Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

2 godziny wskazują na błąd strefy czasowej.

Wczoraj też miałem po włączeniu mojego S2 Plus taki problem (+2 godz). W momencie uruchamiania żona paradowała przed antenami... Po ponownym włączeniu wszystko było ok.

W ustawieniach powinna być możliwość zmiany sposobu aktualizacji czasu i daty. U mnie jest "automatycznie", ale można wybrać dowolny kanał. Może tu tkwi problem (transponder, lub problem receivera z interpretacją informacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny wskazują na błąd strefy czasowej.

Wczoraj też miałem po włączeniu mojego S2 Plus taki problem (+2 godz). W momencie uruchamiania żona paradowała przed antenami... Po ponownym włączeniu wszystko było ok.

W ustawieniach powinna być możliwość zmiany sposobu aktualizacji czasu i daty. U mnie jest "automatycznie", ale można wybrać dowolny kanał. Może tu tkwi problem (transponder, lub problem receivera z interpretacją informacji).

Kombinowałem ze strefami i udało mi się wrócić do prawidłowego czasu. Wtedy jednak wszystkie EPG cofnęły się o 2h. Przywrócenie ustawień fabrycznych rozwiązały sprawę :( Ciekawe na jak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że na tp. 11 393 czas się spieszy o 2 godziny. A dekoder ściąga godzinę z transpondera, który się ogląda. Ot wyjaśnienie. :)

Przełączcie na TVP1 a potem np. na TVN/TVN24 Bis. Czas się zmienia w locie. Transponder od ITI nadaje złą godzinę!

Dokładnie mam jak piszesz. Zmieniłem z automatycznego na Polsat i na razie wszędzie czas taki sam. EPG również się pokrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zna ktoś jakiś prosty sposób na wstawianie pustych miejsc przy organizacji własnej listy kanałów? na styl listy nc+. Do tej pory robiłem to programem techniport, kopiując listę nc+ i ją przerabiając, jest na niej pełno pozycji o nazwie "empty". Można coś takiego wykonać w inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moim zdaniem szybko poprawią ten błąd technicy ITI, także raczej nic nie trzeba zmieniać.

 

 

Technicy ITI nie mają nic do tego. Problem z czasem wynika z pewnych założeń API MediaHighway poczynionych dość dawno temu. Są one inne niż dla większości tunerów DVB. Dlaczego? - bo wtedy to dodatkowe usługi dla DVB dopiero były wdrażane - zas Canal+ oraz NDS nie chcąc czekać na rozszerzenie standardu DVB wdrażali swoje własne rozwiązania (np. 7 dniowe EPG).

 

Niestety problem będzie a jest zasługa obecnie producentów tunerów. To że udało się - OK podziała do zmiany czau z letniego na zimowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Piotrek1982

U mnie jest taki sam problem , zmieniałem kartę i w Sagemcom DSI87 działa Turbo Xtra HD w Pace HD PVR 500GB też działa na tej karcie , a na DiGYBOXX HD wyskakuje ten błąd.

,, Program jest kodowany

Dostęp warunkowy:Viaccess(500),Mediaguard

(SECA) (100), Nagravision (1813), Conax(b01) ,,

 

Przywracałem ustawienia fabryczne i ponawiałem uprawnienia na karty , ale to nic nie dało. Myślę , że to wina tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Turbo Xtra HD to słaby kanał i może go równie dobrze nie być w ofercie ale to nie jest normalne, że dekoder z dnia na dzień przestaje dekodować jeden z kanałów i nikomu to nie przeszkadza, nc+ nic z tym nie robi a Technisat tym bardziej.

Co będzie jak od jutra przestaną działać np. Canal+? To, że wszystko działa na dekoderach które rozdaje nc+ stawia posiadaczy własnego sprzętu w bezradności bo oni w tej sytuacji nie widzą problemu. Kupiłeś sobie dekoder to sobie radź. Już nie pamiętają, że to tuner dedykowany do którego dawali 3 msc abonamentu gratis. Nie gwarantują do niego wsparcia i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odbiegam od tematu , ale jestem "nowy" na tym forum. Mam pewien problem - jak można pogrupować (przesunąć) filmy nagrane na twardym dysku?

W wątku była już krótka instrukcja jak to zrobić. Z tego co pamiętam, to trzeba na komputerze pozmieniać nazwy plików i skasować 2 pliki tworzone przez dekoder w celu indeksowania nagrań (tuner utworzy je na nowo uwzględniając zmienioną numerację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odbiegam od tematu , ale jestem "nowy" na tym forum. Mam pewien problem - jak można pogrupować (przesunąć) filmy nagrane na twardym dysku?

W wątku była już krótka instrukcja jak to zrobić. Z tego co pamiętam, to trzeba na komputerze pozmieniać nazwy plików i skasować 2 pliki tworzone przez dekoder w celu indeksowania nagrań (tuner utworzy je na nowo uwzględniając zmienioną numerację).

 

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedź. Dla mnie to trochę "czarna magia"(mam już swoje lata) i boję się,by czegoś nie skasować. Na czym ma polegać ta zmiana nazw plików? Spróbóję odnaleść ten wątek na forum,choc nie wiem ile mi to zajmie czasu;tyle tego jest. Trop mam ; dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie miałem racji. Przeszukałem wątek i znalazłem post, o który mi chodziło: viewtopic.php?f=6&t=27082&p=898660&hilit=pliki#p898660.

Z ciekawości zmieniłem liczby od których zaczynają się 2 nagrania i skasowałem na dysku pliki 2000 i 2001. Po ponownym podłączeniu pamięci tuner na nowo utworzył 2 usunięte pliki, ale niestety nie zmienił kolejności nagrań. Podejrzewam, że są one sortowane na podstawie daty, która jest zapisana gdzieś w nagraniu. Błędnie założyłem, że po zmianie tych początkowych liczb dekoder zmieni kolejność wyświetlania nagrań.

Za wprowadzenie w błąd przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...