Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pace spokojnie poleci na Cayman - FEDC - wystarczy poczytać.

Za to już żadna Ariva itp już takiego tzw. Cameleona - FEDC - już nie obsłuży.

 

@dziobolek7 lubisz jak operator narzuca ci jaki sprzęt masz używać ? Nie tyczy się to tylko operatora sat ale także dostawy:

1. internetu - ich dedykowany router

2. telefonii komórkowej - ich dedykowany telefon.

3. przykłady można mnożyć do woli.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taka możliwość będzie jak korzystanie z ichniejszego modułu + cayman na własnym sprzęcie, tak aby mieć możność tworzenia swojej listy kanałów itp. ?

Mając multoroom standard pewnie wymienią camele na caymany, ale czy zamiast brać/płacić za ich deki będzie można skorzystać z mudułu nc+ wraz z caymanami na własnym sprzęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 modułów nie dostaniesz z usługą multiroom jak na razie na dzień dzisiejszy.

 

Tylko jeden moduł NC+ CI/CI+ do umowy bez multiroom.

 

Moduł NC+ CI+ karta Cayman to oglądasz Canal+ Now 4K

Moduł po TNK / N na Kartę / NC+ mix karta Conax to bez kanału Canal+ Now 4K

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że to rzeczywiście ukróci sharing? Stawiam orzechy przeciwko kasztanom, że ziomale od sharingu znajdą i na to sposób... 

Także jedynym efektem wprowadzonych zmian będzie to, że zamiast swojego dekodera będę musiał korzystać z n-[beep]u, a sharing jak był tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki mają teraz segema u siebie w pokoju i im nie przeszkadza ncplusowy sprzęt i ich lista, ale mnie już tak  :evil: . Za bardzo się przyzwyczaiłem do swojego sprzętu i nawet jak do nich czasami pójdę coś pooglądać to mnie krew zalewa z tą [beep] ułożoną przez nc+ listą kanałów. 

Wracając do pytania na ich module w swoim deku mogę mieć swoja listę i inne przywileje związane z E2 ?

Edytowane przez bifu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dzień dzisiejszy działa bez problemu lecz specyfikacja CI+ dopuszcza np:

 

1) możliwość blokowania nagrań na własnym dekoderze.

2) moduł jednostrumieniowy czyli oglądasz tylko jeden program innego nagrywać nie możesz.

3) starsze dekodery z wejściem na moduł CI mają problem z działaniem modułów CI+. Tyczy się to także telewizorów.

 

Co jeszcze wymyślą ciężko wróżyć. Od tego jest Wróżbita Maciej.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz konkretnie nc+ się określiła.

Grudzień 2019 roku. Bo do teraz to wszystko było nieoficjalnie.

Chociaż ja akurat z tego się nie cieszę.

Bo tak to nie wiadomo czy kupować dekoder niezależny do cameleona czy nie.

A teraz jest konkretna data.

Edytowane przez kauj1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcy treści też żyją z naszych pieniędzy. i koło się zamyka.

 

Co do modułów po TNK HD / N na Kartę Conax pewnie będzie można nadal korzystać tylko bez kanału Canal+ Now 4K.

Tak jak jest do tej pory.

 

Czyli chcesz oglądać programy w 4K to sprzęt z kartą Cayman.

 

Wiele platform nawet nie dopuszcza możliwości takich jakie masz w nc+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dzień dzisiejszy działa bez problemu lecz specyfikacja CI+ dopuszcza np:

 

1) możliwość blokowania nagrań na własnym dekoderze.

2) moduł jednostrumieniowy czyli oglądasz tylko jeden program innego nagrywać nie możesz.

3) starsze dekodery z wejściem na moduł CI mają problem z działaniem modułów CI+. Tyczy się to także telewizorów.

 

1. Nic nie nagrywam, więc jest OK.

2. Tylko oglądam - patrz punkt 1, też OK.

3. No właśnie czy mój Opticum Odin Plus zadziała? Zobaczymy.

 

Dzięki za informację. W razie w będzie się zamieniać na chwilę karty w dekoderze i module i jakoś to będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

 

Do 2 lat żegnamy się z własnym sprzętem?

 

Parowanie kart parowaniem, ale jeżeli w ofercie platformy nc+ nadal pozostanie moduł CAM CI+ to będzie dobrze. A z listy sprzętu, która została podana pod cytowanym wyżej linkiem, wynika, że moduł pozostanie nadal w ofercie.

Problem jest tylko w tym, że moduł ten nie posiada trybu Legacy. Wymaga więc odbiornika wspierającego natywne CI+. W przypadku zewnętrznych tunerów satelitarnych, ich oferta jest, jak na razie, dość znikoma. Kto wie, może wówczas będzie tutaj pole do popisu dla popularnego w Polsce Fergusona? Pora najwyższa na model tego producenta wpierający natywne CI+. Wówczas moduł CAM CI+ platformy nc+ byłby bardziej powszechny, jeśli chodzi o możliwości jego stosowania. Tak, jak to obecnie jest np. Cyfrowym Polsacie, którego moduł CAM CI+ posiada tryb Legacy. Wówczas sam fakt parowania karty z dekoderem, czy też z modułem CAM, nie byłby dla nas aż taki straszny... A i oferta nc+ pozostawałaby dostępna dla posiadacza własnego, niezależnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jedna sprawa ile jest dekoderów / tv które mają dwa wejścia na moduł :mrgreen:

 

Na dzień dzisiejszy kilka sztuk. Gdyby ktoś chciał mieć obie platformy na jednym dekoderze i do tego UHD - 4K.

 

W innym przypadku trzeba ciągnąć kilka kabli od anteny sat. Dwa dekodery - dwa piloty - dwa kable HDMI i tak dalej.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to dekodery UHD 4K z dwoma wejściami na moduł dla oglądania NC+ / Polsat:

 

Vu+ Ultimo 4K - cena ok 2200 zł

Dreambox 920 - cena około 1700 zł

GigaBlue Quad UHD 4K - cena około 1400 zł.

 

Jak moduły CI/CI+ pracują jednocześnie w tych dekoderach to nie wiem :mrgreen:

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie śmieszniej niż u Orwella w 1984.

Oni wiedzą co jest lepsze dla Ciebie.

Tylko że zapominają że to oni żyją z naszych pieniędzy a nie na odwrót.

Ja - My bez telewizji ich treści możemy żyć - oni bez moich, naszych pieniędzy już nie.

Idą po najmniejszej linii oporu.

 

Tego wymagają od nich dostawcy treści.

 

Ja rozumiem tutaj dostawców treści, że chcą je zabezpieczać przed nielegalnym dostępem, ale takie drastyczne działania, jakich się w tej kwestii podejmują, mogą bardziej sprawić, że ludzie zaczną się odwracać od telewizji, czego efektem może być spadek dochodów dla dostawców tychże właśnie treści... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem tutaj dostawców treści, że chcą je zabezpieczać przed nielegalnym dostępem, ale takie drastyczne działania, jakich się w tej kwestii podejmują, mogą bardziej sprawić, że ludzie zaczną się odwracać od telewizji, czego efektem może być spadek dochodów dla dostawców tychże właśnie treści... :roll:

 

O to się nie bój,liczba osób oglądających TV na własnych dekoderach jest tak mała że tym nikt pewnie nawet się nie przejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinie abonencką nc+ i pytałem konsultanta o ten komunikat i był zdziwiony, że jest takie coś umieszczone na stronie i poinstruowałem go gdzie ten komunikat o zabezpieczeniach treści się znajduje. Oczywiście konsultant zapoznał się z komunikatem i doradził mi, że on napisze reklamacje techniczną w mojej sprawie, w celu wyjaśnień szczegółowych i że zależy mi na odbiorze na jednej karcie Cameleon do Multiroomu post Cyfra+ na moim sprzęcie własnościowym. Bo ogólnie to w systemie mam dwie karty Cameleon i jeden dekoder od nich w bezpłatnym najmie WiFi PremiumBox+.

Także czekam na odpowiedź i ciekaw jestem co mi odpowiedzą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek i tu się zdziwisz - ludzie przeważnie młodzi rezygnują z TV na rzecz oglądania przez komputer - laptop.

 

Ci co kupują TV to już korzystają z opcji Smart TV dostępnej - Netflix itp.

 

Większość nowych TV jest już wyposażona tuner DVB-S2 i parę osób już namówiłem do zrezygnowania z dekodera sat na rzecz modułu.

Po prostu wygoda - jeden pilot.

Kwestia, żeby była w TV opcja lista kanałów od operatora.

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek i tu się zdziwisz - ludzie przeważnie młodzi rezygnują z TV na rzecz oglądania przez komputer - laptop.

 

Ci co kupują TV to już korzystają z opcji Smart TV dostępnej - Netflix itp.

 

Większość nowych TV jest już wyposażona tuner DVB-S2 i parę osób już namówiłem do zrezygnowania z dekodera sat na rzecz modułu.

Po prostu wygoda - jeden pilot.

Kwestia, żeby była w TV opcja lista kanałów od operatora.

 

Dobrze ale ludzie młodzi nie kupują dekoderów,to zupełnie inna sprawa..komputer czy laptop to nie to samo.Osobiście mam dwa dekodery od dostawcy tv i nie sądze bym potrzebował innego sprzętuJa mam 3 piloty i żadnego w tym problemu.Każdy dostosowany do potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek jak tak lubisz twoja sprawa.

Tylko że ja i wielu innych użytkowników też chce mieć wybór na jakim sprzęcie chce oglądać TV-SAT

Nie każdemu odpowiada wystawa sprzętu i pilotów w domu.

 

I znam wielu, którzy legalnie mają jeszcze inne platformy sat na własnym sprzęcie, np. niemieckie HD+ czy włoskie Tivusat albo francuski pakiet Fransat.

 

Przy takiej ilości to by trzeba było dodatkowy mebel stawiać w domu, żeby te wszystkie dekodery i piloty pomieścić.

 

Tak wystarczy jeden dekoder i jeden pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...