Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzis posiadam dekoder Mediabox.W innym temacie forumowicze wypisywali swoje za i przeciw porównujac go do Wifi Premiumboxa.Ja co prawda tego drugiego nie posiadam ale moge odnieść sie do mojego poprzednika tj newBox'a chyba 2851S. Niestety ale muszę przyznać że poprzednik był fajniejszy .

Po odpaleniu mboxa od razu mozna było dojżeć spadek kolorów,jasności,kontrastu a także jakości obrazu w szczególnosci na kanałach SD .To mniej więcej tak jakby postawić jaskrawego leda koło lekko szarawej plazmy lub jesli ktoś ma w lustrzance cyfrowej możliwość ulepszania zdjęcia wcisnąc opcje vivid.Takie są moje odczucia oraz żonki która dostrzegła ciemniejszy obraz;) .Poza tym w newboxie szybciej działało epg i zmiana kanałów ,w media jest nieco wolniej ale też jest ok .Jedynie co mnie irytuje to że to epg i komunikaty tak jakby pojawiały sie z mniejszego formatu nie wiem jak to opisać one się pojawiają tak jakby z głebi tv ;) .Pozatym ok ,kolorystyke i kontrast podciagłem na tv i wychodzi na zero ,dwa trzy dni i się przyzwyczaję ,wyjścia nie mam bo wziołem go na dwa lata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jedynie co mnie irytuje to że to epg i komunikaty tak jakby pojawiały sie z mniejszego formatu nie wiem jak to opisać one się pojawiają tak jakby z głebi tv ;) .Pozatym ok ,kolorystyke i kontrast podciagłem na tv i wychodzi na zero ,dwa trzy dni i się przyzwyczaję ,wyjścia nie mam bo wziołem go na dwa lata .

 

To pewnie takie wrażenie bo w mboxie te elementy są "wyskakujące" a nie statyczne.

 

Co do jakości obrazu to po to właśnie jest regulacja w tv żeby z niej korzystać a nie podłączyć nowy sprzęt i na podstawie poprzednich ustawień twierdzić że obraz jest do bani.

Tym bardziej kiedy telewizor pozwala regulować różne ustawienia dla poszczególnych wejść.Zachowałeś trzeźwość umysłu i zamiast marudzenia na forum wyregulowałeś to co trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem regulacja nie pomaga. Skoro na tamtym sprzęcie obraz był żyleta na takim ustawieniu, a po podłączeniu mboxa trzeba jeszcze bardziej regulować obraz to chyba świadczy o tym, że ten sprzęt oprócz daty produkcji jest daleko w tyle. Od dawna wiadomo, że ten sprzęt jest stary. I wiadomo, gdyby nie fuzja, to ten wynalazek by wszedł do n, bo zamowienie było jeszcze za planów fuzji. Teoria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ,regulacja i podciagnięcie parametrów uwypukliło ....brak ostrości ,tak to widze.Momentami obraz jest jakiś taki zamydlony a na obiektach zwłaszcza po ich obwodzie widoczne sa kwadraciki(piksele?)czego w newbox'e nie było no chyba ze podszedłem do tv na kilkanaście centymetrów.Równiez odwzorowanie kolorów zwłaszcza twarzy sprawie wrażenie bladych , w fotografi powiedziałbym że" przepalone" zdjęcie tzn za duża moc lampy lub za niskie ustawienie przysłony .

No nic, coś jeszcze powalcze z tymi ustawieniami bo właściwie ledwo go z pudełka wyciagnołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii podali info, że to ma być przeciw puszczaniu w necie...Co to za bzdura jest ? Jakim prawem mogą wyświetlać numer i zakłócać świadomie transmisję ??

Głęboko gdzieś mam jak sobie będą walczyć z piratami, ale płacę to wymagam normalnej transmisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii podali info, że to ma być przeciw puszczaniu w necie...Co to za bzdura jest ? Jakim prawem mogą wyświetlać numer i zakłócać świadomie transmisję ??

Głęboko gdzieś mam jak sobie będą walczyć z piratami, ale płacę to wymagam normalnej transmisji.

Fakt wielki dramat ok 2 minuty wyświetlają się numery karty na ekranie podczas tylko Ligi angielskiej przez cały mecz.Zawsze możesz zrezygnować z NC+ skoro to taki problem dla Ciebie i oglądać np w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii podali info, że to ma być przeciw puszczaniu w necie...Co to za bzdura jest ? Jakim prawem mogą wyświetlać numer i zakłócać świadomie transmisję ??

Głęboko gdzieś mam jak sobie będą walczyć z piratami, ale płacę to wymagam normalnej transmisji.

W Internecie jest pełno nielegalnych transmisji meczów ligi angielskiej z Canal+. Widocznie właściciel praw do Premier League postanowił z tym walczyć, bo pojawia się to tylko na lidze angielskiej. Jeżeli transmitujący korzysta ze sprzętu dedykowanego nc+ to po wyświetleniu numeru karty wpada i jest go łatwo namierzyć. Tyle, że podejrzewam, że po paru takich numerach wszyscy transmitujący mecze nie robią tego z dedykowanych dekoderów, więc mogliby to już sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

tak, przeszkadza. Kto normalny puszcza COKOLWIEK w czasie transmisji na środku ekranu praktycznie ?

Widać jakie masz podejście 'oglądaj w internecie'- po to płacę legalnie by oglądać jak człowiek, a nie po stremach.

 

@pincet

nie prawda- na mediabox pojawiają się numery a na pace nie- więc co to za rozwiązanie skoro masa osób na pace może stream puszczać ?

Więc to na pewno nie inicjatywa właściciela Premier League skoro tylko na wybranych dekach dedykowanych pojawia się ten [beep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma problem ze zbyt częstym pobieraniem oprogramowania przez dekoder? Dla przykładu dzisiaj podczas oglądania dekoder zgasł i zaczął coś pobierać. Około 40 minut, obejrzałem mecz przez jakieś 10 minut i znowu to samo, tym razem pobierało dłużej. To nie pierwsza sytuacja tego typu, a mam teoretycznie najnowsze oprogramowanie. Jest to strasznie uciążliwe, bo nie wiadomo kiedy dekoder znowu odpali ściąganie czegoś. W ciągu ostatniego tygodnia miałem takich "niespodzianek" około pięciu.

 

Borykam się z tym od początku przygody z dekoderem, oczywiście nie zawsze jest tak, że pół dnia coś ściąga. Raz krócej, a raz dłużej, ale jednak sam fakt jakiegoś pobierania występuje często. Podejrzewam, że problem dotyczy tylko mnie, bo coś by było o tym słychać, ja powoli dostaję szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mervel, kompletnie nie rozumiem tego argumentu. Może pace nie ma takiej opcji, może się skupiono na kartach sparowanych z dekoderami, nie wiem. Natomiast nie widzę zależności między tym, kto wymyślił takie rozwiązanie a tym, na jakich dekoderach się to pojawia. Skoro leci to tylko na Premier League to znaczy, że ma to jakiś związek z Premier League a kto to wymyślił to nie wiem, napisałem tylko swoje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wam śmieci w postaci cyferek na ekranie nie przeszkadzają. Takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Abonent płaci za to i ma prawo oglądać bez ich ingerencji na ekranie. Co to ma być? Skoro jest parowanie, to chyba po to aby zabezpieczyć kontent. Na to wychodzi, że wiedzą, że parowanie nic nie daje i dlatego robią kibel na ekranie w postaci pseudo zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wam śmieci w postaci cyferek na ekranie nie przeszkadzają. Takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia. Abonent płaci za to i ma prawo oglądać bez ich ingerencji na ekranie. Co to ma być? Skoro jest parowanie, to chyba po to aby zabezpieczyć kontent. Na to wychodzi, że wiedzą, że parowanie nic nie daje i dlatego robią kibel na ekranie w postaci pseudo zabezpieczenia.

Chyba możesz to w bardzo szybki sposób wyłączyć tak czy nie? I nawet przez tą minutę przez jedną połowę nie będziesz miał tych numerów.Zawsze to lepiej niż np u konkurencji komunikaty o płatnościach od których dużo osób nie może się uwolnić.Mnie też do denerwowało na początku ale teraz nie zwracam bardzo na to uwagi.Jeden przycisk na pilocie i brak numerów na ekranie.A gadania w wątkach będzie niedługo kilka stron jak by i było o czym.Jak widać ludzie nie mają większych problemów.Żeby każdy miał tylko takie problemy jak my to by było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dostaje dwa jeden z płatnością drugi z przypomnieniem dla tych co nie wpłacili i podziękowaniem dla reszty.U mnie tak to wygląda od zawsze a jak to wygląda tam gdzie pisałem nie będę wspominał bo to nieodpowiedni wątek.Do tego dostaje raz na kilka tygodni jakąś reklamę filmu najczęściej w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...