Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że zostanie im niebawem tylko liga angielska.

 

Przypominam właściciel Eleven wykupił od Ekstraklasy pośrednictwo w sprzedaży praw. Niestety (dwa lata temu) sprzedali ze stratą C+ - bo nie mieli swojego kanału. Za rok zaproponują to w swoim Eleven - który również obecny jest Cyfrowym Polsacie. Cena za pakiet Eleven podskoczy ale dla Ektraklasy będzie to najlepszy możliwy deal. Większy zasięg - większe pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest początek końca nc+. Ceny podnieśli a oferta z roku na rok gorsza. Co tam właściwie zostanie? Ekstraklasa i Angielska? Cóż ja mam umowę do marca i jeżeli nie nastąpi spora obniżka cen to się z nimi żegnam. Utrata LM to będzie gwóźdź do ich trumny, ale sami do tego doprowadzili nieumiejętnym zarządzaniem, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wyobrażam sobie, żeby nie obejrzeć meczu Legii. Jeśli potwierdzą się wiadomości o LM w Polsacie, to będzie masakryczne rozdrobnienie praw, oczywiście niekorzystne dla kieszeni abonenta. Tylko znacząca obniżka cen może powstrzymać odpływ abonentów z nc+. Nigdy bym nie przypuszczał, że w tak krótkim czasie stracą LM i La Ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli informacja się potwierdzi to będzie to ogromna strata dla canal+, a co niektórzy nie wyobrażali sobie innej możliwości niż przedłużenie praw. Jeszcze chyba nigdy nie mieli tak niewielu praw z piłki (tylko Ekstraklasa i angielska). Szkoda, bo uważam że pokazywali Ligę Mistrzów całkiem przyzwoicie. Przy stracie praw obniżka abonamentu wydaje się nieunikniona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje kiedy będą przetargi na Ekstraklase i PL ? Bo jeśli sezon 2017/2018 jest ostatnim na które prawa będą do LM i Ekstra to w maju przyszłego roku król będzie nagi :) w listopadzie kończy mi się umowa i w zależności kiedy będa powyższe przetargi będę podejmował decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli informacja się potwierdzi to będzie to ogromna strata dla canal+, a co niektórzy nie wyobrażali sobie innej możliwości niż przedłużenie praw. Jeszcze chyba nigdy nie mieli tak niewielu praw z piłki (tylko Ekstraklasa i angielska). Szkoda, bo uważam że pokazywali Ligę Mistrzów całkiem przyzwoicie. Przy stracie praw obniżka abonamentu wydaje się nieunikniona...

Jakoś po stracie kilku lig na raz , NIC nie obniżyli.....

Edytowane przez flot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem irytację, bo rozdrobnienie praw piłkarskich na różne platformy to najgorsza rzecz dla kibica. A właściwie jego kieszeni.

Przypomnę, że to wszystko już było - Liga Mistrzów w Cyfrowym Polsacie, a potem w telewizji N (a więc z dala od Cyfry+).

Canal+ przed fuzją z telewizją N zawsze trzymało się z dala od europejskich pucharów i koncentrowało się na następującym contencie: Ekstraklasa, Premier League, Liga hiszpańska, Liga włoska.

Biorąc pod uwagę, że Canal+ zachowa (przynajmniej na razie) Ekstraklasę i Premier League, do tego Eleven będzie posiadało Ligę hiszpańską, włoską, niemiecką, to dla abonentów nc+ nic się nie zmienia w porównaniu do czasów przed fuzją. 

Jasne, są podwyzki, no ale drożeje wszystko - chleb, masło itd.

 

Byliśmy rozpieszczani w ostatnich kilku latach, ale to się kończy. Nie sądzę, by wielu zdecydowało się teraz wykupić Cyfrowy Polsat, bo utrzymywanie dwóch abonamentów jest mało opłacalne. 

Tak samo nie sądzę, że znajdzie się wielu takich, co zrezygnują teraz z NC+, żeby wykupić Cyfrowy Polsat.

Mimo wszystko, z uwagi na ilość rozgrywanych meczów, content Ekstraklasa+Premiership będzie dla większości ciekawszy niż LM, która rozgrywana jest znacznie rzadziej.

 

Mimo, że tragedii jeszcze nie ma, to wyraźnie widać, że Canal+ umiera i wydaje się nieuniknione, aż w końcu zniknie. Nie ma już dla nich nadziei, a szkoda, bo mam z tą marką miłe wspomnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata LM będzie gwoździem do trumny dla C+. Ten kanał już dla mnie nie będzie miał racji bytu. Miałem c+ tylko ze względu na ekstraklasę i lm. Pewnie połowa abonentów też ma z tych względów. W tym momencie musiałbym upaść na głowę, żeby płacić 40 zł w UPC tylko za ekstraklasę. Jak nie obniżą abonamentu do 20-25 zł żegnam się z nimi ozięble. Lepiej te pieniądze przeznaczyć za dostęp do LM w Polsacie, bo na pewno będą w pakietach kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gregor111,

rozumiem irytację i nie dziwie się, że rozważasz rezygnację z Canal+ (bo faktycznie 40zł to wysoka kwota, zwłaszcza porównując to do ceny za Eleven, który jest naszpikowany prawami).

Natomiast mówienie, że opłaca się te 40zł miesięcznie dopłacić za dostęp do LM w Cyfrowym Polsacie... hmmm serio? :)

 

Inna sprawa, że Cyfrowy Polsat rzeczywiście otwiera się na fanów piłki nożnej. Dotychczas tę platformę posiadali jedynie ludzie niezwiązani z piłką nożną, ewentualnie Janusze piłki nożnej, którzy oglądali ją odświętnie. 

A teraz, biorąc pod uwagę że Cyfrowy Polsat oferuje Eleven (a więc kilka ciekawych lig), do tego teraz LM, to dobrą ceną rzeczywiście będą w stanie skusić niektórych miłośników piłki nożnej.

 

Jednak póki Ekstraklasa cały czas jest w Canal+ (a wiemy, że nasza liga ma najwyższą oglądalność), do tego Premiership, to Cyfrowy Polsat naprawdę musiałby zarzucić ciekawą promocję cenową, żeby ludzie oddali dekodery nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś po stracie kilku lig na raz , NIC nie obniżyli.....

 

Nic nie obniżą,bo to platforma premium i nawet jak stracą to się nie przyzna :-).

Zapewne macie rację. Miałem na myśli obniżkę abo albo utratę abonentów. Zapewne dojdzie do tego drugiego. Poczekajmy jeszcze na oficjalne informację chociaż jak już główny onet o tym informuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda. Do tej pory wszystko, co mnie interesowało z klubowej piłki miałem na C+ i Eleven. Teraz bez dokupienia abonamentu CP najprawdopodobniej tracę LM.

W PPV na innych platformach nie wierzę, pewnie zrobią jakieś dodatkowe kanały/kanały serwisowe i dadzą do dodatkowo płatnego pakietu, tak żeby jak najwięcej wyciągnąć od swoich abonentów.

W sumie czekam na przetarg odnośnie Premier League. Jakby to stracili na rzecz kogoś innego to abonowanie paczki C+ kompletnie straciłoby sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przy kolejnej nie biorę już C+, chyba ze zejdą z cena do 20-25 pln za cała paczkę, czy 15 zł za sport. Więcej nie dam, bo PL przez te idiotyczne regulacje jest i tak tylko 5 spotkań a polskiej 6...11 meczów na żywo w normalny weekend <facepalm>. W tygodniu już nic nie będzie, a w przerwie zimowej 5 meczów? No to jest naprawdę aż smutne (bez ironii).

 

Ciekawe co oni zrobią z tak duża redakcja? Przecież 11 spotkań obskoczy ekipa 8-10 osób licząc komentatora i eksperta. Pewnie transfery do 11 będą...oby nie!

 

Kolejna kwestia odpływ abo murowany. Byli N-kowicze przecież dla LM byli.Sporo z nich odpłynie, a z paczki już na bank.

 

Ja celuje w najniższe abo C+ (teraz bule 120 pln) i albo iple albo jakiś może ppv - okaże się co zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że ostro Eleven walczyło o LM i też mają kasę przez to odłożoną na zakup ligi hiszpańskiej, oraz pozostałych. Ponadto Canal+ startowało razem z Eurosportem, który stracił prawa do Bundesligi i również "zaoszczędził" kasy.

Nie rozumiem jednego. Skoro Canal+ i Eurosport zaoszczędzili tyle kasy to jakim cudem jeden podmiot przebił ich ofertę? Czyżby Eurosport wraz z nc+ spłukali się na Ekstraklasie?

 

Po drugie największym wygranym jest CP. W CP nigdy nie było ligi hiszpańskiej, włoskiej, francuskiej, belgijskiej, pucharu anglii, itp. Teraz jest wszystko nawet 25% Ekstraklasy, którą ma Eurosport.

Canal+ pozostał z 75% Ekstraklasa i kilkoma meczami ligi angielskiej. 

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty offtopic, zastanawiaj się nad zakupami w odpowiednich wątkach, a Cyfrowy Polsat ma swój dział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najgorsza informacja od wielu lat. Mogłem przeboleć ligę hiszpańską i włoską. Teraz musowo dopłacać za nie, bo lubię. Ale Ligi Mistrzów?! Teraz w Polsacie będzie lepsza piłka jak w NC+. Żenada. Jeszcze angielską stracą i pozamiatane. A chyba w tym roku się kończą prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...