Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Francuska powoli się odbudowuje. Już teraz mamy 2 gigantów ( PSG i Monaco ) i kilka dobrych marek ( Lille, Lyon czy Marsylia ). Od kolejnego sezonu dojdzie kolejny magnat finansowy ( Lens ). Robi się dobra liga. Myślę, że za 2-3 lata francuskie kluby będą się poważnie liczyły w walce o finał Champions League.

 

W ogóle patrząc na europejską piłkę jesteśmy świadkami małego przewrotu. Niektórzy dotychczasowi giganci ( Milan, Inter, United czy Barcelona ) przechodzą poważne problemy. Z szeregu pojawiają się takie kluby jak Atletico, PSG, Dormund czy Napoli i Roma. Coraz większa walka w rodzimych ligach się pojawia ( choćby w Anglii Tottenham czy Everton, we Francji PSG i Monaco, a zaraz Lens ). Będzie baaardzo ciekawie w ciągu najbliższych kilku latach w europejskiej piłce klubowej.

 

W Anglii spokojnie o mistrzostwo mogą walczyć:

Liverpool, Arsenal, City, United, Chelsea. Gdzieś bardzo blisko trzyma się Tottenham...a może nawet Everton

[5-7 zespołów]

We Włoszech:

Juventus, Roma, Napoli. Mimo problemów nigdy nie można skreślać Interu czy Milanu

[3-5 zespoły]

We Francji:

PSG, Monaco. Lyon, Marsylia, Lille czy nawet St Etienne. Myśle, że również Lens zaszaleje w przyszłym sezonie

[6-7 zespołów]

Hiszpania:

Barcelona, Real, Atletico

[3 zespoły.... i nic więcej raczej]

Niemcy:

Bayern, Dormund .... gdzieś w oddali Schalke i Leverkusen

[2....-4 zespoły]

Bundesliga:

 

 

Wszystko ładnie pięknie, ale gdzie Ci Roma zaistniała w Europie, że wychodzi z szeregu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artek1008

Przecież nigdzie nie pisałem, że Roma zaistniała w Europie. Wychodzi z szeregu w Serie A. Grają dobrą piłkę i 2 miejsce mają pewne, czyli w przyszłym sezonie czeka ich LM ( powrót po kilku latach ).

 

@pvr hd

PSG podobno miało 3 lata na to, aby wejść do półfinału LM, czyli zostaje im jeszcze rok. U siebie z Chelsea grali bardzo dobrze i wygrali przecież 3:1. Na wyjeździe było kiepsko, ale odpadnięcie w 87 minucie rewanżu to jednak nie jest byle co. Monaco jest beniaminkiem w tym sezonie, europejskie puchary dopiero na jesień. Sam jestem ciekawy jak im się powiedzie. W przyszłej kampanii LM będzie kilka powrotów po latach. Liverpool, Roma i Monaco. Będzie ciekawiej niż w tym roku...tylko czy to w ogóle możliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja się mylę czy znowu Jagoda komentuje ligę angielską?Nie wiem dlaczego oni to robią.Do tej pory były dobre pary które komentowały tą ligę.A ostatnio Jagoda po raz drugi.Jedno pocieszenie że nie z tym co ostatnio.

 

Rudzki ma ważniejsze sprawy (PS).... Często rezygnuje z komentowania bo zostaje do późnego wieczoru w redakcji PS. A Jagoda jest często rezerwowym, bo pracuje w redakcji codziennie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga Mistrzów

Wtorek:

20:15, 22:40 | Canal+Sport | Studio Ligi Mistrzów (Andrzej Twarowski - Tomasz Smokowski; goście: Krzysztof Przytuła, Przemysław Rudzki)

20:40 | Canal+Sport | Atletico Madryt - Chelsea (Rafał Wolski - Leszek Orłowski z Madrytu)

Środa:

20:15, 22:45 | Canal+Sport | Studio Ligi Mistrzów (Rafał Dębiński - Krzysztof Marciniak; goście: Grzegorz Mielcarski, Dariusz Tuzimek)

20:40 | Canal+Sport | Real Madryt - Bayern Monachium (Rafał Wolski - Leszek Orłowski z Madrytu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sergiusz, to Ty? :D Ja też lubię Ryczela, on ogólnie ma świetny glos (mówił to nawet Szpakowski w Asie Wywiadu), ale popełnia wiele błędów i tym marnuje swój talent. Do tego jeszcze ta wpadka w zeszłorocznej edycji LM, której chyba nikt mu nie zapomni :D

 

@Aarkon, Wolski to chyba fan Realu. Wiele razy mówił o swojej sympatii do Królewskich, ale gdzieś znalazłem wywiad z nim, gdzie mówił (niby mówił), ze kibicuje Barcelonie. Ah ten internet.... :D

 

Duet superowy, ale szkoda, bo pewnie nie skomentują finału, bo robią półfinały. Ja chciałbym w finale Przemysława Pełke. No i mam nadzieje, ze studio będzie z Lizbony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem fanem Ryczela. Może merytorycznie trochę mu brakuje ale sport ogląda się dla emocji, a facet ewidentnie potrafi je swym głosem oddać. W starej Cyfrze właśnie kogoś takiego brakowało.

 

A tak przy okazji. Wie ktoś może gdzie można znaleźć jakąś zbiorczą informację/zestawienie odnośnie praw do transmisji danych wydarzeń sportowych i ich długości? A może ktoś się pokusi o taką listę choćby samego canal+ do kiedy mają prawa do danych lig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Mobile Ekstraklasa - do końca sezonu 2014/2015

- Premier League (liga angielska) - do końca sezonu 2015/2016

- Primera Division (liga hiszpańska) - do końca sezonu 2014/2015

- Serie A (liga włoska) - do końca sezonu 2014/2015

- Ligue 1 (liga francuska) - do końca sezonu 2014/2015

- Puchar Ligi Francuskiej - do końca sezonu 2014/2015

- Liga Mistrzów - do końca sezonu 2014/2015

- Liga Europejska - do końca sezonu 2014/2015

- Puchar Polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszykówka:

- NBA - do 2015 roku

- WNBA - do 2015 roku

 

Żużel:

- Cykl Grand Prix - do 2017 roku

- Drużynowe Grand Prix - do 2017 roku

- ENEA Ekstraliga (liga polska)

 

Piłka ręczna:

- Liga Mistrzów mężczyzn - do końca sezonu 2014/2015

- Liga Mistrzyń kobiet - do końca sezonu 2014/2015

To jest opisane w innym wątku viewtopic.php?f=11&t=34578

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam, ale i tak będzie wielu niezadowolonych, bo Wolski to fan Barcy i Legii, a Orłowski ma wadę wymowy :).

Wolski to fan realu to powinieneś wiedzieć ale jest on takim komentatorem w przeciwieństwie do Labogi że umie pokazać że nim nie jest.

 

Poniekąd Rafał zastępuje mi Laskowskiego z czasów C+ Sport w TVP za rzadko go słychać

 

wole wade wymowy Orłowskiego niż [beep]iany humor Twarowskiego i te jego pasy fotele czy różdżki

 

ogólnie te mecze mina mecz szybko za 10 dni bedziemy znać finalistów

 

 

Liga angielska hiszpańska się doskonale sprzedaje i jest to idealny produkt dla canal+

 

ekstraklasy to nie sądze by sobie wypuścili głownie dla oglądalności

 

liga mistrzów to jest odpowiednik NBA w Europie jesli chodzi o piłkę nożną

 

NBA mogło by dla mnie zniknąć i pojawić się na oddzielnym kanale bez Michałowiczowych UŁAŁÓW

 

zazwyczaj prawa sie wykupuje na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...