Skocz do zawartości

Rezygnacja z platformy CANAL+


silver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz w swojej umowie w wykazie kanałów zobaczyć, czy ten kanał (zapewne chodzi o Universal Channel) jest kanałem gwarantowanym czy też nie. Jeżeli nie ma przy nim dodatkowych oznaczeń, to jest to najprawdopodobniej kanał gwarantowany. Jeśli dobrze pamiętam to Universal stracił miano kanału gwarantowanego w okolicach marca - kwietnia tego roku. Składasz wtedy wypowiedzenie, w którym powołujesz się na zapis w umowie znajdujący się w rozdziale V - Usługi, ust. 16. W skrócie powinno wyglądać to tak:

1. Do 30 listopada abonenci mają otrzymać informację o nadchodzących zmianach - listownie, bądź drogą mailową. Szczerze mówiąc spodziewam się wysyłki maili, gdyż większość z nas ma wybraną taką formę kontaktu ze względu na rabat 5 zł, więc trzeba uważnie przeglądać skrzynkę.

2. W ciągu 30 dni od otrzymania powiadomienia, należy złożyć wypowiedzenie umowy. Pamiętaj, że termin wypowiedzenia nie może być szybszy niż dzień zaprzestania emisji kanału. Najlepiej wpisać ten sam dzień. Prawdopodobnie będzie to 31 grudnia.

 

Jeżeli napisałem coś nie tak to proszę niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czerstwy ale chyba napisałem konkretny miesiąc (marzec/kwiecień) kiedy kanał zmienił gwarancję :). Więc czy aneksował 1 dzień przed końcem umowy, czy 6 miesięcy, to jeśli było to do marca br. to na 100% ma ten kanał gwarantowany.

Zresztą niech sam sprawdzi tak jak napisał @dziabolek7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DejwidBDG pisałem już tutaj o tym łopatologicznie. Dostajesz info od NC+ że kanał jaki masz zapewne gwarantowany (w tym wypadku UCH) zostaje wycofany z oferty. Od otrzymania tej wiadomości od operatora masz 30 dni na ustosunkowanie się do niej, tzn. wysyłasz wypowiedzenie z racji wycofania tego kanału lub nie wysyłasz. Ale robisz to dopiero po otrzymaniu info od operatora. Jeśli zrobisz to wcześniej to zapłacisz karę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, gdyby nie wysłaliby informację, a nadawca wycofa kanał to masz czas - chyba 30 dni od dnia zniknięcia kanału. Tutaj raczej będzie zastosowany wariant, o którym wspomniał Riddick, gdyż NBC Universal poinformowało o zaprzestaniu jego emisji, więc nc+ nie wymiga się tłumaczeniem, że nie wiedziało o tym i dlatego nie informowało abonentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...