Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem w tym, że ludzie patrzą na hasła marketingowe a nie na to czy mu się 4K przyda czy nie. Dlaczego w ogóle gość kupuje TV i musi mieć najlepiej 3D, 4K być zakrzywiony bo? Bo tak mówili w reklamie a że z tego nie będzie korzystał to inna bajka.

 

Sam pomagam również klienteli CP i podłączając im evoboxa tłumaczę jakie korzyści mają z tego dekodera. 90% przypadków odpowiada, że i tak tylko mają swoje programy które oglądają i nic więcej. Więc dlaczego to biorą:

"Bo tak powiedzieli w punkcie, że wszyscy biorą", "Bo ma fajne funkcje" a w ogóle z nich nie korzystają, itd

 

Może @ircios i paru innych wie, że nie ma co oglądać jako 4K i że nie ma nawet dobrego HD ale reszta pójdzie za tłumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że można spokojnie kupić dekoder sat 4K już w cenie około 1000 zł na własność i nawet NC+ / Polsat będzie działać.

Nagrywanie na dysk wielu kanałów jednocześnie na takim dekoderze to już nie problem od dłuższego czasu. 

Dodatkowo możliwość oglądania nagrań z dysku dekodera na kilku sprzętach ( komputer - tv ) także działa bardzo dobrze.

Na takim dekoderze nie działają wodotryski NC+/Polsat/Orange. Niektórym to zbędne.

Jeden minus to działanie NC+/Polsat blokowanie używania karty w czytniku takiego dekodera. Lecz to celowe działanie operatora sat.

Pozostaje jedynie moduł CAM ale to ma wadę - jeden program oglądasz i ten sam nagrywasz.

 

Oczywiście NC+/Polsat będzie to promować jako hiper super nowość taki dekoder 4K a ciemny lud to kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duszki mówią że "radzą" nad wymianą być może jeszcze będą czekać te 2 lata bo tyle jest najdłuższa umowa zawarta na Camela z kolei w firmie słychać ze coś "przygotowywują" z ofertą świąteczną więc poki co wyglada ze beda jakies lojalki zacheceniowe a potem przymus

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tutaj śmiało można powiedzieć że przez najbliższe 4 lata a może więcej, zmian nie bedzie

 

w głownej mierze szykuje się przymiarka do HEVC ktorego kodowania Cameleon nie obsługuje nie wpominając o 4K i temu wymiany

 

wystarczy ze wylaczą kodowanie dla Camelonow i juz sie ich pozbeda czy ktos chce czy nie

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie sam bym się skusił na wymianę dysku z 500GB na 1 TB w moim turbo. I nowy dekoder mi nie potrzebny. Turbo działa wyśmienicie i to jest najważniejsze. A wifi to taki szrot że szkoda gadać. Ale co poradzić jak to mr.

Ale jak chcą wprowadzić coś nowego, to niech to nowe bedzie także w wykonaniu premium. Mnie premium kojarzy się z metalem a nie tandetnym plastikiem. A w nc+ plastik is fantastic :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

W sumie sam bym się skusił na wymianę dysku z 500GB na 1 TB w moim turbo. I nowy dekoder mi nie potrzebny. Turbo działa wyśmienicie i to jest najważniejsze

Tak samo myślę i ja. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości użytkowników nie robi to znaczenia. 

 

Decyduję się na własny tuner, ponieważ wiem, co jest dla mnie ważne. Dotychczas to jedyne dekodery dedykowane, do których miałem szacunek, były nbox-y 5800S oraz turbodekoder. Szacunek nie oznacza, że cieszyłem się z parowania. Po prostu nie rozumiem tego sztucznego ograniczania.

 

Opeartorzy kablówek są najczęsciej winni streamingu. W wielu kablówkach dostaje się nieparowaną kartę conax i jest jazda na całego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozmowy o programach jest inny dział

 

będzie mial naprawdę coś fajnego czego CP nie pomyślał wprowadzić :)

 

fragmemt wypowiedzi ze zeszłego roku:

" O usłudze IPTV plotkuje się od dawna, ale już teraz widzimy, że ma ona wejść w życie w przyszłym roku. " :)

Edytowane przez nc+ user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę o programach tylko zbędnej funkcji o której sam napisałeś. Co z tego że jest, jak nie ma jak jej wykorzystać. A skoro wiesz cos o nowej funkcji to o niej napisz, a nie baw się w podchody :).

 

Edit:

Czyżby możliwość oglądania TV bez satelity - czytaj z pomocą internetu. Mój lokalny dostawca internetu/telewizji/telefonu (zasięg 1 województwo) już od pewnego czasu daje mi takie coś za pomocą światłowodu (zarówno IPTV, jak również CATV). Tak więc dla mnie żadna rewolucja :D.

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...