Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Tak mam zewnętrzny adres IP  87.99.43.xxx w Internetii. W UPC miałem modem Ubee z internetem 250/20Mb/s a teraz leży w szafie.

Też czytałem, że stały kosztuje 10zł, ale póki co nie zmienia się. Sprawdzam to bo mam nas-a, ale jest póki co jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zaq13 napisał:

Internetii

Internetia to jakby państwo w państwie, niby Netia, ale nie do końca. Specyficzna spółka że specyficznym zarządzaniem i strukturą. W Internetii IP Ci się nie zmieni, dopóki nie będzie resetu końcówki lub switcha. No i weryfikacja urządzeń jest tylko po MAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 14:21, djadijos napisał:

ADB jest tylko dla ETTH i GPON Alcatel.

Czyli na PON - Corecess raczej nie uda się wymienić Netia Spota na ADB? 

 

W dniu 16.02.2020 o 10:37, djadijos napisał:

W Internetii IP Ci się nie zmieni, dopóki nie będzie resetu końcówki lub switcha. No i weryfikacja urządzeń jest tylko po MAC.

Wyjaśniałoby to dlaczego u kolegi na łączu Internetii w ofercie dla małych firm nie zmieniało się IP mimo braku jego wykupienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marenss napisał:

Czyli na PON - Corecess raczej nie uda się wymienić Netia Spota na ADB?  

 

Wyjaśniałoby to dlaczego u kolegi na łączu Internetii w ofercie dla małych firm nie zmieniało się IP mimo braku jego wykupienia. 

Corecess jest ont do max 100 Mbps, więc nie można. Poza tym dla Corecess jest w trakcie podmiana na GPON Huawei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do was pytania odnośnie aplikacji player od TVN. Jest tam opcja za 10zł miesięcznie "EXTRA". Czy jak to się aktywuje to po miesiącu czy dwóch można z tego zrezygnować? Czy można w ramach tego abonamentu oglądać na innych urządzeniach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia Player 2.0 dostał nowy pilot. Właśnie taki dostałem dzisiaj w ramach wymiany sprzętu. Sprzęt jest identyczny, ale jego szybkość działania bez porównania lepsza. Pilot na plus ze szybkiej uruchamia YouTube. 
na kartonie informacje o wersji N7800-4
image.jpg

Edytowane przez Net24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 14:21, djadijos napisał:

Starzy klienci nie mają NAT, pula ipv4 jest już dawno wyczerpana i kogo mogą dają za CGNAT. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś CGNAT można było ściągnąć u indywidualnych za opłatą. Nie trzeba było na biznes. Stałe IP także tak samo.

 

Mam IP z puli tych zarezerwowanych tj. 100.105.x.x tak, że to jest CGNAT. No gdyby była możliwość tak załatwienia tego publicznego IP to wtedy już naprawdę byłbym w 100% zadowolony z tego nowego łącza. Po wymianie routera na CGA2121 i zwiększeniu liczby kanałów z 8 na 24 wszystko śmiga świetnie.

Edytowane przez dewille
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie mam 150Mb/s od Vectry (15Mb/s upload), publiczny adres IP, 40zł m-c, powoli kończy zobowiązanie.

Rozważam wstępnie (tylko) internet od Netii, 300Mb/s, teraz w promocji 3x0zł + 21x50=średnio 43,75zł. Nigdy nie miałem do czynienia z tym dostawcą. Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii.  Proszę również o wyrozumiałość, jeśli już były omawiane w tym wątku - ciężko przejrzeć przeszło 100 stron...

1. Czy otrzymam publiczny adres IP? W ostatnich postach czytałem, że nie, lub niekoniecznie. Można podobno za dopłatą (jaką?). Chciałbym się upewnić.

2. Jeżeli miałbym public IP - czy w routerze Netii mogę samodzielnie dokonywać przekierowań portów?

3. Jaki to w ogóle router i czy jest dostęp do konfiguracji?

4. Czy router Netii można przestawić w tryb bridge i podłączyć własny router?

5. Jaka jest prędkość uploadu przy 300Mb/s?

6. W postach wyżej czytałem coś o różnych technologiach dostawy... W ulotkach w moim budynku jest ogólnie mowa o światłowodzie. Czego się jeszcze dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? 

7. Czy przy kończeniu się zobowiązania w praktyce są szanse na wynegocjowanie przedłużenia na lepszych warunkach? Przy czym jako "lepsze" mam na myśli niekoniecznie zmniejszenie miesięcznej kwoty, do czego dostawcy są ze zrozumiałych względów niechętni, ale np. zwiększenie prędkości o kolejny "stopień", np. 600Mb/s?

Pozdrawiam.

 

 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyłem przedłużenie umowy:

:arrow: 12 miesięcy, 3x1zł, 9x39,90zł 100Mbps ~30zł

 

Próbowałem wymienić Netia Spota na ADB, ale niestety się nie udało. Konsultant puścił zlecenie na wymianę sprzętu, ale oddzwonił następnego dnia, że odrzucili mu umowę ze zmianą sprzętu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

1. Czy otrzymam publiczny adres IP? W ostatnich postach czytałem, że nie, lub niekoniecznie. Można podobno za dopłatą (jaką?). Chciałbym się upewnić.

Nie pamiętam już teraz jak to wygląda ale chyba każdy już nowy klient ma domyślnie CGNAT. Napisz do nich w tej sprawie najlepiej.

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

2. Jeżeli miałbym public IP - czy w routerze Netii mogę samodzielnie dokonywać przekierowań portów?

Zarówno Huawei GPON jak i ADB ETTH oraz  Technicolor HTC mają taką możliwość z tego co pamiętam. Netia Spot dla DSL też.

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

3. Jaki to w ogóle router i czy jest dostęp do konfiguracji?

Zależy od technologii. Dostęp masz ale też nie wszystko. M.in. QOS masz brak możliwości i VLANY.

 

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

4. Czy router Netii można przestawić w tryb bridge i podłączyć własny router?

Tak, jak nie Ty to obsługa klienta może zdalnie.

 

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

5. Jaka jest prędkość uploadu przy 300Mb/s?

Zależy od technologii. ETTH, FTTH: 50 Mbps

HFC: 10 Mbps

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

6. W postach wyżej czytałem coś o różnych technologiach dostawy... W ulotkach w moim budynku jest ogólnie mowa o światłowodzie. Czego się jeszcze dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? 

Jaki kabel do mieszkania wchodzi. ?Koncentryk to HFC ale on tylko Warszawa i Kraków. Skrętka i światłowód nie ma praktycznie różnicy. Jedynie skrętka może być bardziej awaryjna. Więcej elementów aktywnych.

 

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

7. Czy przy kończeniu się zobowiązania w praktyce są szanse na wynegocjowanie przedłużenia na lepszych warunkach? Przy czym jako "lepsze" mam na myśli niekoniecznie zmniejszenie miesięcznej kwoty, do czego dostawcy są ze zrozumiałych względów niechętni, ale np. zwiększenie prędkości o kolejny "stopień", np. 600Mb/s?

Pozdrawiam.

Jak u każdego ISP. Piszesz rezygnację i utrzymaniówka dzwoni z ofertami.

1 godzinę temu, marenss napisał:

Próbowałem wymienić Netia Spota na ADB, ale niestety się nie udało. Konsultant puścił zlecenie na wymianę sprzętu, ale oddzwonił następnego dnia, że odrzucili mu umowę ze zmianą sprzętu. 

Pisałem Ci niejednokrotnie, że nie przejdzie. Corecess będzie wymieniany na Huawei. I nie dadzą Ci ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od miesiąca Netię 150/10 i niestety mam prywatny adres IP. Na routerze możesz robić wszystko, łącznie z bridge, ale przy prywatnym IP to oprócz jakiś lanowych rzeczy na wiele Ci to nie jest potrzebne :/ Jak nie masz z Vectrą problemów i wszystko Ci śmiga jak trzeba, masz już to przetestowane to bym został przy Vectrze. Mi teraz wszystko działa na tip-top, ale musiałem już po dwóch dniach reklamować bo dostałem za słaby modem/router na parametry mojego lokalnego przyłącza czy tam sieci i w godzinach szczytu łącze działało mi jak jakiś LTE a na pewno gorzej, niż poprzednia Vectra 24. Pewnie większość abonentów tego nie zauważa więc wciskają jakieś magazynowe ostatki komu popadnie. Trzeba przyznać, że nie robili problemów z reklamacją żadnych i na drugi dzień miałem już wszystko OK ale niesmak pozostał.

BTW - jeśli nie utrzymujesz jakiś konkretnych usług, nie współdzielisz łącza z 4-5 osobami, które subskrybują Netflixa 4k itp to 300Mbps imho jest nie potrzebne i nawet takie 100Mbps to nawet za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ooooo, to lipa z tym IP publicznym. Potrzebuję, gdyż mam w ten sposób zorganizowany dostęp "z zewnątrz" do swojej sieci LAN, serwera NAS, itp. Trochę ciężko byłoby mi to stracić... Dobrze, że tu zajrzałem, bo jakoś mi nie przyszło do głowy, że można mieć stacjonarne łącze bez publicznego IP u bądź co bądź "dużego" dostawcy (prócz "komórkowych" LTE, itp.).

@dewille: rzeczywiście wystarczyło by mi i 100Mbps (zresztą kiedyś miałem, ale skoro dało się wynegocjować 150 na tych samych warunkach... ;-) ). Nie ciągnę 10 strumieni 4k, ani nawet jednego, bo na razie nie mam tv 4k ;-) , nie ściągam milionów torrentów, itp. . Jednak przy 300 miałbym większy upload (w Vectrze 40, obecnie 15), teraz bardziej na tym mi zależy.

W sumie na Vectrę nie mogę narzekać, nie miałem większych kłopotów. W ciągu kilku lat 2-3 awarie (zauważone), muszę przyznać sprawnie usunięte. Jednak chciałem poznać co tam u konkurencji, skoro zawitała u mnie jakiś czas temu.

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Net24: może napiszę do nich z ciekawości. Ale raczej zostanę przy Vectrze. Nie napisałem wcześniej - te 150Mbps za 40zł mam w kilka razy już przedłużanym cyrografie 12 miesięcznym. Może teraz na tych samych warunkach uda się wycyganić 300M. Do tej pory praktycznie zero problemów technicznych, IP publiczne bez łaski, bez wgryzania się w technologię. Wątpię, żeby Netii udało się ich "przebić". Ale... nigdy nie mówię nigdy... ;-) 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2020 o 15:20, Net24 napisał:

@Stanley99 no właśnie nawet nie wiesz jaka technologia co by rozwiało wszystkie wątpliwości. Napisz do nich a potem przekaż co ci odpisali. Póki nie będziesz wiedział jaki kabel dochodzi do twojego mieszkania, póty nie będzie wiadomo jaka oferta jest dla Ciebie dostępna.

Uuuuufff, trochę to trwało, ponieważ uzyskanie paru podstawowych informacji okazało się niezbyt łatwym zadaniem...

Zgodnie z sugestią napisałem maila z prośbą o ofertę + parę pytań (publiczne IP,  itp.). Wkrótce otrzymałem odpowiedź że... w podanej lokalizacji nie ma możliwości świadczenia usług ??? Odpisałem, że przecież już od 2-3 lat w moim budynku rozklejają ulotki, informacje, że internet, telewizja, że śwatłowód... Odpisali, że sprawdzą ponownie. Po kilku dniach dostałem odpowiedź, że rzeczywiście możliwości są i proszą o mój nr tel.  w celu przedstawienia oferty przez specjalistę. Kurza twarz! - sam mogłem od razu zadzwonić na infolinię i przynajmniej bym zaoszczędził kilka dni ustalania, że białe jest białe, a czarne-czarne.

Jednak skoro sprawy zaszły już tak daleko, zgodziłem się na tę rozmowę. Po dniu czy dwóch zadzwonił specjalista, który notabene przy każdym moim "trudniejszym" pytaniu (o publiczne IP czy prędkość wysyłania) prosił o "poczekanie chwilę", która trwała z 1-2 min...

OK, coby nie przedłużać opowieści, ustaliłem, że:

- prędkość max. 1Gb/s

- publiczne IP jak najbardziej (pytałem 2 razy)

- technologia światłowodowa, cokolwiek to znaczy ("czy do lokalu wprowadzą mi światłowód?" - "tak")

- ceny takie jak obecnie na stronie: https://www.netia.pl/pl/internet?stacjonarny=oferta-na-24miesiace

czyli 300Mb - 50zł, 1Gb -70zł. Pytałem jeszcze od 150Mb - 40zł. Upload dla 150 oraz 300 - 50Mb/s (hm, taki sam dla obu prędkości? No ale tak mi przekazano...). Opłata aktywacyjna bodaj 100zł. Cyrograf wiadomo - 24m-ce.

Summa summarum dla mnie oferta mało atrakcyjna. 150Mb za 4 dychy mam teraz w Vectrze, w dodatku cyrograf tylko 12m-cy. Być może przy kolejnym przedłużeniu uda się "wycyganić" więcej. Kontaktu mailowego nie polecam - w sumie nic się nie dowiedziałem, strata czasu.
Niemniej dzięki bardzo za wszystkie odpowiedzi. Uważam zawsze warto mieć co nieco rozeznania co tam u konkurencji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play Now, Orange, Multimedia, Jambox, Cyfrowy Polsat, Vectra, Player na "okoliczność okoliczności" odkodowują pakiety a Netia co? Zakodowali odkodowany Canal+ Sport. Kanału 500 nie ma a na 501 tylko plansza informująca, że od 13 do 17 marca można oglądać C+
BRAWO WY!

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...