Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że wczoraj w którymś ze spotkań mówili, że zaległy mecz Man. City - Stoke, również pokażą ale widzę nie jest uwzględniony w ramówce, co ciekawe sprawdziłem w ramówce C+ i ten mecz jest ale jako premiera o 22:45, po co im te premiery, to ja nie wiem :/

On jest na żywo

Manchester city- Stoke City 20.55 w canal+sport2 na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, po pierwsze, przetargi na LM i LE już się rozst[beep]ją (zgodnie z planem), a po drugie - wiadomo, że prawa są łączone, ale ceny za nie są jednak kosmiczne. Oczywiście w Polsce na pewno będą dużo niższe, ale jednak i tak jest to niewyobrażalny pułap.

Nie są łączone. To, że w UK kupili LM i LE razem nie oznacza, że są łączone. U nas nc+ ostatnio LM kupiła szybko a licytacje na LE zakończyły się ponad rok później niż LM i to na ostatnią chwilę i to połowę zostawili Eurosportowi dlatego ja jeżeli chodzi o LM to faworyta widzę w nc+ ale o LE to faworyta bardziej widzę w Polsacie.

Z 300 na 400 to 30% ale wiadomo o co chodzi. Wątpię aby u nas tak szybko to się rozstrzygnęło, pewnie będzie to trwało do samego końca i pewnie możliwe są jakieś podziały ( w sumie dobrze bo wtedy wszystkie mecze w TV jeśli UEFA nie zmieni godzin). Dokładnie nc+ chyba nigdy cen nie podaje oficjalnie,  ostatnio chyba pojawiła się w oficjalnym info umowa n za 32 mln a to było dawno temu z umowy na umowę cena jest droższa więc pewnie 50 przekroczyli czyli więcej niż za ESA.

Według nieoficjalnych info nc+ zapłaciło 70 mln euro za całe 3 sezony LM. Natomiast w przypadku ekstraklasy 140 mln złotych za sezon, czyli wychodzi na to, że ekstraklasa droższa od LM.

 

Ostatnio w wywiadach Boniek i prezes Lecha się żalili, że u nas za mało płaci sie za ekstraklasę bo produkt jest więcej wart i chcą aby następnym razem nc+ zapłaciło więcej.

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze kojarzę to przepisy UEFY zabraniają im pokazać ten mecz bo jest w czasie LM.

W nagłych przypadkach może, a przypadek jest nagły, bo MC ma bardzo napięty terminarz, na dodatek miał niedawno powtórzony mecz w FA Cup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wczoraj w którymś ze spotkań mówili, że zaległy mecz Man. City - Stoke, również pokażą ale widzę nie jest uwzględniony w ramówce, co ciekawe sprawdziłem w ramówce C+ i ten mecz jest ale jako premiera o 22:45, po co im te premiery, to ja nie wiem :/

 

Jak dla mnie to skoro premiera nie liczy się do pakietu meczów pokazywanych na żywo, to mogą każde spotkanie retransmitować. Nie ma to żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w temacie przetargu dot. LM na lata 2018-2021.

 

W USA przetarg dla stacji anglojęzycznych wygrał Turner Sports (kanały TNT, TBS i TruTV) i zapłaci 180 mln $ (60 mln $ za sezon). Z kolei Univision wygrało przetarg na LM po hiszpańsku :) I zapłaci 105 mln $ (35 mln $ za sezon).

 

Co do Europy to póki co UEFA opublikowała informacje, że 6 marca zaczęły się przetargi na pokazywanie LM w Austrii, Szwajcarii i w Niemczech. Termin składania ofert - 3 kwietnia. Na razie cisza w sprawie przetargów w innych krajach europejskich.

 

Info ze strony:

http://www.si.com/tech-media/2017/02/24/turner-univision-uefa-champions-league-tv-rights

https://www.uefa.org/MultimediaFiles/Download/Publications/uefaorg/Marketing/01/62/45/02/1624502_DOWNLOAD.pdf

 

Kolejne przetargi pokazują, że ceny za prawa do LM kosmiczne, niezależnie od rynku :)

Edytowane przez spirit83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ramówki NSPORT+

 

19.15 nsport+   PIŁKA RĘCZNA KOBIET: Liga Mistrzyń - mecz 2. rundy fazy grupowej: FTC-Rail Cargo Hungaria - Buducnost Podgorica premiera 

15:10 C+S i nsport+ PIŁKA NOŻNA: LOTTO Ekstraklasa - mecz: Wisła Płock - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 

Edytowane przez Siarapoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przetargi pokazują, że ceny za prawa do LM kosmiczne, niezależnie od rynku :)

Podobno za 4-letnią umowę umożliwiającą pokazywanie Ekstraklasy zapłacili wraz z ESP ok. 600mln. złotych. Biorąc pod uwagę te ceny, które dla polskiego rynku pewnie będą mniejsze, bo i rynek i liczba abonentów mniejsza to nie widzę przeszkód, żeby znów wygrała NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można zapomnieć o tym że jeden mecz kolejki wróci do TVP ;/

teraz trzeba czekać kto nabędzie prawa na kolejne lata, jak myślicie kto ma największe szanse? ostatnio nieźle wychodzi nabywanie praw Eleven, jakby pokazywali jeszcze LM to mieli by wszystko co najlepsze :)

TVP chce by prawa do nich wrocily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ ma większy budżet od Eleven. Eleven kupuje tanie prawa po kilka mln euro natomiast nc+ kupuje prawa po kilkadziesiąt mln euro. Nie ma szans aby ekstraklasa czy LM zwróciła się z kanałów za 10-15 zł.

 

@madrista5555 Dlaczego zapomnieć, ze jeden mecz wróci do TVP?

Edytowane przez peterpeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troszkę z innej beczki ale zastanawiam się co się dzieje że nc+ tak szaleje z boksem? Walka Wildera, potem Fonfary a dzisiaj czytam  że pojedynek Gołowkina tez na C+, czy pan Solorz się spłukał :wink:  i zostały tylko zaskórniaki na marne polskie gale czy też nc+ tak ostro walczy o nowych abonentów i wydziera co smaczniejsze kąski konkurentowi???? :?:

Edytowane przez BizzareX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wątpię żeby to była jakaś dłuższa ofensywa nc+ na boks. Jeśli chodzi o Wildera to mało atrakcyjny przeciwnik + Ugonoh, który ma kosę z Polsatem, więc raczej w ogóle nie byli tym zainteresowani. Gala Thurman - Garcia, obaj ostatnio walczyli w nc+, więc też nie było zaskoczenia, że oni to pokazali. Natomiast o braku Gołowkina wypowiedział się Borek https://twitter.com/BorekMati/status/839041660696817664. Reasumując, wzięli raczej te gale, których Polsat nie chciał / nie mógł pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ ma większy budżet od Eleven. Eleven kupuje tanie prawa po kilka mln euro natomiast nc+ kupuje prawa po kilkadziesiąt mln euro. Nie ma szans aby ekstraklasa czy LM zwróciła się z kanałów za 10-15 zł.

 

@madrista5555 Dlaczego zapomnieć, ze jeden mecz wróci do TVP?

Prawa do Bundesligi nie są zapewne tak tanie.

W Niemczech dwie stacje Eurosport i Sky zapłaciły łącznie 1.6 mld euro za prawa do 1 i 2 Bundesligi.

Edytowane przez begos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...