Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – współpraca ze spliterami


bogi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eeeech jak dzieci.

 

Sam splitter tak jak antyradar nie jest czymś zakazanym. Jego użycie dopiero.

Rozdział w obrąbie tego samego mieszkania to tylko wybieg aby ni popadać w paranoję ze ściganiem splitterowców. Najwiekszym problemem dla nadawcy były cardservery komercyjne.

 

Nadawca tolerował splittery bo i tak wyeliminowanie ich nie dałoby ządnego dodatkowego przychodu. Co innego jak ktoś sprzedaje dostęp (wręcz masowo) do kanałów płatnych.

 

Karty Nagra MA (nazywane u nas slangowo Cameleon) od dawna miały możliwości użycia liczników ECM czy też nawet parowania (przestarzałego).to ostanie obecnie jest słabym zabezpieczeniem i dlatego zdecydowano się na skuteczniejsze ograniczanie liczby przetwarzanych jednocześnie strumieni ECM. Dodam że oprogramowanie umieszczone w karcie jest ugradeowalne - korzyść jaką wniosła firma Kudelski do przejętego SECA Mediaguard (w sumie obopólna korzyść bo i nwe karty Nagravision mają wiele z kart SECA Mediaguard). Polska jest chyba ostatnim krajem któy wdrożył liczniki ECM na kartach Nagra MA. Dięki tej cesze (upgradeowalny firmware karty) w każdej chwili można bez wymieniania kart wdrożyć nowe cechy systemu kodowania.

 

Miejcie pretensje do sprzedawców i producentów splitterów. Jak czujecie sie oszukani to tlyko przez nich. Do czasu wymiany kart Conax na nowe karty Nagra MA w nowej wersji oferujące już kompatybilność z odbiornikami z systemem Conax, jest inne (czasowe) rozwiązanie waszych problemów. Nadawce je toleruje bowiem i tak jest jemu "na rękę" by "wyczyścić" jego magazyny. Było tyle czasu i okazji by to "zrobić" lepiej i bez problemów z przerwaniami, cyferkami na ekranie.... No ale sprzedawcy sprżetu SAT też chcieli się pozbyć "nieprzyszłoścowego" towaru.

 

Najlepsze jest to że na długo przez startem NC+ liczniki ECM'ów funkcjonowały np. we Francji, Holandii. Wszyscy o tym wiedzieli. Info było public. No ale (owczy) "pęd do splitterów" nadal był w tym kraju. Przeciz wiadomo było ze będzie to i u nas. Nie czy? - ale już tylko kiedy włączą.

 

U nas był jeszcze problem że niektórzy pomniejsi operatorzy kablowi "dorabiali sobie na boku". Tzw. "testy" o których tu głośno było na forum to były akcje ujawniające taie "źródełka". Przecież jak można testować co coś już kilka lat wcześniej wdrożono i jest w normalnej eksploatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie, nie wszyscy rozumieją o co tu chodzi. Zbyt wiele podmiotów latami czerpało korzyści z handlu sprzętem satelitarnym, aby odpuścić i mieć straty. Trzeba pozbyć się szrotu i odpowiedzialności za potencjalne problemy userów. Na tym forum wypowiadałem się nie tylko w tym wątku i sygnalizowałem, że odbiór "darmowych" dekoderów NC+ nie jest dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy kart cameleon, jednak większość jest jak dzieci, jedno piszą drugie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458. Dzięki za cytaty regulaminu.

 

Ale jeden fragment mnie zadziwił. Spójrz na wytłuszczenia

 

3. Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania

aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku

zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych

lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług.

 

Jak nC+ widzi zmianę oprogramowania mojego tunera Technisat DigitCorder ISIO w którym mam Astona z kartą nC+ i moduł CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ani za, ani przeciw, ale audib6, czytaj ze zrozumieniem, w tym poście wyżej napisano jak byk "Sprzętu własnego Abonenta" i brak jest nawet w nawiasie, że chodzi o zakupiony u nich sprzęt. To tak w kwestii formalnej, niektórzy to potrafią czytać między wierszami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 3. w Rozdział VIII. Udostępnienie Sprzętu dotyczy przypadku kiedy:

a. użytkownik posiada jako sprzęt Operatora np. kartę kodową lub dekoder z kartą kodową (użyczony lub wynajęty)

b. użytkownik zakupił sprzęt (karta+ dekoder) np. w ramach ofert N na kartę, sprzęt jest własnością użytkownika ale użytkownik podpisał umowę z Operatorem na usługi na tym sprzęcie.

 

W ramach tego zapisu Operator może aktualizować oprogramowanie dedykowanych dekoderów lub/i kart kodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Jak nC+ widzi zmianę oprogramowania mojego tunera Technisat DigitCorder ISIO w którym mam Astona z kartą nC+ i moduł CP.

 

Pewnie widzi to tak że po ewentualnych zmianach "po jego stronie" konieczna będzie aktualizacja oprogramowania w sprzęcie użytkownika i sam dokonasz tej aktualizacji jak zobaczysz ciemność ;)

P.S. kilka lat temu Astony aktualizowano via sat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to mało realne lecz w Polsce wszystko jest możliwe.

Co za problem NC+ porozumie się z Technisatem i wypuszczą odpowiednią poprawkę softu dekodera.

Będzie możliwosc aktualizacji przez satelitę albo samemu wgrania nowego softu aby odbierac NC+. Oczywiscie po aktualizacji softu karta zostanie sparowana z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel soft mojego Technisata oraz iCorda ( mój drugi tuner ) zawsze aktualizowany jest przez SAT.

 

@tweed77 odrobinę rozbawiłaś mnie w ten wielkopiątkowy wieczór. DigitCorder ISIO jest sprzedawany w dwóch wersjach.

Pierwsza na rynek niemiecki, druga na pozostałe rynki. Porozumienie o którym wspominasz spowodowało by zmianę softu na wszystkich rynkach.

Dodam, że mam wersję niemiecką. ^^ jakie inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest obojętne, czy wprowadzą licznik ECMów czy parowanie.

Ważne abym pozostał na swoim sprzęcie i abym mógł z niego bezproblemowo korzystać.

Tak więc satysfakcjonuje mnie :

- jeżeli wymian Cameleonów na karty które mają być sparowane to dostaję ( nabywam ) dwa moduły bo mam dwa Cameleony,

- jeżeli licznik ECMów to tak by podczas nagrywania i szybszego przełączenia kanałów nie było żadnych problemów, czyli licznik=3.

I nC+ może sobie zmieniać soft ile razy zechce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NC+ wprowadzi zabezpieczenie, karty cameleon będą działały tylko w ich sprzęcie, jeśli kiedykolwiek użytkownik skorzysta z takiej karty instalując kartę w sprzęcie otrzymanym od operatora np. "darmowym" rozsyłanych ostatnio dekoderach wifibox+. Odnośnie pozostałych, decyzja będzie uzależniona od ilości posiadaczy cameleonów bez dedykowanych dekoderów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób?

To pierwsze pytanie, drugie nadal czeka na odpowiedź - przepis prawny w/g którego splittery są nielegalne, tylko tyle i aż tyle.

Żeby coś nazwać nielegalnym to trzeba mieć podstawy i trochę oleju w głowie.

jednego i drugiego zabrakło więc rzecznik nc+ do dzieła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy regulamin NC+ określa to jasno:

 

Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem

przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego

Dekodera/Odbiornika

 

Od razu zaznaczam, że nie jestem rzecznikiem NC+, nie mam splittera, a tematowi splitterów tylko się przyglądam i oceniam na "chłodno" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Tylko że zasady to nie to samo co nielegalny po primo.

Secundo, gdzie jako abonent nc+ zgodziłem się na taki regulamin, skoro mi go nie przedstawiono do podpisu/zapoznania ,a umowę podpisywałem latem.

No dalej, prawnicy nc+ (bo widzę że rzecznicy są za ciency ) ruszyć głową i dowieść oraz przekonać pozostałych, ze splittetry są nielegalne a ich użytkownicy to zbrodniarze!

Czekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FFan

 

No ja myślę, że jak łamiesz zasadę regulaminu, to łamiesz regulamin, czyli robisz coś, na co usługodawca nie pozwala. Prawnikiem nie jestem, ale tak to oceniam.

 

Jeśli w umowie nie masz tego zapisu w regulaminie, to nie masz problemu. Splittera używasz legalnie. Tylko teraz odbijmy piłeczkę w drugą stronę - pokaż mi zapis w swojej umowie, gdzie NC+ gwarantuje Ci, że będziesz mógł na jednej umowie korzystać z usługi na kilku dekoderach (bez wykupionego multiroomu). Jeśli masz taki zapis to ok, masz solidną podstawę do zerwania umowy itd. Bez napinki. Podyskutujmy merytorycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, coś co było tolerowane latami nie znaczy, że zostało zalegalizowane, jak sobie tego życzą niektórzy użytkownicy którzy zainwestowali we własne systemy "multiroom".

Prawnie wygląda to tak, że we wszystkich nowych regulaminach każdego z operatorów są zawarte zapisy ograniczające możliwość odbioru oferty za pomocą jednej karty na więcej niż jednym dekoderze. W starciu z operatorem na drodze powództwa cywilnego szanse wygranej są równe zero.

Moja wypowiedź nie ma nic wspólnego z żadną z platform, co sugerują niektórzy.

Zadałem sobie trud przejrzenia stanu prawnego, w tym regulaminów z których wynikają jasne przesłanki.

Pomyślcie, czy dalej warto inwestować i płacić sprzedawcom za sprzęt który może przestać działać z dnia na dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.

Tylko że zasady to nie to samo co nielegalny po primo.

Secundo, gdzie jako abonent nc+ zgodziłem się na taki regulamin, skoro mi go nie przedstawiono do podpisu/zapoznania ,a umowę podpisywałem latem.

No dalej, prawnicy nc+ (bo widzę że rzecznicy są za ciency ) ruszyć głową i dowieść oraz przekonać pozostałych, ze splittetry są nielegalne a ich użytkownicy to zbrodniarze!

Czekam...

Prawnicy też są za ciency, więc wypowiem się jako prezes nc+. Jeśli przedłużałeś umowę latem i nie zmieniałeś jej warunków po 22.12 to możesz korzystać ze splittera legalnie. Co do pierwszego to zasada jest jak najbardziej wiążąca.

 

Nie mówię tu, że grozi Wam jakaś odpowiedzialność karna za korzystanie ze splitterów, bo Wam nie grozi. Dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś zgłosi reklamację i wypowie umowę, bo nie może korzystać ze splittera. Patrząc w regulamin widać, że taka reklamacja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pismo jeszcze z cyfry+ ze splittery sa jak najbardziej legalne, ale nie ma gwarancji ich działania, to samo dotyczy dekodera (gwarancja jest tylko na sprzęt operatora), tak samo jest u innych operatorów, umowa i regulamin uwzględnia tylko sprzęt operatora wiec nie ma szans na rozwiązanie umowy z winy operatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...