Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie, system losuje określoną pulę osób z camelami do wycięcia, w kolejnych miesiącach będą kolejni losowani i tak do czasu aż dotknie to wszystkich i wtedy ostateczna decyzja, albo wymiana sprzętu i kart albo rozwiązanie umowy ze strony nc+

Tak więc na tą chwilę jedni przedłużają umowy na camele bo nie są na liście, inni są już blokowani, ale wcześniej czy później dotknie to wszystkich.

W każdym bądź razie lista osób z miesiąca na miesiąc będzie się powiększać.

Radzę Wam po blokadzie nie nie przedłużać umowy i na nic się nie zgadzać, tylko przechodzić na czas nie określony, w ten sposób operator próbuję pojedyńczymi ciosami załatwić sobie camele, myślę że ci co zostaną na końcu to otrzymają sprzęt i multi za darmo, tak jak mieli do tej pory.

Mimo wszystko żadna firma nie wytnie ze swojej bazy kilka tysięcy umów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma to co piszesz do faktów które zostały potwierdzone przez użytkowników którzy mogli bez problemu przedłużyć umowę na sprzęcie który posiadają i otrzymali potwierdzenie że karty które posiadają nadal będą działać? Masz jakieś potwierdzenie tego co napisałeś czy piszesz na podstawie tego co tobie się wydaje aby siać zamęt? Pytam dlatego, bo jesteś kolejny który o tym pisze, a nie przedstawił żadnych konkretów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że nie zależało Ci, bo można było zgłosić że konsultant wprowadził Cię w błąd. Wszystko jest do ustalenia jak faktycznie było, bo rozmowy są nagrywane. Być może mają Cię oznaczonego jako klienta, który często zgłaszał problemy z dzialaniem i wcisnęli Ci sprzęt aby mieć spokój, a ty się na to zgodziłeś. Z resztą nie chcę zgadywać o co chodziło, to ty wiesz najlepiej jak było i znasz swoją historię z operatorem. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam karty cameleon i wkrótce kończy mi się umowa, ale oferty są mi nadal proponowane. Dodam, że mam jako główny dekoder Pace PVR i jako Multiroom Sagemcom Dsi. Czy nadal będę mógł z nich korzystać? Szczególnie zależy mi na Multiroom. Bo ten obecny w nc+ wiąże się z wifi i innymi tego typu "dodatkami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozmawiałem z 3 albo 4 konsultantami. Każdy wprost powiedział że mogą mi w każdej chwili zablokować kartę i wymusić wymianę bez możliwości rozwiązania umowy. Zaakceptowanie przedłużenia oznacza automatycznie akceptację regulaminu gdzie nie gwarantują poprawnego odbioru na własnym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz u nich jakaś historię która im się nie spodobała i jesteś oznaczony w ich systemie jako sprzęt do wymiany. Nie jest to przypadek, bo niektórzy bez problemu mogą przedłużyć umowę posiadając tylko kartę i dodatkowo otrzymują potwierdzenie że nic się nie zmieni ci do działania tych kart. Jaki masz pakiet?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tail# opłacalne czy nieopłacalne, to wszystko zależy od ilości wpłacanej miesięcznie kasy. Nie wiem czy dobrze wnioskuję, ale utrudnienia z przedłużeniem umowy na Cameleonach mają abonenci niższych pakietów, przy droższych nie ma problemu.

Może coś w tym jest, bo płacę 199 za full 2 x Camel i nie nie było problemu z przedłużeniem. Przedłużałem w lipcu, czyli na świeżo.

 

Jesteś jednym z nielicznych. 

 

Też się do nich zaliczam. Nie dzielę karty i mam swój własny dobry sprzęt.

Edytowane przez audib6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz u nich jakaś historię która im się nie spodobała i jesteś oznaczony w ich systemie jako sprzęt do wymiany. Nie jest to przypadek, bo niektórzy bez problemu mogą przedłużyć umowę posiadając tylko kartę i dodatkowo otrzymują potwierdzenie że nic się nie zmieni ci do działania tych kart. Jaki masz pakiet?

Raczej wątpię aby coś im się nie podobało. Trafiłem na kumatych konsuli, którym powiedziałem wprost że mam własny sprzęt i na nim chce oglądać. Jak pisałem wcześniej - w każdej chwili moge przedłużyć umowę.

To że konsul Co coś powie jest mało ważne. Ważne co jest w umowie. Pewnie liczą na to że ktoś machnie ręką i weźmie ichni sprzęt. A jak się uprze i złoży reklamację to pozwolą odejść bez kary. Pytanie ile osób po odrzuconej reklamacji odejdzie a ile weźmie sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mogli by wprowadzić kontrolę odległości jakby tylko im się chciało. Tak to wszystko reasumując chcą nas na siłę uszczęśliwić dając szrot za który trzeba jeszcze dodatkowo płacić. Jedni zaakcepują zmiany, drudzy nie. Dla mnie jest to hobby i na pewno nie zamienię swojego dekodera na szrot.

 

Może taki mały offtop ale ciekawi mnie w jaki sposób może być realizowana "kontrola odległości" na tunerach?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego sensu w tym aby mieć cameleony i dodatkowo tunery od operatora, bo tylko w tym przypadku takie zabezpieczenie można włączyć.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zestawy MR teraz tak mają w NC+ czy to na Camelach, Caymanach czy Conaxach. NC+ zobaczyła że abonenci na Camelach przy MR kombinują i wkładają karty w splittery i inne sprzęty czy też wywożą karty zagranice lub biorą z kimś na siebie abonament z MR na Camelach i dzielą się niezależnymi kartami płacąc abonament na połowę. To są straty dla NC+. O to też cisną ich dostawcy treści pay TV. Po to parowanie kart z dekoderami oraz łączenie dekoderów w sieci.

Tak oto wkrótce chyba skończy się pewna era u nas z nieparowanymi kartami po C+. :sad: Jeszcze jet oferta Smart HD+ Conax nieparowana ale nie wiadomo jak długo ona będzie przez NC+ utrzymywana u nas?

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz. Chodziło mi o przypadek kiedy klient miał możliwość wybrania tylko karty, a mimo to dobierał tuner, a nie musiał tego robić i w takim przypadku nie widzę sensu. Są przecież klienci co mają po dwie karty cameleon bez tunerów i takie rozwiązanie również póki co działa i w takim przypadku to powyższe zabezpieczenie nie będzie działać. Nawet niektórzy z nich umowę na kolejne 2 lata bez problemu przedłużyli.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Ci wyślą FEDC i zblokują karty Cameleon we własnym sprzęcie to jak będziesz działać z samymi kartami (jeśli nie masz dekodera na linuxie!). Poza tym rozwiązanie z linuxem na FEDC to tylko tymczasowe wyjście z sytuacji bo jak operator NC+ z satelity po wysłaniu wszystkim FEDC na karty Cameleon i zmuszeniu do przełożenia kart do sprzetu od nich czy też pobrania dekodera od nich wygasi kodowanie Seca to wtedy tylko karty zadziałają w czystej Nagrze po przełożeniu do ich dekoderów. Poinformują abonentów żeby używać tylko w ich sprzęcie i to gwarantuje poprawne działanie kart i odbiór oferty NC+. Brak możliwości korzystania z kart w sprzęcie z wolnego rynku. Chcesz dalej odbierać ofertę NC+ to zgłoś się po nawet bezpłatny w najem dekoder od nich. Nie chcesz to będziesz płacił wg. zawartej umowy ale oglądać póki co nie będziesz. NC+ zapewnia Ci dekoder do odbioru prawidłowego z karty ich oferty a to że Ty się upierasz przy odbiorze na sprzęcie własnym który już nie jest możliwy ze względów bezpieczeństwa treści to już Twoja sprawa.

Będziesz miał zmuszony przez FEDC dekodery od NC+ to będziesz miał w MR kontrolę odległości pomiędzy nimi. Proste i to do tego zmierza. To jasne że przy sprzęcie własnym i MR na Camelach nie ma jak tego egzekwować i spełnić wymagań.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bo jak operator NC+ z satelity po wysłaniu wszystkim FEDC na karty Cameleon i zmuszeniu do przełożenia kart do sprzetu od nich czy też pobrania dekodera od nich wygasi kodowanie Seca to wtedy tylko karty zadziałają w czystej Nagrze po przełożeniu do ich dekoderów. (...)

Do tego czasu, to myślę że RSA i BK pod czystą N3 będą już public i wtedy Cameleony dalej będzie można używać na własnym sprzęcie. ;-) Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...