15-20% - dotyczy zwłaszcza streamu np. z HBO HD.

W przypadku emisji z niemieckiego transpondera ARD/ZDF HD na Astrze (MPEG2-TS), po oczyszczenia streamu za pomocą TsDoctor-a wielkość pliku zmniejsza się nawet o 70%.

 

Te 15 - 20% dla strumienia dla jednego programu to wycięcie wszystkich innych danych jak EIT, TXT, często napisy a na pewno w innych formatach niż DVB.

70% to albo różnica pomiędzy wszystkimi kanałami a jednym, albo kanał ARD jednocześnie ma przypisaną rozbudowaną aplikację interaktywną do serwisu. Wtedy strumienie danych są odrzucane i moga stnaowić spory odsetek w całości PS dla tegoż kanału.

 

Najprościej i najporządniej to realizują tunery w Enigmą 2. Inni producenci mogą dołożyć dodatkową ingerencję w nagrywane dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jaki soft. Używam nagrań z E2. Jedynie tylko przycinam początek i koniec. Jak nie zależy na pozostawieniu wszystkich ścieżek audio to wystarcza [beep]kie VideoReDo. Wygodnie się nim wycina reklamy.

Przyogtowujesz sobie pracę, a potem wsadowo wsio do przerobienia. Gdyby jeszcze ten program nie wywalał innych ścieżek audio niż wybrana... Ale to z wrodzonego lenistwa. Kiedyś miałem zacięcie by się cackać z TS pakietem GordianKnot.

 

Tunery szyfrujące nagranie mnie nie interesują jak PVR'y a takim jest DIgyboxx C+.

 

Zarejestruj się np. na znanym rosyjskim portalu z torrentami to może znajdziesz jakieś ciekawe narzędzie do obróbki nagrań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu od paru dni po włączeniu zaczyna aktualizację listy, nie kończy, EPG nie zmienia, ale za każdym razem trzeba przechodzić na swoją listę programów. Raz (w styczniu) z tym felerem wytrzymałem 3 dni i przywróciłem ust. fabr. Teraz trwa to dni 5 i nie wiem, czy znowu nie zrobić resetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem go używać z modułem CI+ i kartą Cyfrowego Polsatu, dopiero jak dokupiłem kartę Smart HD+ do gniazda CA dało się używać dekoder.

Z samym modułem CI+ CP nie dało rady, ciągłe zawieszanie się i komunikaty brak karty lub brak dekodowania programów po kilku przełączeniach kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz rozumiem co miałeś na myśli. Ja aktualnie używam w CI+ Polsatu a w czytniku TNK SD. Sprzęt inny bo Technistar S1, choć menu i funkcje bardzo podobne. Problem częsciowo podobny co u Ciebie występuje praktycznie cały czas. Częściowy: bo nie wiesza się i nie ma komunikatu brak karty, tylko:"Program jest kodowany Dostęp warunkowy: Nagravision (1861)...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę z innej beczki.... Zamierzam kupić sobie dekoder do oglądania TV na działce, gdzie mam telewizor kineskopowy w całkiem sensownym stanie. Myślałem nad Digyboxx'em, jednak on jako jeden z nielicznych dekoderów na rynku nie wspiera trybu RGB, co sprawia, że obraz przez Eurozłącze jest kiepski. W związku z tym moje pytanie czy jest szansa na dodania takiego wsparcia wraz z nowym softem, czy też konstrukcja odbiornika wyklucza takie rozwiązanie? (Mam nadzieję, że programiści też czytają to forum...) Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na działkę Technisata Digit S2. [...] jest najlepszy.

Chcę odbiornik HD, bo inaczej nie pooglądam niektórych kanałów, np. Da Vinci Learning, ReligiaTV, Puls2, BBC HD, itp. Używam karty C+ Mam już jednego Digyboxx'a i jestem zadowolony. Kupiłbym jeszcze jednego, tylko ta jakość obrazu przez Eurozłącze... kiepska. Może mogliby coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...