Jump to content

Recommended Posts

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Szczerze????To całe kablowkowe 4K jest nie warte zachodu. To przypadłość wszystkich operatorów nie tylko Vectry. Nie mając w swojej ofercie Canal+4K to kablówki sobie mogą przebierać nóżkami dodawać Mango 24 4K i inne tego typu bzdury.  Tyle ode mnie  :)

Mogą, są programy typu travelXP, festival 4K, museum 4K, Insight TV UHD. Jest trochę tego, tylko sport Eleven 4K musi w końcu naprawić.

Museum 4K bida z nędza.

Eleven Sports 4K z nazwy jest 4K.

Insight TV 4K jest już streamingu.

Dodam do tego  Love Nature 4K ktory też  jest w streamingu.

Canal+ 4K  to jest towar z wyższej półki,  ale póki co w PC+. 

Kablówki obecnie to mogą sobie dodawać byle co w 4K :)

• Haha 1

A Mango24 w 4K jest bardzo możliwe w IPTV i DVB-C.

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Canal+ 4K  to jest towar z wyższej półki,  ale póki co w PC+. 

Z tymi powtórkami 😂

Jedyne co tam ciekawe to mecze, ale niestety większość co na żywo to ekstraklapa i brakuje miejsca na inne.

2 minuty temu, djadijos napisał:

Jedyne co tam ciekawe to mecze..

No nareszcie to napisałeś :)

Tak mecze , bo sport 4K to tylko i wyłącznie na chwilę obecną satelita i Canal+4K.

Filmy i seriale w tym formacie to mam od tego Netflixa i Amazon Prime Video. 

• Haha 1

Wiedziałem,  że to napiszesz.

Wszystkie mecze widziałem LM  w Ipla 4K.

Jest spora przepaść między między Canal+4K a Ipla 4K, zaczynając od dźwięku 5.1 kończąc na płynności obrazu. 

18 minut temu, kingofsouth napisał:

Wiedziałem,  że to napiszesz.

Wszystkie mecze widziałem LM  w Ipla 4K.

Jest spora przepaść między między Canal+4K a Ipla 4K, zaczynając od dźwięku 5.1 kończąc na płynności obrazu. 

Dlatego powinni uruchomić PSP 4K w IPTV CP, Netii oraz w innych IPTV i DVB-C.

W dniu 21.03.2020 o 13:19, Rafcio777 napisał:

Witajcie,

mam takie pytanie. W której firmie dostanę lepszą jakość telewizji? W Netii czy w Vectrze? Najchętniej wziąłbym platformę Canal+, ale mieszkam w bloku i... mam balkon ze złej strony, przez co nie mogę założyć anteny satelitarnej...

Jeśli lubisz sport, to trzymaj się z daleka od Netii.

• Thanks 1
Cytat

pomimo dużego „zapasu mocy” po naszej stronie – Netflix ściął bitrate. Na szczęście podobnego ruchu nie widać w statystykach dla treści np. z YouTube.

I pstryczek w kierunku Netflixa ;)

Nie dziwię się - takie ruchy to antyreklama dla operatorów; jakoby nie dawali rady i trzeba było im pomóc :)

Edited by mattem

Netflix ścina pasmo bo chce zaoszczędzić na kosztach.

Netia ma sieć akurat bardzo dobrze przygotowaną. Netia ma bardzo rozwinięte punkty styku zarówno z Netflixem i innymi ISP. 

A Amazon, Apple, Disney+ i YT z jakiego powodu "ścinają" ;)?

Zwłaszcza ten pierwszy, ktory ma praktycznie nieskończone możliwości skalowania...

Edited by bugmenot
  • Like 1

237928052

Śmiga jak wściekły. Sam byłem i jeszcze jeszcze z tv w UPC /pakiet max +horizongo/, ale Internet w Interneti jest dużo lepszy!

Mam na razie w koronowirusie podniesioną prędkość z 300Mbps i kto wie czy nie spróbuje się dogadać!

22 godziny temu, bugmenot napisał:

A Amazon, Apple, Disney+ i YT z jakiego powodu "ścinają" ;)?

Zwłaszcza ten pierwszy, ktory ma praktycznie nieskończone możliwości skalowania...

A co, myślisz,że nawet mając własne datacenter, IX, itp to nie tnie się na kosztach jak to można biznesowemu sprzedać za lepsze pieniądze niż streaming ??

Ile osób zobaczy różnice i zareaguje? Garstka.

W dniu 21.03.2020 o 16:35, Rafcio777 napisał:

No to teraz mi namieszaliście. :P Ogólnie z 3-4 lata temu miałem telewizję od Netii i jakoś specjalnie zadowolony z jakości obrazu nie byłem. Ba, byłem wręcz niezadowolony. Coś w tej firmie się polepszyło od tamtego czasu?

2 miesiące temu po 10 latach zrezygnowałem z Vectry i przepiąłem się na Netię. Pakiet TV+internet. Jeśli chodzi o TV to jakoś Netii jest sporo gorsza od Vectry. Pewnie jest tak samo jak miałeś wcześniej. Czasem nie wiem czy coś się chrzani z tym strumieniem IPTV, czy leci bitrate w dól czy tam po prostu wygląda dany kanał (ja akurat nie mam TV, tylko net ale rodzina ma dwa dekodery). Czasami obraz wygląda jak słabej jakości JPG z dużą kompresją...

W Vectrze tego nie było nigdy. Jak kanał był w SD to był w SD, słabsza rozdzielczość ale nie było żanej kompresji obrazu. A tutaj to nawet HD tak sobie moim zdaniem wygląda. Inna sprawa, że oferta programowa jest też do [beep]. Ja jak pisałem w ogóle z telewizji nie korzystam (mój LG tylko do Netflix, PS4 i Raspberry PI 4 jako Plex Server ;)) ale widzę, że rodzina teraz zła, że nie sprawdzili dokładnie jak to wygląda. W Vectrze w podstawowej ofercie było wszystkiego po trochu, ze dwa kanały Discovery, National Geo,jakieś filmowe, rozrywkowem, info itp. A cwaniaki w Netia zrobili pakiety tematyczne, że jak chcesz mieć Discovery czy NatGeo to masz pakiet Wiedza czy jak to się tam nazywa za 5,6 czy tam 15pln dodatkowo i tam faktycznie masz wszystkie możliwe kanały z tej tematyki. Jakieś BBC life, Polsaty Life o ktorych nawet nie widzialem ze sa, Discovery,NG itp. I z resztą podobnie - rozrywka tak samo. A w podstawie to jest biednie. A logicznym jest, że lepiej jest mieć po 1-2 takie kanały w podstawie niż wszystkie jakie są bo i tak się tego nie ogląda wszystkiego. Specjalnie to zrobili i żeby mieć taki zestaw kanałów jak masz w podstawowej Vectrze, żeby mieć nawet po jedym z każdego tematu to musisz dopłacić ze 40pln i chyba wziać wszystkie pakiety. Moim zdaniem to dobre skur*** jest no ale na siłę nikomu tego przecież nie wciskali. Ale wiadomo jak handlowiec działa, przylecieli, przedstawili wszystkie pięknie i cudownie, jak mówiłem rodzinie, żeby się zastanowiła i przemyślała to nie, bo to wszystko wiadomo jest i szkoda czasu. Tak, ze TV to ODRADZAM jak masz teraz Vectrę albo jakiś inny kabel np. UPC! Szczególnie te dekodery po WiFi...to już w ogóle jest słabe i jak nie ogarniasz samemu IT to wy[beep]iesz to przez okno... Ja kupiłem w końcu własny router, bo ten Technicolor od Netii to jakiś żart. Na 5Ghz te dekodery traciły połączenie co jakiś czas (wszystko dobrze poustawiane było po stronie routera, wyłaczyłem automatyczne wyszukiwanie pasma i kanałów itp) Kupiłem TP-Linka Archer C2 za 130pln double-band AC i na tym działa połączenie z dekoderami na 5Ghz OK. Nawet obraz widać lepszy jest bo pewnie dekoder widzi, że 5Ghz i ta kompresja wydaje się mniejsza.

Jedynie dobrze mi net działa 150/10 (teraz to mam chyba 300/60 prze korone ;)) ale to też musieli mi wymienić router na taki co ma w modemie 24 kanały po zgłoszeniu problemów. Słaba ta Netia jest z tą ofertą pakietową moim zdaniem.

Edited by dewille
  • Thanks 1

@djadijos

Przepraszam za wywołanie, lecz przeglądałem kilkadziesiąt postów i według mnie masz najbardziej rozległą wiedzę.

Obecnie korzystam z usług UPC na FTTB, lecz oferta ich nie jest atrakcyjna finansowo w porównaniu do Netii. Jako że jest tutaj od nich HFC, to zapewne była infrastruktura Aster.

Czy jesteś wstanie mi powiedzieć czy będzie duża różnica w jakości dostępu do internetu (opóźnienia, jak i prędkość połączenia)? No i czy faktycznie jest kolosalna różnica w przy jakości obrazu, bo posiadam TV o wielkości 43 cali.

W dniu 27.03.2020 o 13:19, dewille napisał:

Tak, ze TV to ODRADZAM jak masz teraz Vectrę albo jakiś inny kabel np. UPC! Szczególnie te dekodery po WiFi...to już w ogóle jest słabe i jak nie ogarniasz samemu IT to wy[beep]iesz to przez okno... Ja kupiłem w końcu własny router, bo ten Technicolor od Netii to jakiś żart. Na 5Ghz te dekodery traciły połączenie co jakiś czas (wszystko dobrze poustawiane było po stronie routera, wyłaczyłem automatyczne wyszukiwanie pasma i kanałów itp)

Po pierwsze, to nie wiem który taki mądry dał Ci dekodery na Wi-Fi. To naprawdę najgłupszy pomysł. Każde IPTV czy StreamingTV zalecane jest tylko na kablu.Technicolor nie jest super wydajny, ten sprzęt był dobry gdy królowało na HFC Netii łącze 20, 100 Mbps. Co do utraty połączenia pewnie jakiś wadliwy egzemplarz, aż tak złe nie były.

Jeśli chodzi o TV to jakoś Netii jest sporo gorsza od Vectry. Pewnie jest tak samo jak miałeś wcześniej. Czasem nie wiem czy coś się chrzani z tym strumieniem IPTV, czy leci bitrate w dól czy tam po prostu wygląda dany kanał (ja akurat nie mam TV, tylko net ale rodzina ma dwa dekodery). Czasami obraz wygląda jak słabej jakości JPG z dużą kompresją...

Zapewne przez Wi-Fi spadek profilu. Nic się nie nauczyli, żeby opierniczać monterów za instalacje po Wi-Fi...

Tak, ze TV to ODRADZAM jak masz teraz Vectrę albo jakiś inny kabel np. UPC! Szczególnie te dekodery po WiFi...to już w ogóle jest słabe i jak nie ogarniasz samemu IT to wy[beep]iesz to przez okno... Ja kupiłem w końcu własny router, bo ten Technicolor od Netii to jakiś żart. Na 5Ghz te dekodery traciły połączenie co jakiś czas (wszystko dobrze poustawiane było po stronie routera, wyłaczyłem automatyczne wyszukiwanie pasma i kanałów itp)

Po pierwsze, to nie wiem który taki mądry dał Ci dekodery na Wi-Fi. To naprawdę najgłupszy pomysł. Każde IPTV czy StreamingTV zalecane jest tylko na kablu.Technicolor nie jest super wydajny, ten sprzęt był dobry gdy królowało na HFC Netii łącze 20, 100 Mbps. Co do utraty połączenia pewnie jakiś wadliwy egzemplarz, aż tak złe nie były.

Jeśli chodzi o TV to jakoś Netii jest sporo gorsza od Vectry. Pewnie jest tak samo jak miałeś wcześniej. Czasem nie wiem czy coś się chrzani z tym strumieniem IPTV, czy leci bitrate w dól czy tam po prostu wygląda dany kanał (ja akurat nie mam TV, tylko net ale rodzina ma dwa dekodery). Czasami obraz wygląda jak słabej jakości JPG z dużą kompresją...

Zapewne przez Wi-Fi spadek profilu. Nic się nie nauczyli, żeby opierniczać monterów za instalacje po Wi-Fi...

23 godziny temu, tytkus napisał:

Obecnie korzystam z usług UPC na FTTB, lecz oferta ich nie jest atrakcyjna finansowo w porównaniu do Netii. Jako że jest tutaj od nich HFC, to zapewne była infrastruktura Aster.

Czy jesteś wstanie mi powiedzieć czy będzie duża różnica w jakości dostępu do internetu (opóźnienia, jak i prędkość połączenia)? No i czy faktycznie jest kolosalna różnica w przy jakości obrazu, bo posiadam TV o wielkości 43 cali.

Mógłby ktoś pomóc podjąć decyzję?

Kupiłem (najpierw pożyczyłem i przetestowałem) router TP-Link Archer C2. Na routerze Technicolor CGA2121 od Netii przy połączeniu WiFi 5Ghz były jakieś problemy z sygnałem TV i to na dwóch różnych dekoderach, mimo, że sygnał WiFi był 100%, apka WiFi Analyzer tak samo wszystko dobrze pokazywała, kanał niezajęty przez sąsiadów, pasmo ręcznie ustawione, żeby nie skakał i nie szukał, niby wszystko OK a TV nagle bach i wisi obraz...Na 2.4Ghz takich cyrków nie było ale za to tam obraz wyglądał często tragicznie bo wiadomo. Już z desperacji pożyczyłem inny router żeby na nim sprawdzić te 5Ghz i nagle wszystko jest OK. Nic sie nie wiesza, nic nie rwie a wszystko ustawione praktycznie tak samo. Jedyna różnica to, że TP-Link stoi metr bliżej do dekoderów TV co na bank nie ma nic wspólnego z tamtym problemem bo jak pisałem sprawdzałem sygnał WiFi Analyzerem czy choćby z menu dekoderów i było dobrze). No i teraz muszę przyznać, że obraz TV wygląda naprawdę dobrze i w sumie to nie wiem czy lepiej od Vectra. Ale nawet jeśli by wyglądał lepiej niż Vectra czy UPC i to o wiele lepiej to i tak oferta programowa jest imho gorsza. Już pisałem o tym wyżej więc nie będę się powtarzać. Tak, że po 2 miesiącach, bojach, reklamacjach, zgłoszeniach i wydaniu własnej kasy na sprzęt mam dobrze działająca, dobrze w każdym aspekcie usługę..... To słabo naprawdę świadczy o Netii. Oni na pewno są dobrym providerem internetu i kiedyś pewnie telefonii stacjonarnej (a teraz może i IP) bo byłem przez lata ich korporacyjnym klientem (3 abonamenty na internet symetryczny do firmy i 3x telefony - wszystko w trzech różnych oddziałach w Wawie) i było wszystko super. I teraz jako abonent 'cywilny' tez mi od nich net działa super ale to po zgłoszeniu, wymiany przez nich modemu/routera z technicolora z 8 kanałami na technicolora z 24 kanałami (tego CGA2121 na którym mi się WiFi5Ghz cieło i który musiałem przełączyć w tryb mostka i kupić własny router TP-Link ;)). Do kolegi wyżej: dekodery WiFi wziąłem świadomie (dla rodziny bo ja w ogóle nie mam TV i nie oglądam) bo był problem z kablami. Miałem obawy co do tego połączenia WiFi bo ja generalnie jestem bardzo 'kablowy' i w routerze mam wszystkie porty zajęte ;)) No i były problemy ale to była wina Technicolora. Na TP-Linku wszystko teraz działa OK i naprawdę wygląda bardzo dobrze i działa dobrze. Tak że ciężko mi ocenić Netię. Mogę po części zwalić te problemy na barki niedoświadczenia na rynku dostarczania TV itp.

Za to sprawdziłem wczoraj wieczorem speedtesta i dzisiaj rano też dla pewności czy się nie mylę, no i jest coś takiego :)

9229372300.png

Mam abonament na 150/10 i to jest te koronawirusowe podbicie ustawień przez operatorów ale miło wiedzieć ze na koncentryku i moim modemie tyle wyciągam ;) No i jak mówiłem, jeśli chodzi o internet to Netia działa bardzo dobrze. Wczesniej miałem Vectre słabe 24Mbps ale wieczorami i w weekendy potrafiło się zapchać, skakać jakby były łącza wysycone gdzies na bloku czy niedaleko. A tutaj lata wszystko super (po reklamacji i pierwszej wymianie modemu ;))

Jasne, również mam tego linka bo mi portów zabrakło w Connectboxie od UPC więc TP-Link głównie wszystko ogarnia. Mam do Ciebie takie pytanko, czy urządzenie Technicolora sam mogłeś przełączyć w tryb mostu czy poprzez infolinię? I dla pewności dopytam czy u Ciebie jest sieć HFC :)?

Pozdrawiam.

Edited by tytkus
  • Like 1