Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr77sat

Jak masz brac to bierz mediaboxa. Teraz oprogramowania w tunerach maja mozliwosc wlaczenia funkcji EKO. Ale wedlug mnie czy eko czy bez eko dysk praktycznie mieli caly czas w stanie spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brac to bierz mediaboxa. Teraz oprogramowania w tunerach maja mozliwosc wlaczenia funkcji EKO. Ale wedlug mnie czy eko czy bez eko dysk praktycznie mieli caly czas w stanie spoczynku.

Z tym to się nie zgodzę ,jak ustawisz w opcjach eko "maksymalny" to dekoder i ile nie masz zaplanowanych nagrań wyłącza się,gaśnie zegar ,dysk przestaje pracować i po jakims czasie dekoder jest zimny .Ponadto znika z sieci domowej co powoduje blokade drugiego dekodera do multiroomu ,natomiast po ponownym odpaleniu wykazuje typowe objawy odciecia do sieci czyli nieco dłuższe uruchamianie ,sprawdzanie aktualizacji ,poziomu sygnału. Byc może cos tam pobiera bo tego nie sprawdzałem ale napewno nie te wspomniane 24W.

U mnie niestety ze wzgledu na multiroom chula cały czas pożerając przy tym kolejne kilogramy spalanego i cięzka pracą wydobywanego przez naszych górników węgla ;).

Niby dużo/niedużo ,niezauważalnie alle jak sobie pomysle że w kuchni mam 8 halogenów ledowych każdy 2,4W ,które zapalone razem dają niezłą"świetlicę" a one własćiwie palone cały czas pobiorą mniej energi z sieci to jednak nie wyobrazam sobie pozostawiania ich zaświeconych w czasie nieużytkowania kuchni.

PS: Tauron 1kWh=60Gr 720godzin(30dni) X 0,24W = 17,28kWh X 0,60gr= 10,37Pln ,czyli taka ukryta opłata do multiroomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kulka1906 dzięki! :) Na tak rzeczową odpowiedź liczyłem ;) MR nie mam i nie będę miał, więc cieszy mnie ten cały tryb EKO :) Dekoder włączam raz na dzień - jak wracam z pracy i wyłączam jak idę spać, więc czy będzie uruchamiał się 3min czy 10min to lata mi to :) W takim razie biorę Mediaboxa :)

 

 

@ircios niestety nie, możesz zapodać linka ? Będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, tu racja im więcej ogladasz tym mniej jestes "stratny" i tym samym coś zaoszczędzisz ...jak w tej reklamie popularnego banku ;) tylko nic na konto nie wpłynie ;)

jak wracam z pracy i wyłączam jak idę spać, więc czy będzie uruchamiał się 3min czy 10min to lata mi to :)

 

 

,

Mi też ale są osoby na tym forum których strasznie irytuje dłuższe uruchamianie .Kiedyś jeden z forumowiczów ładnie napisał ze "Dekoder to nie wibrator ,nie musi działać od razu" ;) Czym rozbawił mysle ze nie tylko mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ale są osoby na tym forum których strasznie irytuje dłuższe uruchamianie .Kiedyś jeden z forumowiczów ładnie napisał ze "Dekoder to nie wibrator ,nie musi działać od razu" ;) Czym rozbawił mysle ze nie tylko mnie.

 

nc+ wycenia swój dekoder (mediaBOX+) na 800 zł, więc od sprzętu za 800 zł można wymagać chyba trochę więcej? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyceny to ściema operatora po to aby w razie uszkodzenia z winy abonenta skasowac go podwójnie za dekoder .

No bo ile mogłby być warty media na wolnym rynku gdyby nie było ograniczeń? Ja bym powiedział że ze względu na "jakość obrazu" max 250-300 pln

No właśnie - jak to jest z tą jakością obrazu ? Jedni sobie chwalą przesiadkę na mediaboxa, drudzy są załamani i wolą zdecydowanie Pejsa...

Jak wypada DSI87 do mediaboxa w jakości obrazu ? Pogorszy się czy polepszy ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytałem że niby są Mediaboxy lepsze/gorsze ,ja napewno trafiłem na gorszego .Załamany to może nie jestem ale lekko zawiedziony bo trochę wiecej spodziewałem sie po dekoderze ,który został wyrózniony jakąś tam nagrodą ,najwidoczniej oceniajacy podpinali go pod 19 calowy tv .

Porównanie ?Mam jeszcze Wifiboxa (ponoś to to samo co ten DSI87?) i kiedy wieczorkiem odpalam go w sypialni to zawsze mam efekt "wow ale ostry obraz"

Ogólnie Mediabox nie jest aż taki zły ,ja sie już po miesiącu przyzwyczaiłem ale najgozej było zaraz po przesiadce z Newboxa gdzie pogorszenia jakosci obrazu było dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...