Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

za 3 miesiące (31 stycznia) kończy mi się umowa i już w tym tygodniu przypomniano mi o tym, przedstawiając dosyć słabą ofertę, tj. 24m, Comfort+, 8xC+, 3xEleven, +jakieś dodatkowe kanały, których nazw nie pamiętam i mnie nie interesują, i przede wszystkim zostawiając mnie z tym samym sprzętem: mediaBox+/PVR ADB 3740SX oraz Box+/HD ADB 2849/50ST - za kwotę 109,99 zł miesięcznie (obecnie płacę za taki sam zestaw 98 zł)

Warunkiem koniecznym do przedłużenia umowy jest wymiana Boxa na coś lepszego, ponieważ mam z nim problemy od samego początku - chodzi o nieodbieranie niektórych kanałów (np. wszystkich TVN-ów HD/SD - tak, też SD, czy TVP), tzn. na mediaBoxie wszystko jest okej, a na Boxie kanały potrafią nie odbierać nawet przy pięknej (bezchmurnej, bezwietrznej) pogodzie nad całym naszym krajem. Dostałem jednak odpowiedź, że jest to niemożliwe, bo teraz przy Multiroomie podstawowy zestaw to mediaBox i zwykły Box, choć kiedyś była opcja z 2x mediaBox, ale akurat teraz nie i koniec :)

Zastanawiam się jaką taktykę obrać. Problem na infolinii, w zasadzie, zgłaszałem na początku umowy i kilka miesięcy po podpisaniu, ale standardowo: ustaw dobrze antenę, sprawdź podłączenie i nigdy nie proponowali wymiany, ani niczego w tym kierunku, a ja nie miałem czasu, by latać po punktach z dekoderem i błagać o wymianę.
Wracając do taktyki (czas będę musiał znaleźć :)), dzwonić do nich na infolinię i naciskać na wymianę już teraz dekodera na inny, aż w końcu wymienią? Żeby mieli w systemie, że był problem i wtedy przy negocjacjach byłby to jakiś argument, by pozbyć się tego Boxa?

Kolejne pytanie, przy negocjowaniu nowych warunków umowy, przy tym "warunku koniecznym" z mojej strony, o jaki ewentualnie dekoder mógłbym pytać i prosić? Bo nie mam pojęcia jakim sprzętem NC+ dysponuje i potrzebuję trochę rozeznania. Nie ukrywam, że chętnie bym p[beep]rnął drugi dekoder typu mediaBox+ , ale czy jest szansa? A jeśli nie, to co jest w moim zasięgu?
Żałuję, że nie podpisałem umowy w punkcie, gdy oferowali mi właśnie dwa mediaBox-y, ale wtedy nie miałem świadomości, jakoś źle przeczytałem, że przez internet biorę mediaBox-a i Box-a, co więcej, byłem przekonany, że biorę dwa takie same dekodery, co oferowali mi w punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie było opcji 2x mediabox. Co najwyżej opcja 2x pace dla klientów ktorzy mieli/ maja stary multiroom po cyfrze.

Jezeli chcesz wymienic dekoder z MR, musisz wylaczyc opcje MR i pobrac go na nowo w opcji WifiBox 99akt + 10 miesiecznie. Inaczej mozesz wymienic mydelniczke na sagema ;)

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam w domu dwa stare dekodery. Jeden BSKA, drugi BZZB. Ostatnio zauważyłem bardzo dziwną przypadłość, mianowicie na BSKA na tych samych kanałach jakość i siła jest zdecydowanie mniejsza, niż na BZZB, to samo jest z współczynnikiem BER. 

Czym to może być spowodowane? Podłączałem już nawet jeden dekoder i drugi na tym samym kablu itp.

Niestety, różnica nadal występuje.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

 

Zatem, który dekoder będzie pokazywał dokładniejszy pomiar? Wedle którego (amator) ustawić talerz?

Bo rozumiem, że na BZZB mogę osiągnąć prawie 100 % natomiast starszy dekoder pokarze mi 70%

 

Który z tych dekoderów według was wyświetla lepszy obraz?

 

 

z RN3pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, posiadam w domu dekoder SAGEMCOM DSI83 niestety od jakiegoś dłuższego czasu wiesza się notorycznie, długo się uruchamia itd. W punkcie obsługi NC+ dostałem info że mogę skorzystać z wymiany na nowszy model biało czarna szachownica SAGEMCOM DSIW74 w kwocie 2zł/miesiąc. Co polecacie bym zrobił? Chcę mieć dobry dekoder, który będzie fajnie działał.

Dzięki za info, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...