Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem do Technisata maila odnośnie softu wspierającego RGB po Eurozłączu (SCART). Ciekawe co odpiszą... Wolałbym zostać przy sprawdzonych rozwiązaniach - DiGYBOXX HD C+ !

To może Ariva ...

Jak odpowiedzą negatywnie, nie wykluczam, chociaż wolałbym coś na procesorze STI i stabilnego w działaniu. Ale chyba lepiej ALI z RGB niż STI bez wsparcia Eurozłącza ... :?:

Rozumiem, że jak by co proponujesz 120 combo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z modułem CI+ od Cyfrowego Polsatu. Często występują problemy typu: brak karty, kanał kodowany-brak dostępu - mimo, że mam ten kanał w opłacanym pakiecie. Czasem działają wszystkie kanały cały dzień. Lecz bywa też tak, że co któryś nie "działa" i potrzeba co chwilę robić reset CI. Co bywa uciążliwe. Nowy soft miał być jesienią 2013. Mamy kwiecień 2014 i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odbiór Press TV HD i Hispan TV HD? :D

 

U mnie dekoder ma problem. Jak je sobie wyszukam, to działają, ale tylko do momentu ponownego włączenia odbiornika. Wówczas odbiornik postanawia zrobić aktualizację listy kanałów i przywraca w niej stare parametry tych kanałów, a właściwie transpondera - czyli DVB-S, SR 27500. Czemu tak czyni? Dzięki temu na kanałach brak sygnału.

 

Próbowałem też przez program Techniport, usunąłem tamten tp. ze starymi parametrami dodałem nowy, ale dekoder od razu zapomniał o tym i wgrał stare parametry.

Niby błahostka, ale coś dekoder sobie nie radzi. U was też tak się dzieje?

 

Chodzi o 12437 MHz H, 29900, FEC 2/3. Może to przez ten FEC mu odbija? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie odbiorniki TechniSat-a z podobnym softem (szare belki) aktualizują dane o transponderach w locie z informacji NIT umieszczonych na poszczególnych częstotliwościach. Jest to super sprawa na rynku niemieckim, gdzie SES trzyma sprawę na 19,2°E pod kontrolą, ale w przypadku 13°E w NIT niestety zdarza się, że nadawcy przesyłają nieaktualne dane - zapewne właśnie trafiłeś na taki przypadek. Zwykle dzieje się to po przełączeniu na kanał, który jest nadawany z częstotliwości, gdzie dane o 12,437H w NIT są błędne. Problem zniknie sam, jak operatorzy poprawią dane tego transpondera. Ponieważ są to mało popularne stacje zagraniczne, to raczej nie ma szans na inne (szybsze) rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Właśnie za to lubię ten dekoder, że nigdy nie muszę bawić się we wstukiwanie parametrów itp. Wystarczy przeciągnąć kanał z listy kompletnej na ulubioną. Czyli jednak wina operatora tp. :D I na 13E nie jest z tym tak źle - to pierwsza taka sytuacja jaką mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się jednak nie podoba. Pokasowałem z listy kompletnej sporo zbędnych rzeczy, typu: VOD'y Cyfrowego Polsatu, Zbędne kopie: np. Canal+ miał 5 kopii. Teletoon+ HD chyba też z 5 wpisów. Niektóre nie dały się usunąć, zapewne te z listy nc+ . Jednak jak wczoraj dekoder zrobił aktualizację z uwagi na nowe kanały, to większość tego co wtedy usunąłem powróciła.

 

I znowu mam prawie 1200 kanałów na liście kompletnej. Wiem, że nie ma to wpływu na pracę odbiornika, ale trochę bajzlu jest. Całe szczęście, że gdy chce się znaleźć kanał na liście kompletnej można przewijać ją bocznymi strzałkami, od razu o kilkanaście pozycji. Czemu tak jest? To na satelicie jest taki bajzel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...