Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem a przeczytałem kilkanaście stron o parowaniu kart - jest tego za dużo.

Miałem Multirooma i wczoraj zmieniłem na dwie umowy. Dostałem Wifiboxa z Nowy Start i Wifiboxa Premium z Extra.

Z kilku powodów zależy mi aby zamienić miejscami przypisane karty w dekoderach. Czy jest to możliwe?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, robertr napisał:

Dostałem Wifiboxa z Nowy Start i Wifiboxa Premium z Extra.

Z kilku powodów zależy mi aby zamienić miejscami przypisane karty w dekoderach. Czy jest to możliwe?

Ewentualnie możesz zamienić dekodery włącznie z kartami czyli jako całe zestawy. Podmiana samych kart nie jest możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, robertr napisał:

Wiem że ja nie mogę, ale czy właściciel czyli Canal+ może to dla mnie zrobić?

Może napisz co ma dać taka zamiana, bo na pierwszy rzut oka wygląda na bezsensowną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, robertr napisał:

Wiem że ja nie mogę, ale czy właściciel czyli Canal+ może to dla mnie zrobić?

Teoretycznie tak, praktycznie szczerze wątpię bo z punktu widzenia operatora nie ma żadnego powodu jeżeli karty są sprawne.

@tail# Jedyny sensowny powód jaki mi się nasuwa na myśl to fakt, że do karty z wyższym pakietem jest w stanie po zamianie wydobyć klucze parujące, a bez zmiany będzie miał do niższego pakietu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Nie chcę nic wydobywać (kiedyś sporo się bawiłem Enigmą więc wiem o co chodzi 😉).

Powody są trywialne:

1. Wifibox Premium jest dużo większy i się nie mieści pod TV w pokoju gdzie ma być pakiet Nowy Start.

2. Wifibox zwykły jest wolniejszy i nie można tworzyć kilku list kanałów co jest irytujące przy ilości kanałów w pakiecie Extra.

Rozumiem, że teoretycznie jest to możliwe ale wymaga dobrej woli operatora.

Zadzwonię do Canal Plus, może coś się uda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelTSW napisał:

Z premium wifiboxa na pewno :D

Wiesz... kiedyś jest pierwszy raz. Nie zawsze o wszystkim się dowiesz bo nie wszyscy mają nieodpartą chęć chwalenia się. 

 

@robertr życzę powodzenia, choć sukcesu nie wróżę. Musieliby chyba nie tylko zamienić parowanie z tunerami, ale i numery na umowie, a to już "poważna operacja". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie 2 camele pracujące jako 1813 na vu+ solose ( + jeden dekoder pace pvr, który od nowości leży nieużywany w pudełku). Właśnie kończy mi się umowa z końcem stycznia. Rozumiem, że na 2 camele na jednej umowie nie ma szans.

 

1. Czy po rezygnacji z multiroomu mogę dalej używać camela na 1813? Wiem, że nikt ich działania nie zagwarantuje, ale czy są jakieś przecieki o bliskim ich końcu?

2. Czy może warto przy okazji wynegocjować moduł CI+, zamiast pacepvr, w razie jakby nastąpiły zmiany?

3. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mogę wziąć dwie umowy, jedna najtańsza z możliwych a druga za 25zł z extra i C+ na cały okres trwania? Czy zaochowam dwa camele?

 

Edytowane przez zetor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zetor2 napisał:

Czy po rezygnacji z multiroomu mogę dalej używać camela na 1813? Wiem, że nikt ich działania nie zagwarantuje, ale czy są jakieś przecieki o bliskim ich końcu?

Możesz, nic nie mówi się o ich końcu na dziś. 

 

31 minut temu, zetor2 napisał:

Czy może warto przy okazji wynegocjować moduł CI+, zamiast pacepvr, w razie jakby nastąpiły zmiany?

Możesz przejść na moduł, ale wtedy w domu multiroomu nie podzielisz tak jak z cameleona. 

 

31 minut temu, zetor2 napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mogę wziąć dwie umowy, jedna najtańsza z możliwych a druga za 25zł z extra i C+ na cały okres trwania? Czy zaochowam dwa camele?

Druga umowa = wymiana dekodera i karty, a pierwsza umowa bodajże na cameleonie, ale nie wiem czy może być to najniższy pakiet

Może @lukx95dopowie na temat pkt 3

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledząc wcześniejsze odpowiedzi @lukx95 to wnioskuję, że chyba mogę na głównej zostawić comfort+ z obecnym pacepvr i zachować 1 cameleona, a na dodatkowej wziąć promocyjny za 25zł z modułem CAM oddając drugiego cameleona, ale fajnie jakby to potwierdził.

Z tego co rozumiem, to ten moduł działa dobrze z vu+ solose w slocie Ci+ na sofcie VTi, chociaż niektórzy piszą, że tylko z vu+ z serii 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zetor2 napisał:

śledząc wcześniejsze odpowiedzi @lukx95 to wnioskuję, że chyba mogę na głównej zostawić comfort+ z obecnym pacepvr i zachować 1 cameleona, a na dodatkowej wziąć promocyjny za 25zł z modułem CAM oddając drugiego cameleona, ale fajnie jakby to potwierdził.

Z tego co rozumiem, to ten moduł działa dobrze z vu+ solose w slocie Ci+ na sofcie VTi, chociaż niektórzy piszą, że tylko z vu+ z serii 4k.

@zetor2 Tak możesz zachować na głównej umowie pakiet Nowy Comfort+, jeśli go obecnie posiadasz i zachować do tego główny dekoder Pace PVR z kartą Cameleon z rezygnacją przy tym z usługi Multiroom. Na rzecz rezygnacji z Multiroomu podczas jednej rozmowy telefonicznej załatwiasz zamówienie tej dodatkowej specjalnej umowy z pakietem Extra+ za 10 zł/m lub z pakietem Extra+ z CANAL+ i Mistrzowską Piłką za 25 zł/m z modułem CAM CI+ ECP. Moduł CAM CI+ ECP powinien Ci działać na dekoderach Vu+. Czasami przy niektórych oprogramowaniach tego dekodera trzeba dograć odpowiedni plugin ciplushelper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zetor2 napisał:

śledząc wcześniejsze odpowiedzi @lukx95 to wnioskuję, że chyba mogę na głównej zostawić comfort+ z obecnym pacepvr i zachować 1 cameleona, a na dodatkowej wziąć promocyjny za 25zł z modułem CAM oddając drugiego cameleona, ale fajnie jakby to potwierdził.

Z tego co rozumiem, to ten moduł działa dobrze z vu+ solose w slocie Ci+ na sofcie VTi, chociaż niektórzy piszą, że tylko z vu+ z serii 4k.

Piszesz, że zostawiasz jednego cameleona, to dlaczego nie skorzystasz z tej karty w czytniku Vu+? Masz wtedy znacznie mniej ograniczeń niż w opcji z modułem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tail# napisał:

Piszesz, że zostawiasz jednego cameleona, to dlaczego nie skorzystasz z tej karty w czytniku Vu+? Masz wtedy znacznie mniej ograniczeń niż w opcji z modułem.

Z tego co zrozumiałem, to biorąc dwie umowy zamiast multiroomu na cameleonach, obligatoryjnie muszę oddać jednego cameleona (proszę o korektę jeśli to nie prawda).

W zamian mam możliwość wzięcia po bardzo korzystnej cenie extra + c+ + MP (25zł). 

Moim celem jest wzięcie jak najniższego pakietu głównego na starej umowie oraz ten promocyjny zestaw (niestety w module), gdyż sumarycznie cena i tak się opłaca. Cameleona oraz moduł wsadzę do jednego tunera vu+ solose (który obsługuje ci+, ale nie ma dekodowania offline). Cameleon obsłuży podstawowe kanały a moduł C+ i MP (niestety jednostrumieniowo, chyba że zakupię vu+ 4k). Do tego mam androidowy c+ box 4k na drugi tv.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przed chwilą zrobiłem 9,99 za start+ na głównej umowie z cameleonem i pacepvr. 

Drugiego cameleona oddaję i dostaję na nowej umowie ci+ ecp za 25zł (C+, MP, Extra+)

 

Razem 35zł, jednak się dało.

cameleon i moduł ci+ wędrują do jednego dekodera vu+

 

Przy okazji podziękowania dla @lukx95, który 6 lat temu na prv namówił mnie abym nie rezygnował z cameleonów tak łatwo.

Edytowane przez zetor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...