Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 meczach Ekstraklasy kolejne 2 mecze Ligii Europy zyskuje CP. Jedyne prawa, które ma NC+, a nie ma CP to liga mistrzów i żużel oraz pewnie ostatni rok Premier League. Nie było ich stać by kupić LE na wyłączność?? Zawarli sojusz z Eurosportem miałby sens, gdyby byli w NC+ na wyłączność.

A czy komuś przyszła taka myśl, że mogą dwa mecze dać na Canal+Discovery? Przecież to wspólne dziecko Canal+ i włściciela Eurosportu. Zresztą na tym kanale lecą filmy z portfolio nc+, więc dlaczego nie mecze. Podobnie było z bundesligą przez krótki czas na Discovery Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem ten komunikat z wyszczególnieniem tego:

Mecze Ligi Europy UEFA będą transmitowane na antenach CANAL+ i nSport+, dostępnych na platformie nc+, a także u większości operatorów kablowych, oraz w kanałach Eurosport, również szeroko dostępnych dla abonentów nc+.

Czyli ze meczów nie będzie na Canal+Sport? W komunikacie to powinni powiedzieć dokładnie gdzie kiedy ile meczów na jakich stacjach. Jak tak dalej pójdzie to cofniemy się lata wstecz i będzie Canal+Premium, Canal+Żólty i Canal+niebieski :crazy:

Eurosport pokaże 4(?) mecze, a do tego Lech i Legia w TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wątek La Ligi / walki o prawa zniknął z FB C+. Zastąpił go wątek LE. Słabe, naprawdę.

W LE poza polskimi drużynami do praktycznie ćwierćfinałów nie ma co oglądać; po drugie większość topowych zespołów z Europy walczy na lokalnym froncie o LM i wystawia drugi garnitur /np. Liverpool/ - głównie to właśnie zespoły z La Ligi walczą w LE

/Sevilla, Valencia, Bilbao/ bo wiedzą że supremacji Barcy/Realu/Atletico raczej nie przerwą i wygrana w LE jest ich jedyną furtką do LM.

Do tego mecze są rozgrywane w czwartki, gdzie ja zwyczajowo pracuję do późna i czas na piłkę to ja w zasadzie mam tylko w weekend.

W zeszłym roku z całej edycji LE oglądałem.... finał.

A z La Ligi średnio 2 mecze tygodniowo. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś przyszła taka myśl, że mogą dwa mecze dać na Canal+Discovery? Przecież to wspólne dziecko Canal+ i włściciela Eurosportu. Zresztą na tym kanale lecą filmy z portfolio nc+, więc dlaczego nie mecze. Podobnie było z bundesligą przez krótki czas na Discovery Turbo.

To jest kanał ITI, a nie Discovery. Wykorzystują tylko ich markę. Dlatego to bardziej Canal+ mogłoby go wykorzystywać na swoje transmisje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie postawili na złego konia. Trzeba było odpuścić LE tak samo jak odpuścili Serie A i Ligue 1, trzeba było wziąć LM w porozumieniu z Eurosportem tak jak Ekstraklapę zamiast na wyłączność co kosztowało KROCIE i wtedy pewnie mogli by utrzymać La Ligę, może również dzielone z Eurosportem - zawsze lepiej mieć COŚ niż NIC.

Serio, gdyby podzieli się LM i La Ligą z Eurosportem 2, to nam tak po prawdzie by to wisiało /co komu szkodzi że mieliby po jedynym meczu we wtorek i środę ?/, co najwyżej w co którymś poście ktoś by ponarzekał że nie ma wyłączności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ste100 Myślę, że nawet jakby to zrobili to BeIN by ich przebił (bo z samym 11 to ok pewnie by wygrali). Zobaczymy co będzie z przetargiem na BPL. Kiedy się zaczyna? Luty?

 

Oferty już chyba można składać za 3 miesiące, a wynik w lutym-marcu, ale może się mylę. Zresztą teraz jest taki bajzel że nie wiadomo. Kto w ogóle sprzedaje prawa do BPL na Polskę ? Bo jeśli MP Silva to już BPL jest w BEIN.

W poprzednim przetarg 2013 r. zwycięzca został ogłoszony dokładnie 5 lutego (dokładnie sprawdzałem) oferty można składać na przełomie Października/Listopad.

W przyszłym roku może potrwać to dłużej bo Canal+ ma nareszcie konkurencję. Prawa sprzedaje sama Angielska Federacja, więc dla nikogo nie ma ułatwienia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem po co omawiają to co wczoraj zamiast dzisiejsze spotkania omawiac...no ale kto to zrozumie. Mnie się wydawało, że rok temu i dwa lata temu to mieli ekspertów do każdego meczu już na etapie tego studio. Widać kolejne oszczędności...w stylu multiligi...ale ona była dopiero w fazie grupowej...

 

EDIT: ok sory są :P, ale nie od początku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...