Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z pilota nie da się wybrać jednej z list ulubionych TV? Po aktualizacji listy NC+ żeby ponownie wejść do swojej listy TV, trzeba wejść w Menu/Organizacja list TV/Lista ulubionych (zielony przycisk), otworzy się lista i wtedy strzałką do góry lub na dół aby ponownie wybrać Lista TV, 2 razy OK i wyjść z menu lub wyłączyć tuner przyciskiem i po tych zabiegach moja Lista TV zostanie zapamiętana do następnej aktualizacji listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o przysisk "OPT". Żeby zapamiętało listę, trzeba kolejno: wcisnąć "OK", "OPT", wybrać strzałakmi góra/dół swoją listę i 2 razy kliknąć "OK". Do czasu kolejnej aktualizacji list ustawi wybraną listę jako domyślną.

Po zakończeniu układania swojej Listy TV trzeba zrobić tak: OK, OPT, strzałkami góra-dół wybrać Lista TV i kliknąć OK. To wszystko wystarczy aby lista została zapamiętana? Tylko u mnie po wciśnięciu przycisku OPT nie ma żadnej reakcji, a jeśli wcisnę OK, to obok programu pojawia się krzyżyk. I dalej nie wiem co zrobić w sytuacji, kiedy po włączeniu Tunera, lista się zaktualizuje i jak zmienić na swoją listę TV w najszybszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po zakończeniu układania listy, tylko w trakcie oglądania programu trzeba to zrobić (w momencie kiedy na ekranie nie jest wyświetlana żadna grafika menu).

kolejno:

- OK (wyświetli się lista kanałów po prawej stronie)

- OPT (rozwinie się lista list kanałów na górze)

- strzałkami góra/dół podświetlić wybraną listę

- OK (wybór podświetlonej listy kanałów)

- OK (wybór kanału z tej listy - ten ostatni OK jest najważniejszy, bo jak nie wciśniemy, to tuner nie zapamięta wybranej listy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff...dziękuje emc! Już wszystko rozumiem i działa.Nie jest tak źle jak myślałem.

ps.

Nie chcę za bardzo chwalić aby nie przechwalić tego tunera, ale jestem mile zaskoczony działaniem. Pilot działa rewelacyjnie, przełączanie kanałów szybkie, karta C+(cameleon) działa bez zacięć, Smart HD też bez problemu. Jeśli ktoś potrzebuje tuner do oglądania TV, to ten tuner jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy po raz kolejny przyłapałem tuner na aktualizowaniu czegoś. Dokładnie włączył się o 2:59 i pokazywał kolejno: 0P, 50P, 99P, po czym wyłączył się. Tym razem trwało to ok. minuty. Poprzednim razem widziałem 0P ok. 4:30 (zatrzymałem to przyciskiem power na pilocie). Automatyczne aktualizacje i pobieranie epg mam wyłączone od dawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Chciałbym do tego dekodera dokupić moduł CI TechniSat "TechniCrypt >> CX << Conax i do tego TNK Smart HD+

Czy dekoder nagra mi np program MINI MINI HD w wersji odkodowanej abym mógł puścić bajkę dziecku na kompie?

z tego co wiem przez czytnik CONAX nagrywa kanały zakodowane. Jak jest z kanałami kodowanymi SD/HD nagrywanymi przez moduł? Nagrywają sie w wersji odkodowanej?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ta cecha rozszerzyła się na typowe tunery czyniąc je bezużytecznymi jako PVR. Jedynie linuksowe z Enigmą 2 przed tym się bronią (ale z tego powodu nie mają CI+).

Zaczęło się gdy procesory zaczęto wyposażać możliwość sprzętowego parowania.

Niestety nadawcy uważają że kupując od nich produkt nabywca nie nabywa praw do zakupionego towaru - niestety naruszając regulacje prawa autorskiego (użytkownik ma prawo do wykonania kopii na własny użytek oraz podarowania nieodpłatnie kopii osobom znajomym - nie dotyczy to programów komputerowych).

Potrzebne jest prawo które ukróci taki proceder w sumie równie złodziejski jak piractwo. Kiedyś UE postawiła się naciskom amerykańskim, które zabraniało jakichkolwiek praw do nabytego produktu przez konsument (np. pomysłu aby kupiona płyta CD czy DVD mogła być odtworzona tylko określona ilość razy, za kolejne oplata),

Jak pisałem dzięki piractwu płyta nie kosztuje kilkuset złotych jak to się marzy niektórym korporacjom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
W avi - nie. Można oglądać jedynie pliki w formacie MPEG2 (ten format zazwyczaj ma rozszerzenie mpg, mpeg, vob), czyli niewiele można zobaczyć. Ten dekoder nie nadaję się do odtwarzania multimediów.

 

AVI jest już archaicznym kontenerem filmów, więc akurat to nie jest żadnym argumentem.

Dekoder posiada wsparcie dla MPEG 4 więc MPEG4 odtworzy.

Tyle że pojęcie MPEG-4 jest mało precyzyjne.

 

H.264/MPEG-4 czyli AVC też musi odtworzyć, w końcu nagrywa w tym formacie.

 

To, że nagrywa nie znaczy że musi odtworzyć, bo kontenerów z H.264 jest multum....

 

Problemem może nie być nawet sam kontener ale inne specyficzne ograniczenia na kompresję. Np. maksymalny odstęp pomiędzy głównymi klatkami itd...

Nie wnikam już w szczegóły samego strumienie bo okaże się, że producent hardware'u może tylko zapewnić wsparcie dla konkretnej zawartości strumienia (pomijając już kontener).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten plik .trp pochodzi z nagrania DVB, to problem taki nie jest rzadkością. Surowy stream jest śmietnikiem z wieloma błędami, nawet na PC dochodzi do niemałych problemów. Tools typu tsMuxer czy TsDoctor czyszczą i porządkują elementy streamu, co umożliwia ich bezproblemowe odtworzenie na bardziej "wrażliwych" playerach. Przy czym bitrate czy struktura GOP nie ulega zmianie, do tego plik musiałby zostać transkodowany, czego te tools nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten .trp jest prosto z DVB i mam 2 rózne .trp z 2 różnych pudeł i oba są właśnie zaśmiecone, ale... np. również zaśmiecony .ts z nagrania np. Arivy 200 jest bez remuxu odtwarzany na TV.

Więc jak widać wszystko zależy od procka i softu, który obsługuje część multimedialną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...